Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

any23
8. apr 2011

@tutifruti máme taký inhalátor, je to taká trubica, na konci maska ktorá sa dá na tváričku a z druhej strany trubice je sprej, streknem ho, pár krát sa musí nadýchnuť, samozrejme chytá nervy pri tom, ale je dobre ked pri tom plače - aspoň to vdýchne lepšie do plúc 😝 ale chudiatko moje, takto ju musím trápiť ☹ vedlajšie účinky sprejov sú uvedené nervozita, zvýšená dráždivosť a nechutenstvo, tak viem z čoho to má 😒 😔

kafoditka
8. apr 2011

@mirka285
@bambola baby tak diiiik 😉 dufam, ze to nedovrzem..

any23
8. apr 2011

Emka sa už zobudila, hajala dve hodinky, ideme dovariť obed spolu, zatial má dobrú náladičku, von sa asi dnes nedostaneme, jedine že by prestalo fúkať, inak strašný vietor tu dnes máme 😒

tutifruti
8. apr 2011

@any23 chúdatko, viem si predstavit 😒 A ako dlho to bude užívat...?

mirka285
8. apr 2011

@tutifruti jeej to naozaj?no ani nevies,ako si mi pozdvihla naladu 😉

bambola
8. apr 2011

@tutifruti tak to mas asi jedno s druhym ale zase je pravda, ze ja som mala vzdy dobru imunitu. navyse ja mam jedno dieta a ty tri, urcite aj to robi svoje 😉 tak sa drzte 🙂

adelaine
8. apr 2011

@any23 bronchialna astma a bronchitida su dve rozdielne veci...
bronchitida je zapal priedusiek, astma je astma...
inhaluje sa pri obidvoch v akutnej faze, pri astme su inhalatory pouzivane dlhodobo...

@kafoditka, ja ryzu neprazim, iba ju poriadne umyjem, dam do hrnca na jeden hrncek ryze jeden a pol vody,
pridam trosicku oleja a soli a tiez polovicu cibule, ktoru pri dovarani vyberiem.
moja babicka dokonca do tej cibule napichala klincek, aby aj ryza pekne vonala a bola naozaj vynikajuca 🙂
inak je velky rozdiel aj v ryzi, ktoru varis, ja nemam rada gulatozrnnu, ta sa mi lepi, varim najradsej dlhozrnnu a
najnovsie mi zacala chutit ryza natural alebo jasminova

tutifruti
8. apr 2011

@mirka285 😉
@bambola dik..., akurát som minule riešila, že na čom "frčia" moje baby, mat len polovicu ich energie, tak po byte lietam 😅 ....ale asi mna z nej vycucnú, tak sa im potom žije 😀

mirka285
8. apr 2011

@adelaine my kupujeme iba jasminovu,okrem toho,ze je nadherna biela,je vynikajuca a navyse lacnejsia ako tie hnusne ryze co sa daju u nas v obchode kupit....chodime ju kupovat do thajskeho obchodu na staru vajnorsku 😉

adelaine
8. apr 2011

@mirka285 ja v jednom bio obchode, kde kupujem risimu zeleninku 🙂

tinaki1275
8. apr 2011

dobre rano damy..tak my sme mali zlu noc zase ,aspon ze to od osmej do jedenastej dospala a ja tiez ..volala som vcera zubarovi,tak mam dnes prist ze mi tam do tej diery po zube nieco da..vraj sa to stava pri dolnych zuboch mudrosti a vraj moze trvat aj dva tyzdne ta bolest 😒 no nejako to uz dobojujeme..
baby mala ma spodnom dasne na jednicke taku cerv.skvrnku zvonku,myslite ze to moze suvisiet so zubkom?

tinaki1275
8. apr 2011

@mirka285 blahozelam k uspesnemu vytrhnutiu a nech ta obidu vsetky komplikacie,ozaj vyplachuj odzajtra repikom rychlejsie sa to uzavrie... 😉

kafoditka
8. apr 2011

Baby takze navarene mam, ryza sa mi super podarila, aj masko, chutovo je to mnam ale viete co sa mi stalo? Ta smotana sa mi nejak zgrcla ☹ Na vrchu pekne zapecena a ked si naberem porciu, tak pod tym je zgrcnuta.. na pohlad to na tanieri teda nevypada vabne... neviem, kde som spravila chybu..
@bambola kedze tu stale duje, tak ja teda von na hodku idem, ale len tu po sidlisku medzi panelakmi... spacirku dame nabuduce, ked bude krajsie, oki? 😉

mirka285
8. apr 2011

@kafoditka Domi lebo ty si urcite pouzila kyslu smotanu,ze?mala si pouzit bud smotanu na slahanie alebo na varenie...

kafoditka
8. apr 2011

asi viem kde je chyba - v tom vajci co som dala do smotany asi, ze? mala som to lepsie rozmiesat..

bambola
8. apr 2011

@kafoditka no aj u nas duje ale ja do petrzalky tak ci tak musim, tak sa zastavime v auparku 🙂 musim kupit prechodnu bundicku malej tak to vezmem cestou 😉

kafoditka
8. apr 2011

@mirka285 nie Miri normal sladku smotanu na varenie som dala..

mirka285
8. apr 2011

@kafoditka hm,tak neviem preco sa ti zgrcla,este mozno preto,ze je malo percentna,ja najcastejsie pouzivam normalnu smotanu na slahanie,ta sa nezgrcne nikdy.... baby idem nakrmit malu a ideme trosku von,musim si ist kupit nieco od bolesti,uz ma to dost boli ☹

luludi
8. apr 2011

ahoj zlaticka,

vonku je nechutny studeny vietor, kto ma reumaticke problemy, nech si dnes prechadzku odpusti.. 😖

any23
8. apr 2011

@adelaine nooo ja viem že sú to rozdielne veci, zato ma to aj prekvapilo že nám to do správy napísal... tá bronchitída mi je jasná, týždeň predtým ako sme boli u neho sme mali zápal priedušiek /v štyroch mesiacoch ten zápal plúc, v pol roku priedušky, odvtedy chvalabohu chorá nebola klop klop klop/ tá astma mi tam nesedí 😕 inhalujeme už piaty mesiac, máme berodual /ráno-večer/ a flixotide /ten iba večer ale v prípade ak je chorá, tak jej mám dať aj ráno/ na kontroly sme boli dvakrát po dvoch mesiacoch a teraz máme ísť v polke mája - po troch mesiacoch tak som zvedavá čo nám povedia...
@tutifruti netuším ako dlho to budeme musieť užívať, minule povedal len že pokračujeme v doterajšej liečbe a o tri mesiace kontrola a keby niečo, tak máme prísť aj skôr...

musím ísť žehliť, v kuchyni ma čaká obrovská kopa prádla 😝 emka od 14tej spinká, zvykne tak 1-1,5h spať, tak snáď aj kafe stihnem 😅 potom skočíme pre alexa do škôlky a asi zostaneme vonku, zdá sa že vietor sa trochu skludnil 😅

adelaine
8. apr 2011

baby fakt je vonku dost des, mi tahalo na krize 😖 a malemu fucalo do kocika, sa na tom zlato zlostil 😀

inak, chcem sa opytat robievatie niekto svojim deturencom kasu z ovsenych vlociek? ak ano robite s mliekom, ci
ich varite vo vode? chcela by som mu urobit taky olovrant s ovocim, ale neviem ako to mam uvarit 🤐

lenuss84
8. apr 2011

ahojte.nabola som tu teda riadne dlho.az sa hanbim za seba....ale keby som mala net u seba doma,bolo by to lepsie.ale mam ho len u brata.ten byva sice kusok odo mna ale aj tak...a nemala som akosi casu,lebo sme sa dali s kamoskou na to,ze u nas v dedine ideme skusit zorganizovat a otvorit materske centrum.tak sme mali dost papierovaciek,ziadost starostovi,roznasali sme si po dedine dotazniky a tak.teraz mam chvilku casu.takze:mame 8 mes a 2 tyzdne.nemame este ziadny zub.mame 8,5kg. ale myslim ze zub asi o chvilku vyjde,lebo posledne noci su dost zle.zobudi sa,zaspi a v spanku place.uz som jej dve noci po sebe davala paralen sirup.po nom pekne spinkala.ale inak aj tak sa mi kazdu noc budi este stale 2 razy na kojenie.neviem ako by som to zmenila-aby spinkala celu noc.asi sa to neda.iba to musim vydrzat co? zatial sme vobec neboli chory,ani trosku,tak som stastna.chuti nam papat,uz jej prestava chutit ta jej zelenina s maskom,stale dokola.obcas jej spravim nase jedlo,samozrejme neosolene,neokorenene.hlavne je,aby videla,ze papa to iste co my.
chodime na prechadzky uplne kazdy den a za kazdeho pocasia.dokina nas chvali,ze mozno aj preto sme taky zdravy.zvykla si spat cez obed doma v postielke tak od 11tej.kazdy den tak 1-1 a pol hodky.minule potiahla 2 hodky.potom vzdy okolo 14tej ideme von.a podla toho kolko spala doma,tak vonku este zdriemne hodku alebo uz vobec nespi.a vecer ide spat okolo 19.45hod.
takze tak.pridala som aj par novych fotiek.idem vas este poprecitavat,slubujem,ze uz tu budem medzi vas chodit castejsie.dozviem sa tu kopec dolezitych info.dakujem kočky a držte sa aj s malymi vymyselnikmi.papa

lenuss84
8. apr 2011

a ozaj este:neštvorkujeme este,iba sa prevalujeme z bruska na chrbat a naopak,a zacina sa troska plazit.ale dozadu.aj v choditku sa posuva-iba dozadu ako rak...

lenuss84
8. apr 2011

a ukecana je teda statocne.vsak baba....

meruska
8. apr 2011

Ahojte, u nas sa so zmenou mlieka zmenilo i jedenie..huraaaa...maly sa mi krasne rozpapal, papame 3 prikŕmi denne
Chcem sa vas opytat, tym co deti stvornozkuju...aj vy mate modriny na kolenach????

@adelaine ja ich pridavam do vriacej vody (pomer 1/4 hrnceka vlociek 3/4 vody) a varim asi 8-10 minut a ked su hotove zamiesam tam neake ovocie 😉

tinaki1275
8. apr 2011

Dobry vecer damy ..tak sa tu toho popoludni moc neudialo ..asi ste boli vsetci von ..my sme mali po dlhej dobe super popoludnie..mm bol s nami od tretj do pol siedmej von v pristave ,mala tam pekne hodinku a pol pospala v kociari ,my sme dalo zmrzku a prechodili hadam 5 km ...sice fukalo ale slniecko svietilo .. 🙂 som sa citil ako na dovolenke.. a to najdolezitejsie- baby malej predsa len vysiel prvy ZUB -jednicka vpravo dole!!!!neuveritelne, ta cervena skvrnka na dasne mala teda suvis..predpokladam ze preto bola dva tyzdne tak strasne nervozna v noci ..dufam teda ze ked vylezie aj vedla tak aspon zopar dni bude lepsie... 🙂

gabika41
8. apr 2011

@tinaki1275 ...takze nas stale bezzubych ostava cim dalej tym menej... 😠

meruska
8. apr 2011

@tinaki1275 blahozelam k zubrikovi 😉

tinaki1275
8. apr 2011

@gabika41 no ani ja som neverila vlastnym ociam..som cumela jak puk..neboj dockate sa 😉 ja som uz bola zmierena s tym ze prvy vyjde po roku ako mne.. 😉
@meruska dakujeme 🙂

bellablonde
8. apr 2011

hello zeny,
ja som dnes pre istotu nevytiahla paty z domu
@maxara dobre a pekne si napisala 😀 my si rozumieme... ja som davno uzrozumena sama so sebou, ze ked mam byt na nejakej akcii v klude, petulo nemoze ist so mnou a ak ide, tak musi ist aj mm, aby ho dohliadal 😉
alebo by som ho nechala michalovi na starost... akoze trening do buducnosti na syna 😀 😀 😀

@tinaki1275 ako super, leika je uz zubadlo 🙂
@gabika41 sa vravi, ze najlepsie na koniec... 😉
saska ma stale len jednu spodnu jednicku, ale zboznuje mi hryzt do prsta,,, ked jej pritom robim au au divadielko, je cela od radosti bez seba 😀
@adelaine ja vlocky najnovsie len sparim a hned miesam s ovocim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre