Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinka349
14. aug 2010

kde ste dnes mamicky? sa vam nechce pisat, alebo nemate cas? alebo ste niekde vonku s drobcekami? 😎

tinka349
14. aug 2010

moja buchta si stale vybera dudel z pusy, ani zasvet ho nechce mat....ale ked ho ma tak je kludnejsia, len nasilu jej ho davat do pusy 😖

mirka285
14. aug 2010

@katty17 tak v Promamam to nemali tam maju len flase,tak som pisala tej babe co si mi dala kontakt a si predstav za kocka je z Dubravky tak som si preto hned bola a uz ju mam doma 🙂 dnes akurat vyuzijem,ideme na Cerveny kamen,je tam niaky cigansky festival,a cigansku hudbu to ja mozem 😉 Gabko sa tam naje pekne a je to vonku takze mi to pride ako pekne stravene popoludnie 😉

jaruska8
14. aug 2010

@ericica Ja si tiež dávam pozor na stravu, som zistila, že asi to boli nektarinky, aj mangel mal vetríky. 😀 😀 😀 😀 😀 A dávame od včera Sab simplex, som volala lekárke a tá nám to predpísala. V noci spala sedem hodín a snáď to bude lepšie. 😉 Lebo tie kŕče boli fakt strašné a kŕmenie bol doslova boj. ☹ ☹

jaruska8
14. aug 2010

@tinka349 Nám tiež vypadáva, tak ho prichytávame plienočkou a funguje to. 😉 😉 😉

merikac
14. aug 2010

@tinka349 tinak,,ja kade brusim, takde brusim ale mojej bambule neviem zohnat taku celenku na hlavicku,,nieco podobne ako ma tvoja drobulka,,,,porad kde ju zohnat?!

bambola
14. aug 2010

@tinka349 tej nasej vypadava, nejako si ho nevie udrzat v papulke 😒 vacsinou ho ani nepotrebuje ale napriklad v postielke som ju uz zo dvakrat uspala len na cumliku, som stala pri nej drzala cumlik v puske ona dudlala a tak zaspala 😀

merikac
14. aug 2010

bambulky,,tie ca mate problem s kojenim alebo vela mliecka,,,kuk tato stranka,,,velmi zaujimava,,, podla toho som zistila ze aj ja robim obcas chybu pri kojeni http://www.koliska.sk/

merikac
14. aug 2010

@bambola mja dudel nechce,,pacha si do pusiny celu rucicku, co sa snazi dudlat, ale dudel odmieta,,a ked sa jej ho snazim podrzat,tak ju napne a vygrcka mlieco,,,uz som skusila od najdrahsieho dudla po ten najobycajnesi a nic,,,skoda,,obcas utisit mimino dudlikom je pohodlne ☹

prsky
14. aug 2010

@merikac a este je dobra stranka http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/ 😉

bellablonde
14. aug 2010

caute zeny,
moje drobatko zabiatko dnes nechce buvat, ale nejako som ju presvedcila, ze ozaj musi 😀 😀 zaspala napokon na prsku, nic ine nezabralo
uz to vidim, ze uspavanie bude len a len narocnejsie 🙂

chalanov mam od vcera na vylete, tak si idem chvilku relaxovat

@merikac ja som taku celenku ako ma tinka zohnala v HM 😉
@maxara tie tvoje kolegyne su riadne strigy sibnute... ked som obzerala fotky v pravde, hned mi ninka padla ako prva do oka, ze wau aky barokovy anjelik (ja tak volam vsetky krasne baculate licenka, ktore by som taaaak vybozkaaaavala)

ericica
14. aug 2010

@jaruska8 nektarinky sa nesmu 🙂 ja som jednu zjedla v nemocke s prvou dcerkou a sestricka mi skoro odhryzla hlavu ked som jej povedala ze co som jedla aj mala vrestala od nich jak tur 🙂

ericica
14. aug 2010

@prsky myslis si ze aj kvoli dudlu moze mala odmietat prsnik....?
sestrina mala ma 10 meisacov a este stale ju koji a ma aj dudel...len nim zaspava tak ako nasa.a aj tu som sa pytala zopar mamiciek ci davaku aj cumel a nemaju problem s kojenim a je ich tu takch viacej....tak ja neviem...my sme chytili druhu laktacnu krizu a dnes poobede mi zase strajkovala na prsniku 😒 ale to sme prezili aj pri prvej dcerke......

ericica
14. aug 2010

a este k tomu dudlu ja kebyze jej ho nedam ked zaspava tak neviem neviem...cely dom by bol hore 😀 ale akonahle zaspi uz ho aj vypluje.....aj teraz spi bez neho 😉 ona sa nim len ukludni

prsky
14. aug 2010

@ericica nie je to pravidlo, ale su deti, ktore mozu s tym mat problem, pripadne mozu neprospievat, pretoze "vdaka" dudlu papaju menej casto ako by jedli bez neho /podobne je to aj s prikrmovanim cez flasu - moze a nemusi byt problem). je to velmi individualne, ale kedze dnes sa maloktora mamina nestretne s problemom pri dojceni, tak naco riskovat? okrem toho sa potom okolo roka zacne vynarat otazka "ako mojho dudlosa oducim od cumla?" ja som tiez chcela naucit na cumel (baby v MC mi vtedy polozili otazku, ze ci je lahsie oducit od cumlania palca ako od cumla - vtedy som bola este cerstva mamina, tak mi prisla logicka odpoved, ze od cumla, ale teraz viem, ze ak sa dietatu stane z cmulania pasticiek a prstikov, co je v urcitom vyvojovom stadiu normalny jav, zlozvyk, tak je to skor vinou rodicov, lebo dieta malo malo podnetov a nudilo sa) a som rada, ze moje dieta bolo tvrdohlave a cumel odmietalo (moja dcerka bola taky typ dojcata, co chce byt stale nalepene na mamine, sama nevydrzala lezkat ani 5sekund, tak som myslela, ze ju cumel "upokoji" a stihnem si co-to porobit alebo sa najest - nastastie som objavila manducu 😉 a tym sa nas problem vyriesil k spokojnosti oboch). na tej stranke, co som hodila link, je o tom pisane prehladnejsie a logickejsie.

prsky
14. aug 2010

a este vidim, ze riesite co jest ked dojcite - treba jest pestru stravu, aj citrusy postupne zaviest. vzdy dat 1 neznamu potravinu (napr. kapustu, nektarinku a pod.) a pockat na reakciu. ak sa nic nestane, tak to mozete s kludom jest. viac o strave dojciacej maminy tu: http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
a uz koncim, sorry, ze som vam sem vliezla, len som zbadala moju teraz oblubenu temu, tak mi nedalo 😉

tinka349
14. aug 2010

@merikac v H&M som ju kupila vcera 😀 ale trosku velka jej je, musim ju zosit na mensiu

merikac
14. aug 2010

@tinka349 , dakujem tinka, preve som tu v bazariku objavila celenky,,,tak som si objednala, uvidim ake budu,,, https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-ciapky-r...

tinka349
14. aug 2010

@merikac aj moju napina na vracanie od cumlika.....ale nevracia, a ja sa snazim traslavim pohybom v puse jej ho udrzat a nakoniec ho aj schamtne a cmula o 106 😀 lne sa netreba vzdat na zaciatku ked ju napne na vrackanie....ale ked uz z toho vracia tak je to ine

tinka349
14. aug 2010

@ericica ja som jedla aj nektarinky , aj banany, aj melon aj kukurice jem posledne dni 😝 a klop klop vsetko v poriadku 😀

tinka349
14. aug 2010

@merikac ta s maslickou je skoro taka ista ako moja 😀 len nenapisali aky material...snad bavlna....ale mojej drobnej sa z toho robia potnicky ak ju ma dlho na hlavke a je z bavlny 😖 ja jej ju davam kvoli uskam - jedno si stale krivi a uz jej aj trosku odstava 😕

katty17
14. aug 2010

@merikac - jej tie celenky su velmi podarenucke 🙂

merikac
14. aug 2010

@tinka349 ja tiez papam vsetko,,a nemozem si stazovat,,mala od bolesti neplate,,jasne, ze sa neprepchavam,,ale dzobem zo vsetkeho, akurat, ze si nedam fazulovu, ci hrachovu polievku 🙂

merikac
14. aug 2010

@katty17 ak vyckas, tak cez tyzden ti poviem, ci sa aj oplatia, som si uz objednala

tinka349
14. aug 2010

prave som kupila mojej princeznicke hojdackuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 sa z nej viac tesim ako ona, a zajtra ju uz budemmat doma 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=S_v98Oplzsc
kafoditka
14. aug 2010

@tinka349 perfektna!!!! odkial a za kolko?? 😉 sa necudujem, ze sa vytesujes 😀

tinka349
14. aug 2010

@kafoditka no neuveris - nasla som inzerat na aukro.cz a napisala som tomu dotycnemu, a on mi napisal ze zhodou nahod je zajtra v KE a ze mi to donesie.....za 45 eur 😀

kafoditka
14. aug 2010

@tinka349 tak to je perfektna cena Tinka, super kupa 😉

tinka349
14. aug 2010

@kafoditka no tak dufam, ze malinkej sa to bude lubit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre