Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sjusiquatro
31. aug 2010

ahojte...rodili ste niektora s vyvolavackou?ake je to?väcsie bolesti ci ani nie??dakujem

maxara
31. aug 2010

@sjusiquatro ahoj, ja som rodila s vyvolavackou.. bolesti som mala, ale dalo sa to v pohode zvladnut. A hned ako som porodila, tak presne ako sa hovori, ze na to zabudnes, tak ja som na to fakt hned zabudla. Ja si absolutne tie bolesti nepamatam a to som ani EPI nemala. Nestihli mi ju dat. Bolelo ma sitie. Ale zas mala bola velka.

lulu1983
31. aug 2010

@maxara ja ta chvalim uz teraz, sikovnica, ja som rada, ked si obed prihrejem ;)

sjusiquatro
31. aug 2010

@maxara a do kolko hodin si porodila??

maxara
31. aug 2010

@lulu1983 ja ho budem az zajtra piect, mm na veceru a myslim, ze pozajtra mu bude najviac chutit 😉 dnes idem do obchodu pozriet nejaky nosic.. mozno ho uz aj kupim a dam ho investorovi, nech ho da Ninke na krstiny 🙂 takto si vyberiem sama a daju nam len prachy, kolko chcu

lulu1983
31. aug 2010

@maxara sikovne vymyslene, vsetci budu spokojni. 🙂
mas konketnu predstavu?

maxara
31. aug 2010

@sjusiquatro 🙂 hlavne sa toho neboj, je to prirodzena vec.. niektore baby tu s vyvolavackou porodili do dvoch hodin. Ja som najprv na vyvolavacku nereagovala, vyvolavali mi 3 dni (mala som kontrakcie, ale take slabe, uplne v pohode znesitelne, ako keby som mala kramy, este slabsie) a v noci z 3. na 4ty den sa mi zacal porod rozbiehat. Moj problem bol, ze som bola zatvorena na 100 zamkov. No a vlastne odkedy som sa zacala otvarat, t.j. od 9:00 rana, som porodila za 2 a pol hodiny. 11:45 sa mala narodila. Ale fakt kazdy reaguje inak. Mysli pozitivne, to je velmi dolezite a hlavne sa tes na babatko. A tes sa z kazdej kontrakcie. Zdvihne ti to psychiku a lahko to zvladnes. Caka ta teraz najkrajsi zazitok tvojho zivota 😵 😵 😵

maxara
31. aug 2010

@lulu1983 mne navrhli, ze mi kupia MEI TAI a mne sa celkom paci. Mm chce nosic a nie satku, ja by som inak brala satku v pohode, ale tak sa prisposobim 🙂 . No a ked ma ukecaju na nejaky iny nosic, tak sa nebudem branit. Hlavne si ich chcem kuknut life a vyskusat

lulu1983
31. aug 2010

@maxara nosic je fajn, lebo ho mozu vyuzit aj nasi m. uvidis podla pocitu, ktory sa ti bude pacit najviac, my sme s mei taiom spokojni, aj ortoped odobril ;)

sarai
31. aug 2010

ahojte, stalo sa vam, ze vam male vecer plakalo a plakalo a nevedeli ste ho nijako utisit? viem, ze to je bezne u deti s kolikou, ale moja ju nema. puci sice, ale brusko mava makke. a hlavne, vcera len strasne plakala a nedala sa nijako utisit. normalne je, akoby taka nepricetna. a doteraz pri zaspavani vecer si sice poplakala, ale vcera to bol riadny brutal.

maxara
31. aug 2010

@lulu1983 primarne idem po mei tai 😉 viem, ze je tiez ergonomicky, takze sa nebojim, len uvidim..

@sarai 😲 nestalo sa mi to a dufam, ze ani nestane.. a nemoze ju nieco boliet? hlavicka? 😲 kojis alebo ste na UM?

lulu1983
31. aug 2010

@sarai kazde dieta je ine, ale risko takto plakal ked mal tyzden rastoveho spurtu, asi ho to vela bolelo :(

sarai
31. aug 2010

kojim a nebolelo ju asi nic. nedala sa upokojit, tak som vysla von a na rukach som s nou urobila kolecko okolo domov a zaspinkala pekne. no fakt to bolo dost. bala som sa, ci jej nieco nie je, ale poskusala som hadam vsetko. a zabralo nakoniec aspon prechadzka vonku

sarai
31. aug 2010

@maxara ja mam inac manducu a jke fakt dobra. odporucam ti aj tu

mirka285
31. aug 2010

caute babule...ja len na skok,lebo mala zaspala tak chcem prebehnut byt prachovkou...dnes som volala na esteticku chirurgiu k Novotnej,potrebujem odstranit znamienko na tvari,a ked mi zadreli cenu skoro ma prekotilo 😠 jedno znamienko ze 110 eur aj s histologiou...asi si najdem niaku brigadu lebo okrem znamienka si chcem dat odstranit chlpky na bokoch tzv.bokombrady tak som zvedava kolko zahucim....

merikac
31. aug 2010

@sarai ahoj,,moja mamina mi obcas vravi, ze male deti placu ako o zivot, ked maju zapalene usko,,(z prievanu), skus stlacit jedno a aj druhe, ci sa pri stlaceni rozplace,ono to varaj velmi picha

maxara
31. aug 2010

@sarai tak mozno jej len toto chybalo.. a vdaka za odporucanie, pozerala som, ze v tom obchode maju vsetky mozne, tak uvidim, dam vediet

@mirka285 ja som bola v ruzinove u nejakeho sukromneho plastaka a ten ma ceny, ze podla toho, kolko znamienok, tak podla toho je cena.. cim viac znamienok, tym nizsia cena za jedno.. ja som si tam dala vybrat z tvare a krku a tie jazvicky mi ani nie je vidno a co mi vyberal chirurg obycajny za 20SK jedno, tak tam mam jazvy uzasne.. tak ale pod pazuchou mi to je jedno

ericica
31. aug 2010

@sunnygirl sunny ja cistim zlato tak ze ho prevarim v jarovo octovej vode a potom je dostat v obchode taku ruzovu vatu na cistenie sperkov a tym po retiazke po prevereni parkrat prejdem a ono je cistejsie ako ked je nove 😀 inac u nas to iste obidve bambulky nachcipane a aj mna boli hrdlo...nenormalne,,,,
a to ma ist mala vo stvrtok do skolky 😒
@maxara ahaaa tak ssuper som zvedava kto sa este prida....a mohli by sme ist do mlynov tam sa da aj super posediet popripade na nejakej zastrcenej lavicke nakojit 😀 bodaj by mm nesiel na sluzobku 😝
ja idem poobede na kontrolu ku gynde a beriem jej extra cokoladovu torticku akoze za porod lebo doktorovi som dala love ale jej este nic ...oni su ako par a spolu ma odrodili 😀 idem ju odfotit a hodim foto 😵

oacka
31. aug 2010

@sarai dačo jej vadilo,a nevedela si čo. asi chcela veľmi spať a nevedela. moja to občas robí. silno dačo chce a nejde to. reve jak pominutá. 😉 v takej chvíli netreba stresovať,ale zostať totál kľudná,to zaberá,fakt.

ivanka85
31. aug 2010

@sarai vacsinou tak babatka davaju zo seba emocie, ktore cez den zazili, nevedia inac tak mu sia placom..

merikac
31. aug 2010

baby, dnes mi prisla tato osusko-deka, som sa jej potesila a zaroven som bola prekvapena, ze mi ju poslali, lebo som im neposlala peniaze na ucet,,tak som teraz dodatocne,

sjusiquatro
31. aug 2010

@maxara nebojim sa, velmi sa tesim 🙂 len som chcela vediet dake info o tom a tak.....primar vravel ze som idealna na porod tak na nebojim..presne tak treba mysliet pozitivne...dakujem pekne za odpovede...

sjusiquatro
31. aug 2010

@merikac krasna 🙂 🙂

lenkaaninka
31. aug 2010

ahojte baby tak ja dneska do mesta že na kontrolu na gyn a prídem a doktor dovolenka skoro som odpadla lebo prší ako blázén ale zobrala som si staršiu dcérku so sebou lebo mama má volno tak malý a Lenka zostali doma a Ninke som aspon taku prechodnú bundu a svetrík kupila a malému hračky a flašku asi musím ostávať len doma lebo som otrieskala 50 eur.

@merikac parádna a to je ináč ok že zadara 😉 😉

a baby tie teplé veliké deky sa volajú španielské??? a objednávali ste aj z netu??? ak hej tak skade ???

lenkaaninka
31. aug 2010

@sjusiquatro ja som mala kontrakcie 5 dní a potom o 15.oo do nemocky a o 20.oo oxytocín a porodila som 23.5o lebo akosik nezaberalo nič

bambola
31. aug 2010

@sjusiquatro ahoj kedze mam len jeden porod za sebou tak neviem porovnat ci je to horsie s vyvolavackou 😉 ale mne vyvolavali a do dvoch hodin bola mala von 😉 ale zase ja som bola uz tyzden bez krcku cize ten sa nemusel skracovat 😉 a mala som epi, ktora vyborne zafungovala 🙂 neboj ked pride na "lamanie chleba" ani nevies ako to bude rychlo a uz bude potom 😉

bambola
31. aug 2010

baby cim na noc prikryvate det? lebo mi mame aj celkom studeny byt no a teraz duplom a dnes v noci mala uuuuplne studene rucky a sa mi zdalo, ze je jej trosku zimka ☹ tak som ju brala hriat ku sebe

lenkaaninka
31. aug 2010

@bambola no aj my máme kosu doma dneska sme dokonca prikurili a malý spinka v tenkej deke zabalený a paplonikom zakrytý a nebol vôbec prehriaty práveže tak akurát

merikac
31. aug 2010

@sjusiquatro
@lenkaaninka , dakujem,,
,,noo, ktovie co bypoiaci robili, keby som ju nezaplatila??? 😀

merikac
31. aug 2010

@bambola ja od zaciatku detskou perinkou a spava na zavinovacke, ktora je rozbalena,,,najsor som ju prikravala vankusikom, no ten je na nu uz maly...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre