Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
2. nov 2010

@mavion ja čítačku ešte nemám, e-booky si čítam v pc, ale tá, ktorú som ti poslala, patrí k najlepším

monline
2. nov 2010

@noemarta nechceš sa chváliť? a ktože by ťa mal pochváliť ak nie ty sama a následne aj my? načo sme tu? predsa si potrebujeme dvihnúť sebavedomie, či? 🙂)
tak som vás nestihla...dúfam len, že to malo nejaký osoh a nika zajtra dostane dobrú známku, vyzerá, že to pochopila (uff) ale ona je moták a zvykne sa seknúť na triviálnostiach

monline
2. nov 2010

@lenkaaninka krásne fotky, veľký chlapček je už z neho...neni divu, keď ho piškótkami vykrmuješ 🙂 nie je na ne priskoro ešte? ja ich dám až od pol roka, ale zeleninku, mäsko, polievku, aj nejaké ovocie dávam..možno už kúpim aj ryžovú kašu, nech si zvyká na kravské mlieko...pri výžive a banáne mi hádže ksichty 😀
@mirka285 ja som varila rizoto...ale tip po polnoci ti je asi už nanič 😀
@maxara krásna tabulečka, šikovná si
@mojalili gratulka k 5.mesiacom..pozrela som video, strááááášne je šikovný, sa divím, že ťa tak buzerovali skrz cvičenie, podľa mňa to vôbec nepotreboval...mne sa daniel ešte nepretáča z chrbátika, vie sa dať len na bok, aj to len ked vidí, že sa blíži prso 🙂 na fotkách je fešák krásny
@lulu1983 krásne fotky, roztomilý je, ako si tam číta...hej, ja plne kojím a dávam príkrm raz denne okolo druhej tretej, ale množstvo je asi ako polovica jedného kojenia, lebo ešte ho dokojím..chcem aby si zvykal na chute, na jedenie lyžičkou, na to, že treba pracovať s jazýčkom, viem, že švagrinin malý s tým mal strašné problémy ked mu začala dávať príkrmy popri kojení, ona začala ked mal viac ako pol roka a malý sa drhol zakaždým, strašne veľa vracal, odmietal a ona chudera len kojila, lebo čo iné mala s ním? a mala len 45 kíl...Ja mu dávam žuť chlebovú kôrku, je to dobré, aby sa predišlo celiakii, pomaly mu začnem dávať aj ryžovú kašu, len ešte neviem do čoho to zamiešam, či do MM zamrazeného, alebo kúpim nejaký sunar..
ale podľa mňa ak sa ti v noci budí a mlieka máš dosť, tak to nebude hladom,..možno ho trápia zúbky alebo ho prsník upokojuje..ono vlastne behom hodiny sa nevytvorí asi 150ml, takže on si vždy potiahne len niečo a predné mlieko je menej sýte, tak asi preto sa budí...ja zvyknem malého nakojiť večer z oboch prsníkov a vydrží do rána, cez deň pije len z jedného
@oacka kika je krásna, ako jej už ide papanie, ledva je zamazaná...mne malý stále zamaže rukávy, lebo si trie nos práve vtedy..alebo svojou rukou si prisúva moju, nech mu dávam rýchlejšie 🙂
@kafoditka aj ja premýšľam kúpiť už väčšie plienky, tieto mu síce stačia, ale zdá s ami, že sú mu už menej pohodlné..má 7 kíl, ale také bacuľatejšie stehná..je mezi nimi veľký rozdiel? pampers si kúpila?
@oacka, @robika, @zrzulka, @lulu1983 krásne fotky máte v profile
@zrzulka podľa mňa ak si začala chodiť plávať, plač by ťa nemal odradiť, Paťko určite prestane plakať a zvykne si..aj kamoškina terezka takto vyvádzala a potom sa jej strašne páčilo
@merikac čo máš s čelom? 🙂

mojalili
3. nov 2010

@miki060707 HAPPY BIRTHDAY TO YOU 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mojalili
3. nov 2010

tAK Až TAKTO SOM TO NEMYSLELA, akosi mi blbol net a poslal to sem 3x, ach jaj....NO ale nevadi, toto sa snad moze aj 3x citat 🙂

mojalili
3. nov 2010

@miki060707 HAPPY BIRTHDAY TO YOU 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

robika
3. nov 2010

Dobre ranko prajem, tak Filipkovi teplota po ockovani vystupila nad 38 uz vecer o 21:00, ale potom mu klesla potom cipku a uz do rana nemal az tak velmi zvysenu, stale sa drzi okolo 37,5. Akurat neviem, ci ho mam dat dnes von, alebo mame byt cely den vnutri? Davali ste po ockovani malych druhy den von, alebo zavisi od teploty?

mojalili
3. nov 2010

@robika MYslim, ze to zavisi od teploty, ved on je ajtak zababuseny . ALe nekup ho este cca 2 dni, 😉 37,5 nie je teplota, tak to moze ist von na vychadzku.

kristip
3. nov 2010

Ahojte, neviem, ci si ma este pamatate... 🙂 Citam vas kazdy den, len pisat nejako nepisem. Preco? Ani neviem.
S petkom som bola 2 tyzdne v nemocnici. Mal dvakrat za sebou zapal obliciek. Bolo to hrozne. Samozrejme, ze teraz bude sledovany na nefrologii, ktovie dokedy a dnes na sone sa ukaze, ci bude musiet podstupit aj mensi chirurgicky zakrok. ☹
Stale ho dojcim, nedavam mu okrem mojho mliecka nic ine. Je spokojny, tak to dufam ani nie je potrebne. Vcera mal 3 mesiace a tyzden a vazi 7300 gramov. Najviac ma trapi, ze musi papat antibiotika a ma uz za sebou aj rtg... ☹ no, ale co uz.
Ja som mala zapal prsnikov, pomooooc. Vysoke teploty, hrozne bolesti, hrce, juuuuuj. Dali mi antibiotika, odsavala som, stale dojcila a chvalabohu preslo to a stale mam mliecko, co sa kazdy cuduje, lebo keby ste ma videli... Mam uz o kilo menej ako pre tehotenstvom, aj ked brusko mam stale , teda taku kozu trochu mlandravu.
Rada by som sa pripojila k nejakym Petrzalcankam, kt. kocikuju v blizkosti Velkeho Drazdiaku 🙂
Takze tak. Prajem vam pekny den.

kafoditka
3. nov 2010

Bre ranko babulky, ako sme spali? My nafigu, ale uz mam trening 😉
@monline ja pouzivam plienky babylove z DM a 3ky su presne take, ako hovoris - ma ich vsade zarezane, lebo ma faldiky na stehnach. 4ky su o cosi vacsie, ale pekne mu sedia a nikde ho nerezu...

Akurat som si hlavu umyla, idem spachat nejake ranajky a... netusim, co budeme dnes robit.. ani navarene nie je... no aspon pradlo prezleciem a skocim do lekarne po Vibrucol.

kafoditka
3. nov 2010

@noemarta a Marceli, cakam tvoju foto s novymi vlasmi 😉 predsa v tom nenechas Petu samu 😉 😉

merikac
3. nov 2010

@kristip ahoj,,to mi je luto,ze ste si to takto odtrpeli, ale hadam uz je lepsie,,a ako ste prisli na to, ze mate zapal? my mame tiez problemy s oblickami,,chvala bohu nas len pozoruju,,,zatial sa nic nemeni....

noemarta
3. nov 2010

dobre ranko maminky,
ja som sa dnes rano zobudila na ranny smrad Nelinky, hi hi pocujte az na chrbte bolo posranaaaa, plachta, pyzamo, vsetko zasraneeee. 😉
Ja sa idem dat do poriadku a idem nakupit a potom o 11stej ockovanie, jaaaj, asi aj ja sa poserem od strachu...
Vidis Kafko , este ze si to spomenula, aj ja musim kupit vibrucol.
@kristip fuuuha, vy ste si vytrpeli aj ty aj maly, dufam ze uz vas cakaju len a len dobre obdobia 🙂
@monline no mas pravdu, kto nie ked nie vy 😉

noemarta
3. nov 2010

@kafoditka babyyyy, vsetky tak po mne tuzite 😀 😀
musim sa ale nafotit a potom vam to sem supnem, slubujem. 😉
Kafko vidim, ze si to cvicenie zobrala vazne, ved za chvilu bude z teba taka lanka, ze mozes ist na miss mamiciek, hihi aj ja chodim ale len v sobotu, ale mne to staciiii

kristip
3. nov 2010

@merikac Petko v jeden den stale plakal, co on teda skutocne nezvykne. Mysleli sme, ze ho boli brusko, ale kakal, prdkal...pocas dna mu vyskocila teplota, ked mal 38,5 sli sme na pohotovost, kde nam jeden stary doktor povedal, ze to su urcite usi, ale kedze su vsetky lekarne zatvorene, poslal nas do nemocnice, kde mu hned zobrali moc a tam mal zaplavu leukocytov, vysoka sedimentacia...no a na sone mal na lavej oblicke rozsirenu panvicku a kalichy, co vraj pravdepodobne ma vrodene, len to hned po narodeni na sone nevideli...no neviem. Strasen by som si priala, aby tam dnes nic nebolo ☹

kafoditka
3. nov 2010

@noemarta Marceli ty si dobra srandistka, ze lanka - tak tou ja nikdy nebudem 😕 😉 Ako citim, ze som pevnejsia trochu, ale vaha mi stagnuje. -2kg a odvtedy stop. No mozno sa to este rozbehne, ale budem tomu musiet pomoct nejakou dietou..

bambola
3. nov 2010

@kristip ☹ ahoj, ale sa trapite. drzim palce aby to dnes dobre dopadlo a nic tam nebolo 🙂

bambola
3. nov 2010

pridala som dve nove fotos 😉

kafoditka
3. nov 2010

@monline ahoj, Mon davala si malemu uz spenat? Ako si ho pripravovala? Lebo ja iny ako s mliekom robit neviem a spenatove listy nemam. Dnes som malemu chcela dat spenat, kupila som hippku spenat+zemiak+smotana a je to od ukonceneho 4.mesiaca, ta smotana sa mi nepozdava, myslela som, ze uvarim mrkvu a do toho pomixujem tu hippku, aby vlastne prevladala mrkva a toho spenatu menej, ked je tam ta smotana. Myslis, ze takto mozem?

kafoditka
3. nov 2010

@bambola wau, ake nadherne oci ma Martinka!! Uzasneeee 🙂

noemarta
3. nov 2010

@kafoditka nie som srandistka, ved uz teraz si kocena, tak coooo 🙂
@bambola Matka ma krasne ocickaaaa, bude to herecka 😉

robika
3. nov 2010

@mojalili dakujem za radu a co sa tyka toho kupania, mozem ho teda nejako tak mokrou plienkou pretriet, alebo radsej ani to nie?

maxara
3. nov 2010

Ranko zabky,
tak vdaka teda za rady, vravim, ze som teraz najkrajsia v zivote a vy ma o tom len utvrdzujete, kedze mi ziadnu vyraznu zmenu neodporucate 😀 ja viem, ze sa mi nehodi mooooc tmava, ale taka trosku tmavsia.. no nic, necham to na tu moju kadernicku, ona je super, ma ma v oku, takze sa nebojim.. skratit mi to ale musi ☹ no ale uz som pokukala na nete nejake fotecky a predstavu mam, ale verim, ze aj ona ma, lebo mala taky nadseny hlas, ze ma volnu ruku 😀 kazdopadne, vlasy po usi a kratsie NEMOZEM mat a ani NECHCEM vrrrr

@ywett do moka chodi zrzulka a aj lela, kazda v ine dni a ja sa tiez chystam chodit.. tie jaslicky su tam, ako je posta, jednota a ta lekaren, tak za nimi je taky dlhyyyy panelak a z jeho druhej strany, akoby zo zadu je vchod. Teraz je to zle oznacene, lebo tam robia fasadu alebo nieco.. skratka su tam robosi a lesenie..
No a tip na vylet.. skuste kuknut hrad cerveny kamen - my tam obcas zbehneme, cez vikendy tam byvaju v lete rozne akcie, sidlia tam aj sokoliari a maju aj vystupenia a ked sa tam nic nedeje, je tam dobra restika a krasne okolie, pekne sa tam da poprechadzat aj s kociarom 😉

@mavion citacku ma lulu, skus sa jej opytat.. teraz neviem, ci nepisem uz neskoro, lebo citam od zaciatku, tak ak uz vies, tak niiiic. 😀

@noemarta uz aj sem daj fotku, nech kuknem, ci si tu orechovu mam dat, alebo nie 😀

@kristip ☹ to je smutne, ale hlavne, ze na to prisli relativne skoro.. a vidim, ze ste uz prestahovani 😉

maxara
3. nov 2010

boooze ja sa uz neviem dockat

bambola
3. nov 2010

@kafoditka
@noemarta dakujem 🙂 herecka 😀 😀

mojalili
3. nov 2010

@robika hej, mokrou plienkou mozes,len nie tu ockovanu nozicku. TEplo podporuje zapal a bolest, preto nie kupat v teplej vode. Ja som to dcekre nechtiac urobila, to bolo strasneeeeee. Ja umyvam plienkou Danka kazdy druhy den, nekupem ho kazdy den. 🙂

mojalili
3. nov 2010

Kafko, mala si so mnou pravdu, neda sa chodit pravidelne plavat s 2 detmi- Takze moje plavanie je na bode mrazu...ach jo

meruska
3. nov 2010

dobre ranko 😉
my mame za sebou odber krvicky z hlavy...preventivne ma poslala sestricka za dvere, ale moj fesak neplakal 😵
zlostil sa iba na nu ze mu drzi hlavicku...

inak baby prave je akcia na fotoknihy..ja som vcera robila 2...uz sa neviem dockat kedy pridu

oacka
3. nov 2010

@meruska prečo mu brali krvičku? ja chcem urobiť babke a dedkovi kalendáre do kancelárií.. na akej stránke si robila fotoknihu? happy foto? dlho si sa s tým babrala?

kafoditka
3. nov 2010

@mojalili ☹ ale neboj, Dankovi vyjdu zubky a zasa bude lepsie, potom sa k plavaniu opat vratis... 😉 moj peto je az do utorka v praci a filip je mrzuty, takze ho asi tazko necham svokre..cize s mojho fitka a behu min. tyzden tiez nic nebude..

meruska
3. nov 2010

@oacka krv preto lebo ja som hematologicky pacient, tak ci nieco nepodedil...
ano http://www.happyfoto.sk/
teraz je akcia aj na kalendare...mala som to za cca 3 hodinky...ale ja som robila 2 knihy po 32 stran

mirka285
3. nov 2010

dobre ranko,vy ste ake ranostajky vsetky 😕 mn keby nezobudila postarka tak este spime,ale doniesla mi tie knizky co ste mi odporucili,su super,som spokojna,takze konecne sa naucim tie riekanky do konca 🙂
@kafoditka podla mna v tej Hippke to nebude naozaj smotana,takze to kludne mozes dat.....ja mam dnes pre malu kuracie masko s brokolicou....
@kristip to mi je luto ze takto ste sa potrapili,dufam ze dnes bude vsetko v poriadku...
@robika a nevystupila malemu teplota lebo si ho vcera okupala?ale hlavne ze uz ma iba zvysenu,tak snd uz bude dobre,a vonku nie je az taka zima tak ho kludne trosku vyvetraj.....
@mojalili ja som si pamatala tvoju radu ze nukupat,takze my sme boli bez teploty 😉 baby j dnes poobede idem do Socialnej poistovne potrvdit ten papier na rodicak,tak sama som zvedava do kedy mi vlastne trva materska...potom si ide Gabo pokupit nejke oblecenie tak mozno sa aj mne nieco ujde,som sa vterkla ze idem s nim 😀

mirka285
3. nov 2010

@kafoditka aj ty si taka ze maleho nikomu nedas varovat?ja som zistila ze ja sa vsade trepem s malou,ked chodim na tu depilaciu tak sa objednavam vzdy na poobedie aby malu mohla mama alebo kamoska pokocikovat ked spi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre