Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
21. nov 2010

Dobre ranko,

tak ja som si bola vcera konecne po ten lodger 🙂 v babymarkete. Inac obchod je to obrovsky a aj ked som tam bola 15minut pred zatvaranim spravali sa ku mne velmi milo a ochotne, co na slovensku nie je teda zvykom a uz vobec nie 15min pred zavretim, to vas uz vsetci vyhanaju, ze vsak zatvaraju. Zbadala som tam totiz tie maclareny tak som sa isla pozriet, hned ku mne nabehol predavac 😉 tak som sa popytala. tak ten model XLR je za to taky drahy, ze ma nanoznik a plast, innac je rovnaky ako ten XT ale ja som potom porovnani zistila aj ze by mi stacil uplne ten QUEST (o triedu nizsie ako XT) sice sa neda dat az tak dolahu ako tie dva ale 7mesacnemu a viac decku to staci a je najmensi, najlahsi a najskladnejsi, XT a XLR sa mi uz zdali na golface moc velke . jaj a este XT a XLR maju vacsie kolieska ako QUEST ale pre pouzitie v meste je to vraj jedno a kedze kolieska su vsetky hladke tak v zime je tento kocik nevyuzitelny co sa snehu tyka . neviem teda ci vsetky golface. tak teda tolko moje zistenia 😀
@kafoditka ja si tiez myslim, ze je to tak ako pise merikac, ze keby si bola tehu tak by sa to vsetko rychlejsie rozhybalo a uz by ste boli nuteni sa prestahovat. u nas to tak rozhodne bolo 😀 😉

kafoditka
21. nov 2010

Ranko 🙂
@bambola tak si nam pekne zhrnula info o maclerenoch, dakujeme 😉 ja som tiez bola vzdy v babymarkete spokojna, vsetci predavaci vedia poradit a maju prehlad. No idem okuknut ten spominany Quest. Vies co, ale mne sa xt nezdali nejak velke, ja som ich skusala v predeti na kosickej. Nemozem ho teda porovnat s questom, ale xt na mna urcite zaposobil 😵 😵
@merikac mozno mate s bambolou pravdu, naozal by sme boli nuteni sa rozhybat, ale neverim, ze aj ked moj mm ma celkom pekny plat, ktora banka by nam dala hypoteku, ked koli obycajnej pozicke na auto robia neuveritelne caviky 😠 a ja som na materskej... ale ja si nepripustam moznost, ze som tehu, verim a ratam s tym, ze do tyzdna urcite pridu 😝

Dnes sa chystam do Orangeu. Potrebujem novy telefon, tuto moju haraburdu najdem sto krat za den vypnutu 😠 😠

bambola
21. nov 2010

@kafoditka kafko ako ten XT nie je nejako extra velky, za to ten XLR sa mi uz zdal dost velky 😠 len na tom XT to oproti tomu QUESTu robili isto aj tie kolieska. neviem...proste sa mi zdalo, ze quest by mi uuuuplne postacil, kedze tam prakticky nebol rozdiel okrem tych koliesok a uhlu sklapania a rozdiel v cene 70€ 😉 a navyse quest ma velmi pekne farby 😵 vsak este mame cas 😉 len by ma zaujimalo ci aj ine golface su v zime nepouzitelne? neviete? @mirka285? 😀

mirka285
21. nov 2010

dobre ranko 🙂 tak ja uz mam polievku na sporaku postavenu aj vlasy umyte 🙂
@bambola Mati podla mna v zime su vsetky golface nevyuzitelne,ja ho chcem preto ako druhy kocik,na rychle nakupy pripadne dovolenku a na zimu zase vytiahnem Teutonku....a golfky by som tiez riesila Quest,co najjednoduchsie,kedze vlastne budem mat kociky dva..ale ja mam vazneho konkurenta este Quinny zapp,tak uvidim v com sa bude Linde viac pacit....ja som tiez spokojna s pristupom Babymarketu,tiez boli ku mne vzdy mili 🙂
@oacka tak ste si aj zakrepcili trosku,Kika to zvladla aj so svokrou,takze vsetko v poriadku....neboj Kika sa nakoniec aj z tej flase nauci pit....
@merikac ty takto po nociach upratujes?mna to caka zajtra,aj pozehlit musim...na obed si Gabo kazal plnene kura,tak dufam ze ostane aj na zajtra,nech aspon varit nemusim.Tomas dnes ide na Harryho Poterra,normalne mu zavidim...

kafoditka
21. nov 2010

@bambola vsetky golface maju skoro rovnake male kolieska. Niektore maju obycajne, teda nie dvojite, napr. peg perego si, ale aj tak. Si predstav, ako sa s tymi malymi kolieckami brodis cez tazky sneh 😀 Preto ja by som chcela buducu zimu este prezit v teutonke. Pozerala som ten quest a paci sa mi smotanovo-cierna kombinacia. Ved najlepsie je aj tak si golfac vyskusat a posadit do neho dieta, aby si videla ako sa mu paci..

Baby inak dnes sa vracia Peta z Oravy, tak kym nam detailne popise cestu tam, navsevu u Tutti a dalsej kamaratky, cely pobyt a cestu spat domov, tak sa tusim trhne na prispevok cez celu stranu 😀 😀 😀

bambola
21. nov 2010

@mirka285 mne sa moc quinny nepacia ale kamoska ma a vravela, ze je velmi spokojna az teda na jednu vec, ze kocik je o nieco sirsi ako je standardom a niekedy , ze s tym mala problem ked chcela niekde vojst do obchodu alebo tak. neviem aky ma ona model, mozno teraz to uz tak nie je, len upozornujem aby si si to ohliadla, lebo normalne to cloveka asi nenapadne 😉

bambola
21. nov 2010

@kafoditka ty si posadnuta to ciernou 😀 mne sa paci ta sedo-ruzova 😉 aj tak tie golface budu vkuse zababrane....tu rozok, tam keks, lizatko....😀

kafoditka
21. nov 2010

@bambola 😀 tato aspon nie je cisto cierna ale v kombinacii s bezovou, cize kompromis 😉

bambola
21. nov 2010

@kafoditka ale sa musis tvarit, ze robis muzovi po voli. najprv trvaj na cisto ciernom a potom mu nejako nenapdane podstrc ten cierno bezovy a on akozze pride so skvelym napadom na komprosim a ty teda povolis 😀 😀

ericica
21. nov 2010

ahojte babule krasnu nedelu zelam 🙂
takze dalsia hrozna noc za nami.Beky je uz dobre no a malinka sa trapi dalej....vecer tak hrozne plakala co som u nej este nezazila chuda male dalej chrapci ma hrozne sopliky aj teraz tu spi vedla mna ale len co odidem je hore tak tu trcim vedla nej.....baby ked zaberu atb ked ich berieme od piatku obeda a rano mala este stale zvysenu teplotu???
@merikac aj vy ste mali atb?ved si pisala ze jej ich dr napokon nepredpisala 😕

mirka285
21. nov 2010

@bambola Mati hej Quinny su siroke,ale tento zapp je normalny,lebo na golfkach uz nema byt co siroke,ale segra ma speedy a je sirsi,ked spolu kocikujeme stale do mna vraza 😀 mne sa paci ten cerveno cierno zase...
@kafoditka vyber si taky aky sa tebe paci ved ty ho budes najviac kocikovat..Gabovi sa maclareny nepacia duizajnom,ale ja ked ho budem chciet,aj tak si ho kupim..ja si chcem vlastne golfky kupit na leto,ale vybavim to asi bez jeho pritomnosti aby mi do toho moc nefrflal...i ked s Teutonkou je spokojny,zaujimave ze tiez nema extra moderny dizajn,ale ta sa mu paci 😖

mirka285
21. nov 2010

@ericica Eri ahoj,moja vy sa este stale trapite?to uz volajako dlho,a zlepsuje sa to aspon?

ericica
21. nov 2010

@mirka285 aka sexi mamina ze wauuu 😲 Lindus je rozkosna a zeby sa ti naucila spat v kociku aj cez dve hodky???,,, 😉
to ste boli v Sali???boze aka je uz Lujza velka davno som ju uz nevidela...... 😒 naposledy ked som este robila a bola tam za babkou ale uz tam nerobim ani ja a ani jej babina 😒

bambola
21. nov 2010

@mirka285 to mam najradsej take kecy, ked mi mm povie, ze jemu sa to nepaci a ze sa mu s tym nebude dobre..... 😠 vsak ja to budem pouzivat a narabat s tym, on len veeeelmi minimalne, ja len potrebujem zaplatit 😀 ale nie.....dokonca doteraz som tieto drahsie nakupy aj platila ja 😠 (manduca, fusak) 😎 a golfky asi tiez budem kupovat ja tak co😀

ericica
21. nov 2010

@mirka285 miri u Rebi je to uz za mak lepsie ale keby si videla krpatu tak by si sa asi rozplakala ☹ ☹ ☹
uz ani hlas nema,chrapci ,a ma hroznee sople a vecere su kriticke len co ju ulozim po par minutach je hore a place a nie a nie sa ukludnit ako ked bola este malilinka a mala koliku....

kafoditka
21. nov 2010

@mirka285 no teraz som mu ukazala quinny zapp ten cerveny a on ze ten kupime, ten je pekny 😕 a to peto bol vzdy proti trojkolkam 😀 jasne, ze kupim ten ktory sa mi bude pacit, sak uz ho nejako spracujem a on mi aj tak vzdy vyjde v ustrety - skor ci neskor 😉

ericica
21. nov 2010

@kafoditka Domi dobre si to napisala s maxi 😀 😀 😀 ale uz sa tesim rada citam jej prispevky 😀

ericica
21. nov 2010

idem kuk maso nie ze sa mi pripecie lebo ostaneme hladny 😀 dufam ze sa krpata nezobudi len co vytiahnem patu zo spalne 😖

bambola
21. nov 2010

@ericica eri drzim vam palceky, chuda moje malicke ☹ clovek by aj dusu zapredal len aby si mohla radsej kaslat a teplotovat ty ako to malicke....

ericica
21. nov 2010

@bambola presne ,moja rec vsak ked je zachraplena ja uz normalne kaslem aj za nu 😖

robika
21. nov 2010

@ericica chudatko malicke, aj my sme mali take obdobie minuly tyzden, akurat Filipko mal iba hlieny v nose tak ze nevedel ani poriadne dychat a papat uz ani nehovorim a potom mu doktorka zistila ze tam je streptokok a dala nam atb, tie nam zabrali, na 5 den bolo citit zlepsenie a 6 den uz bol realitvne dobry, maly mi zachripal tiez z toho ako stale plakal a ako dychal stale mu tam chrapcalo, bola som tiez z toho zufala, dufam ze vam to rychlo prejde a Edinka bude o par dni v poriadku a zdravucka...

mirka285
21. nov 2010

@ericica ano boli sme u svokrusky v Sali,no a Lujza je uz velka baba veru...Eri tak ale uz to snad prejdu tie choroby vsetky,ved vy ste si uz vycerpali na tri roky dopredu ☹
@kafoditka chlapom sa asi nepacia take obycajne kociky,ved som ti hovorila ze Gabo na maclaren povedal ze vyzera ako 20 rocny kocik 😀 a zappik sa mu zapacil,ze ten vraj aspon normalne vyzera 🙂 no a na Maxin prispevok som zvedava,podla mna to bude na stranu a pol 😀

kafoditka
21. nov 2010

@mirka285 mne na macleren povedal, ze sa mu nelubia hlavne tie predpotopne koliecka 😒 ze cierno-bezova kombinacia je fajn, ale tie kolecka cely golfac kazia.. ked pojdem pozriet autosedacku tak okuknem ten zappik a mozno ma priamo na mieste ohuri uplne iny golfac 😉

mirka285
21. nov 2010

@kafoditka mne povedal ze sa mu zase nepaci konstrukcia,vraj to ma konstrukciu jak pred sto rokmi 😕 ja mam sice vytipovane asi 4 golface ale tiez sa obavam,ze nakoniec dovleciem domov nieco uplne ine....ale hlavne kriterium v tom mam jasno,musi to byt nieco lahke a skladne,vsak budem mat aj Teunonku tak nech nemam dva kociky o tom istom....inak strasne mi tu vyvana obed,a otvorili sme si flasku vina,napodiv je od rana s malou v obyvacke a pozera pozemky 🙂 varim dnes polievku zo sliepky,a uplne to je vidno,je chutnejsia a zltcia ako ked robim z kurata...a este som sa chcela spytat,to ajvy mate take silne kramy?som myslela,ze to len prve take boli,ale vidim,ze nie 😕

kafoditka
21. nov 2010

@mirka285 ja mam zakazdym take silne, nestiham vlozky menit a prve tri dni sa ani nevzdalujem na dlho z domu 😒 Miri mne kamoska poradila tie anionove vlozky a som celkom spokojna. Vydrzia ovela viac a nehrozi, ze by si pretiekla. neviem na akom principe to presne funguje, ale oni maju v strede taky zeleny pasik a on nejak lieci.. su normalne tenke, s kridelkami, trochu dlhsie, ale mne to vyhovuje dokonca nemas sancu, ze by si sa citila, lebo ten pasik nejak pohlcuje pach. Napr. ked si dam normalnu alwaysku, tak musim za hodinu menit a anionova vydrzi aj tri styri hodiny. Pouzivam aj intimky z tej sady a su super. Ja mam podozrenie, ze som asi alergicka na latex, lebo odkedy pozivame gumky, tak mam stale nejaky vytok. Ale ako si davam anionove intimky tak vytok zrazu prestal 😕 asi na tom nieco bude..

A polievka zo sliepky je sice dobra, ale mojej svokre sa vzdy zadari taka mastna, ze koniec. Mne tam vadi kopec mastych ok na povrchu..

mirka285
21. nov 2010

@kafoditka Domi a tie anionove vlozky maju v drogiske normalne?ved ja na hanbu sveta pouzivat teraz prve tri dni poporodne...lebo tak krvacam ze mam pocit ze v tych Allways sa zaparujem zbytocne...a kupila som polenu sliepku,a ti poviem ze neni moc mastna,asi bola nejaka vychudnuta...Gabov brat je polovnik a teraz sa bude strielat na bazanty,z bazanta je velmi dobra polievka,tak sa uz tesim,to je chutnejsi vyvar ako zo sliepky....napis mi ako sa volaju tie vlozky,vyskusam...

merikac
21. nov 2010

@zrzulka veru ani u nas..mm, si dava taky pozor ako nikdy 😀

kafoditka
21. nov 2010

@mirka285 to nekupis v drogerke, ja to objednavam od kamosky.. ked chces objednam ti lebo aj ja potrebujem, uz mi dochadzaju. Tusim okolo 5 eur stoja. kuk tento link:http://www.jasmin.sk/winalite_damske_vlozky.htm

mirka285
21. nov 2010

@merikac ja by som sa aj na tretie dala,mozno a take dva roky,len mi pride ze uz budeme s Gabom na to stari...ja sa chcem fakt venovat svojim detom a viem ake to je ked su rodicia starsi,jednoducho tolo nestihaju 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre