Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
22. dec 2010

@noemarta u nas zas vymyslal brat so svagrinou tesne pred mojim porodom, a to uz som mala vysoky tlak a opuchy... a nakoniec sa udobrili len vsetkym naokolo znicili na par mesiacov zivot ☹ ked som sa mala najviac tesit z maleho som ukludnovala nasich aby ich nedrblo 😠

mirka285
22. dec 2010

@katarina7777 do ramena je TBC,to sa asi v Taliansku neockuje...

miki060707
22. dec 2010

ahojte, tak náš malý mal dnes prvý krát jablčko a chutilooo a aj obec zjedol celý, ten avent pohárik, no papkáč veliký 🙂
ja som ešte kašu nedávala, ešte skusim dať niejaké ovocie a potom dám kašu, ja som dávala sone, v januáry a dokt. mi vravela, že už môžem dať aj od toho 6 mesiaca, ...že sa to už niejak zmenilo,...a teraz idem spratať kuchynu, ale sa mi nechceeee
🙂

sarai
22. dec 2010

@mirka285 ako to vlastne s tym lepkom je? ked sa ma zavadzat pocas kojenia, tak jej mam dat len cmulat korku, alebo jej dat aj zjest nejake veci. a co take davate?

mirka285
22. dec 2010

@sarai ja by som jej asi davala len cumlat korku zatial ked dojcis a potom na poradni sa opytas co mas zaradit...ale na zaciatok korka staci urcite...

luludi
22. dec 2010

hm.. som unavena...chuda moje male.. o nom ani nehovorim ☹

sarai
22. dec 2010

@mirka285 a ako casto jej ju mam davat? a potom ste davali co? lebo ked sa normalne zavadza lepok, tak od 7 mesiaca, nie? tak preco sa to potom odporuca zavadzat inac, ako sa to davalo?

miki060707
22. dec 2010

@katty17 katka aký sprej máš no soplíky, ja odsávam a veru sa mu to nepáči a tiež nechcem moc často, napíš mi prosim ťa...diki

mirka285
22. dec 2010

@sarai odporuca sa po novom zavadzat skor aby sa predislo celiaklii...daj korku tak dva tri krat za tyzden,mala sa tym aj chvilku zabavi...ja davam aj kekse uz,tak tam je asi tiez lepok...

sarai
22. dec 2010

@mirka285 to viem, ze kvoli celiakii. no moc som nechapala, ze sa ma zavadzat a pritom pisu v tom rozhodnuti, ze od 7. mesiaca sa aj tak ma davat.

mirka285
22. dec 2010

@sarai mne povedala dokina nieco v tom zmysle za vcasnejsim zavadzanim tomu mozme predist...ja po tom nejak nepatram,v podstate robim to co mi povie doktorka 😀

kafoditka
22. dec 2010

Caute... Bola som s malym vonku hodinku, akurat sme osadili stromcek, vecer si otvorime flasu sektu a nazdobime 🙂
Baby co sa mi stalo - dala som malemu na olovrant domacu jablkovu presnidavku s piskotami, spapal, chvilu este posedel v sedacke a asi po 20min. od papania sa pokadil. Vobec mu to nesmrdelo a v plienke mal asi polovicu tej presnidavky presne tak istej ako som mu davala jest.. 😕 vobec to nevypadalo ako kakanica, ale ako cista presnidavka.. Je mozne, ze mu to len prebehlo cez creva a nespracoval to?? 😕 Ved ju papal uz vela krat a nikdy mi taketo este nevykakal..

mirka285
22. dec 2010

@kafoditka podla mna to je normalne,aj Linda ma obcas v plienke to iste co zjedla 😀

kafoditka
22. dec 2010

@mirka285 tak potom je to ok 😀

mirka285
22. dec 2010

@kafoditka no dufam,ja som sa nad tym sama nezamyslala,vsak keby daco baby napisu...

kafoditka
22. dec 2010

@mirka285 ja si myslim, ze to nestacil spracovat.. dnes mi totiz kadi do kazdej plienky elegantne..

jaruska8
22. dec 2010

@meruska My uspávame podľa potrieb, malá neplače nejak strašne, nemáva hysáky pri zaspávaní, jej problém je vyberanie cumlíka a následné vkladnie si ho, tým sa upokojuje, ja len striehnem, aby jej vlastne nevypadol. Boli časy, keď som nad ňou stála aj pol hodku (aj viac), kým zalomila, ale teraz skôr čakám vonku a je to lepšie, keď si ho vyberie a nevie ,,trafiť" do úst, tak ju trošku nechám mrnčať, ale len trošku a potom jej ho dám. Mňa takto mamka bežne uspávala, veď ona mi to aj poradila a mne osobne nič nie je a nie som ani traumatizovaná. ja ju vždy pobozkám, pohladkám, ja som čítala, že to je hlavné. Samozrejme, že ju nenechám plakať 15 min, dokonca ani len 5, ale robím to takto. každá máme svoj spôsob a každá chceme pre deti to naj a hľadáme spôsoby, ako to urobiť. Veď takto je to písané aj napr. v knihe Dieťa a ja, je dôležité, aby deti vedeli zaspať samé. lenže ono to je niekedy ťažké, ja viem. 😉 😉 😉

kafoditka
22. dec 2010

@mirka285 Miri ako Linduska??

bambola
22. dec 2010

ahojte,
tak ja som ako na beziacom pase. vcera doobeda sme boli s mm v nemocnici- zacinajuci zapal pluc, uz ledva dychal 😒 nastastie mu dali lieky, tak uz mu je lepsie (uz mi ofrflal soferovanie 🙄 ) mala nechce byt sama, teda len chvilku sa pohra a to si ja akurat zababrem ruky od nejakeho cesta alebo tak. vecer som vcera spravila orechove gule ked uz spala a dnes som cez ranny spanok stihla bryndzove tycinky, vecer sa chystam na suhajdy a zajtra bobalky a este musim od "svokry" zistit recept na linecke pecivo. inak nemam ani upratane, mm je v obyvacke na roztahovacom gauci tak to tam vyzera ako po vybuchu ☹ ze by sa tam niekde dal stromcek uskladnit o tom nemoze byt ani rec 😕 mimochodomm este stale nemam svetielka na stromcek ale uz mi je to jednoooooo 🙄 nebudu tak nebudu, budem rada ak niekde postavim stromcek 😀 😀

bambola
22. dec 2010

"vecer som vcera spravila".....ale mi ide, pisem horsie ako madar 😀 😀 😀

mirka285
22. dec 2010

@kafoditka no pocas dna sa to dalo,uvidime aka bude noc...mam uz doma aj ten homeopaticky sprej co mi Katty poradila,tak dufam,ze sa to zlepsi 🙂
@bambola nestresuj ,vsak Vianoce nie su o ziarovkch na stomceku,rychlo sa uzdravte...

bambola
22. dec 2010

@mirka285 nestresujem, to len tak vyznelo 😀 pojdem zajtra hned na 10 do auparku a ak nebudu tak nebudu, uz sa mi nechce drbkat medzi tymi masami 😠

sarai
22. dec 2010

@mirka285 aha, dobre. tak dik za rady.

kafoditka
22. dec 2010

@mirka285 tak dufam, ze bude pekne spinkat a zajtra uzu bude dobre 😉
@bambola tvojmu drahemu skore uzdravenie...v Dubravke svetielka nekupis? zajtra to bude v Auparku ciste sialenstvo.. 😒

kafoditka
22. dec 2010

Baby ako sa zastavi silne krvacanie z nosa ked nepomaha ani studeny obklad na zatylok ani hlava medzi nohy??????

strasska
22. dec 2010

Ahojte, stromceky prekrasne, my mame zivy, ale zdobime ho az zajtra v noci, aby mal Misko prekvapenie...uz som zvedava ako sa zatvari 🙂
Tiez prezivame krusne noci, mala sa budi velmi casto a nevyzera to na zuby, takze tapem 😒 Ale na stredry vecer zaciname s mrkvou, tak tajne dufam, ze sa postupne spanok bude zlepsovat...aj ked ona krasne pribera, cize hlad ju v noci nekvari 😝

adelaine
22. dec 2010

ahojte 🙂
citam, ze ste okrem ineho riesili prikrmy...ja som este tu kvapku oleja nedavala,
dam cca o tyzden, ked dam prvy krat masko...dufam, ze mu to s maskom pojde...
u nas to je s prikrmami tak, ze v com nie je mrkva, to mu nechuti 😒
ked tam slahnem mrkvu, zje 100 ml a je spokojny 😀

s tym lepkom sa chcem opytat, co ine okrem korky a susienok ste dali?
nejaku ovsenu kasu alebo co?
piskoty mu dat nechcem , tam je mlieko a vajce, a kedze nemozu deti vaj. bielok,
tak sa bojim 😖

a na margo zohrievania UM, je to o tom, ze sa tam opatovnym zohrievanim ponicia
nejake biokultury a pod., a dalsia vec je, ze ked sa podava dietatu UM, mal by byt nejaky
casovy interval medzi krmeniami, preto to tak uvadzaju na obale..
ta hodinka je malo...pretoze UM je jednak tazsie stravitelne
a podalsie je to udajne " zahul" na oblicky...

bambola
22. dec 2010

@kafoditka nakoniec pojdem do avionu a preto chcem ist este pred desiatou aby som tam bola medzi prvymi a rychlo to len obehla so zavretymi ocami 😒 viem, ze to mam na poseldnu chvilku ale nedalo sa mi kvoli skole som sa kazdu volnu chvilku radsej ucila a navyse mi mm aj moja mam hovorila ze co sa bojiiiiim, ze to budu mat...no a ledva som zohnala pekny stromcek 😠

meruska
22. dec 2010

@jaruska8 veď ja uspávam presne tak ako i ty 😉

adelaine
22. dec 2010

@jaruska8 mne robi risi presne to, co tebe mala, niekedy mam pocit, ze
by som mu ten dudel najradsej prisrobovala, aby si ho nevyberal a zaroven
hned nevrestal, ze ho chce 😖
inak, mne maly nezaspava uplne sam, naucil sa spinkavat v postielke, ale som
pri nom, hladkam ho po vlaskoch a tak zaspi...hadam nerobim zle 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre