Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
1. jan 2011

ahojte, prajeme vam krasny novy rok;)

mojalili
1. jan 2011

Ahojte kočky,
prajem Vam do noveho roku vela radosti z babetok, smiechu a hlavne zdravia......a pre vas pokojny novy rok 2011. 😵

noemarta
1. jan 2011

ahojte babuleee, uz sme spat.... chybali sme vaaam??? 😉 😉 😉
V prvom rade prajem do Noveho roku len to naj naj, hlavne vela vela zdravicka, stasticka, lasky a nech sa vam splnia vsetky vase sny.

len tak v rychlosti, lyzovacka bola uplne ze supeeeeeer, darcek od jeziska sa osvedcil, supeeeeer.
Mirka bal aj lyze, je to supeeeeer.

alllexa
1. jan 2011

@maxara - no to je mi luto, ze uz nemas mliecko:( Ako si to zistila? Ze si stlacila prsnik a nic neslo? To kvoli chorobe? Dufam, ze Ti to coskoro prejde. Ale ako si sama vravela - celkom dlho si to tahala, najdolezitejsi je ten prvy polrok, teraz bd uz aj prikrmy a tak...
Inak, to som ani nevedela, ze ste sa o Ninku pokusali az tri roky:( Snad to ten dalsi raz pojde rychlejsie... Ja inak rozmyslam, ze kym kojim, tak asi tazko otehotniem, najma, ked nemam menzes. Tak neviem, ci potom ukoncit kojenie, lebo to mi je zase luto, mozno niekedy v lete...

@monline - no ja nechapem, co mali tie baby poznamky, je fakt, ze pohar vina za dve hodiny vyprcha. Dokonca som citala, ze male mnozstvo vina je dobre na tvorbu mlieka. Okrem toho, v nemocnici som videla baby, ktore vyslovene vzdali kojenie, len kvoli tomu, ze jedna fajcila a nemienila s tym prestat, a dalsia trvdila, ze aj tak neje ovocie a zeleninu, tak by aj tak v mlieku nemala vitaminy. Dalsia expertka si kludne kojila a popritom odbiehala na fajciarsku prestavku...

@katarina7777 - to je dost blbe, musela si sa poriadne natrapit:( Takze Ti odstranili maternicu? ☹
Hlavne, ze vsetko dobre dopadlo a mas pekna babatko.

@meruska - a Tebe to mliecko odislo len tak z nicoho nic?:( Ale mas pravdu, ma to aj vyhody. Mozno bude babatko spat v noci dlhsie na umelom mlieku a mozes ist aj na dlhsie von, mozu Ti ho postrazit.

alllexa
1. jan 2011

@noemarta - jej a kde ste boli? Ako si to zmanazovala s babatkom? Ja som si to nevedela predstavit - ze spustim sa na lyziach dva razy, nakojim, a tak dokola🙂

mirka285
1. jan 2011

tak uz som konecna pobalena,no horor balit male dieta 😔
@noemarta zdravim slecna,lyze bere segra,tak si budeme na striedacku poziciavat,jedna bude s detmi a druha lyzovat... a golfac urcite kupujem co najskor,lebo teraz by sa mi veru velmi zisiel,ja som zvedava co budem musiet zajtra obetovat,ci kocik alebo sanky ☹ a to mame velke auto a lyze dame hore na magnet...Gabo dnes skonstatoval,ze musime bezpodmienecne kupit truhlu na auto,lebo sme velka rodina 😀

meruska
1. jan 2011

@alllexa mliecko neodislo len tak...uz som dokrmovala od 4 mesiaca a posledne dni ma Timi zacal cim dalej tym viac odmietat.....kedysi papal 20 minut, potom 10 a posledne dni 1-2 minuty...az zacal vzdy plakat ked som k nemu sla a nedala flasu ale prsnik......z flase to predsa len ide rychlejsie a on je proste betar.. 😝

bambola
1. jan 2011

@mirka285 mirka ak budes prva tak aspon budeme mat prve referencie na golfac 😉
inaaaac katka @katarina7777 by nam mohla dat vediet ako maclaren quest ci sa osvedcil 😉

gabika41
1. jan 2011

@katarina 7777 a nemyslela si nahodou prirastenu placentu,lebo keby Ti zobrali maternicu tak..... 🙂 pokial to bola placenta,mne sa to stalo tiez a ide o to,ze pokial este planujes deti,tak je nutne na to hned na zaciatku tehu upozornit gynekologa 🙂 mne povedal na porodnici,ze na 99% by sa situacia opakovala,ale zeby som mala asi cisarsky rez.... 🙂

da sa niecim nahradit ovocny prikrm?ide o to,ze so zeleninkou a maskom nie je ziadny problem,ale velky problem je s ovocim.....ked som jej vcera skusila dat bananik,tak to boli grimasy....a dnes pri hruske ani nehovorim....uz som skusala aj kupovane aj domace a nic,poradte.

a este mam otazocku ohladom tekutin.Mala mi vypije strasne malo a to iba tepleho caju.Studeny vobec.Ako by sa malo postupovat?Lebo sme od zaciatku na UM a teraz este aj tie prikrmy,musi zacat pit,len ako ju k tomu donutit.Ked som jej zarobila ovocny cajik,to vobec iba kamilkova hippka.... 🙂

noemarta
1. jan 2011

@alllexa boli sme v zuberci a lyzovala som tak cca 2 hodiny v kuse a potom zas mm. sme sa prestriedali, Nela tam len spala a spala.
A co sa tyka otehotnenia, moooja, praveze mozes este skor/lepsie otehotniet ked nemas menzes nez keby si ho mala. A napr. ja mam teraz kamosku tehotnu je v 12tt a ma rocnu dcerku a este stale koji.
@mirka285 pocuuuj, sane neber ked ti mozem poradit, mala ti bude skor spat v kociari, malu som len obliekala do kociara a uz spala, strasne dobre jej robil ten vzduch, my sme byvali na svahu aj tri hodky, dala som ju do fusaku, prikrila dekou a este na to som dala tu foliu proti dazdu a spala jak dudek.
Ja som tak vylyzovana, uplne ze super, mali sme super pocku, super lyze, super mm, lebo sme sa striedali.
A ozaj holky ako ste silvestrovali, co nove v nasej temicke, nechce sa mi citat tolko straaaan.

gabika41
1. jan 2011

@katarina 7777 jogurty som este neskusala,ale dokina mi povedala,ked som sa pytala,ze sa mozu od 5 mesiacov 🙂 mozno ho tiez vyskusam,pokial nam to s tym ovocim nepojde 🙂

mirka285
1. jan 2011

@noemarta no ked budem sa musiet rozhodnut,tak zoberiem kocik,lebo jedny sanky tam mame co su po Tomaskovi,a tiez sa mi zda kocik potrebnejsi,lebo aj vnutri v chate je vyuzitelny viac ako sanky...
@gabika41 jogurty urcite nie od 5 mesiaca,mudre knihy pisu ze tie obycajne biele od osmeho,ale ja ich zavediem uz od siedmeho,lebo Linda neni mliekova,tak nech aspon jogurt si da...a skusala si davat kasu miesto ovocia?mozes jej aj do tej kase potlacit baban alebo ine ovocie a mozno to bude malej chutit...

luludi
1. jan 2011

dobry vecer,

my sme stastne dorazili k svokrovcom a budeme tu par dni... 🙂 zatial je fajn.

@monline: aj ja som si dala 2 pohare bubliniek, dobre padli po tak dlhom case 😉

kafoditka
1. jan 2011

Caute...
@mirka285 o baleni dietata ani nehovor.. Filip ma svoj samostatny kufor a urcite ma toho najviac z nas troch.. len ked sme sa vratili tak som hodinu vybalovala, triedila veci do spinaveho a vsetko ukladala... A inak baby ja som maleho natierala po tvari tou detskou niveou proti mrazu a aj tak sa mu spravili chudakovi lisaje cez cele lica 😒 Nechapem to, lebo aj tu v BA som kocikovala, ked bolo -10 a pohoda a teraz mu na Kysuciach asi nestacil alebo co, no nemozem mu to nicim premastit. Skusala som indulonu modru, kalciovu mast a nic...
@noemarta Marceli, tak vam super dopadla lyzovacka 😉 No Nelinka je zlate dieta, ze cely cas prespala a nechala rodicov sa vysantit na svahu 🙂

mirka285
1. jan 2011

@kafoditka vitaj doma 🙂 tak ideme na striedacku,my odchadzame zajtra rano,mala ma najvacsiu kabelu 😒 Tomas mal na Nivea vyrobky alergiu,takze ja ich preventivne nekupujem....

tinaki1275
1. jan 2011

@gabika41 no skus kasu s ovocim ako ti radi mirka..moja mala napr.kasu samotnu nechcela ale s uvarenym jablckom a hruskou jej chutila..alebo skus tie specialne piskotky podrvit do ovocia..ja to robim asi 3x v tyzdni a mala to miluje..myslim ze aj ostatne baby todavaju ..ja kupujemtake co su vhodne od 5.mesiaca..a este ako radili baby davaj oblizovat surove ovocie moja sa zblaznila do suroveho jablcka drzi si jeden kusok ktory jej odrezem a ocmulava ho aj 15 minutaz kym ho doslova nerozpusti 😀 a pokial ide o tekutiny mne mala pije len cca 100-150ml caju denne ,vodu odmieta vyslovene s odporom vypluva a UM pije asi 600 ml denne +ma zeleninovu prikrm cca 120 g a asi 80- g ovocie a aj to jeden dva dni v tyzdni vynechavam..lebo nestiham je j to podla programu dat..ale ak madsot pocikanych plienok nemyslim ze ju musis nutit..ved aj ta rozmixovana zeleninka obsahuje predsa vodu ..

kafoditka
1. jan 2011

@mirka285 ja skusim kupit teraz ten babylove proti mrazu a uvidim... Miri, mi hovor, ja vzdy vlacim so sebou balik plienok, lieky, odsavacku soplov keby nieco a kopec dalsich veci.. Filip ma mensi kufor ako my, zatial mu staci.. Tak si to tam poriadne uzite hlavne v zdravicku a nech vam vyjde pekne pocasie 😉

tinaki1275
1. jan 2011

@mirka285@kafoditka to mi povedzte baby jak ja sa budem balit na svk ked pojdeme ,a to mame este obmedzenie vahove.. 😒 uz teraz mam paniku ..aja mam tiez na niveu alergiu ..a to sa mi objavilo az asi pred 5 rokmi a to z ich opalovacich kremov..ja mam Dominika od Buebchen taky kremik ze Wind &Wetter a je na tvaricku fakt skvely ..kamoskinej malej sa osvedcil aj v -20 ..myslim ze Buebchen sa da kupit aj na svk..nie?

merikac
1. jan 2011

@monline veru prisiel 2 minutky po 1-ale cakali vonku pre branickou na kamarata,,tak ich tu bolo do 9 rana-7kuskov,,ku podivu sme spali a nerobili ziaden bordel,,,,mali k dispozicii, len 3 periny,,vankusov neurekom,,,dokonca si periny navliekli -ale spali vraj len hodinku,,,,,ziaden nesmrdel hlastom,,,o cigaretach pomlcim- vraj to je smrad piratov ................dnes Denis prespal celu navstevu u svokrovcov zaroven s Emmou- az som mala cudny pocit,,ze naco sme vlastne chodili,,ked detusky -ako im hovori svokor spia 😀

kafoditka
1. jan 2011

@mirka285 este som ti chcela napisat, ze na tom sunare 2 cosi bude, lebo odkedy ho davam malemu, totalne ho odmieta pit.. vecer ho nedostanem do neho vobec, tak som mu nakupila hami mliecko s kasou ryzove, to lubi..

merikac
1. jan 2011

@mirka285 mirka vam prajem stastnu cestu a uzite si to v zdravi,,,,,,,,,,,, 😉

noemarta
1. jan 2011

@kafoditka ahooj, tak sme prisli rovnako...
Ja som Nelu potierala hydratacnym kremom od hippky a v pohode, ma kraasne licka.
Ja som tiez mala neline veci v jednom malom kufry, plus taku prirucnu tasku s plienkami, odsavackou, liekmi, kozmetikou...
@mirka285 tak si to v zdravi uzite a stastnu cestu.

@tinaki1275 musis dojst v lete, vtedy nemusis brat tolko veci pre malu... 😉
idem ja spat, som unavenaaaa.

tinaki1275
1. jan 2011

@noemarta joj ja dufam ze my si tento rok tiez trochu zalyzujeme..minuly rok to nebolo celkom ono ,kedze som bola uz tehu a musela som si davat pozor..a jazdila malicko ..a este som na lyzovacke dostala nejaky crevny katar a skoncila na infuzii v Insbruckej nemocnici.. ☹

kafoditka
1. jan 2011

@tinaki1275 Mati ano, ten tu kupim v pohode, vyskusam ho, dakujem 😉 a neboj, urcite sa pobalite v pohode.. ja si najprv spravim taku velku kopu veci, co chcem vziat a potom z toho povyberam tie najnutnejsie veci, aby som nezbalila pol skrine 😀

tinaki1275
1. jan 2011

@noemarta joj ja v lete nemozem ☹ aj keby som rada to pracujem.. 😒
dobru noc...

mirka285
1. jan 2011

@kafoditka ja malej zajtra musim kupit ine mlieko,tiez chcem bud hami alebo to z DM ky,mne okrem toho,ze ho pije malo,tuto 2 ku odgrcava este viac ako jednotku,a normalne nestravene mlieko jej ide,akoby jej bolo tazke...

noemarta
1. jan 2011

@tinaki1275 my sme minuly rok boli na lyzovacke, ale ja som nelyzovala, som sa bala kedze som bola tehu. Ale tento rooook, som vsetko dobehla. juuuuj, tak to si ozaj zle dopadla, verim ze si to tento rok uzijes ako ja. 😉

tinaki1275
1. jan 2011

@mirka285 stastnu cestu a uzite si to 😉

noemarta
1. jan 2011

@tinaki1275 cize aj ty uz budes pracovat, 😕 😕 ja zacinam od pondelka.... ☹

kafoditka
1. jan 2011

@mirka285 no mne maly vypije cez noc 300 -450 mlieka, to mu problem nerobi, scucne ho ako malinu, ale cez den mi ho odmieta. A vypije max. 300 cez den..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre