Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
28. jan 2011

@monline uha, dakujem. no mam tych ebooks momentalne dost tak mam co robit 😀 musim si najst aj nejake anglicke a talianske aby som popritom aj studovala trosku 😉 😀

bambola
28. jan 2011

no budi sa mi mala tak utekam. paaaaaaaaaaaaaa

booklover
29. jan 2011

@luludi @bambola @kafoditka @maxara damy, aka debata sa tu o lubrikantoch vcera rozvinula 🙂 my gel nepokladame za "suflikovu" zalezitost, byva len tak volne pohodeny hocikde. sice svagor (18) sa uz poucil, ze nemusi citat etiketu na vsetkom, na com je lakavy obrazok 😀 ale podla nas to nie je tajna vec... ved asi vedia clenovia domacnosti, ze nie sme ako bezni laznici z okolia, co sa po prvom pocati dietata od seba dozivotne odstahovali na opacne konce domu 😎

booklover
29. jan 2011

@monline @mirka285 @noemarta tema planovania rodiny sa vcera preberala, tak sa pridavam aj ja: my pouzivame prirodzene planovanie rodicovstva. sme s metodou spokojni, funguje obojsmerne. skusenosti mame take, ze rok sme neplanovali babo a ani sme nepocali a potom, kedze mame prehlad o svojej plodnosti a sme vdaka Bohu obaja zdravi, podarila sa nam Janka na prvy pokus 🙂 kedze uz mam aj po porode odsledovanu plodnost a zatial sme neplanovali a ani nepocali, hoci je to po porode trosku rozkyvane, vnimame na tejto metode vsetky jej pozitiva. (ziadny zasah do zdravia, je zadarmo, clovek ma prehlad o svojej plodnosti a pripadne "zenske" problemy so zdravim hned vidi na zazname, utuzovanie vztahu kazdomesacnym obdobim dvorenia a medovych tyzdnov...) kedze je tato tema intimnou zalezitostou kazdeho paru, vopred pripajam poznamku, ze RESPEKTUJEM kazdeho cloveka a podelenie sa s mojou skusenostou NIE JE UTOK na nikoho. je to len nasa skusenost.

booklover
29. jan 2011

vidim, ze takto skoro rano tu este nikto nie je, este je aj vikend... kazdopadne Vam vsetkym zelam pekny den, zdrave deticky 🙂 mne sa tu krmia sykorky na okne, vyhlad ako zo zimnej rozpravky. ked som bola vcera na prechadzke, sneh mi vrzdal pod nohami, dcerka driemala opreta o moje srdce a v tichu bolo pocut iba sem tam dake zacvirikanie, bolo to super. ale aj tak sa tesim na novy dom a trosku viac civilizacie a dufam, ze medzi tromi mladymi rodinami, co s nami budu susedit,sa najde aspon jedna spriaznena dusa...
inak som si uvedomila, ze som Vam ani na jednej fotke neukazala moju polovicku, takze napravam:

mirka285
29. jan 2011

dobre ranko....tak aj my sme uz hore 🙂
@booklover u mna by tato metoda nefungovala,lebo ja som asi jedina zena na svete ktora netusi kedy ma ovulku 😕 ked tu obcas o tom pisete tak ja len zasnem,ja som v tychto veciach volajaka neskusena 😀 ale super,ze vam to tak vychadza,podla mna sa deje vela veci,ktorym verime 😉 veru je dnes vikend tak to tu bude stagnovat,ja pockat ked mala opat zaspi a pojdem si umyt vlasy a poobede sa uz dovali Tomas domov 🙂

mirka285
29. jan 2011

baby citam spatne,co ste este vcera popisali v noci,a musim vam povedat,ze vsetky co chodite do prace vas obdivujem ale nie zato,ze pracujete ale zato ako to vydrzite bez vasich ratolesti...ja som vdacna,ze moj muz nas zatial uzivi a mozem byt s malou doma,lebo ja si to nie ze neviem ale ani nechcem predstavit,zeby som musela ist do prace...ja viem,ze clovek je niekedy donuteny a to aj chapem,ale nechapem tie,ktore do prace idu a nepotrebuju to 😔 ☹ pretoze praca pocka,ale moja dcera vyrasta len raz...

booklover
29. jan 2011

@mirka285 zda sa ze na Tomasa sa tesis. pomaha? ak teda nie s babom, tak aspon s domacou atmosferou? 🙂
ani ja by som nevedela automaticky, kedy ovulujem. je to studium-aspon zo zaciatku, potom to uz clovek ovlada automaticky. ako byciklovanie-verim, ze ked si po 3 rokoch sadnem na bike, tak tam udrzim rovnovahu 🙂 par mesiacov sme pozorovali svoje zaznamy, kym sme zacali mat prehlad.

booklover
29. jan 2011

chodit do prace musi byt tazke, aj babo asi chyba, ale priznam sa ze na par hodin do tyzdna by som sla aj hned. vidiet tak aj inu zivu dusu ako mm s rodinou! to by bola vec!

mirka285
29. jan 2011

@booklover no moc sa do roboty netrha,lenivy je,ale vsak to vsetky decka,ale aspon na nejake drobne prace ako vynasanie smeti je vyuzitelny 🙂 no tak potom nie som az taka cudna,ze neviem kedy ovulujem 😀

bambola
29. jan 2011

Dobre ranko 🙂

@booklover @mirka285 ja tiez neviem kkedy ovulujem a ani sa mi to nechce zistovat 😀
inac ta metoda prirodzeneho poaciat je podla mna fajn ALE pre pary, ktorym keby sa nahodou stalo tak dietatko prijmu, ze proste ked sa sstane tak nikto nebude bezat na potrat 😔
book ale u teba to je ine lebo ty byvas mimo civilizacie, my co byvame v meste si vystacime s ludmi okolo, netreba nam pozerat na odute ksichty aj v praci 😀 😀

bambola
29. jan 2011

@monline dakujem za knihy 🙂 tie z netu k ybook si mi uz raz posielala odtial som si uz aj natahala 😉 a za tie ostatne dakujem 🙂 hned som tam zbadala 1984, to som mala v plane si pozicat tak sa tesim, ze si to mozem hned zacat citat 😎

luludi
29. jan 2011

bre rano,

v noci som spala len hodinu... zub stale nie je von, ale hrozne boli, mam pocit, ze ani nie ten spodny, ale uz viem pod palcom nahmatat vrchne a aj vidno cez dasno biele plosky, chuda moje male... pisem ako hotentot... odchadzam spat.

bru noc

maxara
29. jan 2011

Ranko damy, nemam moc cas citat, co ste vcera popisali, len som kukla, kto mi pochvalil bliznu 😵 takze vdaka.. @monline mozno coskoro budes do mna, ked ma uvidis nazivo pekne nastajlovanu uz ZAJTRAAAA @noemarta ano mam, preto mi spravila taku lahku trvalu, vobec nemam taku mikrofonovitu helmu, len tak vlnky, aby som mala vsade tie vlnky a nie len na obcasnom vlase..

No a este teraz tu som nazrela, ze ste sa snad bavili o planovani rodiny, tak to tu zaklincujem, ked uz sa k tomu vyjadrujem.. dnes ide Lara sexovat k samcovi, tak dufam, ze sa jej to podari, ze to nebude ako minule, co dedusko na nich tuzobne vyvaloval oci, ze aj on by rad na babku vyskocil 😀 Takze ja takto planujem Larinkinu rodinu (ma mrzi, ze Basko je eunuch, lebo povahu ma bohovsku ☹ )
@booklover k tomu len poznamku, necitala som vsetko, len kusok.. ja sa mozem pozorovat ako chcem a mozem si skladat matematicke matice a pocitat determinanty a asymptoty grafu funkcie priebehu mojich kramov za rok, ale bohuzial, nic by som nevypocitala, kedze mi chodia podla teorie chaosu 😉

noemarta
29. jan 2011

dobre ranko,

@booklover tak to mate super, ze vam ta prirodzena metoda vychadza, my sme tiez boli teda dufam aj sme nadalej zdravi, ovulku som presne vedela kedy mam, a nela sa nam podarila splodit po troch rokoch, takze to je indi vindi....
@mirka285 presne, mas svatu pravdu, deti vyrastaju iba raz, ja som sice zacala robit, ale ako som spominala, nerobim to na ukor malej, robim iba raz za cas vecer. Dooooost dlho sme cakali na nelu, aby som ju teraz odsunula a pracovala, ked nemusim..... iba tolko, na vysvetlenie. 😉

noemarta
29. jan 2011

@maxara no som zvedava na tvoj nastajlovany uuuuuces 😉 si to uvedomujes, ze uz zajtra sa ti dovali do domu dvadsat ludi, plno detskeho placu,..... si si ista ze to chces????? 😉 😉 😉

katty17
29. jan 2011

ahojte maminky 🙂
rychlo som si vas precitala. zaujimavosti ste porozoberali. a este aj ake paradne nevestickovske fotky ste sem nahodili. @mirka285 - miri uz sa neviem dockat tvojich svadobnych foteciek 😉 . dufam ze uz aj saty vyberas 😀 .
@noemarta - ako ste na tom s nausnickami? sandra ani neriesi ze ma cosi v uskach 🙂

noemarta
29. jan 2011

@katty17 ani nela, vobec nevie ze ich ma na usiach, uz to ma aj krasne zahojene a ani sa nastastie o nic nezachytava

mirka285
29. jan 2011

@katty17 no ja sa urcite nebudem vydavat vo svadobnych satach 😀

maxara
29. jan 2011

@noemarta ano , plne si to uvedomujem, nehorazne sa tesim a uzivam si naplno, ze nemusim nic varit a chystat 😉 a napriek tomu pride ku mne kooopec super ludi.. 😵 ved ja vas mam vsetky strasne rada..
akurat sme teraz zmenili plany, lebo pampuska zaspinkala, tak trtkat s larou ide mm a ja ostavam doma nieco malo upratat, nech mam co najvacsie volne plochy 🙂 a zajtra mm s luludinym m presunu nabytok, resp sedacku.. nech sa vpraceme vsetky na kopku 😉 zaroven chcem urobit nejaky hraci kutik pre decka a nachystat v kuchyni jedalensky stol, aby sa tam mohli detuchy krmit, pripadne my a pripadne tam sa moze odtrhnut skupinka mamiciek obriadujucich deticky svoje.. zaroven musim nachystat tie papuce, a nejaky plac s postelou asi hore v ninkinej izbe pre lezatokojacie maminy

mirka285
29. jan 2011

@maxara podla mna ty sa chystas podnikat,planujes otvorit sukromne jasle,tak teraz ides skusit ako to najlepsie zariadit 😀

maxara
29. jan 2011

@mirka285 😀 neee, by ma drblo, keby ste tu decka nechali a odisli by ste 😀 to ja som v tomto neschopacka

maxara
29. jan 2011

ale papuce uz mam naratane, je ich 31 parov, tak snad postaci, to su iba pre vas, my s mm akoze mame zvlast (mm ma svoje nechutky oblubene a ja mam hrube ponozky) a cast som dala aj oprat, nech su vonave, lebo naposledy tu bol nejaky mm spoluziak zo zakladky a kokos nechutne mu razili nohy a samozrejme nasmradil nam dvoje papuce.. tak tie su uz oprate davno a teraz som pre istotu dala aj take co su uz spinavsie.. nech neohovarate ze ta maxi mala len papuce zaobstarat a ani to nebola schopna nachystat ciste a vonave 😀

maxara
29. jan 2011

a inak, ma teraz napadlo, ze mi "mali" dojst kramy 27.1. tak dufam, ze ma nikto neoplodnil v narkoze 😀 😀 😝

maxara
29. jan 2011

@bambola a tebe musim napisat, ze ja zehlim vsetko 😅 okrem ponoziek, ale aj gatky a mm trencle aspon raz za dve prania, ale vacsinou ich zehlim vzdy.. akoze obcas sa stane, ze dam ninke bodynko zo susiaku, alebo na zachod uterak maly zo susiaku, ale inak vsetko.. aj postelne pradlo 😅 okrem napinacich plachiet, vdaka bohu za ne

maxara
29. jan 2011

oki, docitala som vas, ked som prechadzala okolo kompu 😀 vidim, ze sa vsetky poctivo chystate na stretko zajtra, tak idem aj ja nieco robit, nech si mozem na obed rozopnut nachvilku pas a dat si repik na ranu 😅

maxara
29. jan 2011

inak ,uz som sa s nou zmierila, je celkom pekna 😀 ked pojdem tento rok k moru a postavim sa na plzi po pas do vody a budem rukou ukazovat na more a hystericky kricat "The shark, the shark!" tak mi aj uveria 😀 trosku mi vadi, ze nie je presne vycentrovana, ale naklana sa napravo, nuz ale.. co chcem este, hlavne ze ju mam krasnu 😀 zdravu a nezapalenu, nehnisavu

maxara
29. jan 2011

foto neprikladam z pochopitelnych dovodov 😅

maxara
29. jan 2011

oki, maxi sa vykecala 😔

monline
29. jan 2011

@maxara Peti, vyzerá to tak, že neprídeme..včera malý úplne v poriadku a ráno sa zobudil s 38,2, dala som viburcol, ale asi nepôsobil, teraz o desiatej mal už 39, tak dostal brufen,začal sa potiť...žiadne iné príznaky choroby nemáme, ale neviem k čomu prisúdiť túto teplotu..keby to boli zuby, nebola by asi horúčka celý deň..asi začína chrípka...takže- síce nedobrovoľne, vzdávam sa stretka, na ktoré som sa tešila ☹
@noemarta @luludi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre