Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
18. feb 2011

@adelaine ano mame z domacich paradajok,mala to strane lubi,ja jej to davam uz od 7 mesiac,tak dufam som tym nic nepokazila,som nevedala,ze sa to nesmie 😕

bellablonde
18. feb 2011

@bambola
@strasska maleho peta som kojila do jedneho roka a odvtedy sa skoncili aj "trampoty" so spankom, uspavanim, visenim na ciciku... lezanim v jednej polohe... najhumornejsie boli pokusy o nenapadne odidenie z postele 😀 😀 vzdy mi bud pukali palce na nohach, vrzgala postel alebo suchotal paplon, pripadne som do niecoho narazila a hned bol zase hore 😀

denisse
18. feb 2011

@bellablonde
moja nechce nic ... ale dik za tip, skusim zemiaky iba s MM ... to by mozno zjedla ... na maslo je podla mna starsne skoro ...

adelaine
18. feb 2011

@mirka285 to by sa uz prejavilo, neboj..uz by mala reakciu...
do 1. roka nesmu sa jahody, citrusy, paradajky, skorica, ryby , strukoviny, zeler, baklazan, uhorka, cibula, cesnak,
bielok, tvaroh, orechy, med a soja...su to silne alergeny

denisse
18. feb 2011

@mirka285
paradajky su alergen, preto sa odporuca az od roka .. ale ked si to skusila a mala to dobre toleruje a nic jej nie je, tak si urcite nic nepokazila ...

mirka285
18. feb 2011

@bellablonde ja som tiez nechcela mudrovat ale maslo sa z akeho si dovodu nema davat,ja davam repkovy olej...

mirka285
18. feb 2011

@denisse no dufam,som to vobec nevedela,a ja som paradajkova lejdy,ja do vsetkeho pcham stavu z paradajok 😝

bambola
18. feb 2011

@bellablonde preeeesne takto to vyzera u nas , postel vrzga a periny suchocu 😀 nastastie na to sa nezobudi, a najvacsi gol je, ze ked sa zobudi akurat ked zliezam z postele, otvori oci tak rychlo sa skryjem pod postel 😀 😀 😀 ked som to vravela mm tak ten skoro zdochol od smiechu, ze sa schovavam pred dietatom 😀 ale pomaha to, iba otvori oko, nic ju nevyrusuje tak ho zase zavrie a spi 😉

mirka285
18. feb 2011

baby ja davam raz tyzdenne lososovu hippku,mala ju velmi lubi...idem uz,majte sa zatial..

bellablonde
18. feb 2011

@denisse hmm myslis ze skoro? ja davam trosicku masielka aj do mrkvickovych prikrmov (aby sa vit A vedel vstrebat) mam za to, ze zivocisny tuk (poctive kravske maslo) je lepsi ako rastlinne tuky alebo olej
pravdupovediac, margariny nekupujeme ani pre nas
inak asi som cudna, ale napr ja nemozem citit olivovy olej 😅
na masle aj chystam obedy pre nas, napr taka bravcova panenka zatiahnuta na masle chuti uplne inak ako na oleji

pomaly sa chystam zaradit lucinu 😉 uz to niekto papate?

bellablonde
18. feb 2011

@mirka285 dala si mi chrobaka do hlavy, skus si spomenut, co bolo s tym maslom 😕

jooj kocky, musim upratovat
caute

gabika41
18. feb 2011

@bellablonde @adelaine.....tento tyzden som bola n aporsdni a pedina mi povedala,ze od 7 mesiaca moze vsetko....specialne som sa pytala na tvaroh,piskoty a jogurty a povedala ano.....ked som tam bola v decembri tak sa vyjadrila v tom zmysle ze uz sa ustupuje od takychto striktmych pravidiel,lebo bud dietatko alergicke je alebo nie je...ani sama neviem....ked sa nakliknete na poradnu ktora je na mama a ja,tak tam pedina tvrdi,ze ked sa napr.dava varene zltko,tak by sa nemalo maso vynechata a maso kazdy den......

@maxara....seherezadu sleduje viac ludi ako vecerne televizne noviny....info po poslednom merani sledovanosti....my to pripomina situaciu po nasich volbach,ked ludia tajili,ze volili smer...

...vcera som si pozrela kusok aj doktora Ludskeho mali by to lekarom v Cechach ukazat,ze najnovsi model BMW a ten hausboot....no fakt slovenska realita....

maxara
18. feb 2011

@bellablonde mne nina zosrotuje cokolvek v cucatku a obedik zboznuje kralika so zemiakmi a feniklom
A ty nebudes mat v utorok chut na kavu? 😵

@bambola tu v PK su na nakupovanie len dve ulice, takze vramci prechadzky absolvujes aj 3 krat tie vsetky obchody 😉 dnes tam idem, mam ti kuknut?

strasska
18. feb 2011

@gabika41 teda tvaroh, paradajky, ovocie by som mozno aj chapala...ale naco zaradit napr. piskoty tak skoro? aku vyzivovu hodnotu maju piskoty? podla mna ziadnu, len do deti zbytocne trepeme cukor...
a otazka postupnosti je podla mna dolezita aj pre traviaci trakt...teda 6 resp 5 mesiacov mlieko a potom za dva mesiace sa snazime dotlacit dieta vsetkymi potravinami, ktore existuju.
ale vlastne aj tak je to na kazdej mamine

maxara
18. feb 2011

@adelaine to mas odkial, ze sa to nesmie? ved cibula alebo por, zeleny hrasok a rajcinovy pretlak su v kazdej druhej hippke

strasska
18. feb 2011

@bambolaesteze ten bazenik sme mali na dovolenke v Cro, lebo maly morom ohrdol 😵 . Nechavali sme ho na plazi aj v noci a v pohode sme sa do neho vosli aj my s MM

strasska
18. feb 2011

@maxara maxi ano paradajky si silny alergen, takze do roka by sa nemali davat...hlavne v rodinach s pozitivnou alergickou anamnezou
ani cibula nie je velmi vhodna
a preto som kedysi vravela, ze treba citat aj zlozenie, nie len obal, kde je napisane odkedy je to vhodne

strasska
18. feb 2011

@maxara minule som nasla, ze medova kasa vhodna od 7 mesiacov..tak ale toto je uz cisty blud 😕 😕 😕

alica26
18. feb 2011

@bellablonde ..náš má velmi rád banán a večerné kaše a na obed hocičo z pohárika....moju váru velmi nechce 😝 😠

strasska
18. feb 2011

lucim sa pa 😉

luludi
18. feb 2011

ahoj babulky,

dnes ma nekonecne boli hlava..

ja uspavanie neriesim, cez den spi bubo bud v manduce, alebo pri mne na ciciku. Ked je hore spolu varime, upratujeme a hrame sa, takze ked zalezie, od unavy zaleziem s nim a citam si alebo si pustam castla na notebooku 🙂
z jedla ma najradsej zemiak, por, tekvicu, spenat a mrkvu, jablko a hrusku, s maskom zaciname buduci tyzden, mliecne veci ani keksy a piskotky zatial nedavam.
A parny hrniec je uplne super vec 🙂

alica26
18. feb 2011

...ozaj a tekvicu kde zoženiem, lebo som mu chcela ukuchtiť... a ako ju pripravujete?

maxara
18. feb 2011

@strasska no ja neviem.. urcite by nedali pre deti od 4 ci 6 mesiacov nieco nevhodne.. ved tie su prisnejsie kontrolovane ako cokolvek. akoze med.. zeler.. orechy.. chapem, piskoty tak isto..cukor a sol deti nepotrebuju..

maxara
18. feb 2011

@alica26 ake si mala zdravotne problemy? 😕

alica26
18. feb 2011

@maxara ...chrbtica... ☹

maxara
18. feb 2011

@alica26 jaaaj ☹

alica26
18. feb 2011

Tak, už sme hore...ako hodinky...idem sa venovať, zatial pa 😉

bambola
18. feb 2011

tak som sa vyhrala s maskom 😀 urobila som balicky 🙂 uz by mohla ta moja potvorka vstavat, vsak musim balit a co bude robit vyse dvoch hodin v aute? 😕

adelaine
18. feb 2011

@maxara jednak z casaku - special od mama a ja, varime detom,
a jednak prelustrovala som si svoje stare poznamky...

bambola
18. feb 2011

podla mna sa to naozaj nemusi brat striktne ale zase nie vsetko naraz 😠 ja sa drzim toho, ze zivot si este vychutna 😀 takze mame cas a netreba sa ponahlat 😉 videla som uz davat 7mesacnym aj cokoladu a to by som ja nedala, cim neskor ju dam tym neskor mi ju bude pytat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre