Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
18. feb 2011

@alica26 ja robim hokaido, taka mala oranzova tekvica, zbavim ju len semien, nelupe sa,
krasne sa rozvari na kasu, ani nemusim velmi mixovat...maly sa po nej velmi dobre vykadi, ked ma nahodou zapchu 🙂))))

adelaine
18. feb 2011

..ved ja som len napisala, co som sa docitala, kazda mamicka da svoju dietatu to, co si
mysli, ze je pre neho najlepsie, je to na nej a jej uvazeni...
ja som v zaradovani potravin opatrna, kedze risi mal problem s travenim a uz jednu alergiu ma...
netreba mi viac kombinacii 😖

tinaki1275
18. feb 2011

No mne konecne lady zaspala..dufam ze ako vcera pospi aspon 2,5 hodiny ..nasa hojdacia siet zatial fakt nesklamala,na dovolenke cez den nespala nikdy viac ako 40 minut..ja som taka unavena akoby som prekopala dve zahrady ..bolo fajn ked bol mm stale s nami a mohla som mu malu strcit kedykolvek ...uz aby prisile z roboty ☹
joj baby ja vam tak zavidim ze pojdete na kaficko k maxi ..co ja by som dala za dobru spolocnost ... 😒 mna caka zajtra navsteva u svokry 😖 uz mi dnes volala vraj musime prist na pol druhu lebo druha nevesta musi o poltretej ulozit maleho tak aby sa stihla najest .. 😠 ju prd zaujima ze mne mala okolo jednej zvykne pospat trochu ..a u nej urcite spat nebude.. 😒
@mirka285kde je ten next v BA ? ja som ho hladala v auparku a tam kde bol na plane oznaceny bola Zara-a tu mame aj tu ...tak som bola sklamana a nemali sme cas ,akurat som nakupila v mothercare 8 parov topanok pre malu 😀 so zlavou 70% a kazdy treti este zdarma..tak ma boty az do veku 4 rokov 😀 ale ten next ma stve..a z netu mam problem objednat nejako ta stranka nefunguje nic moc..

maxara
18. feb 2011

@bambola ja suhlasim s tebou.. ze nie vsetko naraz, ale skusat sa moze.. a od 7meho mesiaca nemame dovod z nejakym dramatickym nezavadzanim..
ja neviem, ja davam tak ako sa mi zachce, podla toho, co som videla na flastickach hipp ako zlozenie od XY mesiaca. a cibula, hrach a ine strukoviny nafukuju, tak preto sa nemaju davat, ale pokial nemame problem s vetrami, tak v pohode

maxara
18. feb 2011

@adelaine 😉 ano ved jasaaan, ja chapem

bambola
18. feb 2011

@tinaki1275 neviem ci je v auparku next.........pockaj mal by byt, nalavo uplne vzadu vedla C&A na druhom poschodi a rovno pod nim je Zara 😉 a este je v Avione.

tinaki1275
18. feb 2011

inac babule na lyzovacke bolo super ,aj tie tri dni co som lyzovala po dve hodiny stali za to ..kazdy den bolo slnko ,a v 2700m sme mali aj 5 stupnov., lutujem ze som prve dva dni malu nedala do tych jasli ..nejako som ju chcela najprv zvyknut na prostredie,a vzdy ked sme sa vlekom vyviezli na centralny kopec. ona uz poceste zachrapala s spala a spala...akurat v tych jasliach sa prvy den zobudila a ja som sa kurat vonbku obuvala do lyziarok a ked zistila ze tam nie som tak spustila taky krik ze baby v jasliach hned za mnou vybehli aby som este neodchadzala..ze nech aspon 15 minut pockam..tak somju uspala a potom to bola pohoda..a platili sem 6,eur za hodku co sa dalo ..inac cely den stoji 24 eur..a este sme dostali take krasne ponozky s jej menom vysitym a nazvom lyziarskeho centra ,normalne som bola prekvapena aki su pozorni ...uplne naj bolo v termalnych kupeloch ,mala revala ked sme ju z vody vyberali ..chodili sme kazdy vecer od siestej na dve hodiny a bolo to tam super vybavene,aj golface dnu mali ked chce s dieta uspat ..co som vyuzila a malu uz oblecenu odtsavila ka bazenu a ja som si zase vliezla do masaznej vane.. 🙂celkovo bolo vsetko fajn okrem nasej nehody s liskou (zablokovali nam spoluucast na karte 500 eur a o to sme prisli 😒), pokuty v rakusku ,poluty v blave 😒(vosli sme do zakazu vjazdu )a mojej chorej segry -to bolo asi najhorsie...je mi luto ze som nestihla vidiet vychodniarky a ani som nestihla pozriet bambolu a monline..ale tak nabuduce si to uz nenecham ujst .. .sttihla som malej dat papiere na rodny list co ma tesi a aj som si stihla vybavit digi tv tak od zajtra ked mi to technik namotuje uz budem mat slov.telku co ma velmi tesi ..a hlavne bolo fajn ze som bola na mega stretku 😀 aspon to ze mi vyslo .. 🙂bolo strasne fajn ze som niektore z vas spoznala ,az mi je luto ze nie som na svk ... ☹
inac mi tu mame dnes 20 stupnov a poviem vam mne zacal tiect nos.. 😒 asi mi ta zmena moc dobre nerobi ..
no idem rychlo pustit pracku a skusim vecer nahodit nejake fotecky .... 🙂

tinaki1275
18. feb 2011

@bambola no do pekla tak som mala ist len o poschodie vyssie.. 😒

gabika41
18. feb 2011

@bambola...ja si robim take iste balicky pre malu,je to prakticke ....

@strasska..to neznamena,ze ju chcem zacat napchavat kadecim,ale kazdy lekar hovori inak....ja napriklad ked jej zotriem jablcko,taj jej davam keksik do neho,lebo ciste ju strasne skruca....a davam teraz tie sunarky a nerobim si ziadne iluzie je v nich presne tolko cukru ako v piskotach.....

denisse
18. feb 2011

baby, ja si myslim, ze su veci, ktore su pre male deti vseobecne nevhodne kvoli ich nezrelemu traveniu - tak tu by som odporucanie dat az po roku dodrzala (ako cukor, sol, med a neviem co este) ... a potom su vecim ktore BY MOHLI sposobit alergiu ... tu si myslim, ze je mozne kedykolvek skusit a ak to deti dobre toleruju, tak davat ...

denisse
18. feb 2011

ale urcite bez ohladu na to, ako deti dobre toleruju potraviny, je dobre im pridavat nove veci postupne a nie za dva mesiace ich nechat ochutnat uplne vsetko .. teda aspon ja si myslim ... 🙂

mirka285
18. feb 2011

tak uz som doma a naparovci hrniec nemam 😢 nemali ani v Tescu ani v Nay 😠 @kafoditka pozrela som tie vesty,pre chlapcov maly jednu bola modra s kapucou,stala 11,5 eur,ale popravde sa mi nepacila,bola taka uplne obyc....@maxara asi budem musiet dojst na tu kavu,ked chcem ten hrniec...nekupis mi ho ked pojdes okolo?by som ti ho potom zaplatila....a suhlasim s Deniss vsak kazda si uvazime co dame svojmu dietatu...
@gabika41 piskoty by som ja nedala lebo obsahuju vajce,a tie sunarka kekse myslim nie...

mirka285
18. feb 2011

@bellablonde rozmyslam ti nad tym maslom a fakt neviem...ja som si to zafixovala,ze do roka sa nema davat a ani olivovy olej nie je moc vhodny,najlepsi je repkovy,aj na Hippkach mas napisane ze su s repkovym...

denisse
18. feb 2011

@mirka285
aj ja chcem ist zajtra pozriet hrniec do tesca ... a aky si zhanala? nejaky speci? mne by staci obyc hrniec s tou takou dierkovanou vlozkou ...

kafoditka
18. feb 2011

baby co mate orange . da sa vam telefonovat???????
@mirka285 dakujem 🙂

mirka285
18. feb 2011

@denisse taky som chcela aby som v nom mohla parit zeleninu a na nete som nasla,ze aj Tescoma ho vyraba a v nasom Tescu nemali,ale u vas mozno budu mat... @bambola a tie knizky som dnes videla v Dm ke..

mirka285
18. feb 2011

@kafoditka mne ide orange...a prave mi volal Gabo,ze ide aj s Lujzou,ani neviete ako sa tesim,ide mi pomocnicka,mozem si vecer aspon zacvicit a malu bude mat kto zajtra zabavat 🙂

kafoditka
18. feb 2011

@mirka285 uz aj mne ide, ale vyse hodiny ma to vyhadzovalo zo siete..

maxara
18. feb 2011

@denisse ja to tiez tak vidim ako ty, ze su potraviny, ktore do roka vobec.. a ani dospelym ich netreba v podstate.. a su take co mozu vyvolat alergie a staci ich vyskusat. Ale s tym pridavanim.. napr moja dr mi kazala varit tak, ze tu by ste ma hadam zlincovali, kazdy den nieco pridat.. teraz mi uz aj tvaroh kazala.. ale to ja este napr nechcem. Nina sa prikrmuje uz takmer tri mesiace, prvy mesiac jedla len mrkvicku, lebo jej moc nechcela, tak jedla 3-4 lyzicky, max mrkva so zemiakom. Ale potom sme zacali s flastickami a tie mi jedla viac, chutili jej, tak som jej kupovala. A teda samozrejme, nedavala som jej tyzden jeden druh a potom dalsi.. tie co ja kupujem obsahuju povacsine ako zaklad ryzu, zemiak, mrkvu a maso.. a plus k tomu nieco.. alebo aj nieco minus, samozrejme.. a ja v tom nevidim ziaden problem.. ja si nemozem pomoct. Mne sa tiez ziada jest kazdy den ine, niekedy nie, ale ked idem varit, tak nikdy nie to iste, co som prave dojedla.. ja chapem, ze deti takto malinke, tym to je jedno, ale mozno aj nie.. mne nezje tri dni po sebe to iste.. 😒 tak ja neviem..

@mirka285 sakra, akurat som dosla z mesta.. keby som vedela, tak ti ho kupim. Ale pojdem zajtra vratit jedny saty, tak ti mozem kuknut. A moze byt aj drahsi? Alebo aj inaksi? Alebo ked pridete, tak vybehneme spolu do mesta? Akoze kludne ti ho zajtra kupim, staci odobrit.

@karinnka aj tebe by som mohla kupit ten bazenik. Presne ten, co si davala link, stoji u nas 15,80 alebo tak nejak. Proste necelych 16. Ak by si chcela, mozem ti ho zakupit a ak ti neponahla, niekedy do maja sa planujem vypravit na vychod.

@bambola a tebe som kupila taku tu knizku co si chcela, ale mali len dva druhy, dopravne prostriedky a ovocie, tak som kupila ovocie a mali len taku citaciu, nie leporelo.. dufam, ze chapes.. stala 3,30 ale kebyze ju nechces, tak ju mam komu posunut 😉 takze sa nemusis citit zaviazana 😀

kafoditka
18. feb 2011

No maly mi uz spi, idem hodit sprchu a pozriem Ludskeho z archivu..
@mirka285 musim ti povedat, ze tie posledne tri kila sa zo mna nie a nie odlepit.. mam 56kg, a vaha sa mi stopla 😒 myslela som, ze som pribrala nieco naspat, ked som mala take zrave dva tyzdne, ale cudujem sa, vaha ukazuje rovnako 😕
Cvicim 5x tyzdenne, vela pijem, sladke si dam len obmedzene a predsa to nejde dolu....zeby sa mi naberala svalova hmota a preto stagnujem? kazdopadne si tie zvysne tri kila budem musiet tazko vybojovat...
Inak ako to vypada s babami v sukromnej teme este 25kg a som spoko??? 😉

maxara
18. feb 2011

@kafoditka ja som pribrala tri kila odkedy som doma z nemocky.. len sedim, malo chodim, nic nedviham, necvicim...

kafoditka
18. feb 2011

@maxara Peti ja som na tom s pridavanim jedla podobne ako ty... maly ma kazdy den nieco ine, ale stalo sa mi, ze po otvoreni hippky ochutnal len 3 lyzicky a nebralo mu, tak som to dala do chladnicky a na druhy den to uz spapal bez problemov.. Ja som napr. este neskusala ziadnu rybu mu davat, len vsetky druhy maska okrem bravcoveho. Moje varene nechce, tak sme zatial stale na hippkach.. ovocie dostava cerstve, akurat dnes som vytiahla taky predpotopny odstavovac a chcem mu nieco odstavit... inak mu zbytocne nedavam casto keksy, aj tak je ho uz dost..

kafoditka
18. feb 2011

@maxara Peti nic sa neboj, daj sa teraz hlavne do poriadku, to je dolezite...potom to uz pojde samo dole, ked sa vratis do starych kolaji a nezabudaj, ze Ninka bude o chvilu lozit a potom cupitat, pri nej sa tiez nezastavis a to urobi svoje 😉 A aj keby si pribrala, nevadi. Ved ked sa vam s Miskom zadaria tie dvojicky, tak potom bude z teba len modelecka 😀

maxara
18. feb 2011

@kafoditka ano aj my tak.. keksy sice mam doma kupene, ale preto, ze mi tiez nechcela jest vyzivku ovocnu ale nakoniec ju jest zacala, takze zjedla asi 8 keksov doteraz a pol piskoty, lebo mama uvarila taky jablkovy "puding" ninke a dala tam piskotu, ale vybrala som ju, akurat ze tam ostala ta zmaknuta cast. A inak, aj v chlebe je vajce, nie?A ten davam uz mesiac Ninusi. Mozno aj viac..

vierkaha
18. feb 2011

Ahojte,
konečne som vás dočítala, dnes som vôbec nemala čas na koňa malý mal nejkú umrnčanú náladu.
Baby je možné, že by mu behom 2 týždňov išiel 3 zub? Druhý nám vyliezol asi týždeň po prvom a Maťo má teraz už zase teploty a je strašne nervózny 😒

Inak čo sa týka príkrmov, tak ja dávam len kupované, lebo malý nechce doma varené vôbec nič.
Hippky mu chutia len niektoré, v poho mi zje babylove z DMky a hami všetky okrem králika a vôbec nechce hamánek. Ja som mu už začala dávať aj také tie nestlé keksíky ( tak jeden za deň ) čo sú od 6. mesiaca a také ryžové šulčeky čo sú bez soli, dr. povedala že môžme už 😕
Ale chcela by som mu začať variť a miešať s kupovanými @maxara si ma inšpirovala ozaj a ten fenykel dávaš čerstvý ale sa dá kúpiť aj korenie?

A ešte strážime neterine morské prasa, ale neviem či sa dožije konca jarných prázdnin, lebo Maťko je z neho úplne hotový normálne vykrikuje a chce sa na neho furt pozerať a potom ho musím vybrať a hladkáme ( teda aspoň ja Maťko väčšinou robí móóje štýlom bam bam 😀 )
A máme nové mená s mm ja som nana a mm je nene - to ale ešte nie je do tabuľky 😉

maxara
18. feb 2011

@kafoditka 😀 😀 😀 jasaaaan.. Ale ja uz od aprila zacinam tancovat, ak sa podari a aj na prechadzky zaciname chodit, dnes som bola v tom meste od 16tej do 18:30 a aj od aprila s Ninkou plavame 🙂

kafoditka
18. feb 2011

@maxara ja mu davam rozok do ruky, on ho cely ozuzle a cosi z neho aj spapa, chlieb mi nechce, ten vypluva. a sem tam mu dam kusok cisteho croisantu, teda tu striedku z neho.. a dala som mu na ten rozok malilinky kusok masla, aby ho to nedavilo a spapal. Zistila som, ze maly neznasa brokolicu. Nezje ju ani odo mna, ani v hippke. To ma po tatovi 🙂

maxara
18. feb 2011

@vierkaha Vierka tak super spravicky mate.. na to morca pozor, sesternica s tym mala problem, hnisalo jej z toho ucho, ked bola malinka. Vraj z chlpu. Ten fenikel davam semienka do vody, to korenie co je.. A Nina mi ho velmi lubi aj ten cerstvy. Ale ten ja nevarim, ten kupujem kralik, zemiak, fenikel, to zboznuje. 😉 😀 Sa s matkom doplnaju

ywett
18. feb 2011

@bellablonde
ahoj juli, a ake maslo malej davas do kase?

ywett
18. feb 2011

@maxara
fenikel je k dostaniu? ja som ho v kauflande este nevidela...cize ho nevaris a len tak ho pridas do prikrmu? chceme skusit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre