Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

vierkaha
27. feb 2011

@monline my sme na tom podobne aj s domom a aj čo sa úveru týka. Ešteže u mm prepúšťanie nehrozí 😅
Inak tí susedia by podľa môjdo názoru ani hypo nepotrebovali, lebo on podniká a zarobí neskutočné peniaze, keď som im robila scoring na hypo tak mu daňový základ vychádzal cez 100 000€ čo je po odpočítaní dane tak cca 6000€ mesačne príjem, ako dobre odvody a tak, ale aj tak veď z toho by som postavila akú haciendu .... a to teraz bývajú u rodičov kde nič neplatia iba kupujú stravu ....

merikac
27. feb 2011

@kafoditka
@maxara presne,,nabytok sa da,,ale obklady, farby a ostate tie !hrube" prkotinky ktore vedia z izieb urobit cato- to su najvacsie inveticie,,,napriklad,,ja potrebujem na nase atypicke schody drevenny obklad,zatial najlacnesia ponuka bola 500 000 😕-este SK -na to nemame ani keby som sa posrala,,tak zatial ( asi na vzdy) mame schodiste potiahnute gumolinom

kafoditka
27. feb 2011

@monline urcite byt, taku hypo, aby sme kupili aj pozemok nam nikto neda a ani by sme to neutiahli..

kafoditka
27. feb 2011

babulky maly mi tu protestuje a chce papat, tak idem krmit...

merikac
27. feb 2011

@vierkaha tak to je uz sila taky barak- a na co a pre koho- vidim to na nasich,,keby sme nezostali byvat s nimi,nemaju sancu utiahnut mesecne platby na dom,,,,,,,len plyn, elektrina, voda- nas mesacne stoji 350 euro- a tonehovorim ked pride k doplacaniu,,, 😠

vierkaha
27. feb 2011

@maxara Peti jasné, že sa dá kúpiť nábytok aj lacnejšie, ale presne ako DOminika hovorila tie práce okolo sú fakt dosť drahé, my keď sme išli zatepľovať tak mám to aj s fasádou vyrátali na 10.000 až 12000 € 😠 chvalabohu máme kamaráta čo predtým robil vo firme kde tieto fasády robili tak on robil majstra a mm s kamošmi boli lacná pracovná sila 😀

vierkaha
27. feb 2011

@merikac no veď to tie mesačné náklady musia by iná káva . A to máte aké schody ? lebo aj my máme také atyp,ale od nás chceli "iba" 3500 €

bambola
27. feb 2011

@kafoditka ono je take fajne huste, ze viacej sa ani neda vypit 😉 a biele neviem lebo som este nepila ale mame doma 🙂

vierkaha
27. feb 2011

Viete na čo sa ja teším, až raz budem "veľká", že ráno v lete vyjdem na terasu a dám si kávičku a pozriem do záhrady a tam nebude žiadny stavebný materiál, ale pekná záhrada s nejaký zátiším, altánok a tak ...
Ale to si ešte minimálne 2 roky počkám 🙄

maxara
27. feb 2011

@vierkaha to bu som brala aj ja 😀 taku perspektivu..

@monline myslis 7-13.3.? oki, moze byt, okrem stvrtka

@kafoditka som ty len chcela povedat, ze ked sa preraba, tak sa da na niektorych veciach pekne usetrit, ked sa clovek pekne rozkuka po trhu a ked sa trosku zamysli, co je treba, co nie a aky ucel to ma plnit.. a co si dokazem spravit sama, nedam robit nikomu.. napr plot sme murovali my, ja, michal , nasi ocovia. to drevo robil moj oco, michal natieral a oco so svokrom montovali, striesky navrch vyrabal moj oco (1 stoji normalne 1000 korun a mame ich tam okolo 30) su krajsie ako kupovane, su na mieru a stali len tolko co material.. obklad (teda tento konkretny) sme brali najlacnejsi, lebo tak je to rovnaky kamen, len niekto ho ma dovezeny z vacsej dialky.. a obkladal michalov stryko so zenou.. A tam sme usetrili velke prachy, a tak sme si mohli dovolit kupit napr kuchynu podla predstav. a podobne.. su veci, ktore clovek ani nevie, ze ich vie robit. Ale kde je vola je aj cesta

merikac
27. feb 2011

@vierkaha taketo hnusne tocene,,,na jednej strane maju cca 5 cm a na druhej idu do siroka- kazdy jeden schod ina velkost v zavisloti ako sa to zataca okolo muru ( tatov napad, usetrit co najviec miesta ,ked stavali pred 50 rokmi 😖 )

merikac
27. feb 2011

@vierkaha tak dva roky su taky idealny cas, kym narasties 😉 😀

bambola
27. feb 2011

@vierkaha nasi uz sedem rokov byvaju v dome a este stale sa takto na dvor pozriet nemozu 🙄
oco bol skoro dva roky nezamestnany a len to bol pruser, este pol roka a neutiahla by mama sama hypo
@merikac nasich by schody v dome vysli "len" na 50tis skk ale su dolezitejsie veci za tu cenu takze teraz je na schodoch namiesto dreva koberec 😉
svetla dali tiez len nedavno, stalo sa , ze niekde trcal len drat zo steny 😅 , je tam vela veci, ktore treba dotiahnut, nehovoriac o tom, ze nabytok je tam vsetok este z bytu, okrem par skrin v spalni z ikey a manz.postele
@maxara aj mne sa u vas paci 🙂 aj ked si len najomnik 😀
@monline ja sa pozyvam tiez a pozyvam k tebe aj mirku aby som mala odvoz 😀 😀

maxara
27. feb 2011

@merikac ani ti nejdem pisat, ze moj oco tiez robil atypicke schody a to ich nemal ani vybetonovane, a kedze na to prostet prachy nemal, tak nieco vyse roka mejkoval rucne prirezaval, primeriaval.. ale vyrobil, pred tyzdnom 😉

maxara
27. feb 2011

@bambola ja nie som ani najomnik 😉 ja som tu cudzopasnik

merikac
27. feb 2011

@maxara svata pravda,,,my tiez v dome robime co sa da svojpomocne- ziadna stavebna firma, alebo podobne,,,ale su veci ktore vyzaduju ozaj majstra,,a ti si nechvaju sakramensky zaplatit- kedze moj tato je murar a brat ma stavebnu furmu,,tak to vidim 😀 😀 .

merikac
27. feb 2011

@maxara nie, ze nejdes pisat- to musis napisat 😀 ( prosim) .......z coho ich robil, ako?? my sme uz zvazovali, ze dame aj plavajucu na to,,ale zas sa bojim, ze by to nebolo trvacne,,,

maxara
27. feb 2011

@vierkaha no ved ano, ale presne toto sa snazim naznacit, ze vzdy niekto niekoho pozna a ked sa muzi chopia, tak to odsypa.. a skratka da sa usetrit dost vela.. a teda ze ja som setrila a aj setrim na vela veciach ani nejdem hovorit.. lebo niekedy si pripadam aj tu, ze nedoprajem nine alebo proste len hikam, ze co kto kupil pre decko ake strasne predrazene a je to uplna zbytocnost, alebo len pre paradu a tak.. ale akoze kazdeho osobna vec, jasne.. ja tiez niekedy mam taku naladu, ze jednoducho aj ja ninusi nieco kupim, napr minuel som jej kupila drevenu konkodajucu sliepku, ktora kotkodaka ked ju tahas za spagatik a este aj kruti hlavou.. ale proste selektujem 95% veci.. a aj pre seba a mm.. 😒 a to hlavne preto, ze chcem tento dom konecne finalne dozariadovat a jednoducho rodicak a michalov prijem nie je spolu vela

maxara
27. feb 2011

@merikac bol v polsku a kupil tam fosne bukove, krasne hotove dosky na schody, nalakovane. A konstrukciu si robil kovovu. No a kedze mame trosku menej to schodisko tocite ako vy, ale tiez je (teda u nasich) tak prakticky kazdy schod si vymeral, doslova vymodeloval z dreva, ze podorezavala a pospajal, a potom tie schody doslova prekreslil na tie nove dosky bukove a vyrezal. a k tomu este robil zabradlie na mieru, tiez si kupil len hranoly a potom frezoval drazky, dierky.. vsetko..

maxara
27. feb 2011

@merikac no ale tak potom mas majstrov doma 😉

maxara
27. feb 2011

a teraz ked rozmyslam tak nas stali schody okolo 80000 aj s galeriou dokola a farbou namiesanou

monline
27. feb 2011

@bambola tak som si to aj predstavovala..4-5 golfáčov dokážem zmestiť 🙂

merikac
27. feb 2011

@maxara s bratom sa moc od urcitej doby moc nebratrime,,a tato ma uz svek-73 rokov,,,ale aj tak musim uznat, ze stale robi okolo baraku co sa da,,,,Peti a budm moc odvazna, ked ta poprosim o foto, ako to asi vyzera,,aby som mojmu mm, ukazala, ze to ide?! 😵 ..................( viem sprosta poziadavka- ale ved nechcem aby si fotila cely barak 😀 😉 )

maxara
27. feb 2011

@merikac nam ich robili tito http://www.nikadetva.sk/schody.htm a teda tiez ich nemame zrovna jednoduche.. dokonca nam polka schodu z betonu chyba, nam to tu museli maskovat, lebo nam ich vylievali dementi.. a mame od nich aj dvere v tej istej farbe a kuchynu podla mojich poziadaviek a navrhu

monline
27. feb 2011

@merikac plávajúcu nedaj na schody, to aj dlažba je potom lepšia

monline
27. feb 2011

@maxara tipovala som 100 a viac

maxara
27. feb 2011

@merikac meri to je u nasich.. som doma, takze nemam ti to ako odfotit, ale ked nezabudnem a budem tam, tak cvaknem

maxara
27. feb 2011

@merikac meri, ty ked mas betonove schody, tak to vazne musi zvladnut tm urobit, lebo vlastne ich ma hotove a len ich "prekresli"

maxara
27. feb 2011

http://www.nikadetva.sk/schody/schody fotky/sch... ja by som robila taketo nieco u vas

monline
27. feb 2011

@maxara ja mám napísaný dom na mene..tým, že pozemok som dostala od našich ešte ako nevydatá nanovo, tak o stavebné povolenie som žiadala v mojom mene (ako vlastník pozemku) a aj kolaudačné rozhodnutie je na mojom a tým pádom aj list vlastníctva je iba na mojom mene 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre