Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
16. mar 2011

ja som malej kupila este aj taky hraci valec ze na stimulaciu na lezenie, ale ona si ho vezme do ruk a okopava ho nozickami ako taky tulen. a potom plac ked ho vykopne z postielky , srandovna je

oacka
16. mar 2011

@cigaretka5 no ja mám z toho hrozné výčitky, že ju chcem chrániť a pritom jej len bránim vo vývoji...

cigaretka5
16. mar 2011

baby inak ako to vyzera s tym stretkom pokrocili ste niekam?

bambola
16. mar 2011

@katka55 idete sa dnes kocikovat?

tatianka.g
16. mar 2011

ahojte
@maxara som sa schuti nasmiala na tvojej prihode 🙂
mna nasi uz ani neriesia pri takychto vypadkoch, zvykli si 😀

luludi
16. mar 2011

@cigaretka5 tie penove puzzle na dlazku, co spominala Mirka su super, teple a lahunko sa udrziavaju 🙂

tatianka.g
16. mar 2011

@cigaretka a co je zle na tom, ked je babo na zemi? my sa hrame na detskej deke

bambola
16. mar 2011

@cigaretka5 @oacka ja mam malu v obyvacke na roztahovacom gauci a pekne polezie ked je treba ale napriklad je pravda, ze mi neusedi na nom ale na tvrdej zemi pekne sama posedi, len treba byt pri nej lebo pochvili sa sklati 😀

cigaretka5
16. mar 2011

@oacka podla mna je to blbost ze jej branis vo vyvoji........ja som sa dokini pytala ze ako ju stimulovat v plazeni a ona na to ze niektore deti sa ani neplazia ze netreba panikarit, nie je to taka tragedia , ako sa vsade pise

mirka285
16. mar 2011

baby kazdy si robi podla seba,ale naozaj deti ktore su nechavane na zemi su pohyblivejsie...

cigaretka5
16. mar 2011

@tatianka.g nie je na tom nic zle , len my sme v RD a mam pocit ze podlahu nemame nejak extra teplu, a mala sa stale pretaca na chrbatik a to mam pocit ze s bucha hlavicku a deku mi pokrkve pod seba .............

cigaretka5
16. mar 2011

mala som na mysli velke stretko juloviek, stretko v iatok je jasne

tatianka.g
16. mar 2011

zavidim vam tie vase doktorky, ta nasa robi paniku zo vsetkeho 😠

oacka
16. mar 2011

@cigaretka5 v tom článku na mama a ja bolo písané,že rodičia v dobrom úmysle takto bránia deťom v prirodzenom vývoji... od 4. mesiaca tuším môže byť dieťa na zemi a makať. je to na mama a ja článok: prečo niektoré deti nelozia, alebo tak nejako... hej, aj som sa dočítala,že nie všetky deti sa plazia, len mi je ľúto,že som jej možno mohla skôr pomôcť,aby sa viac hýbala,... vraj ani hrazdičky nie sú bohviiečo,lebo decko si zvykne ležať a čumieť pred seba... to moja robí najsamradšej. 🙂

tatianka.g
16. mar 2011

@cigaretka aj my sme v rodinnom dome a valame sa po zemi jedna radost 😉 ale mame koberec a na nom deku

mirka285
16. mar 2011

@oacka ja s tebou suhlasim,ved len ak by si niekto chcel spravit statistiku medzi julovkami tak zistite,ze deti nechavane na zemi zacali robit vsetko skor....

oacka
16. mar 2011

@tatianka.g ja som sa poučila,že nesmiem byť na ňu precitlivelá,lebo jej to vôbec neprospieva. my máme aj psa, tepláky má samý psí chlp,keď lezie po zemi, 😀

oacka
16. mar 2011

@mirka285 to vážne či sranduješ?

cigaretka5
16. mar 2011

@mirka285 nemyslim ze je to len tym ze deti nechavas na zemi

tatianka.g
16. mar 2011

@mirka285 my sme na zemi stale, tiez sice najprv pod hrazdickou ale teraz len na deke a v pohyboch sme pomalsi
mne sa Tominko rozhybal, ked som ho zacala uspavat na brusku, kym ho totiz uspim tak sa chce pretocit na chrbatik a tym takto nejako zmocnel a teraz sa vrti a vrti ale stale sa len plazime a pretacame staaaaale dookola

aalexis007
16. mar 2011

@maxara v piatok asi teda prídem, ak mi do toho nič vážne nevlezie - ale hádam nie. Budem sa snažiť si to tak zariadiť, aby som mohla prísť. (pošli mi prosím do IP presný popis cesty, aby som trafila 😉 😀
@vierkaha pôjdem vlastným autom, ale ďakujem za ochotu. Bude to pre mňa tak jednoduchšie, lebo nie som priamo z TT. 😉

kinsi
16. mar 2011

@cigaretka5 naša robí presne to isté, hračky priťahuje spolu s dekou a na podlahe sa jej šmýka. Už sme cez víkend dokonca kúpili do polky obývačky koberec (4x2m, tak dúfam, že sa jej začne dariť presúvať 🙂

mirka285
16. mar 2011

@oacka jasne,ze som tu statistiku nerobila 😀 ,ale som presdvedcena,ze je to tak,aspon co si pamatam,tak presne deti co boli nechavane na zemi stvornozkuju,a mam okolo seba deti s ktorymi ked to porovnavam tak ja s tym nazorom suhlasim...na posteli sa dieta stvornozkovat nenauci,mne sa Linda naucila az ked som dala prec aj deku zo zeme,lebo ta sa krcila a zavadzala jej...

mirka285
16. mar 2011

@tatianka.g akurat som to pisala,nam strasne pomohlo ked sme dali prec deku...

luludi
16. mar 2011

zajra ideme po novy sportovy kociar - nieco v style ako ma teraz bambola, som zvedava, ci sa osvedci viac ako ten predtym.. 🙂

tatianka.g
16. mar 2011

a na podlahe sa Linduske nesmyka? ci ona je na tom puzzle? my mame zatial v obyvacke koberec ale chystame velku prerabku ale tak do leta uz hadam budeme pohybovo zdatnejsi... 😵

zuzik1983
16. mar 2011

ono to asi nebude celkom tak,lebo mne sa mala naucila stvornozkovat na posteli

aalexis007
16. mar 2011

@mirka285 @bambola @cigaretka5 @oacka ja mám malého v obývačke na rozťahovacom gauči a pretáča sa o 106, sám sa tam aj posadí a aj začal štvornožkovať. 🙂

tatianka.g
16. mar 2011

to je naozaj individualne u deticiek, kazde si robi nejak inak....
ved rovnako to je aj so zubkami, niekto uz ma 8 a niekto este ziaden
my mame uz vyse mesiaca len jeden jediny a odvtedy staaaale nic
inak my mame dnes presne 8 mesiacov...@maxara pozdravujeme tvoju ninocku

mirka285
16. mar 2011

@tatianka.g mam tie puzzle,ale uz su nam na nic,ona uz lozi po celom byte ako drak... baby ja teda neviem,co pokladate za stvornozkovanie,lebo ja si neviem predstavit ako mi moze dieta stvornozkovat na gauci alebo posteli 😕 ze sa posunie meter dopredu,ja neberiem ako stvornozkovanie,pre mna je stvornozkovanie,ked dieta prejde z jednej izby do druhej 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre