Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
11. apr 2011

no idem ja trochu malu vyvencit aj s Pinkiem -mame na tri dni zase yorkshira,kedze kamoska isla na IVF..

bambola
11. apr 2011

to moje zlaticko spi uz vyse dvoch hodin 😕

kafoditka
11. apr 2011

Ahojte zienky... Baby ja som dnes total vypluta..maly cely den mrnci, je na mne zaveseny, vsetko chce vidiet z vysky, nech robim cokolvek, stale mi je zaveseny na nohe a driape sa po teplakoch aby som ho vzala na ruky.. neviem, ci ho tie zubiska tak bantuju, horne jednotky aj dvojky ma zdurene, biele, kadi do kazdej plienky.. dnes som musela ist doobeda do auparku do panta rhei, no hotovy zazitok s malym, vybavila som co som mala, nakukla do dvoch obchodov a utekala prec, lebo maly mi skoro vyskocil z kocika od sameho jedu a vrieskal a vrieskal 😔 Z Auparku som sla peso domov, tak pospal vyse hodiny, zobudil sa o 13 a bol hore az doteraz, pred chvilou mi zaspal.. Upravuje sa mu spanok, rano sa budi okolo 6, o 8:30 ho dam spat, to potiahne hodinku a potom medzi 12-13 ho zasa ulozim, pospi 1,5 hodiny a do vecera uz nespi.. ani som dnes na kona nenakukla, tak idem az teraz precitat, co ste za cely den popisali..

maxara
11. apr 2011

@bambola @tinaki1275 mne Ninusa tiez nechcela cumel, ale prso bolo pre mna neunosne, kedze okrem toho, ze som musela ist do tej nemocky, tak sa Nina nejaky cas nevedela dobre prisat na prave prso, neviem preco a normalne som ho mala strasne ubolene. Takze dudel.. a inak ho ma tiez viac menej na zaspavanie.. a odtrhla by som ruky u samej riti vsetkym tym, ktori pridu na navstevu a zacnu na nu rozpravat a vytahovat jej cumel z pusy, ked ona vyslovene pozera, ze co je to za neznamy ksicht.. riskuju, ze sa rozreve a kto ju bude mat urevanu? mamicka 😖 😠

maxara
11. apr 2011

@tinaki1275 o a turkotina.. uvidim, podla toho v akom case

denisse
11. apr 2011

ahojte ..
tak ja som dnes bola hodinu v meste samaaaaa ... kupila som nejake latky, nele leginy a este v DM-ke dajake veci 😀
inak neviem, ci viete, ale klubovu DM karticku mozete pouzivat aj v CR (tak ako ja svoju cesku v SR) ... body sa pripisuju, len zlavy sa mozu cerpat len v state registracie ...

nasa barunka uz davnejsie spi len dvakrat denne .. rano vstava medzi 7 a 7.30 ... potom spi od cca 10.45 do 12.15 (ked pri nej lezim) a potom okolo 16 este da polhodku ... a vecer chodi spat okolo 20.30 ...

a co sa tyka cumla .. barunka ho absolutne odmietala, ja som jej ho casto nukala, kedze viem, ze hlavne vonku by mi bol velmi pomohol, ale nechcela .. aj svokra bola jeden cas neunavna v ponukani, ale rovnako neuspesna ako ja ... ja proti cumlu vobec nic nemam, myslim, ze casto velmi pomaha, hlavne ak je s babetkom niekto iny ako matka ... a potom vonku, v kociari, v autosedacke ... a viem, ze kojene deti to moze zmiast, ale naozaj zalezi od dietata, nasa nela mala do 2,5 roka cumel a bola kojena 18 mesiacov a nijak sa to neovplyvnovalo ... ja som dost chcela cumel aj pre barunku, ale dieta je tvrdohlave 😀

maxara
11. apr 2011

@denisse este ze ta mame, davas take technicke info 😉 a zda sa mi, ze tvoje prispevky zacinaju byt veeelmi pozitivne, akoby si ich pisala s usmevom a dobre naladena 😉 asi ti ten presov pomohol 🙂

denisse
11. apr 2011

@maxara
peti, pomohol mi aj presov, aj koniec zimy .. aj ked teraz to vyzera, akoby sa zima vracala 😒

maxara
11. apr 2011

@denisse aaale nevracia sa, je april, to je krasne aprilove pocko, raz teplo, raz zima, raz dazd.. len pokoj a udrz si dobru naladu. a pozitivne vnimanie 😉

gabika41
11. apr 2011

Baby ja som dnes dala malej activiu na desiatu a po obede sa mi s prepacenim dosrala ako lion.....vsetko muselo ist do pracky....take sa nam este nestalo..... 😀

monline
11. apr 2011

ahojte baby
občas nakuknem, čo to si aj prečítam, ale nechce sa mi písať..🙂
Dnes má daniel 10 mesiacov, ako ten čas letí..ešte dva mesiace a bude mať rok, ani sa mi veriť nechce...už aby som začala premýšľať nad oslavou, darčekmi, tortou, lebo ani sa nenazdám a bude jún..ešte k tomu keď aj tesne predtým budú behačky okolo NIky a nemocnice...
Daniel cumlík má a práve včera ho stratil, dopredu som sa bála aká bude noc...muž nemohol počúvať ako je malý nevrlý a umrnčaný, tak šiel dole pozerať telku..Daniel mal na výber 4 ďalšie dudle, ale ani jeden nemá úplne rovnaký ako NUK 1 silikon, ktorý dudluje...tak som kojila a kojila a uprsila ho 🙂 potom vzal NUK1 kaučuk, ktorý celý večer vypľúval po troch sekundách..tak som sa tešila..on neskôr dudeľ vypľuje a nepotrebuje ho celú noc, ale pri zaspávaní, či keď je veľmi unavený, ho chce..a kojíme sa bez problémov, vie rozoznať čo čaká od dudľa a čo od prsa...ráno keď som šla k našim, som našla pri chodníku dudeľ, tak som ho vypucovala 🙂 ešteže naši majú priviazaného psa, inak by bolo po dudli..
fakt už má Leia zub? paráda, špeciálna gratulka k prvému zúbku..a vidíš, v noci bola lepšia, tak asi ju aj toto trápilo...a Ninka má už 8? tej bleskovo vyšli všetky a takmer bez starostí..a Maťka teplotuje ako som si všimla..dúfam, že ju to rýchlo prejde, asi to budú tiež zúbky, že? Barunka vyzerá, že na slovensku je iné dieťa 🙂 také milé, krásne, spokojné, veselé, to sa teším a verím, že aj denisse sa uľavilo a bude už len lepšie..gabika- ja dávam jogurty tiež, ale nevšimla som si súvislosť s plnou plienkou, my skôr vtedy, keď je zúbkové obdobie..napr teraz už štvrtý deň, ale len jeden -dvakrát denne, takže v pohode..a tiež všetko rovno v ruke preprať a hodiť do pračky, jedno body som nepreprala a môžem ho vyhodiť...kafko, vyzerá to, že aj vy máte zúbkové nevrlé obdobie..chudák detičky koľko sa natrápia..

tinaki1275
11. apr 2011

@monline ja som malu naucila na tri rozne druhy cumlikov od zaciatku .. 😉 teda teraz mam na vyber.🙂)no dnes vysla Leii aj druha jednicka dole,este len spicka je von ale je..tak hadam sa skludni teraz trochu a bude zopar dni klud😉
ale vidim ze je este stale nervozna,teraz uz polhodinu nemoze zaspat a to som jej dala viburcol..

bellablonde
11. apr 2011

@tinaki1275 mm chce isofixovu, ale mozno ho este presvedcim na tu axissku...
znova som si ju pozerala a mne sa aj celkom lubi 🙂
@bambola ona studuje tu v ba na pf kombi Aj-Dejepis
@maxara maxi tak diiiik 😀 😀 😀 😀 toto si zrovna netrafila, kebyze mi posles tetris, hram sa az doteraz 😀

my sme stihli mat navstevu, deti uz lezkaju a odfukuju
a ja zase trcim nad tym elaboratom
idem sa asi nadopovat cokoladou, prepadla ma strasidelna chut na sladke 😅

bellablonde
11. apr 2011

@monline moni gratulka sladkemu Danielkovi, ani ste sa nenazdali a uz oslavuje okruhlinku 😵

tinaki1275
11. apr 2011

@monline a blahozelame k vymesaciu .. 🙂

tinaki1275
11. apr 2011

@luludi a Bubkovi tiez blahozelame..🙂)

bellablonde
11. apr 2011

ad cumliky

Peto dudlal o106, bez cumlika sme nesli ani na krok, nahodou sme ho dakde zabudli a hned bol mega problem 😀
Sasa nedala do pusy cumlik ani jedinky krat, ani nasilu som jej ho tam nesla vopchat

zaspinka mi tak, ze sa stoci do polohy na boku "a la v maternici" nozky pritiahnute k brusku, strci palcek do pusky, pritiahne si deku ku tvari a za chvilu je tvrda (teda ak sa jej zrovna chce spat)

katka55
11. apr 2011

ahojte. fuu, kym ja som vas docitala... 🙂 mm bol dnes s nami doma, tak som si to uzila. boli sme sa kuknut na pezinskej babe a este sme kosili a robili vonku, takze super den za nami 😉

@bambola dufam, ze matke uz bude lepsie. vam asi vyrasia vsetky zuby naraz a hotovo 😀 patrik je zase teraz nervny a mrncavy, lebo mu idu horne jednotky (dvojky uz ma), tak @luludi ma asi pravdu, ze horne viac trapia, lebo prvych 6 zubov vyslo velmi lahko... 😅 jeeej, my sme zajtra tiez u pediny, takze zajtra mame porovnavacku proporcii 😀 my ideme hned na 8:00

a patrik tiez v poslednom case vynechava jeden spanok, takze uz spi len 30 min. doobeda a hodinku poobede. mam co robit, aby som ho cely den udrzala, kedze vsade lozi a vsetko berie 😅

a k cumliku – patrik je kojeny a aj dojceny 😀 😀 a uz od narodenia ma cumlik a bez problemov... ale teraz, ako ho trapia tie horne zubaky, tak nechce cumel 😒 aj som tomu celkom rada, ale velakrat nam pomohlo, ze som mu pusu zapchala cumlom 😅 a to som mu teraz kupila nove cumliky od 9M a tie su take velike, ze ich vypluva a strasne sa pri tom rehoce 😀

a este vam prajem aj pekny vecer 😉

bellablonde
11. apr 2011

@luludi aj od nas ide Bubkovi pozdrav 😵 prepac, som to prehliadla, necitam pozorne...

kto ma dnes este vymesacie?? hlaste sa!

@katka55 my sme boli na Babe nedavno, ale teda bola som riadne sklamana ako to tam vyzera (ja som tam totiz nikdy predtym nebola)... same skarede stare billboardy so slotom a jeho mancaftom 😲
bolo to tusim este vo februari dakedy, ked zliezal posledny sneh, ale vlek bol este v prevadzke, zasnezovali umelacom
ja som si chcela trochu zalyzovat, kym by mm strazil deti, ale
ani som napokon nesla
boli tam aj taketo skvosty 😀 😀

tinaki1275
11. apr 2011

@bellablonde ja uvazujem ze teraz mi az tak isofix nebude treba,bolo to praktickejsie kym som to naklikavala na kociar ale teraz mito je jedno ,aj ked pravda je ze je to bezpecnejsie..

strasska
11. apr 2011

@oacka spi hrozne znamena, ze vacsinou da 30min, ak sa podari dlhsie, tak iba vtedy ak pri nej lezim, alebo jej este musim dat prsnik. a je to na porazenie, lebo si z mojho starsieho takto vychovam televizneho maniaka...kedze milost pani musi mat ticho (a to som ju na ticho neucila) a neviem ho inak zaobstarat iba tak ze Miskovi pustam rozpravky 😠
ale tak pustam mu aspon nemecke, nech nemam take hrozitanske vycitky 😉
dnes napr. spala doobedu 30min a poobede 50min...samozrejme s mojou asistenciou ☹

bellablonde
11. apr 2011

@tinaki1275 isofix ma este nevyhodu, ze keby chcem sedacku prehodit do ineho auta, ktore zrovna nema isofix, tak si mozem akurat tak piskat 😔

bellablonde
11. apr 2011

@strasska neboj, tv maniaci budu s mojim P. minimalne dvaja. Coze myslis, ze to robim inak? Ked potrebujem akutne vyriesit Sasu, tak Peto hold sedi pred telkou
ja mu pustam zas po anglicky, aby som nemala take vycitky 😀 😀

katka55
11. apr 2011

@bellablonde presneee, ja som mala rovnake pocity ☹ tiez som tam bola dnes prvykrat a hroza... a tiez som sa pobavila na tych billboardoch 😕 navyse na jarnu prechadzku to tam vobec nie je vhodne, ale no a co. hlavne, ze sme boli rodinka spolu, no nie? 😀

monline
11. apr 2011

@tinaki1275
@bellablonde dakujeme, odovzdám pozdrav výmesačníkovi ráno 🙂
teda to sú fotky ako za socíku..

bellablonde
11. apr 2011

@katka55 kati, aj my sme si povedali,
ze aspon cerstveho vzduchu sme sa spolocne nadychali 😀

strasska
11. apr 2011

@tinaki1275
ja som bola velmi proti cumlu, prave kvoli dovodom, ktore uviedla @luludi, ale musim priznat, ze nam zo zaciatku velmi pomohol, najma pri vojtovke...odkedy sme pred 2 mesiacmi prestali cvicit, tak som ho uz pouzivala iba na uspavanie...v noci nam cumel nefungoval, takze aj tak musel vzdy nastupit prsnik. A kedze zacala aj cez den zaspavat na prsniku, tak som zacala postupne cielene uspavat prsnikom, ze sa ho zbavime, samozrejme ak to neslo, tak som jej ho ponukla ale ona ho teraz sama zacala odmietat.
asi to chce iba trpezlivost, musim pockat kym odkvacne pri prsniku natvrdo a potom sa odplizim 😀
@bambola teba som chcela povzbudit, ze nas Misko bol teda riadna prisavka a odstavenie prebehlo uplne ze ukazkovo v 18.mesiacoch
@maxara Julku vlastne uz 2 mesiace nikto nevidel s cumlikom, lebo ja ho mam pri posteli a ked sa zobudi, tak jej ho tam opat odlozim, takze jej ho z pusy ani nikto netaha 🙂

strasska
11. apr 2011

@bellablonde joj diiiiiiiiiiiky, to sa tak dobre cita...ked sa stretneme tak si mozno nasi chlapci pokecaju.
😀 😀 😀

tinaki1275
11. apr 2011

@bellablonde ale ved niektore sa daju aj bez isofixu nahodit ,nie? teda viem ze su aj take ktore su iba z isofixom ale nepozerala som ci bebconfort je tiez taky ..

bellablonde
11. apr 2011

@tinaki1275 tinka neviem veru, nemam to az tak zmapovane

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre