Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bellablonde
6. máj 2011

ahojte
ja mam od rana den blbec, ale pevne verim, ze sa to zlepsi 😎 vecny optimista
idem vychystat detvaky von, lebo sa tu pozabijame

ta moja mala potvora sa zacina stavat na nozky, nacase ist kupit prve topanocky 😵
@kafoditka no vy ste ale zubati 🙂 pekne
@maxara peti zase budes za peknu, uzi si v kresle a potom hod foto 😉
ja mam zas odrasteny melir, treba mi nieco so sebou robit
a asi zacnem chodit do solarka, vsak sa uz nemozem na seba pozerat

oooozaj mi teraz napadlo
kto mi vie poradit?? existuje nejaky vitamin alebo co, aby sa mi nerobili hrozne modriny?
totiz ked sa deckami jasime, peto ma hocikedy kopne, nie nejako silno, ale urobia sa mi obrovske vsetkymi farbami hrajuce modriny ... ☹

bellablonde
6. máj 2011

@bambola zemiakove placky by som si dala 😎

bambola
6. máj 2011

@bellablonde ja som tiez cela modrinova co sa noh tyka ale to je tym, ze ja sa buchne o postel , stol, roh, pracku atd... ked idem okolo a ani si to neuvedomim a zrazu cele nohy hnedomodre 😠

bambola
6. máj 2011

@bellablonde u nas harula ee 😔

adelaine
6. máj 2011

inak, dnes som bola na rehabilitacii s risim a viete co mi sestricka povedala?
ze sa deti maju najprv nechat chodit popri nabytku, t.j. do stran, nemaju sa hned vodit za ruky a celkovo
vodenie za ruky zevraj velmi neodporuca...
a udajne deti zacnu chodit cca o 2-3 mes. od samostatneho postavenia sa...
@kafoditka, tebe to aj tak sedi u Filipka nie?on ti stal v postielke cca v 7 mesiaci, ze?

maxara
6. máj 2011

@kafoditka Domi ja tiez tak robievam ako Adel, alebo aj nasladko.. resp s ovocim, konkretne s broskynou alebo ananasom.. velmi to lubime.. a k tomu sa hodi aj ryza, ta je za 5 minut, cize.. rychlovka

@katty17 no asi nie.. pochybujem, ze vykuzli z mojich vypelichanych stetin nieco okuzlujuce.. ona je velmi sikovna, moju mmu ostrihala a nafarbila nadherne, ale mne ma zakazane ostrihat vlasy na kratko (mm) a tak mi v podstate obmiena jeden uces bud s melirom alebo inym melirom.. takze ziadna super zmena sa nekona 😒 ale teda o 14tej sa tesiiim, ze sa mi budu dat aspon ucesat ☹

@katka55 @bambola no pozeram ze nam padla moja kadernicka vhod 😀

kafoditka
6. máj 2011

@adelaine Mati moze byt, kedze sa mi postavil koncom januara a chodit zacal len teraz.. baby on si veselo straduje, uz sa aj menej boji, kludne sa pusti a prejde mi naraz celu chodbu az do obyvacky, aj cez prah 😅 sice ho sem tam berie do strany akoby mal trochu lupnute, ale snazi sa chalanisko 🙂

mirka285
6. máj 2011

@katty17 Kati mozno je to naozaj len docasne,Linda uz tzden chodi spavat strasne neskoro a tiez dufam,ze to je len docasne ☹
@maxara takze budes za peknu 😉
@adelaine Mati asi na tom nieco bude,ja Lindu nevodim za ruky,chodi popri nabytku a od vcera uz si vie uplne krasne tlacit pred sebou to choditko,som nechapala,ide s tym jak drak a krok,dva urobi uz v pohode,takze ratam ze do dvoch tyzdnov chodi...

maxara
6. máj 2011

@bellablonde ani nehovor.. my s tou Katkou tolko kecame (toje ten styl debaty, ze si chceme vzajomne povedat toho strasne vela, tak kecame jedna cez druhu a samozrejme vnimame aj tu druhu), tak ma vzdy taaaak boli huba ked idem od nej 😀 a potom sa na ulici krcim, nech ma nikto nevidi 😀 lebo sa hanbim s novym ucesom.. no katastrofa so mnou.. 😀

adelaine
6. máj 2011

@mirka285 presne o tom hovorila, ze radsej im dat nieco tlacit pred sebou, lebo vodene deti sa potom same boja
pustat chodit, ev. dlho im to trva kym sa osmelia

kafoditka
6. máj 2011

@mirka285 Miri tak Lindusa sa nenecha zahambit a slape Filipovi po krku 🙂

maxara
6. máj 2011

@mirka285 no neviem, teraz som jej zavolala asi s takym zufalstvom v hlase, ze som jej povedala, ze aspon na strihanie, ak ma dnes cas a potom by som dosla inokedy na volaco ine.. ale ona ma ma rada, lebo jej davam v spekulovani volnu ruku (okrem teda prilisneho skracovania).. a navyse vie, co sa mi hodi a co nie

mirka285
6. máj 2011

@adelaine inak to tlaciace choditko je jedna z mala veci,ktore sme aj poriadne vyuzili...najprv sa hrala s tou hernou konzolou co to ma vpredu a teraz len s tym beha 🙂 inak ja uz som vychystana a Linda stale spi,no akoze uz by sme aj isli,ale nechcem ju budit...

aalexis007
6. máj 2011

Ako ten čas letí - dnes máme 10 mesiacov 🙂

adelaine
6. máj 2011

mirka, kafko, vy mate doma sikovnikov riadnych 😉
my chodit tak skoro nebudeme, mozno v roku...
ale ja som rada, ze je to tak ako to je, lebo risi urobil strasne velke pokroky a velmi rychlo za
sebou, zacal lozit, sadat si sam, teraz sa stavia a to v priebehu 2 tyzdnov

maxara
6. máj 2011

@adelaine to fakt? takze mne Nina zacne chodit asi tak o mesiac dva 😒

adelaine
6. máj 2011

@maxara vsetko nieco trva,
u nas plati to co povedala do bodky, ma 30 rokov prax, asi sa naozaj vyzna...
risi ked sa zacal davat na styri a zacal sa tak pohupovat, vtedy povedala, ze to trva cca mesiac,
kym sa pustia deti z tejto fazy do lozenia...a myslim si, ze to bude aj s chodenim tak.

katka55
6. máj 2011

@aalexis007 blahozelame k 10-tke 😉
@maxara @bambola ja na tu floru predsalen pojdem, lebo mi svagrina akurat dala 2 volne vstupy aj s parkovanim, upratane uz mam, tak sa aspon poobede nebudeme nudit 😉 tak ak si to rozmyslite, dajte vediet 😉
@kafoditka to musi byt perfektne, ked uz sam chodi 😵
@mirka285 patrik si uz tiez straduje s tym choditkom a ked uz nevladze po nohach, tak chodi poklaciacky 🙂
@adelaine moje dieta sa postavilo v 8. mesiaci, tak som zvedava, ci uz zacne chodit, lebo ja som vraj az v 14-tich. ale ked uz teraz chodi s tym choditkom, tak mozno bude po mm 😉 a som rada, ze som to tym choditkom nepohnojila, a ze to dr. schvaluje 😉

maxara
6. máj 2011

@bellablonde pocuj, mna ti napadlo teraz, ze na posilnenie cievnych stien je vitamin R, alias rutin, ktory obsahuje napr pohanka v dost velkom mnozstve, ale podla mna je pohanka aj extra nechutna 😉 takze ja som dostala od mojho gynekologa Askorutin (na nekonecne spinenie, vraj z oslabenych cievok a super zabral). Tak mozno jedno balenie by ti vyrazne pomohlo. 🙂 a priamo uz na modriny je ta masticka heparin, na vstrebavanie.. ale kedze v tomto by ti skor asi @adelaine mohla pomoct.. mozno trepem

maxara
6. máj 2011

@adelaine hej to sedi, od pohupovania jej to asi tolko trvalo.. ved ja sa neponahlam nikam 🙂

@katka55 ja by som aj sla, aj rozmyslam ze pojdem, ale teda az po kadernicke.. dokedy je dnes?

katka55
6. máj 2011

@maxara tusim je to do 19:00. ja pojdem asi na tretiu, nech o pol 5 vyzdvihneme mm z roboty. skoda, ze mas tu kadernicku. to chces byt akoze na flore za najkrajsiu, co? 😉

maxara
6. máj 2011

@katka55 skoda je hlavne to, ze ju mam az o druhej 😒 tipujem do tretej a kym by som prisla, boli by 4. A na siestu by som sla tancovat. To je skvely plan pocuvaj 😀

katka55
6. máj 2011

@maxara no ako si to pekne vymyslela 😉 asi sa tam budeme akurat minat ☹

meruska
6. máj 2011

@mirka285 moj chodi uz tyzden tak ze si pred sebou tlaci veci...hadam nebude tak skoro chodit 😲

bambola
6. máj 2011

@katka55 kati a o kolkej asi pojdete?

tutifruti
6. máj 2011

Caute žienky.... Tak my sme opäť bez tata.... a začínam mať pocit, že bez neho stíham deti akosi lepšie, ako ked je doma.... 😕 to fakt nestíham nič....
Dnes sme aj do škôlky dorazili pomerne skoro, až sa učiteľka čudovala.... 😅
Šimonko spí, ja som si objednala pizzu, aby som nemusela nič variť 😉

@mirka285 Tak som si pohladala tie tvoje šaty.... krásne sú.... ja by som na ne nenabrala odvahu /škoda/.... Dúfam, že hodiš foto aj v nich...

bambola
6. máj 2011

@katka55 no uz som precitala 😀 mne mala prave zaspala (frcala od rana od 9 😕 ) tak ako by spala len hodinku (co pevne verim, ze nie) tak by sme sa pridali, ale dufam, ze pospi 2-3hodky (klop klop)
konecne mam poriadeny cely dom 🙂 nakupene na dnes aj zajtra a rozrobene tiramisu 😝 tak ho idem dobabrat 🙂

gabika41
6. máj 2011

@adelaine ....tak u nas to takto neplatilo.....zo dna na den a za tyzden.....cize v stredu sa mi sama od seba posadila,vo stvrtok zacala sama strvornozkovat.....za tyzden na to sa sama postavila v postileke a zacala sa vytahovat po nabytku......v tejto faze je uz dost dlho...niekedy mam pocit,ze sa jej skratka este nechce chodit,lebo vie co ju caka...tak teraz mame fazu nosenia na rukach...... 🙂

maxara
6. máj 2011

@katka55 no tak my definitivne nepojdeme 😖 mm sa nechce chodit a mne sa nechce ist vecer tancovat kvoli tym patam mojim.. takze my bud zajtra alebo vobec..

@bambola tak vyloz nohy a kusuj doma.. 😉 som si vsimla, ze nejako casto teraz upratujes (resp pises pre istotu) odkedy tu vzniklo podozrenie, ze to nerobis 😀 😀 😀

@gabika41 vecer nepozeraj dobre? 😉 ja sa budem prepinat iba 😅

bambola
6. máj 2011

@maxara praveze som uz neupratovala ani nepamatam 😀 ale ked upratujem tak to tu pisem 😀 😠
uz mam "napecene" a tlacim sa rozkami 😉 idem si pustit moj serialik 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre