Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bellablonde
8. feb 2010

Kafoditka čo sa týka výbavičky, ja som napríklad vôbec nedávala košieľky.
Mala som asi 3-5 bodynká s krátkym, 3 s dlhým rukávom, 2 x polodupkovú teplákovú súpravičku (tenšiu a hrubšiu), ponožky (tenšie, hrubšie), nejaké tričká s dlhým rukávom, 3x pyžamká (overaly), čiapka tenká (aby mala čo najmenej švov, ideálne žiadne) a potom oblečko na frajerinu - košeľa, riflíky, capajdy...všetky tie milé kúsky, ktoré mal oblečené iba zopárkrát

peťko bol veľmi vzorné bábätko, pekne papal, negrckal, preto nepotreboval veľa kusov z malých čísel... vždy sa dá dokúpiť podľa okolností..

ronit
8. feb 2010

achojka ahoj veru aj ja som tu, tak tichucko lebo nebolo to bez problemov, ale som 🙂 , teda sme
aj ja sa tesim ze ta tu vidim

achojka
8. feb 2010

Ozaj baby, chcem sa vas spytat, aky mate teraz krv. tlak, lebo ja som uz druhy krat na poradni mala 145/85, a lekarka mi povedala, ze sak to nemam vysoky tlak. No neviem, ale ja som mal vzdy nizky, tak mi to nejako nejde do hlavy.

ronit
8. feb 2010

ja 90/60 a menej 🙂

achojka
8. feb 2010

Ronit, a ty ako lekarka, myslis, ze ten moj tlak je este v norme?

ronit
8. feb 2010

nas ucili ze idealny je 120/80 a nemalo by byt nad 140/90 takze to 145 by som dala este premerat, ale moze to byt aj zo stresu a nemusi to nic znamenat, ale urcite by som skontrolovala.

achojka
8. feb 2010

No, ved uz sa chystam kupit si tlakomer, tak si budem pravidelne merat...

dugyna
8. feb 2010

abbey drzi palce

bellablonde..my mame len malicku svadbicku my dvaja /traja s malinkym v brusku a svedkovia..budeme to mat naozaj svoj den 😉 e venovat sa sami sebe..nemusime sa venovat hostom ci a ako sa bavia..a ci im chuti atd..
a s plesom ono ked je clovek tehotny tak ho polka urcite nebavi na smyklavej podlahe hlavne taka rychla..a ked si nemozte dat ani poharik vinka..ale co pre nasho malinkeho clovek nespravi 😉 berieme to tak ze sme si zatncovali s malinkym v brusku taku prilezitost uz mat nebeme
bella dakujem za tip..asi si to navrhneme sa mi a dame vytlacit ako hovoris
lucka diky strasne sa tesime verim ze to bude krasny den a budeme mat krasne spomienky 😉 😉 😉

strasska
8. feb 2010

sunny: podla mna vela zavisi aj od prace aku mas ... lebo ked to porovnam s pracou, tak je to fakt ako dovolenka.
Len je pravda, ze neoddychujem.
Dugyna, zehlenie ani nespominaj...sa mi do toho vobec nechce a kedze maly chce vzdy zehlit so mnou, tak mi to ostava az po veceroch a to neznasam.

strasska
8. feb 2010

este apropo tlak- ja mam vzdy u gyndosa idealny, ale vsade inde nizky 😉
mojalilli: som ti zabudla povedat, ze si vyzerala v tych satach uzasne. Velmi si sa mi pacila.

dugyna
8. feb 2010

strasska ja zehlim vacsinou pri telke..aby mi to nebolo tak neprijemne..vtedy to celkom zvladam..ale aj tak asi tu kopu pozehlim na *2krat..

ja mam tiez tlak nizky 100-110/60..a minuly tyzden bol urcite nizsi furt som bola ako na kolotoci..

achojka..ked mas spodny nad 90 vtedy to neni dobre..ale ja by som sa na tvojom mieste tak nestresovla mozno si moc myslela ze si mala minule vysoky a zo stresu ti vyskocil..a ak si chces kupit tlakomer tak si urcite nekupuj elektricky..najlespi je taky klasicky co pocuvas fonendoskopom.a je to jednoduche urcite by ste to doma zvladli pocuvat..napumpujesaspon na 180-200 a potom pomaly povolujes ..cize vypustas vzduch..a ked prvy krat zacnes pocut bit srdiecko tak je horny aked prestane tak mas dolny zlak..je to jednoduche..v hocijakych zdravotnickych potrebach ti to urcite pani predavacka rada ukaze..
elektricke su velmi nepresne..

sunnygirl
9. feb 2010

Ahojte dievčatá, tak sa nám to stále viac a viac muží a zmužieva. Kde že sú tie dievčatká????

Mňa dnes opäť veľmi pobolieva bruško aj krížiky, tak dúfam, že je to OK ☹ , že to bábätko tam pekne rastie, v zdraví. No cítim sa tak, že najradšej by som ostala doma v teplúčku a v postielke. Stále nie som v 100% stave. 😨

Dugyna:
ja ti prajem, aby si v deň svadby mala krásne usmievajúce slniečko a aby dopadla podľa tvojich predstáv. Aj keď malá, ale pekná 😉 🙂 🙂

Vy ste tu už samé maminy, skoro, tak vy už aj iné povinnosti. My prvorodičky si tu môžeme pekne hovkať a užívať si posledné mesiace beztarostnosti 😉 .

Ja idem vo štvrtok k zubárke, uf. P pôrode ma čaká trhanie zubu múdrosti, uff uff.

Prajem Vám pekné písanie, držím palčeky, aj vy mne a želám veľa pekných kopancov a kopančekov 🙂

miki060707
9. feb 2010

prajem krásne dobré ránko, ja čakam kedy bude štvrť na sedem a potom pojdem na bus, mala na ten just akoby to cítila o 4 vstala s mužom a do pol 6 sme sa rozprávali, ale odchádzam spokojná,lebo som jej vysvetlila kde budem a tak a ona sľúbila, že bude dobručká a že zajtra spolu budeme......
Pekný dník

mojalili
9. feb 2010

MIKI - drzim ti moc a moc palceky, uvidis, ze vsetko dobre dopadne. 😉 😉 😉
Strasska - dakujem za pochvalu 😉

Hlásim, že mi je lepsie o trosku, už hrdlo tak neboli, aj ked ho mam sale obalene.
Vymyslam, co dnes navarit a nasla som jeden super recept, nieco "iné" nez klasika. Poznám ho,tak snad bude aj muzovi chutit. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22733

Na Valentína budem robiť tuto pochutku, pozrite... http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20667 . No a konecne ten obližprst, vcera sa mi nechcelo,tak som skoncila pri babovke.

Dugyna - aj malá svadba má svoje čaro,prajem veľa šťastia. 😵 😵 😵 JA som si svadby zazila dve,ale ten den je vzdy vynimocny 😵

Achojka - vies ako to bolo v "Basnikoch"? "To když náš táta nevedel, jakej má tlak, nic mu nebylo"🙂 Ale pravda je, ze nad 140 je vysoky a treba to premerat, vysoky tlak treba sledovat. 😉

Inak kočky s tymi pindíkami ste ma rozosmiali, vazne bude chlapov na svete konecne viac🙂)) TO je super🙂))

liluu
9. feb 2010

mikii, držíme palce, nech si už doma, v pohode 😉

K tlaku len toľko, keď si meriam doma tak mám ledva 100/60, ale u dokiho som mala 135/70 takže mám ten syndróm bieleho plášťa.

sunnygirl
9. feb 2010

miki:
držím palce aj ja, drž sa.

mojalili:
fíha, ty sa nezdáš, taká fajn kuchárka, inak mi robíš chuťe.

mojalili
9. feb 2010

Sunnygirl - ale nie som kucharka, len rada varim, lebo je pre koho..moj muz rad papa🙂)) A som doma na PNke a nudim sa 😀 preto ja musim chodit do prace, lebo by som bola ako tucibomba. Ale v nedelu mam narodky,tak zhanam, co navarim a napecem pre svokrovcov a mojich rodicov. 😉

abbey
9. feb 2010

Práve sme sa vrátili z poradne.Stále nevieme,čo to bude.Krásne sme narástli.V noci sme si robili v brušku diskotéku od 3hod.Ale super,tak si to pamätám z predchádzajucich tehotenstiev.Výsledky Afp ešte nemáme.Kedy je najlepšie ísť na 3Dsono?Aké máte skusenosti?Prajem pekný den´.

any23
9. feb 2010

ahojte🙂my sme boli cez vikend na chalupe,alexik sa vyblaznil s kamoskami na snieziku,my s tatinkom sme sa boli trosku zabavit-boli sme plesat🙂bolo fajn,vydrzala som do 2hej,potom ma zmohla unava...jedlo fajn,kapela hrala tiez celkom fajn-ziadna polka v roznych obmenach😀a asi aj mimcu sa pacilo ako hrali bo kopkalo ostosest...aj som si troska zatancovala,ale len troska a take pomalsie-nejako som nevladala s tym bruskom😝MOJALILI to je skoda ze ta choroba zmohla,urcite si sa tesila na ten ples😒ale este si ich uzijeees😉ale saty su vazne peknucke😉hlavne sa teraz rychlo vyliec🙂

any23
9. feb 2010

MIKI drz sa,budem ti drzat palceky a mysliet na teba aj babenko-isto to spolu zvladnete a vysledky ukazu ze je mimi zdravucke 😉teeda s tymi pipikmi sa tusim vrece roztrhlo😀ale gratulujeeem vsetkym😵nam sa snad ujde to dievcatko,ale ked aj nie vadit nam to nebude-hlavne nech je zdraveee😎

yoda_
9. feb 2010

Ahojte, vidim, ze riesite svadby. Z tej mojej malej pre asi 10 ludi sa stava svadba pre celu rodinu, co je okolo 120 - 150 ludi. Len sme este absolutne nic nezacali vybavovat. Myslite, ze je mozne za mesiac a pol urobit takuto velku svadbu? Vobec netusim co treba na taku svadbu riesit...

kafoditka
9. feb 2010

yoda.... tak my sme mali na svadbe 70ludi a planovali sme ju pol roka. V klude, v pohodke, mali sme na vsetko cas a bola presne podla nasich predstav. N o zaklad je mat salu, kameramana, hudbu- na tej si daj zalezat a kostol. Potom sa ostatne veci doladuju lahko, aj ked sa poriadne nabehas 😉 Ale ver, ze na den D nikdy nezabudnes 🙂

kafoditka
9. feb 2010

Mojalili........ nechces mi poslat trocha tej kucharskej zrucnosti a chuti varit takto na dialku? 😀 😉 Pre mna je totiz varenie utrpenim. Otvorene sa priznam, ze nemam k nemu absolutne ziadny vztah a vobec ma nebavi. 😠
No zatial mam stastie, ze vyvara svokra, kedze byvame spolu a moj milovany manzel, ktory je povolanim sikovny kuchar 😀

mojalili
9. feb 2010

Kafroditka - tak ty nemusis vediet varit a ani chciet 😉 Moj otec vari uz 44 rokov, co su rodicia spolu. Nie preto, ze by to bolo jeho hobby, ale ked sa chcel najest, musel si navarit 😀 😀 😀 a odvtedy vari. A kedze som tatkov maznacik, ked varil mal ma vzdy na rukach a vzdy som bola s nim v kuchyni, tak zrucnost som zdedila po nom🙂

kafoditka
9. feb 2010

Mojalili 😀 😀 no ja viem nieco navarit, zasa by som nenechala muza hladneho, ale robim to nasilu. Uvedomujem si, ze ked sa raz osamostatnime, tak sa tej varechy budem musiet chopit, ale vo vlastnej domacnosti a s dietatom to uz bude urcite ina situacia.... mozno jedneho dna bude zo mna ukazkova kucharka 😀 (sama tomu neverim) 😵

maxara
9. feb 2010

Ahojte dievky.... dnes som si zobrala dovcu, moc moc sa mi nechcelo ist do roboty, nejako pokaslievam a dnes mi je mimoriadne zle... stale mam ranne nevolnosti, ale dnes sa mi zda, ze kazdu chvilu vyhodim ranajky... vcera som vas stihla trosku pocitat, ale popisat som uz nestihla... ☹
moj tlak je nizky, meriavam si doma elektrickym tlakomerom... mavam okolo 100/60 az 115/75 ako kedy... ale podobne ako liluu aj ja mma syndrom bieleho plasta... u lekara mam az vysoky 145/90 uplne bezne... dokonca ked som ako objednana cakala hodinu a pol v cakarni, mala som 153/95.. dal mi magnezium a kazal merat... no ale doma mam teda ten nizsi, takze zatial neriesi.

miki - velmi drzim palceky, nech ti vsetko dobre dopadne, urcite daj vediet

sunnygirl - ja som tiez pre istotu navstivila zubara... mala som aj kaz a to taky, ze zvonku vyzeral byt malinky a ked to rozvrtal, zistil, ze mi musi vytiahnut nervy a vyplnit korienky... akozeeee... este stastie, ze vie o mne, ze sa ho bojim ako certa a tak mi injekciu picha pomaly uz pri vstupe do ordinacie 😅 , trasiem sa ako osika a kozu mam zelenkastopopolavu... takze mi dal konsku davku anestetika a nakoniec to prebehlo takmer bez bolesti... teraz som objednana az na marec ☹ a uz teraz sa desim

maxara
9. feb 2010

yoda - ja som tiez chcela svadbu malu, ako tretia dcera na moju svadbu uz nikto "nebol zvedavy", ale manzel je prvorodeny aj syn aj vnuk a prvy sa aj zenil, cize z jeho strany hrozila cela rodina, a ked z jeho tak aj z mojej...takze som to nakoniec pretriedila na 72 ludi (moji rodicia maju dost surodencov).. ale podobne ako kafoditka som mala na nu vyse pol roka, cize v klude a pohode... ale ked sa zamyslim, tak som vsetko vybavila mozno za dva tyzdne, ibaze rozdiel je v tom, ze si mozes viac vyberat. Dolezita je sala a hlavne ked mas tak strasne moc ludi, vacsina je totiz tak do 80 - 100. Potom hudba pre tolko ludi je fakt dolezita, aby to nebol nejaky svojhlavy DJ, co si bude pustat svoje techno a dovi... A mozno pre taku velku skupinu je fajn aj ziva hudba. No a kameraman rozhodne... potom fotograf... Saty a oblek nie je problem zohnat aj zo dna na den, kostol, resp. urad by nemal byt problem a ostavaju ti kvety, prstienky, oznamka, nejaky program na cely vecer a vyber menu...

maxara
9. feb 2010

mojalili dakujem za inspiraciu, tie recepty vyzeraju dobre... hlavne ten prvy s tymi cudnymi zemiakmi
asi prihotovim...

rybaanka
9. feb 2010

Caute zienky

robite chute? ja dnes varim spenatovu polievku a zo vcera mam este perkelt s haluskami, takze dnes sa nepretrhnem od varenia 😝

my sme si tiez svadobne oznamenie robili samy, respektive navrh som urobila ja a kamarat je grafik, tak ten mi to potom upravil do hotovej podoby, ja totiz nemusim tie klasicke oznamenia s holubkami a pod.....ja som vymyslela taku rozpravocku slovensku, podla toho sme spravili oznamenie 😀

mojalili skoda, ze saty sa nevyuzili, ale inak pekne ti sadli 😉

a vitam dalsich chlapov 😉 😵 😎

miki drzim palceky 😵 😵 😵

stanka inak sranda, ze sedelo babo v tureckom sede a nebolo vidiet co to je, lebo aj moje babo sedelo v tureckom sede, ale krasne bolo vidiet ako sa cely "vercajch" hompala 😀 😀 😀

maxara
9. feb 2010

Zrzulka - aj ja sa chystam na Kramare... trosku som sondovala, pytala sa a citala a zistila som, ze v BA si mozes bud vybrat relativne pohodlie, ale odbornici nic moc (cest vynimkam) (Antolska), alebo pohodlie nula bodov, ale odbornici na urovni (samozrejme tiez sa najdu aj opacne pripady) (Kramare) a Ruzinov je tak asi na pol ceste. Samozrejme podla mojich zisteni... nemusi to tak byt naozaj... Mne rodili obe sestry na Kramaroch a boli totalne spokojne... kazdopadne plati, ze bezproblemovy porod prebehne hladko vsade... a problemovy moze vsade dopadne zle... takze ja vsadim na osvedcenych odbornikov a idem na Kramare.. a keby bolo nieco babetku, tak je tam hned aj detska nemocka... No moj gynekolog ma asi bude posielat do Ruzinova...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre