Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
13. júl 2011

@katty17 a budúci štvrtok má byť ako? 😀

čaute baby..kto zase takto zakúril???? 🙂 malý mi teraz zaspal, mala by som niečo navariť, lebo tu mám Evelinu a tá je hladoška 😀 a potom keď sa malý zobudí a najedia sa, tak ich šupnem von do bazénikov...a uvarím ten nešťastný lekvár..dokelu ako sa mi nechce 🙂

monline
13. júl 2011

@gabika41 chudák Lucka..snáď sa nebuchla moc....dnes aj Danko dospel k úrazu, posúval sina zemi bagrik a šmykol sa na neho nejak- nevidela som, lebo bol za fotelou, ale má na líčku škrabanec..aj si poplakal trocha...

kristip
13. júl 2011

@bellablonde my sme si dali robit u firmy hilkovic. Neviem vobec kto je aky. Oni mali celkom fajn akcie, ale mozno u inych by to bolo lacnejsie aj ked nie v akcii, neviem. A vybaovala som to ja, bolo pre mna teda prakticke skocit do auparku, urobit s tetuskou navrh a muzovi dat na schvalenie. Vyjde nas to cca 950. Keby tam neboli tie zlavy, tak 1200... Ja sa strasne na tu skrinu tesim, lebo my mame veci pod postelou v jednej skrine v detskej v obyvackovych skrinkach, no hruuuuza 😀

monline
13. júl 2011

@gabika41 chudák Lucka..snáď sa nebuchla moc....dnes aj Danko dospel k úrazu, posúval si na zemi bagrik a šmykol sa na neho nejak- nevidela som, lebo bol za fotelou, ale má na líčku škrabanec..aj si poplakal trocha...

bellablonde
13. júl 2011

@kristip o nich ani neviem, ze su... a keby dali akciovu cenu
my tam nemame nic prevratne, niekolko zasuviek, a vacsina priestoru zostane na vesanie, zvonku bude francuzsky dub v kombinacii s jemne zltym lacobelom
tym padom budeme mat uz tretiu rolldorku, strasne sa tie veci naznasaju, vsak len kociky, lyze, stan, karimatky, kufre, zimne velke oblecko a dokonca schovavame aj olejovy radiator, ktory mm kupil, ked rusi zastavili privod plynu, aby nam nebola zima 😀 😀 😀

mirka285
13. júl 2011

ahojte...nakolko ma uz nebavia tieto zabomysie vojny s @maxara,rozhodla som sa,ze uz do tejto temy prispievat nebudem..myslela som si,ze toto forum je nato aby sme si poradili,vykecali sa,postazovali navzajom..bohuzial ak Maxara nevie predychat,ze mam na niektore veci vlastny nazor a len sa uraza a vyhraza,ze uz sem nebude chodit,a kedze viem ako radi citate jej prispevky,tak som sa rozhodla,ze sem nebudem chodit ja..napriek tomu som rada,ze som spoznala niektore kocky a dufam,ze snad som niektorych z vas aj poradila ked som vedela 🙂 a okrem ineho som sa dozvedela,ze kvoli mne odislo 14 bab,co som dost prekvapena,lebo nemam pocit,zeby som si tu s niekym nerozumela..ja som clovek priamy,otvoreny a ak som niekoho urazila,dodatocne sa ospravedlnujem 😉 majte sa

maxara
13. júl 2011

@mirka285 nevyhrazam sa .. nebud trapna aspon.. vdaka.. ja nemam problem s inymi nazormi a tych bab je ovela viac ako 14 😔

monline
13. júl 2011

@mirka285 @maxara mirka & peťa - neriešte veci za horúca
v júlovkách je nás možno sto, je normálne sa odlišovať v názoroch, postojoch, spôsobe života..napriek tomu si myslím, že každá z vás- z nás- tu má kamošky, s ktorými si rozumie viac či menej..ale kvôli ktorým sem rada chodí...prosím skúste sa povzniesť ...a obe tu ostať medzi nami..nemôžeme si rozumieť všetky..veď i ja tu mám baby, ktoré sú mi blízke a také, ktoré sú niekde celkom mimo..to ale nebráni tomu, aby som ich rešpektovala, aby som sa sem rada chodila vykecať, či hľadať v niečom pomoc.......prosím

adelaine
13. júl 2011

ahojte,
ako som si precitala posledne riadky, az som zabudla,co som vam chcela napisat 😒

baby, mon ma pravdu....
a ked si tak leziete do usmevu...tak si vzajomne nekomentujte prispevky a hotovo...
@mirka285 neblbni, ostan...

bambola
13. júl 2011

ja suhlasim s mon a s adel, ved sa nemusite stretavat ani si komentovat prispevky, a ked si niekto pride o radu rad privita viac nazorov a vybere si ten ktory je mu blizky.
riesenie veci za horuca este nikomu nepomohlo 😒

ywett
13. júl 2011

Ahooojte maminy a deturence,
mala mi zaspala, ani za svet nechcela obedik, tak zaspala asi hladna...tak hadam sa naje, ked sa zobudi.
Ja neviem, co skor..
V pondelok bola malinka na 3 hod v sukr.jasliach tu v Bublinke, tam to je uzasne, aj ja by som tam zostala, malej sa pacilo, stale byt vonku s detickami, venovali sa jej, bazenik tam mali, no super...uvidime co a ako bude od sept. Ale toto bola jedina skolka, kde by som bola ochotna dat malu bez velkych vycitiek aj ked tie su stale..ale ako sa vratila zo skolky, bola kludnucka, pekne buvala.
Dnes hadam poobede, alebo k veceru vybehneme na tcom..mne sa tam lubi a malej tiez, akurat, ze piesok je potom vsade.
uz neviem, co malej varit, nemate niekto nejake tipy pokope?
Kto sa este chysta na dovcu? ci uz ste vsetky boli?
dodatocne oslavencom vsetko len to najkrajsie z najkrajsieho a najlepsieho z najlepsieho.
Ja sa pripravujem na to nase prve vyrocie, ale stale nemame s mm dohodnuty termin oslavy...kvoli praci, tak uvidime.
Pekny slencny dnik vsetkyyyym

tinaki1275
13. júl 2011

Juj teraz som docitala..baby @mirka285 @maxara tak vidim ze sme asi chytili ponorkovu chorobu alebo co 😕 ....alebo vam tak chybam ja ? 😀 mrzi ma to lebo obe ste patrili k mojim "favoritkam" v julovkach a to ste velmi rozdielne.. ..ano Miri Petine prispevky radi citame ale tvoje takisto , vies povedat k veci a stojis oboma nohami na zemi ..neodchadzaj ...ale baby ved vy ste boli do seba.... 😕 tak si dajte pauzu od seba a hadam sa na to budete po case divat inac.. . 😉

robika
13. júl 2011

Ahojte, tak sme po ockovani, aj ked najskor to vyzeralo ze nas nezaockuju...
moja pedina tvrdila, ze by mal uz teraz Filipko chodit, sestricka jej sice hovorila ze ani jej vnuk v takom veku este nechodil, ale vraj maju teraz take nariadenie, ze pokial nechodi, tak sup neurologicke...
tak sme ju hned aj vybavili a vraj je vsetko v poriadku, pekne sa ukazal, ze co vsetko vie, tak bola doktorka nadmieru spokojna, pokial sa stavia pri nabytku, tak skor ci neskor chodit bude a vraj si mam este chvilku uzit, ze nemusim za nim behat 🙂
celeho ho prezrela, vraj je velmi inteligentny... na to neviem ako prisla, ale pocuva sa to dobre 🙂
ale ze je chudokrvny, takze musim zvysit prisun zeleza, ale ze inak je uplne v poriadku, dost aktivny a vraj nech davam velky pozor, aby sa nikde velmi neuderil (to je dost problem)... a ze je velmi ohybny...
@maxara Peti nase miery su 8830 gr a 79 cm

robika
13. júl 2011

@mirka285 @maxara baby neblaznite, ved toto forum je o tom, aby sme si radili, ved riesime tie iste problemy s nasimi detickami a cim nas tu je viac, tym viac moznosti poradit si mame a kazda rada je nad zlato...

tinaki1275
13. júl 2011

baby mne sa dnes stala divna vec s malou dobehla som medzi priletmi okolo pol dvanastej domov to je cas ked zvykne chodit spat chvilku sa este motkala a potom ze ju baby sitterka ulozi ,predtym ale zakopla o hracku a spadla a rozplakala sa.. zaryla frnacikom do koberca tak som ju utisila tym ze som ju zobrala k nasmu Donaldovi ..potom sme ju chceli ulozit a ona nenormalne revala zrazu ..a to trvalo asi 30 minut,skusala som vsetko mozen ,pit mliecko ,cajik ,ulozit do hojdacej siete ,do maxi cosi ,do postielky a ona len revala a hadzala sa ako ranena srnka.. ☹ uz mi islo do placu ..skusla ju zobrak baby sitterka..to iste..nechcela ani nas nechcela ale byt ani sama.. vyslovene hystericky zachvat ... ☹ ja som uz myslela ze s nou pojdem k dr...ze ci sa predsa len neudrela velmi ..ale spadla na koberec.. potom sme ju nalozili s revom do kociara a po 5 minutach od unavy zaspala..to som uz ale musela ist prec a ked som volala baby sitterke tak ze vraj este spi ..no neviem ale som vyplasena..a to dne sbudem robit do osmej vecera..

denisse
13. júl 2011

ahojte baby ... hlasim sa len narychlo, sme na domasi a mam tu len mobilny net ...
ale chcem sa vas opytat na radu ...
barunke sa urobili na cikuli nejake vyrazky, cervene vyrazne, su zvonku a nevyzeraju ako zaparenina ... navyse tomu ma aj v puse nejake biele akoby bodky, nema to na jazyku, skor akoby znutra hornej aj sponej pery ... neviem, ci to v puse moze byt soor ci zabka a ci to nejak moze suvisiest s tymi druhymi vyrazkami, alebo su to nezavisle veci ... mam trosku obavy, lebo v sobotu sme boli v takej mini zoo v PO a tam sa barunka samozrejme chytila pletiva na klietke, kde bola opica a kym som jej stihla poutierat ruky, tak si ich strcila do pusy 😖 ... ale toto sa jej vyhodilo az dnes, tak neviem, ci to moze byt este z toho ... ak by to bola zabka, co na to? sodu bikarbonu? dakujem za rady ... domov ideme az zajtra, teda k nasim a do prahy az v nedelu, takze k dr sa dostenem az v pondelok ....

bambola
13. júl 2011

@denisse deni my sme mali zabku minuly tyzden a boli to take biele flaky na lici (zvnutra) a zvnutra pery ale matka mala aj na jazyku, teda najprv tam a potom sa jej to rozsirilo. my sme sli k Dr. a dala nam na to vodicku (pise sa tam, ze candibene) a do dvoch dni to mala prec.

ak to ma aj na cikulke tak to moze byt aj plienkova dermatitida, ktoru si rukami preniesla do pusy a samozrejme to mozu byt aj dve uplne nezavisle veci 😔

@tinaki1275 neboj, to je len take obdobie aj Mata ma take, ze ked je to na plac tak len ja ju utisim a aj ked uz je ticho a vyzera veselo (nikdy nereve dlho, neni moc plclivy typ) a polozim ju tak zase krivi pusu a chce ku mne. ale tak vyzera , ze Leia mala nejaky zachvat. urcite sa nejako strasne neudrela, mozno kombinacia unavy a padu.... podla mna ked sa zobudi uz to bude prec 🙂

bambola
13. júl 2011

Mozete mi poradit?
Ked sa na dazdniku spravi dierka tak sa para? ako to mam opravit? ide mi hlavne o to aby sa to dalej neparalo. dakujem

robika
13. júl 2011

@denisse na zabu Ti pomoze ta soda bikarbona, teda mala by zatial kym sa nedostanete k dr, aj my mame zabu ale zatial iba na jazyku, inde nie...

@tinaki1275 neboj sa, mozno sa len viac zlakla a preto tolko plakala, mne vzdy ked sa maly uderil, hovorili ze treba pozerat, ci je aktivny ako doteraz a pokial si uderil napr. nostek, treba pozerat, ci mu neomodrie nos a hlavne ta cast medzi ocami...

denisse
13. júl 2011

@bambola
mati dik, ja viem, ze najlepsie by bolo ist k dr ... ale kedze sa tam v najblizsich dnoch nedostanem, tak skusam, co by som mohla robit dovtedy ...

a derave dazdniky vyhadzujem, ale predpokladam, ze ked tento chces zachranit, tak asi je to nejaky fajny dazdnik, co celkom chapem a to by som asi tu dierku dokolecka obsila malinkymi stehmi, aby sa tie vlakna dalej neparali, aj ked ktovie co je to za material, mozno by bolo lepsie to nahriat zapalovacom, niektotre latky sa tak na krajoch zacelia ... ale bacha, nech ti nezhori 😀

medved
13. júl 2011

vyjadrim sa aj ja ohladom horucej temy, nemyslim, ze peta sa vyhraza, ze sem chodit nebude, je to verejne forum, nech si kazdy robi co chce, a pise co chce, ale myslim, ze viacere sa tu citili dotknute mirkinym nazorom, len to tu nepriznaju, ale ved kazdy nech si riesi, co chce... nech sa nezapaja, nech zatlka, mne je to jedno, kto chce prispievat bude, kto ne, nebude...
a presne, prispievajme vsetky, a nesudme sa, kto co kupuje, kto kde zije, kto ma kolko penazi a podobne, nemyslim si, ze to je cielom fora...
a teraz podte do mna... kedze som tu najkratsie...

monline
13. júl 2011

@denisse denis, však skoč do lekárne, povedz im čo barunka má a určite ti niečo odporučia, čo kúpiš..
@bambola to sa ti na kočíkovom dáždniku? naši kvetinku 😀
@tinaki1275 dnes má aj Danko padací deň, ráno si poškriabal pusu o autíčko a odvtedy asi 3x padol...je unavený, asi aj oťapený z tepla, a to sme celý deň vnútri..možno leia chcela ostať pri psovi, preto chytila hysák 🙂
@robika aký je Filipko vysoký..danko má len 74cm 🙂

bambola
13. júl 2011

@denisse deni je to slnecnik ku kociku a strasne som nasrana lebo som ho orajbala o mur a zaroven ma to aj strasne mrzi lebo je super a teda bol aj drahy ale tak nezodieratelne sa asi nevyrabaju 😀 je to klasika latka ako na dazdniku tak ci niekto nahodou nevie.

viem, ze nemoze k dr. ale domacu liecbu na zabku nepoznam. mozno skus si barunku ukazat niekde do lekarke, ze co by ti poradili

merikac
13. júl 2011

ahojte- tak ja sa asi vac rozpisem,,lebo mna toto vzalo ☹(( neda mi nevyjadrit sa a som z toho smutna,,suhlasim s babamy co napisali pod mirkinym prispevkom- (Zvazte rozhonutia)........ Zostala som sklamana a prekvapena, z toho co sa stalo a pritom vo fore nebol az taky naznak rozbrojov..........je hlupost odchazdat tak ako Mirkina, tak aj Petina,,,,,,,,,kazda ste tu mali svoje miesto, kazda ste prispeli svojimi nazormi a napadmi, kazdu jednu z vas niekto cital a tym padom ste tvorili neoddelitelnu sucast- kazda mate svoj funclub a ked aj nie, mnohe "neklubacky"- citaju kazdeho bez rozdielu oblubenosti. Skuste obe zvazit, ci tym aky postoj ste zaujali, ste neranili mnohe z nas a priviedli nas do rozpakov, alebo ste zobrali nejake iluzie,,,,,?! (mne iste)
Co si o tomto myslim??- ( nechcem urazit ani jednu jedinu z vas a tym nemyslim len Mirku a Petru, ale aj Vas ostatne, ktore ste sa nikdy tu vo verejnom fore k tejto teme nevyjadrili a k danemu problemu a pritom o nom viete a mate teraz potrebu to preberat ""o mne- bezo mna"" )- nepaci sa mi, ze sem nechces Mirka chodit koli Petre a naopak , nepaci sa mi Peti, ze sem nechces chodit koli Mirke a vytvorila nejaku sukromnu temu a tym to tu uplne rozbila na dva tabory (predpokladam, ze sa to tymto stane) a tazko je teraz sa rozhodovat medzi,,,,,,,Mala som to tu rada a myslim, ze odchodom do sukromnej temy viacerych nezaujatych v spore sa to tu odmlici, ved sledovat a prispievat pravidelne a rovnakym tempom nezainterasovanym do sporu, aby to bolo vyvazene, sa jednoducho neda,,,cize pojde to na ukor nejakej temy. (Teraz rozmyslam za seba) zas mi je luto, ze rozhodnutim len pre jednu temu by som prisla o prispevky bab a ich rady, prispevky, z ktorych aj bez komentara si viem zobrat nejaky priklad. Nieje toto forum zalozene na tomto principe?! ,,,,,,,Mozno som si toto vsetko len zle vysvetlila a nechapem podstatu a jednoducho Mirka ma tu tohoto plne zuby a naopak mozno Petra.....nechapem, ze ked sa vyhrotia dva rozdielne tabory, dokaze to zajst az tak daleko. Mozno to chce len Mirka cas, sledovat a iste ti neda a casom prispejes, ked budes vidiet, ze mas k comu a chces sa vyjadrit. Peti to kto nepojde do teamu, ma smolu a uz nikdy sa nevyjadris k jeho problemu tu vo verejku a pritom by si tak mohla poct?! ( viem, ze nikoho tam nenutis ist- je to na slobodnej volbe kazdej z nas ale zamysli si sa- skus sa nieje to take postavenie k muru?!)- aj ked na druhej strane, toto ta zujimat nemusi- Takto si niektore doslova odpalila a nedala im inu moznost- ak ta chcu citat, tak maju smolu, bud pojdu alebo budu bez tvojich prispevkov ☹((( mozno niektore baby chcu byt inkognito a bude im to vyhovovat- ale na to tu uz jedna sukromna tema bola a stale je nevyuzita........ Preco sa bojite baby vyjadrit svoj nazor tu vo verejnom, ale potrebujete byt v suromnej teme- je na svedomi kazdej a kazda mate z toho iny pocit, bud zadostucinenie, sadisfakcie, alebo pocit vacsej volnosti, alebo ako ja,,, ste uuuplne v rozpakoch a je vam to luuuto a doslova prosite,,,,Mirka, Petra- ste rozumne baby,,zvazte svoje rozhodnutia.......s ohladom na nas ostatne,,,,,

tutulka12
13. júl 2011

@medved ja by som do teba aj šla, ale si trochu od ruky 😀 😀
ja tu nejdem moralizovať a ďalej to tu rozoberať a pretriasať, lebo som tiež v tejto téme iba krátko a nepoznám celú históriu príspevkov a vzťahov medzi babami. ale tak dúfam, že sa tu z fóra nestane bojisko a nevzniknú dva tábory, ktoré sa budú nenávidieť ☹ 😔

tutulka12
13. júl 2011

@merikac ja som tiež v súkromnej a lepšie sa mi tam píše, je to také uvoľnenejšie a viem, že keď niečo napíšem nebudem odignorovaná 🙂

robika
13. júl 2011

baby ked mi maleho dnes ockovali, mozeme ist von, ked nebude mat teplotu? viem ze kupat dnes nie...

merikac
13. júl 2011

a ozaj este chcem dodat,,ze viem- teda si myslim, ze ani jedna, to co napisala nenapisala s umyslom niekomu inemu ublizit,,,si myslim,,,,,,,,,ci uz vytvorenie novej temy, ci odchodom ci ja svojim prispevkom,,len niekedy si neuvedomujeme dopady svojich cinov,,,,,,,,,,

@tutulka12 (palec hore 😀 ) jasne, chapem to,
ale z takeho pohladu, ze ked chcem ohovarat svokru, alebo mm, alebo svoju susedu, co ma nasrala-je to tam istejsie a pravdepodobnost uniku informacii je mensia,,,, 😀 ale toto som v tom prispevku nemala na mysli,,,tak tam podme,,ale vsetky,,,,,,,,,,,asi tak nejako som to myslela,,,,, 😉

merikac
13. júl 2011

@robika myslim, ze ak nepojdes na slniecko ale niekde do chladku parku,,tak ano

robika
13. júl 2011

@merikac dakujem, lebo asi ho v dome neudrzim ani parom koni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre