Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

boddez
10. dec 2010

@tinka349 noo tiež by ma porazilo...ja viem že to ti nepomôže ale ked si ty nervozna je aj ona:((

luludi
10. dec 2010

dobre ranko julovky a julovciatka 😵 ,

hned rano sme boli na kontrole u neurologicky, risi akonahle som ho zacala vyzliekat - klasika spustil plac, dr. sa hned pytala, ze preco chodime cvicit vojtovku, ked mu to netreba, ze to je potom dosledok. Vravela, ze risi je macik a aj napriek tomu sa vie krasne hybat a robit vsetko, co sa od neho v tomto veku ocakava, ba aj v predstihu, ze je velmi spokojna a ze pokial ho chcem udrzat v dobrej kondicii, mame chodit na plavanie. Tiez vravela, ze striktne tabulkovanie je nanic, treba prihliadat na osobitost kazdeho dietata 🙂 proste taky dobry pocit som mala, ked sme odchadzali, ako naposledy, ked nasu pedinu zastupovala dr. rolna 😵 😵 😵 idem citat, co ste pisali vcera 😉

maxara
10. dec 2010

Ranko, tak Ninke vylieza chrupik asi, cela je nervozna, vecer zaspala az 22:30 a dnes uz buntosila o 6:30.. bola nervozna, tlacila, nemohla sa vykakat, tak sme rurkovali.. aj po vykakani bola nervna, ale o trosku menej, jest moc nechcela, tak max po 30 ml som do nej naliala 90tku.. potom som jej isla dat uz o 8mej (dovtedy mrncala a vymyslala) gelik na zuby a tu kozu malu natiahlo a vygrcala sa.. nehovoriac o tom, ze absolutne odmieta moje prso.. a mm sa este nervozne prehadzuje na posteli, nech ju utisim, ze ho budime 😠 ..Tak ked sa vygrcala, nechala som ju jemu, nech ju obriadi a odisla som dole.. urobila som si pikolko a ranajky a drbem ich oboch.. vstala som asi ritou..
Som mozno aj preto taka mrzuta, lebo som si pisala s mojim kamaratom primarom, ze ma okolie tej rany pobolieva uz asi dva tyzdne, hlavne ked zdviham Ninu a kocik do auta.. teda samozrejme celkovo pri zdvihani, ale hadam ani nic ine tazke nezdviham. A on mi povedal, ze mam dobehnut, lebo to moze byt pruh, alebo nieco, co by tam nemalo byt, lebo toto by uz boliet nemalo. ☹ Navyse sa dnes chystam na gyndu a ked mi povie, ze krcok mi bude zasivat bez uspatia, jebne ma o mur.. ☹ 🙄 😔

@noemarta Ja som im povedala svoje, ale slusne.. len som ostala zarazena ako tri koruny, ze preboha, ako toto mozu vobec povedat o dietati do roka zivota.. 😠 A ja si myslim, ze Ninka sa bude hybat.. Jasne, ze ma predispozicie na nadvahu, kedze ja a ani Michal nie sme chudi, ale ja sa neobesim, ked bude trosku pri sebe.. hlavne nech ma svaly a nech je pohybliva.. ja som sa hybala do mojej 18tky dost veru, aj som sportovala a vzdy som bola tucna.. nikdy som ani deko neschudla.. to co budem moct pre nu urobit, ako usmernit ju v pazraveni a sladkostiach a zabezpecit jej pravidelnu stravu, tak to urcite urobim, ale ako vidim, cely zivot budem stat proti vetru 😠

@ericica jasne, ze maju nase bambule najkrajsie licka na svete, krasne makkucke.. mnamky..

@oacka ved to ma zaraza, ze ta mrzana sa postavila k nej ako keby prave zbadala yetiho, vytrestila oci, ze jeeeeeziisii 😲 akaaaaa je tucnaaaaa... p..a smradlava, nech sa pozre na seba
ja mam aj cestovnu postielku, ale ja mam normalnu hore, cize dole Ninka spi v cestovnej alebo na gauci

@katty17 no ja absolutne nestresujem z toho, co z nej vyrastie.. ja viem, ze to ako velke sa babo narodi, nema vplyv na jeho buducnost.. ved ona nie je obezna, je velka.. moja dr je spokojna, aj s papanim, aj s priberanim.. keby teraz Ninka mala 5 rokov a bola by tucna, tak to uz je rozdiel.. aj tak by som ju samozrejme lubila najviac na svete, ale akoze dobre, mohli by to niektori riesit, ale mna uz to nebavi normalne pocuvat ☹ ved to je ako s menom, to nedavaj, lebo hento, to nedavaj, lebo tamto.. kazdy najmudrejsi, hlavne ze ma syna Kvintiliana a dceru Kunigundu.. nie?

@pepppe presne peppe, nech komentuju az ked nevybehaju a aj vtedy si to mozu odpustit 😠

@tinka349 😀 ty co sa tak branis.. ved pozri aky je boddez starostlivy milujuci ocko.. 😉

mirka285
10. dec 2010

dobre ranko 🙂 normalne mi ide kon...ja som dnes rano o pol piatej robila mojej krasavici mlieko lebo sa tvarila ze je hladna ale potom sme spali do pol deviatej...a som tiez posledny den dost o nicom,Gabo mi leze na nervy,stale sa stazuje ako ho boli huba-ma v nej droty,a co ja,mna boli rit jak hovado a komu sa mam postazovat...on sa tvari,ze mne predsa nemoze byt nic ☹ aspon ze svieti vonku slniecko,pockam kym ten moj krasavec odide do roboty a pojdem si umyt vlasy konecne,lebo ako mi zamrazovala kozna tie znamienka na chrbte tak zakazali mi mocit si to dva dni a ja samozrejme na hlave omastok...vcera som sa zahlasila do poradovnika na hackovane ciapocky k tej kocke co mi aj predtym hackovala,tak dala som Linde na jar hned tri urobit,klobucik,ciapku a siltovku,tak som si aspon tym dvihla naladu...trebalo tam poslat zalohu,tak samozrejme kukal na mna,ze co riesim teraz ciapky na jar,tak som mu musela vysvetlit,ze ta kocka ma tolko objednavok,ze normalne ma poradovnik 😕 a este mi volal svagor,zeby sme mohli ist vsetci na Vianoce na tri dni do Cicman,urobili by sme si tam stromcek a ze je tam kopec snehu a tak...ja som za,bolo by to super ,som zvedava na com to stroskota,ucite na mojom otcovi,lebo on bude mat zase reci,ze na Vianoce sa nikam trepat nebude 😠 tak som sa vam vykecala hned z rana 😔

luminkasp
10. dec 2010

@mirka285 dnes mas dobru naladu...

ja mam dnes zas doucko z aj a mne sa dnes taaaaaaaaaaaaak nic nechce

sunnygirl
10. dec 2010

tak Vás všetky zdravím a prajem pekné písanie, myslela som si, že trochu popíšem, ale Lenka už volá............. tak nič, možno inokedy. 🙂

adelaine
10. dec 2010

dobre ranko,
ja mam (aspon zatial) tiez dobru naladu, svieti slnko, risino spi,
kava na stole..co viac mi treba k stastiu? kedysi som si nevedela vychutnat
taketo okamihy, teraz mi aj malo staci k stastiu a to, ze mam aspon chvilu svaty pokoj 😀

luludi
10. dec 2010

@maxara @mirka285 jooj, nech sa vam rychlo ulavi od vseetkych bolaciek ☹ mirka, teba ked to bude boliet, v pondelok sup - sup k lekarovi, maxinka - no na teba sa toho zbiera teda pozehnane :(

@monline: aj risi zaspava na prsku a v noci, ked chce dam, nejako som to prestala uplne riesit a som ovela spokojnejsia 🙂

maxara
10. dec 2010

@luludi 🙂 jeeeej Lulu, aky pozitivny prispevok.. dnes chcem citat len taketo..

Inak som sa pri pohlade z okna rozhodla, ze ma zivot neomrzel a z domu nevyjdem, cize na gyndu az v pondelok 😒

maxara
10. dec 2010

@mirka285 @adelaine 😲 😲 😲 u vas svieti slnko??? ved tu u nas snezi a hlasia ze sa smyka strasne, ze treba davat pozor 😠 to zase len u nas pod Babou

maxara
10. dec 2010

@luludi ☹ ani nehovor.. nad pupkom mam take vydute to miesto.. najprv som si myslela, ze to mam tuk, ale mam to take tvrdie a na stlacenie citlive ☹ , k tomu ten krcok a nechcem kuvikat, ale asi mam aj s mocovou trubicou to, co zvykne po porode byt.. ☹ ☹ ☹ ja som cela nejaka hendikepovana 😔 keby sa to dalo aspon v jednej narkoze poriesit vsetko

maxara
10. dec 2010

Baby, ja vam musim napisat, ze v utorok operovali na kardiu jedno julovciatko, Leuska sa narodila 45 minut pred Ninkou a spolu sme lezali v porodke a je od nas z PK. Mala ona byt augustovciatko, ale vypytala sa skor. No a od pondelka som trpla, ze co a ako, ale vsetko super dopadlo, mala to zvladla bravurne, jej mamina este lepsie, takze teraz uz to mozem napisat, uz snad nic nezakriknem. Ak sa rozpapa, cez vikend ich pustia

aalexis007
10. dec 2010

u nás je poriadna chumelica 🙂

katty17
10. dec 2010

@bambola - dr rolna povedala ze uz mozem zacat. ja som zacala tento tyzden ale mala to velmi nechce. cize este si dava len tak za par lyziciek. trosku sa trapime s mrkvickou. vcera dala cca take tri male lyzicky. tak som zvedava ako dnes. ale vraj nemam davat ziadne vecerne kasicky, tuhsie mlieka atd. Mame byt teraz take tri tyzdne na zeleninke a potom pridat masko. a az potom pridat ovocie 🙂

katty17
10. dec 2010

@maxara - maxi to je pekna spravicka na ranko 🙂 su to predsa baby bojovnicky 🙂

yoda_
10. dec 2010

Jeskove oci, mojmu synovy vysiel zub,juuj! Treba s tym nieco robit, alebo staci sialene poskakovat od radosti?

katty17
10. dec 2010

@maxara - kokso to kde si vyhrabala take mena? ze Kunigunda??? 😀

maxara
10. dec 2010

@yoda_ 😀 ano staci skakat..

@katty17 tak vola mm mojho synovca, ked spolu dusia hry a mm prehrava 😀

luludi
10. dec 2010

@katty17 @maxara to akoby som mojho tata pocula, to ked sme cakali a este nevedi co, to boli jeho top mena: Kunigunda, Edeltraude, Ivor, Pravdolub, Hermenegilda a Adolf... fuuuuu ☹

maxinka: gratulujeme tomu julovciatku, tfuj, tfuj, nech je dobre... nooo, asi aj teba treba pospluvat, nech sa ti konecne polepsi.. 😕

katty17
10. dec 2010

@maxara - peti, ja ze si to vyhrabala v nejakom historickom kalendari. 🙂
ja som sa pred chvilou vratila z uradu, dala som malu zapisat do pasu. tetuska za priehradkou sa od rano tvarila strasne dolezito. vraj kde mam 3eurovy kolok. vravim ze ved sa da platit aj tu na mieste. ona ze no a co?
chapete, na co budem slapat na postu ked jej mozem dat rovno tri eura do ruky. vyzerala ze na nasrata na cely svet 🙂

maxara
10. dec 2010

@luludi 😀 😀 😀 ano aj my sme vyberali taketo.. ze ked budem vsetkym hovorit, ze sa bude volat bud Kleofas alebo Klotilda, tak potom sa im bude zdat Nina pekne. 😀

@katty17 😀 😀 ale ved ani na poste teraz nedostanes kolky

bambola
10. dec 2010

@katty17 tak ja sa jej na tie prikrmy opytam aj ti dala nejaky "navod" ? napises mi este raz ako sa vola ten casak co si kupila? to maju normalne v stanku?
@luludi tak supeeeeer, tak ste s rehabkou skoncili? 🙂 ja tam budem chodit do toho januara a potom sup na kramare na kontrolu uvidime co povedia ale myslim si, ze mala je sikovna a aj ked ju trosku vykruca pri konickovani tak sa to podda
@maxara to s tou tucnou ninkou ma dojalo 😠 nechaaaaapem ako moze niekto na dieta do 3 rokov povedat, ze je tlste 😲 ale vsak ti to tu uz baby pisali. a uz keby som bola aj tak nedochadzava a myyslela si to tak to predsa nepoviem na plnu hubu pred matkou. hlavne sa teda divim tej sestricke. pretoze uz urrcite videla 4kilove novorodena (a isto aj viac) a na to jej nenapadlo povedat, ze tlste 🙄 no ser na nich. ninka pekne zdvonasobila tak ako ma byt. pozri co by oacka dala za vase faldy 😀 inac je sranda ale mne nikto na malu nepovedal, ze byy bola chuda 😕 (ako oacke napr) proste je drobna a do polroka vahu zdvojnasobi (ak uz aj nie) neviem, proste ludia ktorych poznam taketo veci neriesia 🙂

bambola
10. dec 2010

mimochodom dobre ranko 🙂
v BB krasne svieti slniecko ale urcite je pekna kosa. poprosim o drzanie pasti medzi 13-15 😉

maxara
10. dec 2010

@bambola presne tak.. normalne mi je to az blbe, ale som si vsimla, ze v poslednom case strasne casto s tebou suhlasim 😀

maxara
10. dec 2010

@bambola jasne, my budeme.. ale iba ak my povies, ake y/i je v tychto vetach: Vyr sedel na strome, na hlaine sa tocil vir. Vyr preletel ponad vir a oba vy/iry zmizli. 😀 ja viem, ze je to stare, ale neviem, co na to slovencina hovori, teda k comu dospeli jazykovedci 😕

katty17
10. dec 2010

@bambola - mati vola sa to Vyziva. je to od Mama a ja. rolna my nedala ziaden navod. len sme si o tom cosi povedali a je to to iste ako v tej brozurke. 🙂

katty17
10. dec 2010

@maxara peti ja som vcera uplne zabudla volat radane. nevies ako dopadla s tym svetlom?

maxara
10. dec 2010

@bambola a este by som potrebovala vediet jednu vec, lebo ja tvrdim jedno a moj sef druhe. Na tabuli pred robotou sme mali na tabuli napisane, ze NEPARKOVAT! BUDETE ODTIAHNUTY. Ja tvrdim, ze tam je chyba a on tvrdi, ze to je vykanie a pri vykani jednemu cloveku to nie je nominativ pluralu. ha?

maxara
10. dec 2010

@katty17 Zatial mi nedala vediet, ale skusim jej brnknut a napisem ti, ok?

noemarta
10. dec 2010

dobre rano, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
akoooo my mame zas za sebou hroznu noc, mala sice spi ale mrnci,ako teraz.... a co zaspi tak za 15 minut znova, tak som jej v noci musela dat viburcol a spala tri hodky a potom zaaaas.... ja neviem co jej je, ci zuby...... 😔 😔 😔 😔
este ze nasnezilo a svieti slnko. 😉
jaaaaj, som unavenaaaaaaaa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre