Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sarai
4. dec 2010

ahojte. ked sa davaju prikrmy a napr. dava sa mrkva, potom zacnes nieco ine, tak sa dava len to, ci sa moze napr. dat pomedzi to aj zas mrkva, resp. dat kombinaciu novej a starsej...

sarai
4. dec 2010

ahojte. ked sa davaju prikrmy a napr. dava sa mrkva, potom zacnes nieco ine, tak sa dava len to, ci sa moze napr. dat pomedzi to aj zas mrkva, resp. dat kombinaciu novej a starsej...

mirka285
4. dec 2010

caute...odisiel mi vcera net,lebo ma Gabo vyhodil zo spalne vaj nech sa idem rehotat do obyvacky lebo on che spat 😕 tak som nemohla s vami komentoat lebo v obyvacke nemam signal,ale Martinka bodovala 🙂
@sarai k mrkve pridas zemiak,takze dve veci naraz jej das,potom trebars brokolicu,cize aj tri veci naraz mozes,,, vonku je krasny pohlad ako z rozpravky,auto ma total pod snehom,som zvedava kedy ho odhrabem,musim poslat Tomasa dnes nech mi ho ocisti....

sarai
4. dec 2010

@mirka285 dakujem

bambola
4. dec 2010

@mirka285 zase Tomas 😀 😀
@luludi aaaaaaano, ja som taka cierna ofca rodiny 😎

mirka285
4. dec 2010

@bambola ved ma si co odcinovat 🙂

bambola
4. dec 2010

@mirka285 ja viem, vsak sa na tom smejem 😀 najlepsie je, ze predtym by si ho mozno tiez poslala ale teraz ti ani nemoze odvravat a ani si nahlas pofrflat 😀

chcem sa spytat, je 50€ vela/malo/ci primerane za tycovy mixer braun, konkretne tento
http://www.obchodny-dom.sk/mixer-slahac-braun-m...

lebo na nete som lacnejsie nenasla, v obchode ho nemaju vobec (nikde!) ale origos na stranke braunu pisu , ze 30€ 😕 ale odtial neposielaju na svk, resp maju dodavatelov a nejako to som nejde cico 🙄

mirka285
4. dec 2010

@bambola asi maju aj lacnejsie..som videla to iste,aj s takym prislusenstvom v NAY,len to mozno nebol Braun ale trebars Philips....

carrie84
4. dec 2010

@bambola - Ja by som hlavne uz nechcela umelohmotny spodok (mam doma a nic moc, ked mixujem horuce nieco). Ale svagrina si vybrala tento http://www.najnakup.sk/Porovnaj_mixery-slahace_... a zatial spokojna 😉

bambola
4. dec 2010

dievcata vonku je naaaadherne 😎 slniecko svieti, trosku primrza , cela krajina je zasnezena, vsade okolo mam same kopce a lesy 😵 jaaaaj mat tu taky domcek. malu som zobrala na vychadzku v old skul kociku, ktory ma taku vanicku, ze by som sa tam aj ja napratala 😀 teraz spi vonku na dvore, zababusena az po oci vo fusaku 😀 no fakt je krasne, ak to vydrzi tak dnes este jedno kolo dame 😉

bambola
4. dec 2010

@carrie84 cize je lepsie ked ten spodok je taky kovovy? dobre vediet, je fajn ze si takto mozem nechat poradit 😉

bambola
4. dec 2010

@katty17 kupila som malej ochranny krem proti vetru a chladu Nivea baby a vyzera byt celkom fajny 🙂
@noemarta som opat skumala ten fusak a mate s katy pravdu, je to tam zahnute. ale podla mna to tak vyjde v hlbokom, ze ked sa da do sportaku alebo golfacu tak to vyjde tak, ze bude na tom sediet. ono ta vnutorna vlozka asi nema byt na cely fusak, sak tam dole ma len nohy. ja zatial do toho volneho priestoru davam termofor, tak jej odtial ide prijemne teplucko 😉 😎

alllexa
4. dec 2010

Vcera sme mali strasny vecer aj noc.- maly cely vecer reval, nedalo s ato vydrzat, tak som sla za sestrickou, nech mu nieco da proti bolesti zubkov, tak potom nastastie zaspal. V noci som sa vsak 3 razy zobudila na kojenie, stvrty raz to bolo kvoli pipaniu debilneho pristroja (ked dojde infuzia, zacne sialene pipat), potom o pol piatej zistili, ze ma maly zle zapojenu kanylu, tak ho zobrali na opatovne zavedenie. Takze som hodinu pocuvala rev cez celu chodbu, ako chudaka pichali. Doniesli mi ho o pol siestej, ze sa im to aj tak nepodarilo. Potom som uz dufala, ze bude klud, ale zacal sa ozyvat kvoli zubom, tak som mu dala svoj prst na kusanie (hryzatko nechce) a potom sa konecne skludnil a zaspal. Proste des. Dnes rano ho zase skusali napichnut, aby mohol dobrat antibiotika, nastastie sa im to uz podarilo. Ani to vsak dlho nevydrzalo, tak mu opat skusali napichnut zilu, ale bezuspesne. Teraz mu idu dat sondu do zaludka a tak do neho dostat liek. Snad to nevyvrati:( Uz aby bol pondelok, ide ma tu porazit...

bambola
4. dec 2010

@alllexa juj alex mate to pestre ☹ snad sa miskovi coskoro polepsi a pustia vas domov. to ti aspon moze prist niekto pomoct. drzime vam palce

katty17
4. dec 2010

ahojte babule.
@allexa - sasi to je pravda, nech je uz pondelok a pridete domov !!! nech ste cim skor zdravucki.
baby, vonku je vazne paradne. sme boli na prechadzke a mala cely cas spinkala v kociku. o druhej ideme s malou a maminou pokukat po skladoch kde maju rozne vecicky pre deticky. a este aj vianocne somariky. sa tesiiiiim. 🙂 vzdy tam cosi chutne najdem. uz mame celu vianocnu ozdobnu vystroj 😀 . uz len napeciem pernicky na stromcek a vysusim kolieska pomarancov. 🙂

katty17
4. dec 2010

@bambola - ja tiez musim kupit nejaky kremik. malu davam aj casto na terasu ked tak velmi snezi vonku, tak nech mi nepremrzne 🙂

bambola
4. dec 2010

@katty17 ma len tak napadlo, ze sme sa o tom bavili a ja som toto zbadala v dmke tak som to vzala a je to dobre 😉

denisse
4. dec 2010

@luludi
dakujem za blahozelanie ..
tak sme si dnes na tie jej meninky urobili pekne dopoludnie .. nelina skolka organizovala mikulassky beh, tak sme tam vsetci sli ... nastastie to barunka cele prespala v kociari a ja som mohla nelu trosku pofotit, ako plnila s tatikom discipliny ... tak sme aspon na chvilku vypadli z domu ... boli sme vonku asi hodku a pol, v tom mraze stacilo az az ...

maxara
4. dec 2010

Uz som domaaaa..
Boli sme u nasich trosku kuknut, mama si ponosila Ninocku, oco konecne dokoncil budu pre tych mojich dvoch chrustov, aj tam basko hned vliezol, paradna je.. este im tam supnem koberec a maju smolu, dnu nepojdu.. na dvierka im tiez dam nieco.. musim vymysliet co.. 😖

@bambola 🙂 myslim, ze nebola tvoja mam tam kde ja.. iba ak by bola cinanka 😀 tie ostatne baby som uz z videnia poznala 😉 Inak ten mixer stoji bezne nieco okolo 1000 - 1200 Sk ale tie nerezove su drahsie.. nerezove su aj na mixovanie horuceho, praimo v hrnci napriklad.. tie umele nie su na vriace jedlo..
ten nerezovy co hodila carrie ma podla mna aj celkom dobru cenu a philips nie je zla znacka..

@katty17 ja mam kremik pre Ninku panthenol.. davali ho v lekarni v akcii k spreju do nosa. Tak som to vzala.. sprej pouzivame a kremik som uz tiez parkrat natierala.. a zda sa byt fajn

bambola
4. dec 2010

@maxara ja si asi vezmem nerezovy pretoze kolkokrat citam aj recept na polievku (napr brokolicova 😉 ) a tie sa potom mixuju a ja take vecicky mozem 😝

maxara
4. dec 2010

@bambola ja mam doma ten umely, dostala som, som s nim spokojna, ale tiez by som si teraz vybrala ten nerez 😉 aj vcera som robila dokonalu zemiakovomrkvovu kasu na obed.. isla som zdochnut z tej mnamky chute.. dochutena cesnakom.. aaaaa ... lahoda.. normalne som si do tej kase namacala napareny karfiol a brokolicu a nemohla som sa toho dozrat.. 😀

bambola
4. dec 2010

@maxara ňam 😝 , skoda, ze mne taketo jedla doma cez mm neprejdu 😠

lenuss84
4. dec 2010

@maxara na dvirka do budy daj kludne koberec a rozstrihaj ho na pasiky aby mohli kludne vojst a vyjst.a bude im tam aj prijeemne teplucko.nenafuka im.hm,tomu nasmu hafanovi sme tiez dali koberec aj dovnutra aj na dvere a on....vydriapal vsetko von,strhol aj z dveri...proste to tam neznesie.tak spi na holom dreve.este ze zospodu pod budou ma pribyti polystyren na zateplenie.ked je taky somarik..

lenuss84
4. dec 2010

som tu dlho nebola.sme neboli doma.dievcata dakujem za rady o vecernej kasi.kupila som od nestle ryzovo-bananovu na dobru noc.tak kolo 19tej spapame,o 20.30 nakojime a spinkame krasne len s 1 kojenim v noci.a dokonca uz rano spi aj do 8.30.co doteraz spavala len do 7mej.takze dakujem za rady.ale ked spapala celu davku tak spala este lepsie.len pemyslam ze kupim nutrilon a budem jej robit krupicovu z neho.ci?

bambola
4. dec 2010

@lenuss84 a z coho robis? neni lepsie z MM?

lenuss84
4. dec 2010

@bambola no do tej kupovanej od nestle sa dava voda.a tu krupic.idem robit z nutrilonu.mne sa akosi nepaci varit MM.mne to pride take ze sa mi to zrazi alebo co.nepaci sa mi to.este neviem presne ako to uvarim.ale urcite si tu krupicu rano vzdy namocim a vecer uvarim.najskor musime dopapat tu kupovanu ryz.-bananovu.potom napisem ako som robila krupicovu a aky mala uspech.

cigaretka5
4. dec 2010

@alllexa Alexi vy ste v nemocke? A coze ?

maxara
4. dec 2010

Baby ja asi zalozim kruzok sikovnych ruk.. 😀 doniesli sme tu budu, zobrala som ju dnu, ze trosku ju vysteliem.. naspodok som pribila klincami taky filc, len taku tenucku vrstvu a naspodok som dala este ich smradlavu deku, co maju tu vnutri v korytku.. to ked aj vytiahnu, tak neva, to som tam dala, aby tam vobec chceli vojst, ale myslim, ze som sa nemusela vobec unuvat.. len co sme ju s mm vyniesli na terasu dozadu, v tej sekunde tam Baso vliezol. Normalne sme ju na to spravne miesto museli niest aj s basom vnutri 😀 😀 😀 Po polozeni tam vhupla hned aj Lara a doteraz frnakovnik nevystrcili.. A ja som im iniciativne dala na budu taku zmrznutu deku, co takto vytvara taku akoby klenbu, cize maju pred budou normalne foajeee 😀 😀 ale len do roztopenia deky..
som na seba pysna 😵

alllexa
4. dec 2010

@katty17 @bambola - dakujem!

@cigaretka5 - ano, uz 11 dni:( Maly mal absces na zadocku, tak mu to operovali a stale sa to nejako nehoji...

kafoditka
4. dec 2010

Ahojte 🙂 dnes sme mali pekny den. Doobeda sme boli u nas v praci na Mikulasa, bolo super, po dlhsom case som videla kolegynky, ktore su tiez na materskej, dostali sme darcek, dali si obed, kavicku, pokecali sme a potom sme sli pozriet autosedacku do babymarketu. Takze: Pytala som sa na sedacku romer king plus 9-18kg - a dostala som odpoved, ze sme vybrali tu najlespiu.. (ako inak, ved sme boli v babymarkete 😉 ) Lenze nam bolo povedane, ze nema zmysel kupovat vacsiu autosedacku, pokial dietatu nepretrca hlavicka a pokial dieta nie je samostatne sediace a stare min. 10mesiacov 😕 Ze v prvom rade ide o bezpecnost dietata a to je teraz pre neho vo vajicku koli tomu, ze samostatne nesedia a nemaju v tom sklone pevnu chrbicu. Vaha zevraj nehra moc velku rolu ale stavba a velkost dietata... dalej som sa informovala na materialy, z ktorych je sedacka vyrobena. Bud je na nej potah, ktory obsahuje 50% bavlny, ten sice dobre saje pot ale spina sa zaziera a ide tazsie vyprat - osobne si myslim, ze ked to supnem do pracky na 40stup.tak to v pohode pusti.., potom je material z umeliny, ktory sa lahsie udrziava, ale nesaje pot, cize dieta ked sa spoti, tak pot mu ostava na telicku v podobe mokrych ruk, chrbatika a pod., cize sa odporuca vystlat ju bud bavlnenou plienkou alebo niecim podobnym. V tomto pripade sa doporucuje kupit taka latkova vlozka do sedacky, ktora zevraj chladi - stoji 33eciek 🙄 No a do tretice je to totalne priedusny material, ktory ma na povrchu akoby sietovinu, dobre saje pot. Ale bohuzial ma odradzuje, ze z nepochopitelnych dovodov sa vyraba iba v ciernej farbe 😕 Ukazal nam to polohovanie na nej - na 4 sposoby. V kazdom pripade sme sa teda rozhodli, ze s kupou este zo dva mesiace pockame, ale urcite chceme tuto. Filip prekvapil, vcera aj dnes bol vo vajicku uplne ticho, hral sa alebo spal 🙂 No a ked uz som tam bola tak som okukala golfky. Macleren - co ja viem, moc ma neohurili, pacili sa mi jedny esprity a uplne uzasne sa manipulovalo s quinny zapp. Perfektne lahky, skladny, jednou rukou ho ovladat uplna radost 🙂 Len skoda, ze na nom mali nakliknute vajicko, a sportovu cast nemohli najst 😒

kafoditka
4. dec 2010

@alllexa to ma mrzi 😒 dufam, ze coskoro dostanete domov a malemu sa polepsi.. drzim palce
@maxara Peti ved my uz davno vieme, ze si multifunkcna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre