Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maaja
26. nov 2009

aj ja predpokladam, z toto je moje posledne tehu ;) teda viac by som uz nechcela ...
no ale poviem vam, ze nejak sa nan este stale neviem sustredit !!!

luminkasp
26. nov 2009

zrzulka, drzim palce,aby to mala do jula zvladla 😉

idem si na nete kuk poslednu cast serialu, kt som v pondelok zanedbala kvoli nevolnostiam, musim dnesok vyuzit, ked mi je lepsie 😎

maaja
26. nov 2009

ja som tiez nevidela ordinaciu ani v utorok ani dneska ... ani ne kvoli nevolnostiam, aj ked tiez mi neni moc ok, ale kvoli casu, ze nestiham pracovne veci, tak dobieham ☹

katarina7777
26. nov 2009

Ahojte, pridavam sa ku vam aj ja ....... aj ked uz vas "studujem" par dni......len mi chybali dobre spravy od gynekologa ,ktore som dostala az dnes - je to moje prve tehotenstvo takze mam dost obavy lebo sa do cesty priplietla aj cysta na vajecniku, mate s tym niektora skusenost?
Dufam ze nam to vsetkym dobre dopadne.

stanka33
26. nov 2009

ja tiez dufam ze toto je moje posledne tehotenstvoo..ale zatial je mi iba zle a zle...otvorim iba chladnicku a napina ma...musim davat malemu hippky nemozem nic varit, vsetko sa mi hnusi. normalne mam z toho vycitku ze som krkavcia matka..chudiatko moje malicke hadam to nejako vydrzi..
ja by som uz brala aby bol aspon marec neznasam zimu...okrem lyzovania atd.. ale to nebudem teraz moct tak nech je radsej uz jar...baby vy nie ste vecer unavene ja strasne...nevladzem
vitam nove julovkypekne sa to tu rozrastlo...to bude krasnych babatiek v juli... sa tesim ako tu budu pribudat fotky s babatkami...to bude super 🙂
zrzuka mala to zvladne neboj sa 🙂
zajtra idem na srdiecko drzte mi palce...

zajacik...
26. nov 2009

Katarinka vitaj 🙂
Stanka na zajtra drzim palce!!!
Babulky ked tu tak vacsinou pisete ze dufate ze toto je vase posledne tehotenstvo tak ja prave naopak verim ze toto je moje krasne prve a ze nebude posledne, ale ze si to uz ako mamicka zopakujem znovu 😵
Dobru nocku vam aj drobcekom 😵

maaja
26. nov 2009

zajacik, ale tie co piseme ze je to nase posledne tehu - uz vsetky jedno babo doma mame 😵
je uuuplne logicke ze ty este minimalne jedno dalsie v plane mas 😉

maaja
26. nov 2009

ale vam poviem, ze nas je tu ozaj vela uz druhomaminiek - ked som bola aprilovka 2007, tam sme boli prave naopak vecsina tie co cakali prve babo ;)

zrzulka
27. nov 2009

Presne tak zajacik, pri prvom som sa aj ja tesila na druhe, este ani teraz to cele neukoncievam a tajne dufam ze snad raz ... ale to snad skor nie ako ano. Vzdy som tuzila po velkej rodine avsak okolnosti su zatial proti nam.... ked sa neda tak sa neda....i ked tuzba po detoch je tu stale a predstava ze toto je moje posledne tehu ma naplna smutkom....

maji aj ja ziram ze kolko druhorodiciek sa nas tu stretlo ale je to super... U nas v teme ked som cakala Michaelu bolo tiez viac prvorodiciek ale mame tam aj druho a tretorodicky a mnohe dievcata sa uz stali druhykrat mamami.

Stani drzime palceky na dnesne sono.... vychutnaj si to!!!!!!!!!!! hned by som sa s tebou vymenila..... A coskoro ti prestane byt zle. Mne je zo dna na den lepsie... uz dokazem ako tak fungovat. Ale napriklad pachy mi stale vadia. Ked naplnam mycku tak musim zadrzat dych aj ked otvaram chladnicku....Prasok na pranie mi neskutocne vadi... Musim kupit nejaky eko bez vone...
A nie si krkavcia mama, ja tiez ked sme s Michaelou niekde tak nevarim... a davam jej hippky. ved pokial mi ich zje. Do roku som jej davala len to lebo som sa bala dusicnanov a skodlivin.a vobec som sa necitila ako zla mama, skor naopak....

zrzulka
27. nov 2009

katka vitam ta medzi nami a s tou cystou zial poradit neviem:(((( Co ti povedal gynekolog?

ericica
27. nov 2009

dobre ranko 😉 stanka drzim palce na sono a potom sa ozvi 🙂
vitaj medzi nami katka
baby ja sa chystam teraz kadernicke lebo vyzeram ☹ ☹ no hruza 😀
mala ostava doma so svokrou 😵

sarai
27. nov 2009

katka vitaj, cystu mam aj ja na vajecniku. pri tehotenstve je to dost normalne. nemusi to byt nebezpecne. doktor ti ju bude pravdepodobne len sledovat a ona zvykne sama zmiznut, vstreba sa. nemusis sa vobec obavat.

mojalili
27. nov 2009

Ahojte dievcata,
hlasim sa doma nemocnice, teraz nemam cas, len som vam rychlo prisla napisat. SME V PORIADKU, dnes koncima 11.tt, babetko DORASTLO 2 tyzdnovy rozdiel, super, uz len 3 dni je medzi PM a velkostou rozdiel. Babatko ma 3,55 CM, MALO RUCICKY PRI TVARICKE SPOLU A NOZICKAMI KOPALO, HMYRILO SA TAM, PUPOCNIKOVA SNURA BOLA UZ VIIDET AJ PLACENTA SA UZ TVORI PEKNE. KRAAASNE ZIVE BABATKO MAME 😀 😀 😀 .
V stredu idem na fotenie, budenam robit i fotky i DVD mi moj lekar spravi, tak sa tesime. Vysledky z nemocnice su OK, hematom zmizol a ostatne - kvasinky sa dostavaju do normalu. Juj, ja som stastna 😀 😀 😀

zrzulka
27. nov 2009

Mojalili vitaj doma... krasne spravicky nam tu pises. Super tesime sa s tebou... len tak dalej....

oacka
27. nov 2009

Ahojte, kočky! Pravidelne vás čítam, ale nevládzem sa zapájať. No musím sa pochváliť, že mi tie moje nevoľnosti ustupujú. Každý večer sa rozprávame s malým, že musí bzť dobrý,aby sme mohli veľa papkať a asi to funguje! 🙂 🙂 🙂 Pomáhajú mi čerstvé ovocné šťavy, manžel mi odšťavuje všetko možné ovocie. Dúfam, že to môžem piť.
Mojalili, to je super, že s malé má k svetu a že si už domka. Ja idem v pondelok na kontrolu, uvidím, či zrazenina ustúpila.
Zajacik, 16.12 idem k Dankovčíkovi, napokon ma tam bol dnes ráno objednať manžel, lebo som sa im nevedela dovolať ani domejlovať.
Zdravím všetký spolubojovníčky!!!!!!

ericica
27. nov 2009

ahojte kocky co poviete na toto smutne pocasie ako keby chcela snezit 😒
miki este si sa neozvala ako bolo u dokiho???
mojalili super spravy velmi sa s tebou tesim 😵 😵 😵 a to sa uz bude dat robit dvd 😲 ja idem len koncom januara na 4d k svojmu gyn...
zrzulka tak som muza odhovorila od toho pandorfu ja teraz oblecko nechcem vsak aj tak budem nosit tehu oblecko 😀
a malej sme sa rozhodli kupit v tescu ten zeleny slapaci traktor a este som jej z netu objednala take supis schodiky k wc aj s drziakom aby som s nou nemusela stale chodit a naucim ju samu pekne chodit 😝
a svokrovci jej objednali motorku na akumulator policajnu 😅 takze bude mat pekneho jeziska 😀 😀 😀
oacka sa tesim ze ti nevolnosti ustupju aj mne sami ustupili a vratia sa uz len zriedkavo 😵

zajacik...
27. nov 2009

Mojalili krasne spravicky 😵
Oacka som rada ze nevolnosti ustupuju 🙂 A ja som objednana k Dankovcikovi na 29.12. 🙂
Ahojte vsetky 😉

carrie84
27. nov 2009

Caute babeny, tak ja som sa prave vratila od endokrinologa - nie som velmi nadsena - zvysena funkcia stitnej zlazy. Nemate s tym niekto skusenost? Trochu dost som z toho na nervy :/

kafoditka
27. nov 2009

Ahojte dievcata, tak sa k vam pridavam aj ja.. Chcela by som sa opytat na vas nazor: Som v 9tt a moj gynekolog mi doteraz nerobil ziadne vysetrenie okrem odberu krvy a merania rozmerov panvy. A to som bola u neho uz 3 krat, vystavil mi tehotensku knizku a tot fsio. prvy ultrazvuk ma objednal o 3 tyzdne 10.12.a to budem pomaly na konci prveho trimestra.. Ja len ze tu vidim fotecky uz z 5-6teho tyzdna, spominate tiez pocutie srdiecka a ja proste nemam od neho nic potvrdene akurat ze vlastnim tehotensku knizku.. Ranne nevolnosti ma obchadzaju, citim sa inak velmi dobre,tak mam z toho vsetkeho zmiesane pocity... Vopred vam dakujem

katarina7777
27. nov 2009

Ahojte, dneska mam zmiesane pocity, lebo mi volala kamaratka co je len o tyzden viac tehotna ako ja, ze musi ist na
vycistenie maternice lebo na sone jej v 7tt. videli len 12mm prazdny vacok a nedali jej uz ziadnu nadej ze by sa tam mohlo mimi vyvinut..... presne pred rokom sa jej stalo to iste...... smutne, velmi smutne.....uz sme planovali ako budeme spolu kocikovat ☹ Ja som jej poradila nech skusi este par dni pockat....myslite ze ma este nadej??
Zrzulka ja som tie cysty mala po jednej na kazdom vajecniku a vcera tam uz jedna nebola (vstrebala sa) ale druha narastla o 2 cm.......gynekolog mi povedal ze sa to stava, le si mam davat vacsi pozor a nenamahat sa.... no a ked dlhsie sedim tak ju dost citim - ved je tam navyse!
Sarai dakujem za povzbudenie, mas aj nejake bolesti kvoli cyste? Aj ti rastie? Mne za 10 dni jedna narastla z 3 cm na 5,5cm tak dufam ze uz viac nebude.
Tesim sa s tymi co sa maju lepsie.

stanka33
27. nov 2009

Ahojte...bola som na ultrzvuku vsetko v poriadku, babatko ma skoro 1cm, srdiecko pekne bilo..termin 17.7, knizku este nemam, ale mam fotku, dalsia kontrola po novom roku to pojdem akurat na ten morfolog.UTZ
mojalili dobre spravy....super,ze ti ten hematom zmizol... 🙂
ericica pekne ste malej nakupili... a po takej motorke aj ja pokukavam..ale to musime podrast... 🙂
kafoditka vitaj, asi ma kazdy Dr iny system, no UTz ti uz mohol spravit,hlavne ze ti dal knizku...trosku cudne...no 10.teho bude co nevidiet snad bude vsetko v poriadku
oacka aj ja si vytlacam ovocie, aj mne to pomaha, to mi priam dr.nakazal,vela ovocia takze v pohode..
zrzulka aj ja dam malemu obcas hipku nech ma zmenu, jemu niektore velmi chutia,ale teraz mam z toho take zle pocity, ze casto..ja im az tak velmi neverim...

zajacik...
27. nov 2009

Stanka gratulujem k srdiecku 🙂
Carrie s tou stitnou zlazou ti neviem poradit 😒
Kafoditka vitaj 😉
Katarinaa ja by som tej kamoske poradila ist este na UZV k inemu doktorovi, pre istotu...

luminkasp
27. nov 2009

kafoditka, ja idem na prve sono az 28.12., zijem v spanielsku a tu je to uplne normalne, tehu knizku uz mam aj ja, tak sa tes 😵

zrzulka
28. nov 2009

Katarina ja by som tiez este vyckala aspon 2 tyzdne ... Tiez moze mat posun ako ja napriklad.Nadej v zivote kazdeho z nas je vzdy🙂)))

Carrie s tou stitnou zlazou neviem ako to je.... ja som bola pozorovana kvoli nej ale nezvacsila sa takze naozaj neviem...Co ti lekar povedal na zvysenu funkciu?Myslim ze nasadia nejake lieky a malo by byt vsetko v poriadku... V dnesnej dobe lekari vedia co a ako. mam kamaratku ktora ma epilepsiu. Donosila krasne zdrave dieta. teraz bude mat mala 3 roky a je uplne v poriadku....Akurat jej museli po porode zastavit laktaciu...

Erika nechcela som ta odhovorit od pandorfu ja len ked si spominala tie hracky tak aby si nebola sklamana z toho....ja osobne teraz velmi nevyhladavam masovky. nerada by som nieco chytila. nastastie vianocne darceky mam uz pokupene takze sa tymto akciam uspesne vyhybam....Aspon tento prvy trimester ked sa babetku vsetko vyvija....Ale priznam sa ze ma laka ist pozriet na vianocne trhy....

kafoditka pozeram ze si z ba, kam chodis????Zvlastny tvor ten tvoj gynekolog, tiez sa mi to nezda. AKo ti moze dat knizku ked ti nespravil sono????ved do knizky musi napisat udaje o "plode" Co tam napisal? Toho 10.12 by ti mal robit uz ultrazvukovy skrining (NT a podobne zalezitosti)Fotocku z Ulrazvuku nemam este ani ja ale nabuduce si ju pekne vypytam....

Stanka super, gratulujem k srdiecku....
a neboj hippky su bezpecne, citala som clanok ze bezpecnejsie ako ked ludia varia detom zo zeleniny z trhu ci od nejakej babicky...Nie zeby som bola ich zastancom to nie ale do 1 roku som bola dost dosledna v strave malej. Pokial som nezohnala zeleninu a masko v biokvalite tak papala kupovanu stravu.... Teraz uz pomenej. uz je vacsia. dusicnany su nebezpecne do 1 roku... nastastie mala netrpi ziadnymi alergiami (ma na to nabeh podla imuno parametrov) tak snad nic ani neprepukne....my sme sa teda potrapili s tymyto vecami, s crievkom mame problemy dodnes

peknu sobotu vsetkym, ja idem malej piect tortu. V pondelok ma narodeniny... tak drzte palce lebo na pecenie ja nie som.....dnes ropbim korpusy, zajtra plnku a potah🙂

stanka33
28. nov 2009

zrzulka ja som malemu davala vsetko bio..teda doma mame zahradu mal s tadial vsetko a nestrikane a na maso sme chodili do rakuska takze zato som mu radsej varila... 🙂
som sa rozhodla ideme dnes pozriet na trhy...aj ked mi tam bude s tych pachov asi zle...hadam nic nechytime, aj mne doktor zakazal obchodne centra a tak...ale doma do polky januara sediet nemozem....tak ked to nebudem prehanat, s mierou sa to haadam zvladne
peknu sobotku vsetkym..drzim palce nech torta vyjde...

zrzulka
28. nov 2009

Stani dakujem, snad sa podari... zatial len hladam na nete ze aku vlastne upeciem aby mohla aj mala papkat... chcela by som nejaku ovocnu...
Ked mate zahradku a vies ako si zeleninku pestujete tak to je ine... to by som sa ani ja tak nebala i ked normy na bio produkty su velmi prisne co som pozerala.... My nemame moznost si dopestovat kedze byvame v panelaku ....
Uzi si to na trhoch....!!!!!, tiez som toho nazoru ze vsetko s mierou.... Ono v januari a ferbruari ma vraj prepuknut chripkova epidemia takze to skor od januara budeme sediet doma.... ja sa bojim hlavne teraz kym som v 1 trimestri. Druhy uz nie je taky rizikovy.... A zase ked tak zoberies mozes sediet aj na riti doma cele dni ked ti donesie muz z prace virus.... takze asi tak.... tiez chodim aj do obchodu, na postu, s malou na rozne aktivity, rehabilitacie, stretavam sa s priatelmi....

ericica
28. nov 2009

ahojte babky moje 🙂
stanka dikes tu motorku so nasla na MMB a je o dost lacnejsia ako v obchodoch,tkaze sa to aj oplatilp 😵
zrzulka ako by si mi citala v myslienkach ani mne sa nechce do tej masy,ale nahovaram muza na vianocne trhy v blave este som tam nebola lebo som pred materskou vzdy robila ale mam tam aj kmotričku a volali nas takze mozno sa aj uvidime 😉 😉 😉
ozaj miki sa nam neozvala ako bolo u dokiho 😲 😨
jaj stanka a skoro som zabudla gratulujem k srdiecku 🙂 🙂 🙂

mojalili
28. nov 2009

Jej kočky, tie trhy vam zavidim, v tomto malom zapadakove nic nie je. 😒

Dnes som porobila vianocnu vyzdobu č.1, este dorobm girlandie a ostatne vyzdoby, dorobila som adventny veniec, manzel umyl okna a ja vymenila zaclony, uz to tu dycha Vianocami🙂)) A ze klud z nemocnice🙂)))

zrzulka
28. nov 2009

Mojalili ty si inak akcna....🙂 Dobiehas tie dni co si bola v nemocke....?🙂)) Mne este ani nepride ze idu Vianoce.... A dnes uz hovorili v Tv o tom ze najvyssi cas na pecenie vianocneho peciva... Okna som umyvala v oktobri, teraz az na jar ....

Erika aj ja som hovorila muzovi ze zajtra ako budeme v Ba tak by sme sa mohli ist pozriet na trhy ale zrovna mi kamaratka hovorila ze naroda kopec bolo (oni boli vcera) tak asi skor v tyzdni pojdeme. Uvidime.... zase si hovorim ze je to vonku nie v nejakom uzavretom priestore....kedy sa chystate??? ja pojdem urcite aj so segrou ked pride na SR. uz sa na nu tesim....

Korpus na tortu nevysiel. Robili sme s muzom presne podla navodu a nevysiel. tak som aj sklamana. teraz cakam kym donesie novu varku vajec a ideme skusat odznova ked mala pojde vecer spinkat🙂)))

mojalili
28. nov 2009

AAAAAAAle, Zrzulka, to kvoli dcerke ta vyzdoba🙂
A nebud sklamana z korpusu na tortu, to je nadychane jemne cesto, tazko sa nadychane urobi. Musi sa pomaly miesat a postupne pridavat...ale to ti urcite vies🙂 JA idem piect este minipizze. ZAjtra je Andreja a moja LILI kreslila pre uja Andreja kotolicek, tak som to zaramovala. (ujo Andrej je farar v BA)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre