Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
10. máj 2010

chcela som isť na poštu ale ani to sa mi nechce..
nejako mi začalo bývať divno od žalúdka...už mi ja asi všetko na svete 😀

carrie84
10. máj 2010

Hello babule 🙂

Maxi - aj ja poprosim recept, moj miluje bryndzu, kapustu a cibulu 😀 😀

lulu1983
10. máj 2010

niekde som citala o tehotenstve, tehulka sa vraj cely prvy trimester stale boji, druhy trimester si neskutocne uziva a cely treti trimester sa na nieco stazuje 🙂 takze je uuuuplne na mieste, ak ti je vsetko na svete 🙂

carrie84
10. máj 2010

Baby - pozrite si toto - dost som sa nasmiala 😀

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/anaj_janka/a...

lenkaaninka
10. máj 2010

🙂

oacka
10. máj 2010

carrie: 😀 😀 😀 😀 😀 , carrie,ty ešte musíš ležať?

lulu1983
10. máj 2010

🙂 🙂

miki060707
10. máj 2010

ahojte,
tak ja som tiež bola dnes na poradni, všetko je ok, o 2 týždne mam prisť znova, to ma už vypíše, ale Eri, ja to asi musim dať do práce a oni to už daju na sociálku....
Dnes som bola výnimočne skoro vybavená, o 7 došiel lekár a 7.20 som vychádzala z nemocky, tak som ešte pochodila po vonk a po 9 som bola doma, mala vynimočne spí, včera tu mala synovcov, samoška soplavých a v noci to aj naša chytila, tak aj mi máme sople, hadam to prejde, už sa tešim ako bude znášať škôlku, od každého dostane sople, teda od synovcov, oni su stále soplavý.....

carrie84
10. máj 2010

Oacka - ja ani sama neviem co este mam 😒 Nelezim cely den, ale vela oddychujem. Vcera som bola len v obchode na chvilu, u svokrovcov na obed a na mini prechadzku - a bola som komplet hotova 😖 Ale dostala som za odmenu masaz noh 😀 Dnes odmietam cokolvek robit a len sa valam....
Zatial sa neotvaram, brusko tvrdne stale, ale dr. povolila male vylety - nastastie.
Aj tak to vyzera na skorsi porod, ak sa mi zhorsia tie protilatky - takze chytam stres z toho, co mi este chyba a co este musim. Tak v ramci priprav zajtra idem ku kadernicke 😀

oacka
10. máj 2010

veľmi správny prístup k príprave do porodnice, carrie, tú kaderníčku treba dopísať do toho zoznamu,že čo treba do nemocky! 😀 😀

kristip
10. máj 2010

Ahojte, my sme dnes boli na 3D. Robil mi aj prietoky. Vsetko je v poriadku. Drobcek vazi 1560g. 🙂 Ma krasnu tvaricku, ale fotku nemam, lebo okrem 25 Eur, kt. som zato zaplatila, chcel za jediny 3D zaber - viac nam ani neukazal - este 20 Eur. To si naozaj teraz nemozeme dovolit. Ale verim, ze ta spokojna tvaricka mi ostane este dlho v pamati. 🙂

lulu1983
10. máj 2010

kristip: to je super 🙂 este chvilu pockas a tu krasnu spokojnu tvaricku uvidis nazivo 😵 nas bubko sa na poslednom 3D ultrazvuku schovaval a nechcel sa ukazat, ani tvaricku, ani ci si to nerozmyslel a nebude z neho nakoniec mala bubka.. uci nas trpezlivosti uz v predstihu 😉

maxara
10. máj 2010

Babulky tak som spät.. obed som musela zlupnut za 20 minut, kedze mi samozrejme cez obed zavolal posteliar, ze mi vezie 4 valendy.. no ale uz som spät, tak si piste:

prisady:
250 g bryndze, 100 g detskej krupice, 40g struhanky, 2 vajicka, sol, vacsia cibula, 100g udeny bocik - slaninka, 250g kyslej kapusty, petrzlenova vnat (samozrejme prisposobit podla chuti)

postup:
Na masti oprazime cibulu, vyberieme, oprazime slaninku (vsetko nakrajane na kocky samozrejme).. V miske zmiesame bryndzu, struhanku, krupicu, vajicka a sol (sol sa vraj pyta, aj ked je bryndza slana), vymiesime cesticko, rozdelime na 4 casti, vytvarujeme pasy ako na sulance, ale robime z neho gulicky (dufam, ze chapete), mensie alebo vacsie.. mensie su vraj chutnejsie.. Tieto gulicky dame varit do vriacej vody, kym vyplavaju (cca 4-5 minut)..
Oprazenu slaninku vyberieme, do vypeku dame kapustu a nechame poprazit (ja by som nechala aj trosku podusit).. do nej vlozime uvarene gulicky a prehrejeme. Na tanieri ich posypeme oprazenou cibulkou, slaninkou a petrzlenovou vnatkou.

mojalili
10. máj 2010

Caute kočky, tak som konecne doupratovala cely barak ajs navleckami...sakum prask.....vypotila som snad liter potu a idem do sprchy a koooonecne si sadnut do toho mojeho auticka 🙂 a na nakupy, potom pre dcerku, no dnes padnem do postele ako papuca unavena 😖
MIKII super spravy z poradne, parada..... 😉

strasska
10. máj 2010

ahojte, ja bryndzu milujem nadovsetko, ja si ju pokojne aj len tak cistu na chlieb natriem 😵
Baby super spravy z poradne 😉 Ja idem do poradne zajtra a uz od vcera stresujem, ze sa musim postavit na vahu ☹ A som zvedava na nase babo, zas tam budem kukat jak puk, ci daco neuvidim a teda dufam, ze neuvidim 😀

strasska
10. máj 2010

oacka nepojdes dnes nahodou okolo domaja?

silvia.vesela
10. máj 2010

ahojte kocky,

gratulujem k dobrym vysledkom v poradni! Ja idem na kontrolu v stredu, tak som zvedava. Stale ma nieco boli, ale ako pisala lulu, je to tak, ako ta ma byt... 🙂 Tak snad je vsetko v poriadku. 🙂
Dnes som bola u kadernicky, tak sa tesim, hned mam lepsi pocit zo seba!

strasska
10. máj 2010

silvi daj fotku 😉

noemarta
10. máj 2010

ahojte babule,
ja hlasim tiez vsetko o.k. z poradne, mala je uz pekne otocena dole hlavickou a kope teraz o sto tristo..... 🙂
este tri tyzdne a idem na MD, uz sa tesiiiim....

oacka
10. máj 2010

prečo strasska? a máš na mysli nejaký konkrétny obchod? u nás na KVP môžem skočiť.

maxara
10. máj 2010

kafko - uz mi posielaju objednavku.. vratane tvojej zavinky, tesis? Vraj tento tyzden by to uz malo byt.. tak snad to stihne prist do stvrtka rana 😉

kafoditka
10. máj 2010

jeeej, super 😉

maxara
10. máj 2010

Kafko tak som pozerala, kedy si mozeme ist nahradit tu nasu jednu hodinu a mame 3 moznosti na Nitrianskej a to:
Utorok - Brusne tance 17:00 - 17:50 ; Streda Fitlopty pre tehule 17:00 - 17:50; Streda Gravidjoga 19:10 - 20:00 .. pre mna je ta gravidjoga neskoro a brusne s touto babou su pre mna neskutocne nudne, tak sa priklanam za fitlopty, aspon si budeme moct aj doma zacvicit, hm?

mirka285
10. máj 2010

ahojte 😉 gratulka ku vsetkym dobrym spravam z poradne....tak ja som doobeda varovala sestre maleho a teraz od 12 upratujem....ani obed som nenaarila tak sa Tomas musel uspokojit s pizzou,a nakoniec mu bolo vraj divno od zaludka tak ho napinalo a to zjedol len dva kusky....Maxi ten receptik co si sem hodila musi byt fakt mnamka,len keby mi to tak volakto uvaril a ja sadla k hotovemu 🙂 dnes som drhl ciffom velikanske rolldor skrine co mame v chodbe a myslela som ze vyplujem dusu ☹ ale boli cele mastne uz tak som spokojna ze som to konecne urobila a mam pokoj...a vecer ma caka plna kopa pradla na zehlenie 😢

kafoditka
10. máj 2010

Peti fitlopta sa pozdava aj mnem len skoda, ze je to v stredu.. To mi nevyhovuje 😒 Brusne ee a joga je fakt neskoro.. Nechame to na ten dalsi tyzden?

kafoditka
10. máj 2010

Miri uz mi bolo podozrive co je s tebou, ked si sa od rana neukazala.. 😉

mirka285
10. máj 2010

Kafko Gabo neni doma tak som musela poupratovat,ja neznasam upratovat ked on lezi na gauci 😒 aj tak mam pocit ze aj ked upratujem stale je tu kopec prachu...dala som teraz este oprat aj vankusiky zo sedacky a silno uvazujem o tom ze zvlecem aj madrace a aj tie dam oprat lebo su blede a uz som ich neprala ani nepamatam....na postu sa mi nechce,ani do obchodu,lebo mam mastnu hlavu,tak nech nechodim ako mockos,asi poslem Tomasa..

denisse
10. máj 2010

ahojte ....
aj ja som dnes bola v poradni, ale u mna to znamena len kontrolu mna, nie babetka .. na uzv chodim inam a ine terminy ... takze ja som OK, az na nejaku blbu mykozu, tak mi predpisal nejake vaginalne bobule, na noc si mam davat ...

denisse
10. máj 2010

maxi, ten recept som si hned ulozila, mm sice neje kyslu kapustu, ale ja si to urcite urobim ...
a som blba, lebo som si vtedy davno neulozila ten tvoj recept s tou krupicou (?) - uz ani neviem, co to presne bolo, ale viem, ze som na to mala zalusk a nechce sa mi listovat milion stran dozadu ... tak ta prosiiiim, ak budes mat chvilku, tak ho sem hod znova (alebo do IP) .... diiiiiiky moc 😉

lulu1983
10. máj 2010

Mne akurat prisiel mail od Dr. Jandovej z Kramarov, ze v stredu nebude cvicenie, priznam sa, ze som aj kusok rada, lebo na stredu hlasia cely den dazd, tak si asi len doma vytiahnem podlozku a odcvicim jednu pasaz jogy navyse 🙂
Mirka ja som sa dnes tiez vrhla na chodbu, uz som to dlho odkladala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre