Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
18. máj 2010

muruska, pravdu mas....tiez mi je niekedy smiesno....ked vidim ake mena tie deticky maju,
rodicia sa na nich vyburili 🙂
poznala som malu ktora sa volala emma kleopatra...priezvisko si vymyslim kovacova, 😀
a podobne halusky 😀

meruska
18. máj 2010

my mame kombinacie dvoch mien napr. :
Jozef Matúš
Alex Sebastián
Nina Emma
Mária Erika

maxara
18. máj 2010

Baby ja som asi divna, ale mne sa pacia aj take oslovenia ako Mira a Jana.. tak ako aj Misa, Zuzana a tak.. Ja som mala dve kamosky MIriam a Janu a volala som ich Mira a Jana a oni to brali, ale len odo mna.. Na druhej strane, poznala som ich odprtata, takze mozno preto, lebo vsetky Jany, Mirky a ostatne baby som uz potom normlane oslovovala zdrobnelo, ked sa mi tak predstavili, alebo ked som to tak chcela.. Aj Nina aj Sona, Nela, Eva, ja by som tam ani to k nepchala.. niekedy ano, ale mne sa to meno paci aj bez toho..

mirka285
18. máj 2010

Maxi 🙂 mna oslovovali Miri,Mirusa...

mima89
18. máj 2010

mna oslovuju vacsinou Mirka a Mima....inak nie... 😉

anabella30
18. máj 2010

Ahojte kočky som po pôrode, nekrvácala som tak ako som mla tak čistili mi maternicu a z histológie mi vyšiel nález troboflast. Neviete čo to je?

kafoditka
18. máj 2010

mna volaju doma ci u svokrovcov vsetci Domka, kamaratky vacsinou Domi... ale ked som bola decko, tak som si chvilu uzila to zname : Domina, padla z komina" 🙂 🙂

meruska
18. máj 2010

podla mna asi na kazde meno sa da vymysliet neaka blbost..ja som bola Kata - lopata 😠

kafoditka
18. máj 2010

Napr. moja sestra je Kristina a jej nikto nikdy skaredo nepovedal. Pre nasich je Kristinka, pre kamaratov Kika, Tinka, Kikusa, a ja ju volam sistr 😀 😀

mima89
18. máj 2010

aj vam stoji vaha?? mne uz 6tyzdnov...a pritom sa napchavam cokoladou kazdy den...

maxara
18. máj 2010

mirka ja som mala spolubyvajucu Mirku, tak sa mi predstavila a mna ani nenapadlo ju volat Mira.. alebo Janka kolegyna, Ivetka a Majka.. skratka .. vzdy zdrobnelo, len ked sa mi niekto predstavi napr Mira, tak neriesim, aj ked snahu o zdrobnenie mam.. Mne sa to ale paci aj tak..Mne sa paci aj Petra.. ja si nepotrpim na Petku, akoze jasne, ze mi je prijemnejsie take oslovenie, z ktoreho mam pocit, ze je pekne.. Ale na Petru sa nehnevam. Ale Petra je ine ako Mira, to je vlastne ako keby ti povedali Miroslava.. Mne sa zas neda povedat rovnaky tvar ako je z tvojho mena Mira.. chapes, vsak?
kafko na kazdeho sa najde.. Petra, Svetra.. ale to mi vzdy prislo retardovane, tak som to neriesila.. kebyze som Peter Sveter, tak dobre, ale toto??

sunnygirl
18. máj 2010

Ahojte bábiky,
dnes som bola na tom premeriavacom sone. Doteraz bolo maličké vždy dole hlavou a teraz je skôr hore hlavou, priečne ☹ . No vám ale poviem včera som normálne cítila ako sa zvrtlo. Vedela som že to nebude oki, lebo ma kope dole a doteraz ma kopakalo hore 😨 😨 😨 Dr. povedal, že ak by mi odtiekla plodová voda, tak mám už aj ísť do nemocnice a že mám cvičiť na štyri, ako mačka, aby sa otočilo dole hlavičkou. Máme 1480 g a pohlavie neviem 😉

Inak mňa volali doma Cicamica 😀 😀 😀

monline
18. máj 2010

mima- ja teraz priberám kilo týždenne 🙂)

monline
18. máj 2010

ahoj sunny..prečo tu máš takú smutnú fotku?
aj môj je priečne..snažíme sa ho otočiť, ale zatiaľ bez výsledku

maxara
18. máj 2010

meru 😀 😀 kata lopata??? 😀 mojej mamy kamoska bola Agata Spagata.. ja som bola skor nazyvana podla okuliarov a tucnosti.. aj moj oco, ale ja neviem, podla mna ta prezyvka nikdy nesvedcila o mne, ale o tom, kto mi ju dal.. Najkrajsie ma volal jeden stvrtak na strednej, ked som bola prvacka, bol do mna ale hanbil sa, lebo bol stvrtak a prezyval ma VENUSKA (s makcenom na s) a vzdy mi to znelo tak laskavo a pritom venusa teda nie je zrovna kost 🙂

kafoditka
18. máj 2010

Baby ja padam do toho mesta, tak zatial pa. Potom si vas docitam 😉

carrie84
18. máj 2010

Monline - a co tak meno Roman, ked je muz Robert? 😉 Mne sa velmi paci meno Tomas, ale to zase nechce moj mm - sa mu nepaci, ze by sa maly volal po nom.

Baby - dnes som flambovala. Podotykam, ze velmi necakane .... kupila som zle krokety. Vzdy kupujem tie do rury a teraz sa mi podarilo kupit tie na panvicu, rozpalim ohen, dam krokety a BUM .... plamen az po strop 😀 Nebolo mi vsetko jedno - esteze som taka duchaplna 😀 😀 Vypla som ohen (popalila si pritom jemne ruku) a prehodila panvicu utierkou .... no - skody ziadne (ak neratam tu ruku a utierku) - ale zato olej mam vsade 😒 😀

mojalili
18. máj 2010

MONLINE - mas IP ohladom mena🙂

NO prisiem domov manzel, vynadaval sa, najedol sa a isiel do prace 🙂 Aj som chcela zanadavat, ci mi to bolo treba pocuvat ho, jeho zurenie a nadavanie, ale tak nech.....snazila som sa nepocuvat a jemu sa ulavilo 😉 😉 😉 Vybavuje mi nove znacky na auto a rozculoval sa nad papierovackami...:4 dni dovolenky ...asi tak.... 😠

Ked som isla do skoly, ucitelka ma volala HANA, a ja som jej na to..JA SOM HANIČKA....a je mi to jedno, kto mi ako povie, hlavne je, ze tych ktorych mam rada mi hovoria pekne 😉
Ale nepaci sa mi, ze LILIANKE hovori ucitelka v skolke LILKA....ked tak LILI, LILIANKA? LILUSKA, akokolvek, len to LILKA sa mi nepaci a muz sa na to tiez hneva, chcel povedat ucitelke uz nieco... 😒

sunnygirl
18. máj 2010

monline,
tak keď vylezie slniečko budem mať veselšiu fotečku a opäť vás budem ráno vítať 😀 . Dnes mám dovolenku a našla som si tak PROSTÚ robotu, triediť papiere a výpisi a tak, uf ako to ja neznášam doma.

monline
18. máj 2010

carrie,...ešteže si si neublížila viac..ale určite si sa riadne zľakla..dávaj na seba pozor!
Roman sa mi moc nepáči..skôr potom Riško, ale to sa nepáči dcére ani mužovi..Norbert v rodine je, Rolanda nechcú..Tomáš sa páči aj mne, ale švagor je Tomáš a bol by moc naveliko ak by sme dali takéto meno..(on dal synovi meno Patrik a dcére Evelina)..v rodine máme Mareka, Matúša, Milana a Dominika..takže plno pekných mien..páči sa mi aj Lukáš, mal by meniny blízko mojich narodenín, ale to doma nechcú..tak- stále Daniel? 😉

monline
18. máj 2010

mojalili hanička dík za ip, odpísala som
učiteľke treba povedať, že chcete aby malú oslovovala inak..lebo potom aj deti ju volajú lilka a tak to nechcete..

monline
18. máj 2010

sunny- už aby vyliezlo slniečko..
ja som dnes dala prvú várku malých vecičiek prať..chcela som až budem môcť vonku sušiť..ale- ktovie kedy to bude? okrem toho..stále čakám, že mi nabehnú robiť kúpeľku..a potom budem musieť odstaviť pračku na nejaký čas..najvyšší čas prať

maxara
18. máj 2010

monline no chyba tam Peter, Janko.. hm?
sunny neboj, moja mala bola v 30tt tiez KP a dr povedal, ze tym sa bude zapodievat az tak v 36tt ako je mala.. a navyse, nic s tym nenarobime, bohuzial je to status quo.. mozes skusit cvicit a pripadne ist si tesne pred porodom zaplavat a urobit stojku... par krat.. ale uvidis, ze este sa nam 3 krat otocia do porodu 😉 hlavu hore
mojalili Hana je napr presne to meno, kde v pohode podla mna nechyba k.. uplne pekne meno, HANA..
carrie - to si naozaj duchapritomna 😉 ja neviem, co by som urobila.. ale tiez viem, ze nedat panvicu s vriacim olejom pod vodu 😀

maxara
18. máj 2010

mojalili - kamoska mala Alexandra a volala ho cele tri roky Alex a po prvom dni, ked po neho prisla do skolky, ju skoro prekotilo vo dverach, ked ucitelka zapotila Taak Ahoj Sasko.. Ona vyslovene nechcela Saska, preto ho volala Alex a tak jej povedala, ze maly jej doma place, ze nechce chodit do skolky, lebo mu nadavaju Sasko 😀 co si samozrejme vymyslela, ale zabralo to..

mojalili
18. máj 2010

NO LILI pojde do skolky len mesiac, takze uz to neriesim, ale na buduci skolsky rok poviem hned ucitelke, ze ona je LILIANKA, ci LILI, ved to je jednoducha skratka, nie?

Mne LILI hovori HANAH Montana 😀 😀 😀 aj decka v skole si to akosi so mnou spojili, i ked ona je blondina 😒 😉

monline
18. máj 2010

k priezvisku Nagy meno Peter ee...🙂 ani ján..to by asi od začiatku bolo ako meno starého muža..hlavne v mužovom maďarskom prostredí by to bol Péter a jánoš...preto sme nechceli ani roba, lebo by to bol róbika..a od začiatku by sa delili na malého a veľkého, čo pri jeho priezvisku by bolo v maďarčine smiešne..kiš róbi (malý) a nagy róbi (veľký)

mojalili
18. máj 2010

Monline, akurat som aj ja supla do pracky veci, rozmyslam, ci sa to oplati dat von, sak stale je mokro,neuschne to,t ak to dam asi dovnutra.
Baby, ja som tak zlenivela.....ale za to moze doktor......keby mi nepovedal, ze mam lezat, tak mam porobeny cely byt... 😝 YTeraz ledva umyjem riad, no ale idem si urobit late 🙂

monline
18. máj 2010

mojalili - ja som dala prať aj klasické plienky, tak tie asi vyhodím von..tie by mal vietor raz dva vyfúkať, lepšie sa budú žehliť ako zo sušiča..aj osušky som tam dala..najmä tie veci, ktoré chcem do pôrodnice vziať..premýšľam, či mám perinku brať so sebou, či deku..lebo nemám deku do autosedačky, len klasickú..bude sa dať omotať okolo malého v autosedačke? neviem..niku som držala v perinke v aute na rukách..

maxara
18. máj 2010

mon tak to nieee, mas pravdu 😀 ale asopn vidis, ake je dolezite poznat priezvisko pri vybere mena.. a Branko? Branislav..

drievko
18. máj 2010

uf ridne som sa naplnila!!!! 😵 predjedlo: bryndzove halusky mnamky
polievocka: karfiolikova s knedlickami
hl.jedlo : m.gulasik s knedlickou mnam
ledva fucim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre