Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petzi
4. júl 2010

@alllexa dakujem allex aj ja tebe prajem na kontrole vsetko dobre nech ti dopadne a nech prides len s dobrymi spravami...
Dobru nocku kocky,jedu hajdy... 😉

monline
4. júl 2010

dnes som mala termín...ako fajn, že malý je už tri týždne na svete, to čakanie "kedy to na mňa príde" je na tom asi najnáročnejšie 🙂
Blahoželám všetkým novopečeným maminkám

miki060707
4. júl 2010

@tinka349 inak ja by som dala sofiu, keby som čakala dievča, ale preto, že mam sonu, ako aby boli baby na s, xi a miriam som ja, to by som nedala, ale rebeka je tiež krásne meno, aj naša erika z MK rebecu a moja sesterka tiež, je to niejak popolárne meno a tých sofii je tiež vela, ale daj také, kt. chceš ty

mirka, to s tým mliekom ma mrzí, ja som pri malej nemala a pár kvapiek som len odsala, bolo to hrozné, teraz chcem mať mlieka, ale čo s tym narobim, ked sa to zas nepodarí....

gratulujeme k maminkám a ich báábenkam

mi sme dneska oslavovali, som strašne rada, že sa to stihli, boli tri torty, malá si to užila a je taká šťastná a ešte dojde kamoška aj tetka, ešte mam dva dni pred sebou, to si chcem v skle utreť prach, požehliť, pedikúru spraviť, mamka mi zajtra ide robiť návlečku na zavinovačku, a v stredu pekne porodim....tak ke´D TO stihnem všetko, v klude pôjdem do pôrodky, len aby som to vydržala bez malej, lebo je niejaká mamičkovská, a ked jej poviem, že už pôjdem do nemocky, tak v klude povie "BUDEM S TATOM, DEDOM, BABKOU A šAK ZACHVILU DOJDEš DOMO." NO SUPER, KED TO TAKá MALá POCHOPí, TAK HADAM AJ JA, XI..

sunnygirl
5. júl 2010

Dobré ránko prajem 🙂 ,
ja som spinkala dobre aj s drobčiatkom v brušku, spali sme celú noc.

Chcela by som sa opýtať, aj keď viem, že ste to tu už rozoberali, ale nechce sa mi čítať spätne 😅 , ako je to s II. a III. pilierom počas materskej, keď som pred nástupom na materskú pracovala. ďakujem.

idem si vás prečítať 🙂

aalexis007
5. júl 2010

Dobré ránko 🙂

saperlipopette
5. júl 2010

@alllexa ahoj, dakujeme! miery som poslala cez IP maxi ale tak aby vsetci vedeli: 2965g a 48 cm. Narodila sa 28.06.10 normalnym porodom 🙂 a bolo to celkom rychle! 🙂

lulu1983
5. júl 2010

Dobre ranko tehulky aj maminky,

bruskam, ktore dnes idu do poradne prajem nech sa dozvedia same dobre veci, obzvlast drzim prst @alllexe 🙂

Ja po takmer 2 tyzdnoch hlasim ustup predporodnej depresie 😉 Rozhodla som sa, ze cas, co mi ostava do porodu venujem sama sebe a este si doma v klude pozriem vsetky moje oblubene filmy a precitam par knih a budem sa kusok rozmaznavat a veeela spat a odvtedy mi je lepsie, aj energie mam viac aj dobrej nalady. Tak si klopem, nech mi to vydrzi ;) 🙂 🙂

alllexa
5. júl 2010

Dobre ranko!

@lulu1983 - dakujem!
Mas dobry pristup, treba si to uzit, kym sa da🙂 Ja uz som taka nervozna, ze az. Dnes som asi 5 krat vstala, potom som meditovala, ze ci fakt ziadne kontrakcie necitim a znova sa snazila zaspat🙂 No a samozrejme nic...

@miki060707 - a v stredu mas naplanovany cisarsky ci Ti davaju vyvolavacku?

tutifruti
5. júl 2010

Dobré ráno
tak ja som dnes spala do 8:00... co sa mi teda uz dlho nepodarilo... vidno, že baby nie sú doma....
U nás je pod mrakom... .bude pršať...tak ma to počasie naďalej uspáva a cítim sa....., akoby som v noci bola na nejakej riadnej žúrke....
Zasa sa mi snívalo, že mm má frajerku 😠 Už mi tie sny lezú krkom.... ale myslím, že všetko to má súvis s mojim sebavedomím, ktoré je na nule....
Dnes som sa veľmi chystala na poštu a do zdrav. poistovne....kým som nezatelefonovala mame a tá mi oznámila, že dnes je sviatok.... No komu lepšie ako ženám na materskej? 😅

cigaretka5
5. júl 2010

No ja mám za sebou desnu noc večer tlak nízky, bolesti brucha hrozne, furt mám odvecera pocit ísť na veľkú a to som včera bola asi 10 krát. Odvecera a vlastne celu noc ma picha pod rebrami, nedá sa mi poriadne dychat . Tak ja neviemci nezbehnem do nemocky mam to asi tri minuty........ Len nechcem aby má vysmiali

fanka33
5. júl 2010

Ahojte
dnes som sa konecne v noci dobre vyspala. Uz ani nepamatam kedy som tak dobre spala.
Ani som nechodila na WC,ani ma nepalili nohy.
Asi znamenie, posledna dobre vyspata noc??? 🙂 🙂 🙂 🙂

carrie84
5. júl 2010

Dobre rano, babule 🙂

Ja som sa dnes tiez celkom dobre vyspala (nocne navstevy wc beriem uz ako standard 😀 ). MM sa dnes rano pre istotu prebehol do servisu zbytocne - mal prist v pon o 8. Aj sa nam to nezdalo kvoli st. sviatku, ale tak ked bol objednany .... No a samozrejme, ze tam nikto nebol .... heh ... tak moje brzdy este chvilku pockaju 😉
@cigaretka5 - nechcem stratit 😉 , ale vraj take prehananie je predzvest porodu - (aspon podla mojej babky 😀 ) ... ale ak sa mala hybe, tak by to malo byt ok. Nemas moznost aspon zavolat svojmu gynekologovi? Aspon pre istotu, nech si pokojnejsia

lenkaaninka
5. júl 2010

dobré ránko, tak ja dneska noc tragédia brutálnych poslov aj s kontrakciami lebo každý druhý bolel ako pes a ked to bolo každých 5 mnút tak som sa normálne zlakla, včera ma prehnalo aspon 6 krát a dneska poslovia pokračujú...

je mi zle od žalúdka a čakám kedy to príde lebo naposledy som bola na 1cm krčok a 2cm otvorená...ale je mi desne..

@cigaretka5 presne aj ja to prežívam ako nedostatok kyslíka nemôžem sa nadýchnuť..

monfat
5. júl 2010

čaute ja som sa tiež za posledný týždeň poriadne vystrašila, asi štyri krát som myslela že už idem do pôrodnice a potom to prešlo 😒 Inak som už fakt na prasknutie, nemôžem už ani ležať, ani sedieť ☹

verulienka
5. júl 2010

@cigaretka5 . . urcite chod do nemocnice, nikto ta nevysmeje! mysli hlavne na to, ze ide o tvoje dietatko a vzdy je lepsie 5 x ist do nemocky a vratit sa domov ako porodit doma, aj ked tie tvoje 3 minuty ti zavidim 🙂

montinka
5. júl 2010

@alllexa ahoj no bol to cisarsky ale zacal sa spontanne.🙂 ale kedze bol nozickami dole tak cisarsky

montinka
5. júl 2010

@strasska dakujem

montinka
5. júl 2010

@sunnygirl dakujem

tutifruti
5. júl 2010

@lenkaaninka
@cigaretka5 vy ste sa dohodli? Že ked máte rovnaký termín tak ho dodržíte?
Segre sa takto rozbiehal každý pôrod /má 4 deti/.... najprv ju prehánalo /ani klistýr nebolo treba/ 😅

lenkaaninka
5. júl 2010

@tutifruti až teraz som si všimla ten termín s cigaretkou...bud nech to prestane alebo sa to rozbehne takto to je na prd..ani tak ani tak...ale piatok idem na poradnu tak uvidím dufam že to dovtedy vydržím nejako..

tutifruti
5. júl 2010

@lenkaaninka no to verím.... baby sa v ktorom tt narodili?

lenkaaninka
5. júl 2010

@tutifruti Ninka o 14 dní pred termínom a Lenka 10 dní pred termínom takže predispozícia by bola a srandla že Ninka bola donosená a Lenka bola trošku menej ale po dvoch dnoch sa to upravilo...

mirka285
5. júl 2010

ahojte..tak ja som sa zobudila zase s dvoma hrcami namiesto prsnikom,nahrievala som,masirovala som a vysledok=odsala som 10 ml ☹ uz som z toho zufala,ved takto to ide dokola,mala mi vypije 50ml nitrilonu a aj to si pyta skor ako za tri hodiny...zacinam byt s tych mojich prsnikov flustrovana,niekedy jednoducho chciet nestaci...pojdem zajtra k doktorke a som zvedava co povie,ale asi je problem niekde v mojich prsnikoch ☹ ☹ ☹ som sa vam musela postazovat lebo Gabo mi tu trepe nech si dam razcovu polievku a nechce pochopit ze mlieko sa mi nevytvori z razcovej polievky..

ywett
5. júl 2010

Ahojte maminky a tehulky,
vsetkym cerstvym maminka velke blahozelanie a babatkam vela zdravicka na svete.
Uz sa nam to vsetkym krati ako tak pozeram tie tt.
Musim sa vam pochvalit aky ulovok zohnala moja maminka - plienky s potlacou disney 😎 sa z nich vytesujem, prikladam foto

janka256
5. júl 2010

@mirka285 miri a keby si malej dala vytahat tie hrce taka ziva odsavacka je ovela lepsia ako taka vec mne napriklad pomahalo ked som davala malej odsat vsetko aj sa mi ulavilo 🙂

lutsine
5. júl 2010

@monline v ktorom tt sa narodil?

alllexa
5. júl 2010

Tak som bola na kontrole - konecne ma dali aj na tie pasy... Ale inak stale nic, som len na spicku prsta otvorena. Mam zavolat v stredu, ze kedy bude dalsia kontrola - ci vo stvrtok alebo piatok. Ale uz mam z toho nervy...
Doki povedal, ze ten termin porodu je aj tak len orientacny, tak som povedala, ze ked som si to vyratavala podla datumu pocatia, tak to malo byt uz 1. jula, takze este skor ako mam oficialny termin (5. jula).

mirka285
5. júl 2010

@janka256 jani aj to skusam ,len mala nechce lebo skoro ziadne mlieko nemam v prsnikoch,tak ona len tak zadarmo tahat nebude,a navyse mam chrasty na bradavkach ktore sa vzdy rozkrvacaju 😢

alllexa
5. júl 2010

@mirka285 - to je hrozne:( a nahrievanie nepomaha?

cigaretka5
5. júl 2010

Tak dievčatá v nemocke tlak 130 na 90 tak si má tu nechali začína má boliet brucho furt mi ako keby treba na záchod no otvorená na 1 cm tak neviem čo tu budem robiť. Že vraj 24 hodín má posleduju a ak nič tak
poslu domov ...... Mm je kludny že aspoň budem
pod kontrolou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre