Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
24. máj 2010

adelaine ja som v tesku kupila za 8 eur a ešte jednu v spodnom prádle za 13 eur s kosticami...

cigaretka5
24. máj 2010

lenka preco nemas narok na matersku? je rozdiel ci na nu nemas narok, alebo ci ti vide jej minimalna vyska. Ak nebudes mat narok na matersku, lebo nesplnas podmienku nemocenskeho poistenia 270 dni za posledne dva roky, potom ti bude vyplacany rodicovsky prispevok,Budes mat ale narok na jeho nizsiu sumu, kedze vyssi rodicovsky prispevok je vyplacany iba zene, ktora mala predtymn narok na matersku davku...................

katty17
24. máj 2010

alexa, kupila som spaci vaku tu na bazosi. je uplne novucky, tak som sa potesila 🙂 takze budem mat dva. jeden ruzovucky a druhy taky bleducky 🙂 a za skvele ceny. lebo ked som pozerala spaci vak v pre deti, oci mi skoro vypadli. neskutocne drahe :(

noemarta
24. máj 2010

alexa, vselico sa tam da kupit, ja som tam dost penazi nechali, hi hi.....
pekne startovacie supravy tam maju, oteraky, ponozky, deky... no vselico. ale su tam iba do 16,00 hod.

katty17
24. máj 2010

alexa, maju tam aj plienky, deky.... ja som tam kupila dve chutne hebke deky. velmi sa mi pacili. nemohla som ich tam nechat. jednu z nich ma aj neomarta 🙂

katty17
24. máj 2010

lenkaaninka, teba vyhresila sestricka za 10 kg? tak to si nechcem predstavit co mne dnes povie za mojich 15 kg. :( mam pocit ze naberam uz aj zo vzduchu 😀

cigaretka5
24. máj 2010

katty kukam ze uctujes ako ja, akurat som vcera s manezlom riesila ze ako to tento stvrtok poriesim s dpH- ckou, dufam ze ju stihnem uzavriet kedze termin mam 20 jula, haha. Bude asi sranda , sa snazim vsetko hadzat do sytsemu pomaly aj v predstihu 🙂

katty17
24. máj 2010

cigaretka, neboj, postihas to 🙂 popripade z porodnice v notebooku 😀 .
ja sice robim uctovnictvo ale teraz robim pre EU.

cigaretka5
24. máj 2010

no ja tiez v podstate robim poradenstvo a ucto len pre spriaznene firmy, ale aj tak tie terminy ma pekne seru

lenkaaninka
24. máj 2010

cigaretka lebo 2.12 som dostala výpoved a 2.6 mi končí lehota pol roka ale splnam DNP len nejakých 230 dní a potom že by sa to malo dať dorátať NP z predošlého zamestnania ktoré je stále v tých dvoch rokoch ale nebolo platené paralelne s DNP. aspon tak mi bolo povedané ale to z BA a tu v NM neviem čo poriešim. Ak by mi to uznali tak by som mala mať nárok na MD z NP ale neviem či? Ak nie tak len ten rodičovský.

lenkaaninka
24. máj 2010

baby bavili ste sa o nočných košeliach ja som si kupila dneska také u činana po kolená s krátkym rukávom na gombíky a ked tak ich potom šmarím do koša...ň
inak už mám všetko dneska som dokúpila ostatné veci a už mám aj všetko do porodky aj pre malého 😀

drievko
24. máj 2010

@mojalili jaj normalne horym od radosti naposledy ked som bola pred3t tak mala malinka len1030g! 🙂 A stale CS4 drzi sa to

lenkaaninka
24. máj 2010

drievko drž sa pekne pokope 😉

adelaine
24. máj 2010

..ja idem do poradne 2.6....
doma sa vzdy vazim na svojej vahe, nech mam prehlad cca 1x/tyzden...
v poradni ma sestricka postavi na vahu oblecenu, a hned mam + 2 kg navyse....
ale teraz mi urcite vynada, rano som sa vazila a +17 kg 😖 pomoc, ja uz nechceeem

cigaretka5
24. máj 2010

lenka bude sa ti jednoznacne posudzovat stav poslednych dvoch rokov, to znamena ze socialka sa pozrie na posledne dva roky dozadu a ak naskriabe 270 dni zo vsetky poisteni, mas narok na matersku, Vymeriavacim zakladom potom bude DNP , v pripade ak si ho platis viac ako 26 tyzdnov a v case nastupu na matersku si vnom stale poistena. Sa mi mari ze sme to uz cez RP riesili, ze. Teraz je iba otazka ci si stale DNP platis, ak ano nie je co riesit matersku mat budes ak za posledne dva roky v suvte budes mat 270 dni poistenia, zakon nehovori ze musi byt suvisle v jednom type, hovorii o sucte dni

kafoditka
24. máj 2010

Ahojte babulky 🙂
Tak som sa vratila z predporodneho kurzu, dnes bola prednaska o sestonedeli a tak som sa vramci toho opytala doktorky, aky ma nazor na poporodne stahovacie pasy.. A ona vravela, ze je to totalna blbost, zbytocne vyhodene peniaze.. Vysvetlila na to tak, ze svaly panvoveho dna si chvilu po porode oddychnu a potom normalne pracuju dalej, vratane vsetkych svalov maternice, bruska, podbruska. Tym, ze sa namahame napr. pri dvihani dietata, kupani ho, nosenim na rukach, tak tieto vsetky svaly zapajame, namahame ich a tym sa oni stahuju postupne do povodneho tvaru. Kojenim sa vam stahuje aj maternica. A ked my si dame tieto stahovacie pasy, tak stiahnutim tychto svalov vlastne zabranujeme tomu, aby pracovali prirodzene a stahovali sa..
Ze ked si chceme pomoct hned prve dni po porode, aby sa nam maternica dobre stiahla a zrolovala, mame si dat bud velky frote uterak alebo mensiu deku zrolovanu do valca pod brusko, aby nam tlacila na maternicu a lahnut si na 20 min. na brucho... prizvukovala to niekolko krat, ze zijeme v mylnej predstave plochych brusiek vdaka stahovaciemu pasu, ze skor to funguje naopak.... 😕 😕

Tak som sa s vami chcela podelit o nove info, ktore aj mna samu prekvapilo. Este nam spominala, ze tesne po porode, ak budeme velmi unavene a nebudeme vladat tie dve hodiny si stlacat maternicu, polozia nam na nu na poziadanie vrecko z
pieskom.. 😉

Idem asi trochu upratat a poobede to vidim na nejaku prechadzku..

pepppe
24. máj 2010

adelaine,,,pohodicka ja mam 17kg a est mi nic nepovedala 😀 vsak u zsa tak nepribera ja som za meisac teraz pribrala len kilo,co ma tesi,lebo predtym som aj 4pribrala

pepppe
24. máj 2010

drievko to mas super 😉 ja som bola na sone v piatok a mali vazil 2050,,,povedala mi ze bude valibuk,bude dlhy,no neviem ale po kom 😀 a furt mi tvrdia,ze je vacsi o tyzden

noemarta
24. máj 2010

baby, ja som zatial pribrala od zaciatku tehotenstva 8,5 kila, a priberam iba do bruska, takze ja som celkom rada, tak som si to predstavovala, hi hi.
Nejaka som uz hladna, zeby obeeeed???

pepppe
24. máj 2010

hmmm inak aj ja som hladna,ale sa mi neche vysmazit tie hranolky 😉 no to mas super ,ze si pribrala len tak malinko,aj ja by som chcela,ale co uz ,,ratam stym,ze v porodnici necham aspon 8kil,,mohla by som aj viacej 😀

tutifruti
24. máj 2010

Caute baby.... u nas je škaredé počasie, drieme sa mi tu, ale som sa prinútila presadiť kvety.... neviem či ten šok chúďatá prežijú...... 😅 , že zrazu hlina....
ak sa mi bude chcieť, chcela by som si umyť okno a balkón na kuchyni, aby som mohla začať vešať prádlo von, a postupne si prať vecičky....MM mi už znáša postupne krabice s oblečkom, ale mne sa do toho stále nechce pustiť.... 😢

lenkaaninka
24. máj 2010

cigaretka hej díky riešili ale som sa zlakla že som nestihla tu ochrannu lehotu ale to by pre mna platilo keby som si neplatila DNP... 😉

no len ja som pribrala 5 kg za 5 týždnov a to je velký posun ale nechápem to aj tak lebo jem stále tak isto aj všetko tak ale mne to neva ...čo už narobím ale už by som radšej zastala s váhou...

kafko to som aj ja počula o tom páse tak ako ty...a maternica sa najlepšie stahuje kojením

noemarta
24. máj 2010

kafoditka, dik za info, ja som si inac aj myslela ze ten pas je blbost, lebo ja som tiez chodila na kurz k dule, a ta nam hovorila presne to co si ty napisala.

nebbia
24. máj 2010

adelaine,peppe mna skor trapi opacny problem.Ja zatial len +10.Vraj je to v norme,ale ked dam sirsi sveter,tak ani nevidno,ze som tehula 😒 .Udajne pri dievcatkach byva mensie brusko.

lenkaaninka
24. máj 2010

tuti ani mne sa nechcelo ale stihla som to cca za týžden aj s ožehlením a teraz som koooneeečne spoko lebo mám všetko hotové ....

ako u nás začalo svietiť slnko ako v apríli nechápem aj vtáci spievajú...teraz neviem či prádlo von či vnútri ....

cigaretka5
24. máj 2010

tak dievcata ja mam iny problem prinrala som asi 12 kilo ale nechapem z coho kedze jem tak polovciu toho ako pred tehu, iba na ranajky mi idu kolace, ale aj to tak polivcka maximalne jeden. Na obed zvladam maximalne polievku a potom niekedy okolo 4 nieco typu oblozeny chlebik

pepppe
24. máj 2010

nebbia to mas dobre,,,ja napriklad tiez nemam velke brusko,,,maju aj vacsie,,,noo vsak za chvilku nebude brusko ,ale budu deturence 😉 jujha sa uz tesim veruze

lenkaaninka
24. máj 2010

no cigaretka aj ja tak presne ešte menej jem ako predtým ...ranajky ...obed ...niečo na olovrant a hotovo aj to polovičné porcie...tak som bola aj ja dosť vyvalená som zhýkla ked som sa na váhu postavila...

pepppe
24. máj 2010

ja jem aj za vas,,,,urcite jem viac ako pred tehu,viacej sladke mi chuti,,,inak dnes som este nejedla,,,fu mala by som sa ist rychlo napapat

mojalili
24. máj 2010

Fafko, no ono je fajn zrulovany uterak....ale lez na bruchu, ked mas plne prsia, bolia ta a tecie ti z nich .....a prip. mas velke prsia ako ja a si vyssie hrudnikom....vyskusala som a som rada, ze mam ten pas🙂
Ono sa musi maternica tlacit dovnutra 1 hod po porode, ale vazne som nevladala ....takze kto ako si rozumie.. 😉 😉 😉

Aj mne frfle lekar kazdu poradnu, ze som vela pribrala, len nech si to skusi on nepriberat, no nie? 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre