Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinka349
15. jún 2010

@mojalili dakujem, som sa tesila ako male babo, ked dostane lizatko 😀

tinka349
15. jún 2010

@mirka285 fiiiiha 🙂 uz to s nami ide ako na beziacom pase tie porody 🙂

petrap001
15. jún 2010

@mirka285 no toto,tak drzime prsty,nech to ma cim skor za sebou 🙂 uz sa to bliiiizi zienky 😲 😲

petzi
15. jún 2010

@alllexa no s tymi partnermi je to tazke, ten moj tiez spadol s bycik a mal ofacovanu ruku, ale nie zlomenu nastastie, ale tiez mu hovorim, davaj si pozor a pomali chod,mam o teba strach a on, ze co sa mi asi tak moze stat? No pan dokonaly....a kazdu chvilu nieco....... 🙄

izira
16. jún 2010

Caute baby 🙂 tak dnes to tu otvaram tusim ....akosi ma presiel spanok 😒 Prajem vam krasne dobre ranko a pekny den.

denisse
16. jún 2010

dobre rano ...

@janka256 skus lad - normalne v sackoch na lad si nechaj urobit, potom to zabal do vreckovky alebo tenkeho uteraka a prikladaj na tak dho ako vydrzis ... a potom natriet gelom z dubovej kory ....
velmi sa ti ulavi od tej bolesti ...

denisse
16. jún 2010

Kafko, drzim palce ...

adelaine
16. jún 2010

dobre ranko babulky,
u mna dnes ta eurovea tiez nevyzera ruzovo 😖

a fiiha, bude dalsie babetko nebodaj? ale doslo to na
Kafko nejako rychlo 😒 dufam, ze ak rodi, ze to
bude rychlovka...

a kocky, mne vcera nabehli peniaze zo socialky
za maj, sikovni su 🙂

sunnygirl
16. jún 2010

dobré ránko,
idem vás prečítať 🙂

Spala som dobre, len tie ruky prestávajú poslúchať a pravý bedrový kĺbik.
Dnes idem na predpôrodnú príprava do nemocnici, tak som zvedavá 🙂 .

meruska
16. jún 2010

dobre ranko 🙂
@adelaine tak uz sme dve 🙂

patresko11
16. jún 2010

@adelaine a odkedy si na materskej?a to rozhodnutie ti este neprislo?

jaruska8
16. jún 2010

Ahojte baby, no ja som už v 38tt, tak strašne sa teším, že som to vydržala, aby malá nebola narodená predčasne. A zmena termínu, už idem tento piatok, čiže 18.6. Juj, už som strašne nervózna, ešte včera sme riešili kočík, lebo ten čo sme mali objednaný jednoducho neprišiel, nebudem sa vyjadrovať, lebo by som veľmi škaredo nadávala!!!!!!!!!!!!!! Prosto naši obchodníci, NO COMMENT. Niektorí, samozrejme. 😠

adelaine
16. jún 2010

@patresko11
vyrozumenie mi samozrejme prislo, asi 14 dni po nastupeni na MD...
na MD som sla 27.5., mne sa to zda rychlo, a som rada samozrejme,
lebo niektore kocky su MD od zaciatku maja a nedoslo im ani vyrozumenie...

alllexa
16. jún 2010

@adelaine @meruska - fiha, to fakt? A odkedy ste na materskej? Ja od 10.5. a este som vcera pozerala ucet a nic mi nedoslo...
Inak, ani ja na to stretko nepojdem - boli ma hrdlo, kycham a soplim...:(

@petzi - no presne, tak to je teda ako ten moj! A tiez chodi na vseliake cyklomaratony?

@izira - fuha, to si sa asi moc nevyspala:(

No teda, Kafko v nemocnici?:( A to tusim bola zavreta...

meruska
16. jún 2010

@alllexa no mne nabehli sice peniazky ale vyrozumenie nemam a som na MD od 22.5. ja som asi speci pripad 😀

sunnygirl
16. jún 2010

Tak Kafko už je v nemocnici? Budem na ňu myslieť, aby dobre dopadla, držím palčeky.

Inak, ja viem, že sa tu toho veľa popísalo, ale predsa sa opýtam. Mne doteraz netvrdlo bruško, pretože som brala od 5. mesiaca magnézium 4 tabletky denne. Keď tvrdne len niekoľko krát za deň je to v poriadku? A kedy by to prestalo byť v poriadku? Ďakujem za odpovede.

zrzulka
16. jún 2010

Jeeeeeeeej dalsie babetko sa hlasi na svet ?:O) Kafko drzime palceky.... mam z toho zvlastny pocit kedze mame rovnaky termin porodu 😉

Inak ja som niesla papiere zamestnavatelovi a na UPSVAR 19.5 a stale nic. ziadne vyrozumenie neprislo. Tusim len bratislavska socialka je rychla 😀
A ako sa potom vybavuje ten priplatok k narodeniu? Co vsetko k tomu treba?

meruska
16. jún 2010

@sunnygirl to ako musí tvrdnúť? veď mne ešte nikdy nestvrdlo

meruska
16. jún 2010
zrzulka
16. jún 2010

@meruska neboj to este pride v 36tt ani mne netvrdlo a teraz furt. to je taky pocit akoby si mala brucho (alebo len cast ako u mna) strpnutu... Mne dost casto tvrdne. niekolkokrat za den.....

zrzulka
16. jún 2010

@meruska diki idem to pozistovat, viem ze na to je este cas ale nech aspon viem.To treba odniest zamestnavatelovi osobne ci staci postou????

adelaine
16. jún 2010

@sunnygirl
ja som na to ako ty...ja ti len viem povedat sprostredkovane info,
co mi povedal moj doki....
ja som tiez uzival Magne B6 cca od 25tt, vtedy tvrdnutie ok nebolo,
od 36 tt by sa uz magnesium jest nemalo, lebo tvrdnutie bruska
v nasom tt je uz normalne, maternica sa pripravuje na porod,
nesmie sa jej cinnost tlmit,lebo by sme neporodili do vianoc 🙂

sunnygirl
16. jún 2010

@meruska to neviem či musí tvrdnúť, ale myslím, že vtedy sa vlatne maternica pripravuje na pôrod. A môžno trepem 😅 .

meruska
16. jún 2010

@zrzulka ci staci postou neviem ☹

sunnygirl
16. jún 2010

@adelaine poradňu mám najbližšie 28. júna a podľa Dr. som o týždeň menej ako mi píše koník, takže to tak vychádza ako si povedala v tom 36 tt, prestať brať. Ja predpokladám, že mi zníži dávku a možno úplne vysadí, neviem, lebo ja som to magnézium začal užívať kvôli veľmi silnému búšeniu srdiečka nie kvôli tvrdnutiu bruška 🙂 .

sunnygirl
16. jún 2010

@zrzulka a ty si ešte celá?????? už sa ti to ozaj kráti keď si s Kafkom rovnako 🙂

alllexa
16. jún 2010

K tej materskej:
výplata dávky:
* mesačne pozadu v lehotách určených Sociálnou poisťovňou, spravidla okolo 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa materské vypláca
* doklady musia byť pobočke predložené spravidla do 3. až 5. dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca

Takze ak sme nastupili na matersku v maji, do 20. juna by sme to mali mat...

zrzulka
16. jún 2010

@sunnygirl ja este ano, zajtra mam poradnu u porodnika tak som zvedava ako postupujeme

zrzulka
16. jún 2010

mne este nic neprislo ale mne chodia davky az 17 v mesiaci

zrzulka
16. jún 2010

alexa tu deku co mas v albume a kolotoc si kupila v lidli??? ako sa tio pozdavaju kvalitou???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre