Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrap001
27. júl 2010

baby ☹ ☹ ☹ ☹ ja mam asi hemoroidy ☹ ☹ ☹ uz treti den nemozem ist na wc,lebo mam pocit,ze ma rozrrha..ono ma to najprv len stipalo,lae teraz som mala aj krv na wc papieri.ja si nemozem ani sadnut...a bojim sa ist na wc ☹ ☹ teraz som citala,ze sa to moze po tehotenstve stat...co mam robit?? daju mi nieco v lekarni bez predpisu??

lenkaaninka
27. júl 2010

čaute baby dobré ráno...no my včera večer malý od pol osmej do jedenástej kakanie a papanie ale sme sa s mm narehnili ...mm mu dal plienku nejako divne ked som ho dala na rameno grgať tak som cítila že mu zlieza z ritky kuknem a on na stehnách ju mal 😀 tak mm že dobre dáme druhú stejne je pocikaná a rozprával sa s ním asi takto:
ty darebák jeden potom vypadám ako keby som ti nevedel ani plienku zapnúť teraz ti ju natiahnem po bradavky 😀

a na to sa malý povracal a ogrckal a okakal si overalik tak sme mu dali druhý a mm zaperlil: ty jeden ked si chcel zelený a nie pasikavý stačilo povedať 😀

a ozaj o jedenástej zaspal a spal do 4.00 tak celkom ok...a ráno sa beťár naučil že o osmej alebo tak ho beriem do postele pri mna a hned zaspí a spí ešte furt 😉
@vierkaha a to sa neberie do nemocky ked máš tie bielkoviny v moči???? či si to mýlim 😒

no ja malého nehojdám ani v kočíku ani v ničom inom mám z toho normálne paniku ked je na rukách tak ho nekolíšem ...lebo Ninku tu sme museli nonstop hojdať den noc tak to preto... 😉

lenkaaninka
27. júl 2010

čooo??? to normálne kukám že kupať každé tri dni no neviem nám hned v n emocnici že najnovšie výskumy blaaa blaaa ale lekárka hned aj dospelý sa sprchuje aj niekolkokrát denne v horučavách a bábo si predsa aj grcne že ozaj každý den...a náš malý ma tak super režim že ked sa okupe tak si odmrnká svoje do desiatej jedenástej ja kuknem nejaký filmík a ideme do hajan

lenkaaninka
27. júl 2010

@petrap001 no neviem ti poradiť ale niektoré baby to tu mali aj v tehotenstve tak hádam poradia 😉

zrzulka
27. júl 2010

my tiez kazdy den kupkame ... maly to ma rad on sa na to tesi a kupili sme mu teraz kyblik tak to som zvedava na reakciu .... 😀
a prebalujete aj v noci???

zrzulka
27. júl 2010

@mojalili vdaka, nas sa do fotaku pozera vzdy, jeho fascinuje ... o svetle ani nepisem .... takze ja nemozem zapnut blesk ale uz som aj take fotila, nozicky a tak... ale dnes sa chystam na fotenie je vela svetla vonku tak netreba ani blesk 😀

zrzulka
27. júl 2010

nas drobec v lehatku nezaspi ani nahodou,lehatko je pre neho az prilis akcne :O))))svetielka, hudba, vibrovanie... tam ho davam ked potrebujem nieco rychjlo urobit tak tych 15 minut tam v pohode vydrzi... on vacsinou zaspi mne na rukach aj teraz tak spinka kym ja konikujem... 😀 no ale uz idem, ideme von trosku tak dufam ze sa neprebudi ked ho supenem do kocika. Konecne uz aj vonku spinka. vcera sme boli na hodinovej vychadzke tak snad to nezakriknem ... Sice s cumlikom ale kaslem to...Ved ho ma len na von a aj tak ho po zaspinkani vypluje

vierkaha
27. júl 2010

@sunavianka ja mám tiež také zmiešané pocity, ale už začína prevládať to, že už som z toho na nervy - brucho mám v kuse ako kameň, v noci nespím, lebo furt chodím na WCko a potom rozmýšľam a už nezaspím - aj keĎ toto je len malina oproti tomu ako mi lezie na nervy to, že 30krát za deň zvoní telefón, že či ešte nerodím 😠 ( ako veď keby som rodila tak o tom budem celú moju family informovať - ja viem, že to nemyslia zle, ale vytáča ma to do nepríčertnosti 🙄 )

vierkaha
27. júl 2010

@lenkaaninka ja som si tiež myslela, že ma tam už nechá keď povedala, že mám bielkoviny v moči a ona, že to nie je zatiaľ také hrozné a že počkáme, tak neviem 😕

sunavianka
27. júl 2010

@vierkaha presne viem o čom hovoríš, to stále vypytovanie sa či už nerodím a ako sa cítim toto je horšie ako čakanie na pôrod... 😠 no už to musíme vydržať aj som si zasa opať poumývala okná rozmýšľam čo by som ešte porobila, trošku to rozhýbeme... 😉

mirka285
27. júl 2010

@kafoditka ja ju tam nechavam spinkat len kratkodobo,maximalne tak pol hodinku,a ked spinka dalej tak ju prenesiem do postielky...ale v tom lehatku je podla mna urcite v lepsej polohe ako v autosedacke,v autosedacke je viac skrcena..

lenkaaninka
27. júl 2010

kinderká och teda len vydržte už to bude čochvila mne je aj trošku smutno za bruškom ked si uvedomim že to bolo naposledy ale ked pozriem na malinkého tak to prejde...

vierkaha
27. júl 2010

@sunavianka my sme aj maľovali, aj okná som už umyla a aj poschodový dom máme takže po schodoch sa nabehám až až a to som mala mesiac svokru v nemocnici takže som sa starala aj o svokra a teraz keď ju pustil tak má špeci diétu tak varím na 2krát - a ani toto ho nerozhýbalo tak ja už neviem potom, že čo by mohlo. Ale aspoň jedno pozitívum zo včera mám, doki mi tvrdila, že to u mňa vyzerá na pohodový a rýchly pôrod, lebo vraj mám všetko mäkké - síce neviem čo, ale poteší to 😀

mirka285
27. júl 2010

ja tiez kupem kazdy denved v tych horkach bola mala cela spotena,ale Tomaska som kupala kazdy druhy,on bol januarovy a mal akzem tak som mu zbytocne nevysusovala kozu a mala ma tiez rada kupanie 🙂
@petrap001 v lekarni maju nato masticku,da sa kupit bez receptu,ti to nezavidim ja som to mala po malom a ostalo mi to do teraz,akurat ze sa mi to objavi uz len raz za cas....

mirka285
27. júl 2010

@vierkaha pohodovy a rychly porod predpovedali aj mne,a skoncila som sekciou nakoniec 😀

vierkaha
27. júl 2010

Ozaj baby akurát pozerám leták z dmky - využívate niektorá ten baby bonus čo majú ? Aké zľavy sú súčasťou, oplatí sa mi vôbec registrovať?

tatianka.g
27. júl 2010

aj my sme uz doma, Tomasko sa narodil v piatok 16.07. 🙂
Porod bol bez problemov, rozmery sme mali 54cm a 3700g.
Dnes ideme do poradne tak som zvedava, co nam povedia.
Maminky,na co si davate pozor vo svojom jedalnicku, teda tie co kojite?

vierkaha
27. júl 2010

@mirka285 ale utešovať sa tým môžem no nie ? 😀 😀

mojalili
27. júl 2010

@zrzulka ja som stastna, ze maly chce cumlik, ked ho nechce, tak ho vypluje a to uz potom tvrdo spinka.....takze len na zaspavanie ho mame.....
LILI bola horsie na tom, ona mala PALEC....a to je strasne....doteraz ju okrikujem, aby ho dala von... ☹
@mirka285 Miri, myslim, ze je to o zvyku, maly bol zvykly na autesedacku, kupili sme nove lehatko, tak si musi zvyknut naň, snad sa nam to podari.....
Miri, ak uz cvicis? Ja mam doma taky pristroj na nohy, stlacam ich k sebe a ono mi ich tlaci od seba, tak posilnujem svaly na stehnach, a chcem zacat brusne svaly...normalne mam dobry pocit, ked nieco pre seba robim....bol by to cert, keby som neschudla, ja si verim a dokazem to 🙂

mojalili
27. júl 2010

@vierkaha ja som tiez rozmyslala nad tym bonusom, ale pride mi blbe davat kopiu rodneho listu niekde.....takze moc sa nehrabem do toho... 😒 povedzte ostatne kocky, ci to mate a ci sa to oplati???? 😉

mojalili
27. júl 2010

@petrap001 PEtka, masticka FAKTU je na hemeroidy dobra, je tam aj aplikator, ktory pomaha masticku zaviest dovnutra...ale ak mas zlatu zilu vonku, tak je dobre si ju tou mastickou a prstom zatlacit dovnutra.....a su aj cipky Faktu, ale masticka je lepsia...cipky prehanali... 😉 mala som ich pri prvej dcerke... 🙂

mojalili
27. júl 2010

@zrzulka ja som musela raz za noc prebalit maleho, lebo by ta plienka nevydrzala ten apor do rana a on neznasa vajka v mokre......plienky su strasne plne, aj ked po 1/2 hod mu dam dole.....je to pocuranec🙂 😀

mojalili
27. júl 2010

HAHAHAHA TUSIM MAM SOLO 😀 😀 😀 😀 😀 no idem varit, zehlit a upratat nieco 😉

sunavianka
27. júl 2010

@lenkaaninka díky za podporu 🙂 aj mne bude ľúto za bruškom, hlavne ked príde tatino tak to naše díte vie ale robiť polohy... bude mi to chýbať ☹
@vierkaha no vidíš aspon lekárka ta podporila, šak tie naše detičky budú musieť prísť na svet... aj ked nasilu 😠

mirka285
27. júl 2010

@mojalili len pekne cvic,ja cakam kym mi skonci to sproste 600 nedelie a idem na to,ved pockaj jake kocky zas budeme 😉
@vierkaha ved aj bude,neboj,ten moj nebol niaky hrozny,len zdlhavy ale epi to istila 🙂

petulka_1
27. júl 2010

Maminky poradte co varit, ked kojite? Mna nic nenapada...

vierkaha
27. júl 2010

@mojalili no veď to ten rodný list mi tam tiež vadí - tak sa pýtam, ž či to stojí za to

@sunavianka až mi je blbé, že ho chudáčika tak vyháňam von, no ale nemôžem byť tehotná 2 roky, ako slon - aj keď teraz tak už vyzerám 😀

@mirka285 mne už je jedno, aký bude len nech už je lebo to čakanie je na nervy - inak asi som cvok, ale ja čím ďalej tým viacej rozmýšľam o tom, že by som to skúsila bez epi 😅 tak uvidím aká bude realita

denisse
27. júl 2010

ahojte ...
babenky, ostrihali ste uz babetkam nehty? nasa sa strasne skriabe, ma ich take ostre pozalamovane ... uz by som jej ich ostrihala, ale neviem, ci sa to ma, ci cakat?

sunavianka
27. júl 2010

@vierkaha no ja by som nedbala byť tehotná aj dva roky 😀 len neviem ako by som sa presúvala to je ten najhorší dôvod... inak som sa celé tehu cítila fajn klop...klop...klop...

petrap001
27. júl 2010

@denisse ja mojemu okusujem 😉 vazne.ich nechtiky su uplne jemnulinke a s noznickami musis byt veeelmi opatrna,aby si nahodou nezstrihla tam kde nemas.a ked to okuses ide to uplne lahucko.ked papa tak si to ani nevsimne a bude pekne drzat rucicku,uvidis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre