Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
3. aug 2010

No my sme prisli ako 8 dnovy z porodky v piatok a v sobotu uz sme boli vonku. Vtedy boli tie hice a vonku podvecer bolo znesitelnejsie ako doma. Inak odvtedy minimalne jedno spinkanie denne vonku v zahrade. Vzdy davam aj capicku kvoli prievanu inak vacsinou iba body a podla teploty bud prikrit s dekou alebo iba plienkou....

mirka285
3. aug 2010

@bambola pre mna je napr. lehatko velka pomoc,a urcite ho nepouzivam pre moje pohodlie a nenicim malej chrbat 😠 😠 😠 a vobec v nom nie je prepadnuta,myslim si ze je navrhnute tak aby v nom dieta niaku dobu mohlo lezat bez ujmy na zdravi...mne v nom napr. mala vzdy zaspi ked je nervozna a odtial ju prenesiem do postielky alebo ked varim,mala je somnou v kuchyni a pozoruje ma..

mirka285
3. aug 2010

inak ahojte,ma ten prispevok trochu nasral,tak som musela napisat svoje,no inak uz som doma z Rakuska,nakupila som co bolo treba aj sme zmokli,ale akurat prestava prsat tak pojdeme asi von..Mojalil dik za tip,musim aj ja ist kupit ten olejcek nech jej mam cim vytriet pisulku...fiha vidim ze aj debata o kojeni bola 😉

maxara
3. aug 2010

Ahojte babulky, my sme mali strasidelnu noc, prdiky nas tlacili.. vcera som to tu zakrikla.. masirovali sme pupikom a malinka striedavo spala a za pol hodinu sa zobudila na tlacenie a takto stale dokola.. teraz naobed o 12tej sa poriadne vyprdkala a vykakala plnu plienku na mamine 😵.. ocividne na mna sere najviac 😀

@katty17 psi boli paradni, hned isli nuchat, Lara doteraz ju pride ocuchat, vie ze nesmie olizovat, Basko takisto chodi cuchnut k nozke, ked sme na gauci.. 🙂 ked ju dam do prenosnej postielky, tam lezi skoro pri zemi, tak cez tu sietku na nu cumia aj 10 minut, aj ked len spi.. ked mrnci, okamzite k nej utekaju, hlavne ked ju necham niekde "samu", ze idem na WC alebo tak a zacne, tak oni ju idu strazit. Takze neziarlia. Dokonca aj Lara prestala kakat v chodbe.. no odpadavam, cakala by som praveze opak.

@krish my sme odchadzali v sobotu poobede domov a na 8mom sme sedeli a cakali na spravu od pediatricky od 13tej do 16tej. Samozrejme, len co sme sa presunuli do auta a malu zacvakli do vajca, zacala revat a drdlikovat.. na predmesti sme to uz nevydrzali a zastali sme, mama vytiahla prso a podho..

@duja drzim palce, nech vam to ide rychlo a dobre to dopadne 😵

@lela1809 Ahoj Leni, videla som vas aj s muzom v meste.. minuly pondelok tusim. A moj mm toho tvojho identifikoval, ze ma pocit, ze ho pozna z jednej firmy z PK. 😵 Malinkej skus posteklit bradicku, ked ti pri kojeni prestane cucat, alebo pohladkat prstom licko az po sanku.

maxara
3. aug 2010

@bambola @mirka285 K tym lehatkam baby, deticky maju ine naroky na chrbatik ako dospeli.. pre deti je normalna poloha take korytko, ako napr vo vajicku. Maju chrbatik este zahnuty len raz a nie taky poprahybany ako dospelaci. Myslim to esicko. Cize kym sa im chrbatik vyvinie do dospelackej podoby, uz sa nezmestia ani do vajicka ani do lehatka.. a tiez silno pochybujem o tom, ze by vyrabali pre deti nieco take extremne skodlive.. akoze o to pokoj, ze sa take veci deju, ale take veci potom nemaju za sebou rozne testy a pod. a ked uz nahodou aj nie lehatka, tak vajicka autosedacky su pretestovane dookola vselijak a teda veru je to pre babatka najvhodnejsia poloha.. dokonca aj odgrcavat vertikalne by sa nemalo.. vlastne vseobecne nosit babo vertikalne by sa nemalo do troch mesiacov jeho zivota..

miki060707
3. aug 2010

@mirka285 Miri, mi neuveriš, že som čakala, že sa ozveš na príspevok o lehátku, lebo je to pomoc dobré a ozaj nie pre pohodlie...ja som už vypínala pc, ale zabudla som napisať svoj názor.....
aj doktori hovoria, že je dobré si zabezpečiť lehátko, aby bolo dieťa s vami, ked nie ste v jeho blizkosti a nemaju si mamičky meniť lehátko za autosedačku, či vajičko, lebo tam ak sa používa vnútry vajičko, tam si dieťa po...chrbiticu, ak sa používa namiesto lehátka.....
a ja som lehátko využila tak pri malej, že som ho musela kupiť aj malemu, lebo bolo požičané....takže tak, aj teraz malý je v lehátku, mi tam zaspal a som ho dala do postielky, ale teraz sme v obyvke a nechce byť sám a aj malá chce byť so mnou, tak lehátko je super pomôcka nie pre ulahčenie....

mirka285
3. aug 2010

@miki060707 vsak musela som sa ozvat 😀

miki060707
3. aug 2010

ja som sa bála aj vajíčko použiť, že jak tam bude bábo skrutené a kamoška, že ako bolo v brušku?????jemu je tak dobručko,
ale pediatri hovoria, vajičko v aute, lehátko vnútri... 🙂

miki060707
3. aug 2010

@mirka285 😉 🙂

miki060707
3. aug 2010

inak ja som za ten príspevok, že by sa mal zrušiť už počula dávno, na jednej strane chcela p. Radičová matersku rok a to jej neprešlo a na druhej strane chcú zrušiť prispevok, jaké šťastie, že nás sa tu už netýýýýka, by sme došli o veeeľa, ja som rada, že to je teda bohovský peniaz to kočíkovné, teraz mm dostal 13 plat a už nás čaka do vianoc ...... len normálny plat, ...

kafoditka
3. aug 2010

Kocky ahojte..
my mame za sebou strasne 4 dni, mali sme laktacnu krizu - alebo tzv. rastovy spurn ako mi povedala pani doktorka dnes. Filipko cele dni preplakal, premrncal a len by sa na rukach nosil alebo sme mu sustavne museli s ritou natriasat. Baby, on bol CELY DEN hore, nechapala som ako to vydrzi, ale zato v noci spal aj 6hodin vkuse, zobudil sa, napapal a spal dalej , aspon nieco 😉 Ale dnes uz je dobre, pekne spinka aj papa. Konecne som mohla upratat a dat sa do poriadku, lebo za tie 4 dni som nemohla robit absolutne nic, len som mala Filipa na sebe nacapeneho..

Inak dnes sme mali poradnu, mame 7 tyzdnov, 58cm a 5400g , mame doma proste chlapinu 😀 😀 😀

cigaretka5
3. aug 2010

@mirka285 A ake lehatko pouzivas , my sme jedno dostali no zda sa mi uz nejake vypouzivane tak by som kupila nove, Len zhanam tipy

ericica
3. aug 2010

akoze to lehatko mame aj my a edinka v nom obsedi len cca asi 10 co je velka skoda lebo by som si aspon porobila.....ona v nom ani nezaspi ale rano a vecer sa aspon v klude naranajkujem kym tam obsedi 😀
aj podla mna je to super vec...a pre mna velka skoda ze mne ani v autosedacke neobsedi ,,,napr aj dnes v nemocke sme ho naklikli na kocik by si mohla kludne pospat ale ona nie a nie....zaspi len vo vanicke 😢
a to ste mali moju svokru pocut ze to preco ju mam stale v auotsedakce ze to je zle pre chrbat,,,a ja jej ze a v bruchu bola ako????vsak ani tam nebola rovno ale vselijak poskrucana no nie 🙂
ozaj kocky a budete pouzivat chodulku lebo mne pri rebece moc pomohla a mala sa naucila aj skorej chodit 😉

ericica
3. aug 2010

@kafoditka pekne miery,,,,ozaj kafko a odmietal ti pri tej krize maly prsnik?alebo chcel byt stale nacucnuty???lebo moja prva dcerka nechcela prsnik stale ho odmietala ale potom ju to preslo 😒

denisse
3. aug 2010

ahojte ...
my sme sa dnes boli vazit ... dr ma sice dovolenku, takze do poradne ideme az buduci tyzden ale sestricka mi volala, ze ona dnes bude v praci, tak ked chceme, ze mame prist sa odvazit ... tak mala za 12 dni pribrala 470g, tak uz ma 3890 ... takze zatial pribera pekne ...

ale odvcera nas dost trapi brusko, vcera plakala na trikrat medzi kojeniami, dnes od 16.00 po jedeni v podstate az do dalsieho jedenia o siedmej ... sice medzitym miestami spala, teda skor driemala, ale stale sa napinala, kopala nozkami, proste jasne priznaky bolaveho bruska ... a to si nemyslim, ze som zjedla nieco nevhodne 😒
skusila som jej teraz pred poslednym kojenim dat par kvapiek Sab Simplexu, tak som zvedava .. teraz spi ...
a sestricka mi dnes poradila, ze je dobre, ak budem jest lactobacily, ze sa dostanu do mlieka a dobre robia babetku na creva .. tak si hned zajtra idem nejake kupit ...

co sa tyka lehatka, ani ja nanho nedam dopustit .. mala ked nepapa, neprebaluje a nespi, tak je tam .. je tam spokojna, casto tam aj sama zaspi (teda ked ju neboli brusko) ... aj nelu som v tom lehatku mala velmi casto ... je tam mierne vo vyvysenej polohe, takze hned po papani je to pre nu fajn, ze si tam este pripadne aj odgrgne ...

a inak, mne mala cez den spi v kociari pri mne v obyvacke, do postielky ju davam iba na noc ... tak som to robila aj pri nele .. mam ju tak na ociach, mozem si ju vozit po byte kde prave potrebujem nieco urobit ...

denisse
3. aug 2010

my mame take, ale z kolekcie 2007, ked sa nam narodila nela 🙂
http://www.detskyraj.cz/zbozi/8810-chicco-relax...

mojalili
3. aug 2010

@kafko, aj my sme mali v 6.t rastovy spurt, je to strasneeee. Babo aj chce pit, aj sa odtahuje...., ale treba to prekonat neustalym kojenim.... 😉
LEHATKO - pravdu povediac, maly najlepsie zaspaval vo vajicku, ked som nasadla do auta, hned spal...a aj doma sme ho davali, pokial som neisla kupit lehatko...tera pekne spinka tam.....a uplne navecer, ked chceme pozerat TV, tak ho davame do kocika, kde je kryty od svetiel....alebo uz do postielky....

KEd varim, som rada, ze maleho mam v lehatku ci vo vajicku na ociach....takze tiez nedam dopustit....napr na obed sa napapa, po obede ho uspim v postielke, kde ma krasne narovnanu chrbticu...

mirka285
3. aug 2010

kocky tak som rada ze nie som jedina "pohodlna"matka ktora vyuziva lehatko 😉
@cigaretka5 ja mam Fisher price a presne ako pisala Deniska ze ked je mala najedena,nechce byt v postielke uplne je dobra ta poloha v lehatku ze ma vyssie hlavicku a nevraca sa jej mliecko...

kafoditka
3. aug 2010

@ericica no ja nekojim, ja si mliecko odsavam a davam malemu z flase.. Zakazdym pekne pil, papal 120 a za hodinu bol znova hladny, co si skoro celu rucicku dal do pusky a cucal 🙄 ale dnes uz bolo dobre, spal 4,5 hodiny, teraz papal po okupani tak som zvedava, kolko zasa pospi..

kafoditka
3. aug 2010

@mirka285 malemu sa tiez paci v sedacke, hlavne ked ho hupem 😉 Maly bude mat meninky tak zvazujem, ze mu kupim lehatko..

katty17
3. aug 2010

@adelaine - ja som uz bola na nervy z tych zapalov a horucok. ved som mala necelych 40 horucky a to som sa musela pri tom starat o malu... nebola to sranda, cize velmi dobre viem cim si si presla aj ty. ja davam kojeniu este poslednu sancu. zajtra si mame dat vediet s p. Hrabcakovou kedy pride ku nam a skusime to este. a ked to nepojde tak to proste nepojde. na silu to nema vyznam. zatial sme na UM a obcas si cucne cajiku . a je spokojnucka. 🙂
@mirka285 - miri, my mame doma tiez lehatko a dnes mi paradne posluzilo. aspon som stihla v klude navarit 🙂 v postielke mi nechce spinkavat pokazde. aj teraz spinka na nasej posteli 🙂 este jej robi dobre spinkanie v obyvacke na sedacke pred telkou 😉 .

katty17
3. aug 2010

@kafoditka - domi, ty preco nekojis ked mas mliecko? preco len odsavas? mas problem s prsiami?

bambola
3. aug 2010

ospravedlnujem sa ak som niekoho urazila mojim nazorom na lehatko. mne sa to proste nepaci mala je tam taka zalomena a pada bokom 😒 navyse je zlaticko a aj ked nespi tak dokaze byt v postielke sama a "vyhrat sa" aj bez mojej pritomnosti 😎

zrzulka
3. aug 2010

sa cudujem ze vase deti su tak dlho hore, nas dokaze len chvilinku byt a to ked je hore tak ho dam na hraciu deku zavolam malu a hrame sa vsetci traja....
my mame tiez lehatko, davam ho aj tam ked si neodgrgne aby neblinkal... ale inak nie lebo on tam vydrzi len chvilinku.

zrzulka
3. aug 2010

@mojalili ten olej je aj pre male babatka???a aj vajka natieras? ja som sa v porodke pytala ako sa to u chlapcov osetruje a vraj krem sa na vajka nedava... tak neviem ...zatial nemal problemy, nekremujem ho tam.ja aj ritku len tak raz za den preventivne... Akurat v zahyboch sa supe tak to mu vytieram mlieckom

zrzulka
3. aug 2010

...ale inak su aj lehatka co sa daju dat uplne do lahu. to nase sa neda ale neriesim to lebo maly tam aj tam nevydrzi dlho , ja si ho davam do satky takze my sme telo na telo prakticky cely den ked nespinka a chce byt s nami. Ale mne to takto aj najlepsie vyhovuje... 😀 mam volne ruky pre malu. Drobec je spokojny. tak co viac si mozem zelat???? 😀 akoze mat jedno dieta je super ale mat dve deti to je uplna paradicka 😀
na margo lehatok. Mne sa velmi pacia aj tie zavesne hojdy . keby som ju mala kam dat a nestoji tak vela tak by som ju malemu kupila...

zrzulka
3. aug 2010

inak co som sem hodila ten link o zruseni priplatku na dieta tyka sa to aj nas?: neviete?nech som v obraze... ja som to este ani nezacala vybavovat.tak nech si svihnem 😀 😀 😀 mame zatim len potvrdene od pediny ze maly sa dozil 28 dni. inak pekne svinstvo ze to rusia 😒

kafoditka
3. aug 2010

@katty17 katy ja som mala od zaciatku problem. Mam velke dvorce a ploche bradavky, takze maly to nevedel v puske udrzat a vypluval prsnik. Sme sa natrapili aj s laktacnou sestrou 2dni a nemalo to zmysel, maly strasne plakal od hladu a mne sa netvorilo mliecko, kedze nesal. Tak som si dala klobuciky a s tymi som kojila 4 dni a po tgych 4 dnoch som mala bradavky v katastrofalnom stave - sama chrasta, takze ked maly zacal sat, isla mu krv do mliecka..
Neostavalo mi nic ine ako preliecit bradavky mastickou a medzitym odsavat a davat mu z flase. Na flasu si tak zvykol, ze uz potom ked som si dala opat klobuciky, vymyslal, vypluval. Ostali sme pri flasi, odsajem si 3x denne, maly pekne papa a ja viem, kolko vypije 😉

cigaretka5
3. aug 2010

Kocky Ja som to nejak moc bekukala a dovolim
si otazku na vas. Co vsetko treba vybavit na uradoch? Mm az teraz v piatok IDE po rodny list. Viem ze treba zdravotnu poistovnu vybavit,ale dalej nejak nemam prehlad.....

alllexa
3. aug 2010

Mozno taka odveci otazka, ale fakt neviem, ako spoznat, ci mi vypadli stehy po zasivani - ako ste to vy zistili? A za kolko dni sa tie stehy rozpadnu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre