Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
6. aug 2010

@tutifruti vitaj! to čo sa ti stalo? a prečo? kvôli hormónom? chvalabohu,že máš akčného mužíka, lebo tri deti a napuchnuté telo, to nie je dobrá kombinácia!
@mojalili božinku, máte vy ale starostí! nech to má mallý rýchlo a bez problémov za sebou,je to chlapina, on to hravo zvládne! 😉
my sme späť od dokiny, povedala mi,že včera prišli do ambulancie asi 4 vystrašené mamičky,že ich deti revú ako šalené,že asi sú choré. a ja dnes. skontrolovala malú, prezrela jej ústa,jazyk, všetko.. tak že vyzerá úplne zdravá, že nechudne, takže závažný reflux to nie je a podľa nej to vobec nie je reflux, skôr ju bolí bruško., mala ho trošku tvrdé,že môže byť veľmi citlivá na počasie a aj na ľudí, a môže takto reagovať. budeme dávať ´dalej infacol a znova pprobiotiká,, lebo už týždeň sme nedávali,tak možno aj preto. dnes mám úplne iné dieťa, jazyk nevyplazuje, spí a veľmi nereve.
kočky, ako sa vašim drobcom prejavuje to očkovanie proti TBC? moja tam má také červené. doki hovorí,že aj z toho môže byť nesvoja.

mirka285
6. aug 2010

@oacka no vidis,tak snad to ziadny reflux nebude...ja som videla na vlastne oci dieta s refluxom-sestrin maly,a poviem ti ze on plakal nonstop,ticho bol len vonku ked spal v kociku a prezliekala ho asi 7 krat za den lebo sa vkuse ovracal...Kristinka asi nema svoje dni teraz 😀 Linda toto pocasie ma rada,cely den len spi a drieme..teda ja mam toto pocasie rada,lebo mala drieme a ja mam navarene,oprate a vegetim 😀 nam sa to ockovanie neprejavuje este nijako,ja ani nevidim ze kde nam to pichali 😕

mojalili
6. aug 2010

@oacka NAm to riadne zahnisalo, trvalo to tyzden, cistila som to liehom (asi hoto odbre aj bolelo,potom som to cistila Dectol ). Vraj to je normalne, ze to zahnisa...tak sa neboj...Vzdy po kupani som to vycistila..

meruska
6. aug 2010

inak ani ja zatial nevidim kde maleho ockovali

mirka285
6. aug 2010

mne hovorila doktorka ze to musi nahnisat,vraj sa taka bublina ma spravit alebo co,ale u nas zatial nic,ale tak asi sa to este spravi..

sunavianka
6. aug 2010

@merikac juj malý dostal horúčky z toho že som ešte nemala mliečko a on bol hladnučký ☹ ale ako sme došli do nemocky dostal žltačku vlastne iba podozrenie... chudáčik celý mi ožltol to bola strašná noc ale chválabohu už sme oka... teraz papkáme pravidelne 🙂

nika23t
6. aug 2010

Tak sme dnes boli pri lekarovi, lebo treti den grckame a uz toho bolo vela... Vraj reflux, presne toho som sa obavala. V utorok ideme na sono, tak uvidim. Ale mala pribrala, nastastie aj napriek vrackaniu chce papat stale. Inak je na prsniku zavesena takmer nonstop. A pije aj hodinu a pol, tak mozno preto som uz na svojej povodnej vahe, lebo sa sama nestiham najest. Ale teraz je prvorada ona a kazde deko na nej ma tesi 😉 Inak nam dali u dr nutriton, to je taky gel na zahustenie, tak pred kojenim jej dam lyzicku, uvidim, ci zaberie. Dufam, ze ano...

zuzanapp
6. aug 2010

@adelaine no a prečo nie, my sme už boli dva krát v tescu, aj ked stále odchádzame s krikom, ale asi preto že dlho nespinkáme poobede 🙂

ericica
6. aug 2010

@mojalili drzim palce aby bolo vsetko ok 😉

@mirka285 nevymenime si deti aspon na jeden den 😀 😀 😀 inac dnes okolo obeda sme aj my mali hodinovy rev...mala sa nevedela vykakat ttak som jej pomohla rektalnou a bolo vsetko ok...teraz zaspala okolo pol druhej v izbe so mnou ale to musim mat stiahnute rolety zo v izbe je tma jak v noci....a este stale spi...
@oacka takze budes dalej kojit?
ja mavam niekedy depku ked uz nic nepomaha na rev ci neni hladna ...ale ked nehlada tak to od hladu urcite neni nemyslite???
a to ockovanie mne ani pri malej nezahnisalo a ani teraz a je vsetko ok 😒

ericica
6. aug 2010

inac ja som bola s malou aj v tescu aj v lidli.,dmku ,a este malej som bola kupovat topanky v deichmane a aj tam s nami bola......vsak samu ju doma nemozem nechat...svokra akurat nemala cas 😖

oacka
6. aug 2010

@ericica eri, jasné,že to nevzdám,kým malá priberá, ale dakedy si už musím na to ponadávať.... 🙂 dnes máme zatiaľ dobrý deň,tak som kľudná.
to očkovanie sa má začať prejavovať až po 6týždňoch od pichnutia a vraj sa to hojí aj do osmeho mesiaca!
@mirka285 aké máte počasie? sľubovali zimu a u nás stále horúco...ani s ňou nemôžem ísť poobede von... ja sa už teším na dažde...
@meruska presne si viem predstaviť tvoju radosť,keď pribral! gratulujem, vidíš,ono to pojde! za 5 dní krááásne pribral. ešte z neho bude pažroško! 🙂 🙂 🙂 moja priberá tabuľkovo, ale ja by som chcela aby priberala veeeeeľa,ako vaši bucľoši...ona bude asi taká tenšia po otcovi.

86lenka84
6. aug 2010

My máme dnes presne 14 dní 🙂 Nesmierne sa tešíme

denisse
6. aug 2010

caute ....
tak my dnes mame horsi den .. od rana bojujeme s bruskom, spi v kratkych intervaloch a medzitym sa puci, place, koji, prebaluje, rurkuje, masiruje a stale dookola ... tym padom aj castejsie kojime, kedze velmi nespi, tak tri hodiny mi este ani raz nevydrzala ... 😒

@oacka
uplne chapem tvoje pocity, citim sa velmi podobne a to mam uz druhe dieta ...

oacka
6. aug 2010

@denisse aké je to ťažké,nie? a ani nevieš vysvetliť,čo je vlastne ťažké, lebo tie úkony,čo robíme sú v podstate jednoduché,len ten stres a zodpovednosť okolo toho...a hlavne že sme nonstop v strehu, nič sa nevyspíme, to ma veľmi vyčerpáva. nakúpila som si časopisy o deťoch,ja ich nemám kedy čítať... ale pri kojení som už prečítala dve knihy od Evity Urbaníkovej. 😀 😀 😀 😀 😀 mozog mi stačí už iba na také.. 😀

denisse
6. aug 2010

@oacka
je to tazke ... ja obdivujem vsetky zeny, ktore od narodenia babetka tvrdia ako uzasne si to uzivaju ... ano, je to zazrak mat dieta, obrovska radost, milujeme ich najviac na svete, ale nech mi nikto nehovori, ze je to lahke ... s toui laskou a radostou prichadza obrovska zodpovednost a tym padom obavy a strach ...
ale kazdy den, kazda hodina nas posuva k tomu dnu, ked budu stat na vlastnych nozkach, natiahnu k nam ruky a povedia "mama" ... tak to musime vydrzat 😉

oacka
6. aug 2010

kočky,ešte mi prezra´dte,aké polievky si varíte...ja jem stále dookola zeleninovú, rascovú s vajcom alebo mrkvou a slepačiu.....

denisse
6. aug 2010

@oacka
ja napodobne ... a do zeleninovej nedavam okrem mrkvy, petrzlenu a zemiakov nic ... 😒
jedla som este aj vlockovu, ale myslim, ze mala z toho mala prdy, tak uz ani tu nejem ...

maxara
6. aug 2010

Ahojte bambulky,
no musim povedat, ze ked som vcera citala konika, vsetci boli relativne spokojni, obcas nejake pucenie a pod a dnes ked citam vcerajsok a dnesok, az mi idu oci vypadnut.. sranda je, ako sme vsetci uplne ini a zaroven rovnaki... kazda mame rovnake pocity a problemy, ale kazdej z toho mnozstva vadi iny pocit a iny problem.. 😒 a niekomu viac a niekomu menej..
My sme mali vcera doma akciu Z.. mali sme v krbe uvazneneho vrabceka. Strasne som sa ho zlakla, ked som sla okolo krbu a on zacal mavat kridlami a virit popol. No ale ked som identifikovala zivocisny druh, hned ma ten ulak presiel. Dokonca som hned aj vymyslela sposob, ako ho odtial dostat bez toho, aby nam dva dni lietal po dome. A potom 10 minutova priprava a pol minutove prevedenie tejto akcie a vtacik lietal po vonku.. No darmo, ja som vcera mala paradnu naladu.. Malinka sice mrcala poobede a pucila sa a toto trvalo az do noci, ale nejako som to brala s usmevom. Nebola som ani unavena, ani nervozna.. Vecer sme na prdiky zadelili kvapky Espumisan, aj sme sa po kupani pomasirovali, aj sme natreli brusko pupikom, ale stale bola chudatko nespokojna ☹ ,, Tak sme nainstalovali nachvilku rektalku do prdky, velmi pomalicky, a ked som ju tak pomalicky tahala von, tak som si veru aj na Ninke "zahrala" ako na nejakom hudobnom nastroji 😀 trosku poprdkala, aj hovienko vyslo, ale nejaka extremna ulava to zrejme nebola.. navyse som mala cely den menej mliecka kvoli tej mojej zaludocnej slabosti, kedze som nemohla vela pit a jest. Tak som jej vecer okolo 22hej zarobila nutrilon, po prse mi stiahla este 70 ml, no potom uz bolo vidno, ze jej klipkaju ocka. Pucila sa a krutila a plackala, ale mamicka ju ucicikala na rukach a o pol noci dostala este prsko na ukludnenie, dvakrat cucla a spala az do 6:56, tak 7 hodin.. 🙂 a rano som mala prska ako skaly, cize sa pekne najedla a este sme potiahli spolu na posteli do 9tej. No od 9tej je cela nesvoja skoro doteraz. Asi pred pol hodinou nalozila plnu plienku, co nekakala od vecera, potom vyprdkala este dobrych 8 brutal prdikov a teraz uz je vidno, ze je kludnejsia.. uff, tak som spoko..

oacka
6. aug 2010

@denisse ja tú istú zeleninu... možno by som mohla ja nejakú zemiakovo mliečnu,nie? ale to je nakyslo, ocot nemôžeme,nie?

denisse
6. aug 2010

@oacka vidis, ja este jem zemiakovu na kyslo, ale nedavam ocot, ale kyslu smotanu, pripadne kefir ci acidko ...

oacka
6. aug 2010

@maxara keď ja neviem byť kľudná,keď reve tak, akoby jsom ju pálila cigaretou do oka, strašne bolestivo, ústa dokorán otvorené,tvárička bordová,až nevládze kričať a výska... musím si na to zvyknúť a hovoriť si,že zajtra bude lepší deň,že to prejde, že jej nič nie je... včera som sa fakt bála,že s ňou dačo neni v poriadku. a dnes chrápe,akoby ju za to platili a vyškiera sa, ke´d nespí. moja zlatuľka. ja bohužiaľ tú únavu už asi moc nezvládam...

maxara
6. aug 2010

@oacka @denisse ja jem okrem strukovin uuuplne vsetko.. teda vsetko, co som aj jedla predtym. Masko na rozne sposoby, s korenim opatrne, skor bylinky. Vsade pcham rascu (ale to aj predtym, ja ju velmi lubim), a polievky zeleninove, bud taku letnu, ze vsetkeho trosku nakrajane na kolieska, alebo mrkva, petrzlen, kuracie masko, zelenina cela, alebo zelenina nastruhana.. zemiakova polievka s mliekom, bez mlieka.. s cenakovou zasmazkou.. a tie zavarky do polievky robim rozne, ked sa mi nechce robim zasmazku, supnem tam take oblaciky, alebo vlocky ovsene, alebo krupicove halusky a hned tie polievky aj inak chutia aj inak vyzeraju

maxara
6. aug 2010

@oacka ani mne to nie je zrovna po srsti sa na nu pozerat ako sa trapi.. aj mi jej bolo luto, ale treba sa k tomu postavit tak, ze jej nepomoze ked budes ty sama plakat nad nou a nervacit a pripadne aj na nu uz zo zufalstva kricat.. (ako som teda bola svedkom v porodnici, ze mama uz uplakana vrieskala na celu chodbu, az museli sestricky zasiahnut). Skus ju pekne zdvihnut, milo sa prihovorit, pochodit.. polozit si ju na hrud v polosede.. akoze u nas to zatial zabera a zatial som v pohode, ale chapem aj maminy, ktore uz vsetko vyskusali a nic nezabera.. to je druha vec..
a inak kysele v pohode mozes, vsetko s mierou mozes.. a ja do kyslych polievok ani ocot nedavam, ani nic kysle a chutia velmi dobre aj bez toho 😉 mm totiz ocot neznasa

maxara
6. aug 2010

@mojalili to je strasne.. aka cysta to je? 😕 tusim sa na vas zacina toho dost sypat ☹

maxara
6. aug 2010

@adelaine @katty17 ☹ aj vy to mate zapeklite.. to je strasne, ked sa vam pekne mliecko ukazkovo tvori a zrazu taketo problemy ☹ ale tak urcite je lepsie, ked je babo spokojne.

mojalili
6. aug 2010

@maxara Veru MAxi akosi sa to sype.....
Vstavam denne o 7 hod, 4x denne musime cvicit Vojtovu metodu, medzi tym musia byt 2-3 hod pauzy, kojenie a spanie.....proste ked si to zratate, tak zabity cely den. NEzda sa to,ale aby som to dodrzala, tak musim kazde 3 hodiny cvicit s malym, no je to na porazenie....a do toho toto. Dnes som 4.krat prala, cakaju ma 3 pracky zehlenia dnes, piekla som pagaciky, nemam chut ist ani von. Boli ma hlava, malu LILI mam doma, maly mi tu vresti a ja mam STALE KYSELINU... no idem, vola mi manzel, ideme k jeho rodicom 😒

maxara
6. aug 2010

@mojalili ☹ no tak to mas fakt dost nabite.. ja neviem ako by som to zvladla.. ja som si vsetko vychutnala v nemocke a teraz sme ok.. a fakt som stastna za to

oacka
6. aug 2010

ty vole,jaká búrka sa k nám dovalila! náš pes sa dobrovoľne štveral do vane od strachu!

alllexa
6. aug 2010

@oacka - n presne, ani ja nezvladam, ked maly place:( Ale uz fakt neviem, ako mu pomoct, nepomaha uz ani hojdanie na rukach alebo v kociari, asi ho proste niekedy musim nechat vyplakat, lebo nech robim cokolvek, tak po kojeni niekedy jednoducho place.
Polievky - jedla som slepaciu, zeleninovu, s hovadzim masom, so sampionmi...

sonkab
6. aug 2010

Ahojte kocky,

kedy ste mali prvu laktacnu krizu ? My mame dnes 3 tyzdne a od rana mi maly visi na prsiach. Ak aj zaspi, spi hodku a budi sa s obrovskym placom a hned ide po prse. Moze byt, ze mam zrazu menej mliecka ako potrebuje ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre