Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
26. okt 2010

@maxara rozumiem, hlavna vec, ze kojis nadalej 😉 Inak aj Julka toto niekedy robi...tak ju potom zoberiem, hram sa s nou, prechadzam a o pol hodku opat prilozim a ona si z tych splasnutych cicikov aj tak este vytiahne 😕

sarai
26. okt 2010

@strasska ja tiez uz na UM nemyslim. uz som to skusila zo 2x, ale nemalo to uspech. ked prestane priberat, tak asi zacnem s prikrmom. inac budem asi kojit a kojit.

sarai
26. okt 2010

@strasska to robim presne aj ja 🙂

strasska
26. okt 2010

Jooooooj fajna debatka, ale musim ist...bo drobizg je hore. Teda ten vacsi este nazaspal a uz ani nezaspi.
tak caute, dufam, ze sa vecer este ukazem...bo vecer mate vzdy fajne debatky, ale ked ja odkvacnem vzdy s Julkou 😖

sarai
26. okt 2010

baby a davate uz vase deti sediet? ci uz podoprete alebo do sedacky? videla som, ze mirka mala uz malu v stolicke.

kafoditka
26. okt 2010

@alllexa Filip ma uz 4,5 mesiaca a posledne dni je velky hlados, okrem toho mam takisto ako Mirka biomrkvu zo zahrady, tak preco mu trocha nespestrit jedalnicek? 😉 Nech si pomaly zvyka aj na ine chute..

maxara
26. okt 2010

@strasska no to ja tiez robim, ved keby mi visela na cicke cely den, tak amen tma.. ja sa ju snazim vzdy co najdlhsie zabavat, ale niekedy jednoducho nevytiahne nic.. alebo len tak malinko, ze jej to nestaci 😒
Inak s tymi instiktami, jasne, ze netreba podliahat panike, ale treba aj seba pocuvat.. no v tomto sa asi ty lepsie vyznas 😉 ako psychologicka

@denisse ten dudlik je znacky babylove, su dva v baleni, je od 0-3 mesiacov a nie je ani gulaty a ani taky ten specialne tvarovany. Vyzera ako ked stlacis ten gulaty na taku placicku.. vyskusaj.. ked nic tak potom ti neporadim uz nic.. ale inak ani mne ho Ninka nezobrala na prvy krat.. @bambola skusala si viackrat? lebo ja som chcela babam ukazat, ze aha ako ten dudel vypluva a ona si o pichla do pusy a dudlala o dusu az zaspala.. ale zobrala mi ho vonku v kociku, kde vedela, ze prso nebude

bambola
26. okt 2010

@maxara skusam to podchvilkou stale, vcera napriklad po ockovani bola strasne unavena, zaspala na cicke polozila som ju do postele, hned sa zobudila tak som pridrzala cumel dvakrat potiahla, vyplula a zaspala. ked som to skusala vecer tak uz nechcela okrem cicika nic. cize skusam a nevzdavam sa 😉
inac mne nezaspi ani na rukach lebo citi, ze som to ja a ja mam cicku a teda mam inu moznost ako ju uspat eln na rukach, mm a aj mojej mame uz zaspala aj na rukach

petrap001
26. okt 2010

baby poradte mi,maly sa mi v noci budi kazde 2 hodiny a proste chce jest.a ja mu nechcem davat UM,ale ked ja proste citim ze ked je pred spanim,ze by vypil aj viac ale namam az tolko mlieka asi ☹ tak som rozmylsla mu po nakojeni skuksit dat tu kasicku co je od 4 mesiacov,ze ci to pomoze a mozno bude spat.co si myslite??? lebo uz sa to takto taha asi treti tyzden a ja som velmi unavena cez den z toho ako vobec nespi a sa budi ☹

tinaki1275
26. okt 2010

@alllexa mne sa to teraz vcera a dnes zhorsilo ..bola som na ultrazvuk nic nenasli len ze mala vela vzduchu v brusku ..tiez davam fenyklovy cajik ale streidam obdens kamilkovym od milupy..dr.mi kazala este dat dat urobit rozbor stolice tak dam..a uvidime..ale v podstate len dufam ze ked pridam prikrmy tak hadam sa to zlepsi ..uz sa neviemdockat ..dr.mi povedla ze proste niektore deti maju strasne citlive creva a caste krce..a ze to je silna bolest a asi preto mi tak z nicoho nic place..

sarai
26. okt 2010

@petrap001 moja sa budi kazdu hodinu - hodinu a pol. to maju take obdobie asi. skus ju odvazit, ci pribera a podla toho mozes dat kasu podla mna. alebo ak sa chces vyspat, tak skus tu kasu aj bez vazenia a uvidis, ci prespi viac.

sarai
26. okt 2010

@tinaki1275 skus babycalm - su cisto prirodne. mojej to asi pomohlo. teraz uz nema vobec problemy.

sarai
26. okt 2010

este ste mi nikto nenapisali, ci davate uz vase deti sediet do sedacky (stolicky), alebo ich podopierate. ja sa toho trochu obavam, ale moja sa do sedu taha uz dlho.

tinaki1275
26. okt 2010

@sarai mne to vobec nezabralo ,vyskusali sme uz asi vsetko -baby calm,Hylak, Lefax,sab simplex(trohu zabral), probiotika(nieco trochu tiez spravili), Gripe water , kminove cipky (tie pomohli ale uz ich nechcem davat ), caje vsetky mozne..masaze ,teplu pienku na brusko ,cvicenie..ale ono to pretrvava,jeden den je lepsie dalsie dva horsie,ono to uz nie je kolika takaklasicka.len take zachvaty z nicoho nic..aj rano alebo zrazu poobede ...

tinaki1275
26. okt 2010

@maxara jaj pekna fotecka,zlate ste🙂

kafoditka
26. okt 2010

@sarai moj sa taha strasne do sedu ale nedavam ho sediet. Este ma cas, zbytocne by sa mu tym zatazovala chrbtica. Nachvilu ho posadim na kolena, ked ho drzim, to hej, ale samostatne sediet napr. oblozeny vakusmi, tak to urcite nie...

luminkasp
26. okt 2010

@robika nepotrebuje nic

oacka
26. okt 2010

@strasska ideme z poradne a dokina mi tiež povedala,že s príkrmami sa nemám ponáhľať, a že u aôergických detí treba s nimi opatrne.
rameno ešte stále nemáme zahojené,tak očkovanie až o mesiac... malá vraj priberá normálne, že na pol roka má mať dvojnásobok svojej porodnej váhy, a to ak to pôjde takto ďalej tak asi mať bude... jasné, že moja mama hneď - no polročné deti by mali mať aspoň osem kíl! to teda Kika isto mať nebude...

oacka
26. okt 2010

@maxara ke´d si svojej prvý raz ponúkla UM, chmatlla po ňom? pila bez problémov? fľaša jej nevadila?
ja by som našej aj núkala UM,ale ona to nechce, z toho usudzujem,že asi neni hladná. hoci je tiež občas nervózna a ruku cucá furt. aj prsníky musím striedať a tak. ale vidím,že mliečko z nich tečie... tak hádam,keď jej bude málo,tak to dá najavo.

tinaki1275
26. okt 2010

@lulu1983 ja mam quinnny buzz s velkymi koleckami a som velmi spokojna,aj na plazi som s nim v pohode bola....myslite nejaky iny?

bambola
26. okt 2010

@sarai ja moju nedavam samu sediet. ked chce vidiet tak mne v naruci ale podkladat vankusmi to nie, ma cas 🙂

tinaki1275
26. okt 2010

jaj baby nestiham vas citat a musim na dve hodky do prace...aj s malou 😒 to bude show..este ze su v kancli uz len dve delegatky a sef..😉)tomu to je jedno hlavne ze pridem..este nevie co ho caka😉)))

bambola
26. okt 2010

@tinaki1275 to vari uz zacina sezona, 😉

alllexa
26. okt 2010

@tinaki1275 - no presne, nas ma zachvaty vyslovene kazde dve hodiny, vzdy to zacne cca hodinu po kojeni. Akurat vonku je kludny, lebo to vacsinou zadrieme. Inak furt mrnkanie a plac az zachvaty. Nemam na nic cas, ledva stiham oprat a ozehlit, vacsinou sa ani v klude nemozem najset, lebo ked ho nekolisem, tak place.

alllexa
26. okt 2010

@kafoditka - fiha, Tvoj maly je sikovny, moj este ani nechce past koniky:( Ked ho dam na brucho, nech trosku cvici, tak spusti brutalny plac...

luminkasp
26. okt 2010

@alllexa neskusala si mu ukazat hracku a volat na neho?

kafoditka
26. okt 2010

@alllexa a skusala si konikovat na fit lopte? To sa detom vacsinou paci, aj Adelaine to tusim tak skusala, ked jej maly nechcel konikovat..

denisse
26. okt 2010

@oacka
nevies, co by sa stalo, ak by kiku aj napriek nezahojenemu ramienku zaockovali?
mne sa zda, ze barunka ho ma ok, ale doktorka jej to pred ockovanim neskontrolovala 😕

alllexa
26. okt 2010

@luminkasp - on sa pozera len dole, nema zaujem kuknut sa na nieco, ani sa mu hlava nechce poriadne dvihnut, len je taky vystrety a napnuty.
@kafoditka - dobry tip, hned to idem skusit

alllexa
26. okt 2010

@kafoditka - zase strasny rev:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre