Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
30. okt 2010

@kafoditka aj my obliekame 74, a niektore vacsie 68ky 😉

@adelaine porad nieco na dasienka, ty si od fachu

denisse
30. okt 2010

@maxara
uplne ta chapem ... je to na nervy, ked je clovek nevyspaty, ja som tiez casto ... u mna ale nehrozi, ze by mi niekto dieta zobral a ja si mohla pospat, ci ist nakupovat ... bez barunky som od jej narodenia bola par krat rychlovku v lidli, max pol hodky ... a to musela spat ... ked je hore, tak si nikto netrufa s nou ostat bezo mna 😒

kafoditka
30. okt 2010

@maxara Peti ak si pamatas co ma mala Ninka v stredu na sebe oblecene a este si to nevyprala, obrat to na druhu stranu a pretri ju tri krat po tvari v protismere hodinovych ruciciek.... a aby si to poistila, pretri jej tvar ocuranou plienkou. Malo by zabrat jedno aj druhe. 😉

denisse
30. okt 2010

a este som chcela doplnit, ze ako si minule pisala, ze ked je spokojna matka, tak je aj dieta ... to je uplna pravda, ale po niekolkych takychto nociach, pripadne aj dnoch, ked ti dieta doslova neda vydychnut, tak len tazko sa prinutis k spokojnosti a uzivas si materstvo ... ja viem, ze by som si to mala viac uzivat a byt v pohode, ale uz som to tu niekolkokrat pisala, ja svoje deti zboznujem, ale nijak si toto babetkovske obdobie neuzivam, povazujem ho za najnarocnejsie v mojom zivote (tym nechcem povedat, ze by som menila, alebo nechcela mat deti, ale len tolko, ze sa tesim, ked bude barunka trosku vacsia 😉 ) ...

mirka285
30. okt 2010

@maxara tak sme na tom rovnako ako citam ☹ ja som okupala Lindu,prve pyzamko mi povracala,druhe mi ocikala ked som jej davala plienku,tak nakoniec som jej obliekla tretie,dostala cipok do zadku a hned pekne zaspinkala...chudatko moje male dufam bude spat do rana...

mirka285
30. okt 2010

@denisse uplne ta chapem,a zvladas to dobre,ja keby som mala take nekludne dieta a bola by som nevyspata tak ja urcite zle skoncim ☹

miki060707
30. okt 2010

ahojte, mi sme dneska boli na večeri, chodime dva krát do roka, xixixi, stačí, no nie? 🙂 😉 hned som sa odfotila s malým, aby mal památku na meniny, samoška, ja len hlava...

petzi
30. okt 2010

Ahojte babulky,ako citam,ste vsetky spokojnucke...tak to ma byt.
Dlhosom sa neozvala, ale mame sa genialne.Sme zdravucky obaja, drobec pekne papa
a spinkava v noci po kupeli 7 hodin, potom 5 .cez den sa hra, okusuje vsetko ,co dostane
do rucky a keca,ako dobre plateny....Mam s neho radost.
Zeny tie co mate ockovane deti v 3 mesiaci, ako to zvladli ??My ideme v utorok a v stredu
mame fotenie a bojim sa ,ze bude mat horucku,alebo bude mrzuty.co vy na to??Viem,ze
nie vsetky deti to znasaju zle...Len ma byt od pondelka sichravo,ci tomu este neprida aj pocasie....
Inak uz je drobec velky a 2 mesiaciky uz ma napuchnute dasienka,co ho hnevaju zuby a
nemozu sa predrat.
Majte sa pekne...
A este jedna otazka...od ktoreho mesiaca ste dali dieta do nosica a ako to znasalo.mojmu
vymyselnikovi sa to teda moc nepaci....uvidime ci si zvykne....
Pa a posielam vela pozitivnej energie... 😉

tutifruti
30. okt 2010

@mirka285 akurát dnes som rozmýšľala či už niekto nemá prvý zub... včera som stretla kamošku z pôrodky a jej malý už má zub.... Takže možno Linduška....
vibrucol mám odskúšaný aj ja... malému super zabral pri zápale stredného ucha.... pekne spal a to som teda mala riadne obavy...

@denisse ja som tiež stále čakala, kedy bude Alžbetka väčšia... až mi je to teraz trocha ľúto.... Našťastie Dorotka to bolo zlaté dieťa.... Ja som tiež na deti viac - menej sama.... aj ked mm sa snaží... ale moja mama je ako starká absolútne neochotná... takže väčšinou deti odložím u kamarátiek, ale aj to len výnimočne.... No a teraz sa mi zasa zdá, že Šimonko mi rastie akosi rýchlo.... 😅
Ináč dnes prišli baby z oslavy úplne grogy....nadšené.... doviezol ich kamarát.... už o pol osmej spali 🙂 No zato malý doteraz vyplúval cumel a mrkotal...

noemarta
30. okt 2010

@maxara skus ju tou pocikanou plienkou poutierat, tak jak ti pise kafko. 🙂
Baby, ale asi muselo byt nieco vo vzduchu, ked aj lindusa aj ta nasa herecka boli nekludneee, to neni len tak, no neee Miri??? 😉

tutifruti
30. okt 2010

@petzi Náš Šimon bez problémov....ale dala som Vibrucol čípok....
a k zubom.... Naša Alžbetka brutálne slintala a mala zdurené dasná a zub jej vyšiel ked mala 9 mesiaco... Dorota mala den pre 1 rokom ked jej vyšiel prvý... Šimon má už teraz obe ruky v ústach a slintá... ale prvý zub čakám až po roku 😅 Ved chlapom všetko dlhšie trvá 😉

mirka285
30. okt 2010

@noemarta Marceli tak tak,asi je nieco vo vzduchu,lebo jak kukam tak kukam,ja tam malej ziadny zub nevidim a ruky ocucva uz mesiac,ale to robia vsetky deticky.....zajtra uz bude urcite dobre 😉
@tutifruti ved uz mame prve julovciatko so zubkom/Barunka Denisskina uz ma 😉

tutifruti
30. okt 2010

@mirka285 Ty brdo... .tak to som nevedela.... 😅 to je rýchlost

mirka285
30. okt 2010

@miki060707 ty si velmi pekna baba,tak mladucko vyzeras a deturence su podarene 🙂

mirka285
30. okt 2010

a este som si dnes vsimla ze Linda mala cervene licka vecer ako zvyknu byt pri teplote ale teplotu nemala....dufam ze to nebola nejaka reakcia na tu chlebovu korku co zuzlala 😕

petzi
30. okt 2010

@tutifruti
no uvidim ,ale teda dasienka ma napuchnute riadne, slinta ako blazonko, behom pol hodiny
3 pliekny aj s podbradnikmi premocene,nic nerobim,len menim za suche,.nastastie sa uz
naucil kolko tolko hltat slinky.
Jeden zubok vidno uz od 4 tyzdnov,ale nevie sa vytisnut na vzduch....ale inak to zvladame dobre....
Dakujem za odpoved 🙂

miki060707
30. okt 2010

@mirka285 jeeej, dakujem za pochvalu, ale od hlavy dole som ....no nechcem sa vyjadrovať škaredo.. 🙂

mirka285
30. okt 2010

@miki060707 ved clovek nemusi byt stihly aby bol pekny!
@petzi a ty si uz naspat v Rakusku?

monline
30. okt 2010

@mirka285 s chlebovou kôrkou to určite nemá nič spoločné
ja si pamätám, že som raz niku kŕmila poležiačky rozmixovaným banánom, nika ho jedla ako nikdy, úplná paráda...a zrazu z nej tak vyletel, že som mala čo robiť aby som ju rýchlo otočila, nech sa nepridusí..ale zas- malého kojím poležiačky, tak asi sú tie deti uspôsobené tak, že vedia jesť poležiačky..ale kaše malému dávam radšej v lehátku

monline
30. okt 2010

@miki060707 naozaj si peknučká a deti sú krásne 🙂

monline
30. okt 2010

videli ste free voices? boli geniálni 🙂)

tutifruti
30. okt 2010

@petzi presne si pamätám... aj naša Alžbetka strašne slintala... Dorotku si nepamätám.... neviem či neslintala... alebo som to už neriešila 😅

mirka285
30. okt 2010

@monline tak si ma ukludnila,ved ona sa tej korke tak tesila 🙂 a jasne ze opatrne som ju krmila ale vedela s tym jedlom ovela lepsie pracovat ako ked sedi...

merikac
30. okt 2010

ahojte babulky,,tak citam, ze deturence su akesi podrazdene a mrzute,,
@tutifruti prvy zubok ma @denisse-ina mala Barborka , a mne mala tiez za posledny cely mesiac pribrala len 320-alebo 340g, uz si presne nepamatam,,,ale nakolko nevyzera byt podvyzivena,tak to neriesim
@mirka285 a kakala?...aj Emma byvala trosku nervoznejsia po prechode na prikrmy,,lebo jej ztuhla stolica a obcas sa snou trapi ako ju vytlacit,,,,nic ine ma nenapada,,myslim, ze reakcia na ockovanie to nebude,,,A emma ma vzdy cervene licka, ked prideme z vonu do tepla a sa napapa,,,tak potom sa takrozhoruci,,,,hadam to o Lindusky bolo len ojedinele a cez noc a zajra bude zas ukazkovou Linduskou,,, 😉 A ten bazen je fakt suprovy,,,a ozaj co sa tych sanok tyka na nasrali- neviem kedy ich poslu, lebo som si k nim objednavala aj bezku a tu samozrejme nemaju vraj naskladnenu, tak to potom poslu naraz,,dufam ze uz emma nebude medzitym sama chodit
@maxara zaujimavy obraz,,,a to ze sa mm, paci sa nedivim,,je z lasky- prirastol mu k srdcu a isto ho vnima uplne inac ako ty,,ja sice taka reativna nie som, ale dala som mm zaramovat plagat jeho srdcovky depeche mode aj so vstupenkou z ich koncertu a on mi ho nasackoval do obyvacky,,,a nemozem sa s nim nejako dohadat, ze sa tam nehodi,,ale proste on to zobral tak, ze ked som tu dala spravit a este je to aj jeho slabost,,tak ho predsa nebude mat v pivnici
@adelaine - fuu, tak si si pretrpeli aj s Riskom krusne neiste chvile no hlavna vec, ze viete co je vo veci a uz bude len dobre,,,asi by som aj ja brala kartu

@petzi ja som pouzivala doteraz vak,,od vcera mame liliputi ergonosic a dnes sme ho otestovali , ked sme chodili po hroboch a pacilo sa vnom 😉 Ale je pravda,ze keby som ju do toho len nalozila a nehybala sa , tak je nervozna a tiez sa jej tam nepaci
Mo a nakoniec,,,,ako sa mozu take krasne,mile deti, v puberte zmenit na neznesitelneho cloveka, ktory stvara pruser, za pruserom,,som uz z nervami v konoch,,mlademu ide.....uz sa az bojim, ze mu mm, nejako ublilzi,,lebo uz aj mne praskaju pri nom nervy a prestavam sa ovladat,,,,zacalo to v lete a je to cim dalej horsie ☹ ☹ ☹ 😠 - som z toho riadne smutna a na prasky, uz neviem ako to riesit

monline
30. okt 2010

@mirka285 kôrku si sama dáva do pusy, či jej ju držíš? mne ju malý cucá ako dudeľ a ked sa mu odtrhne nejaký kúsok, tak ho vypľuje
od včera začal slintať, nie príliš, ešte to nie je na podbradník, ale doteraz len pľul a bublinkoval, ale neslintal...ale nemám pocit, že by ho boleli dasná, asi tie zúbky ešte nejdú...vyzerá to, že Linda sa už bude trápiť so zúbkami, že?

merikac
30. okt 2010

@monline ja viem, ze by sa nemalo,,ale davam emme dlhu piskotu a jej ju drzim,,a tiez ju cumle ako dudel,,aj som sa bala, ze jej zabehne, tak som jej vacsie kusky vyberala z pusi,,ale zistila som, ze si ich vie v tej pusinke premlet,,tak uz ju spapa celu,,,,

mirka285
30. okt 2010

@monline najprv som jej ju drzala a potom si ju aj sama podrzala a ked sa jej nejaka omrvinka dostala do ust tak tu cumlala a zjedla 😀
@merikac presne viem o com hovoris 😠

monline
30. okt 2010

@merikac ahoj..a čo sa deje s mladým?

noemarta
30. okt 2010

@mirka285 pocuj, tak ma napadlo a a a kam si das ten bazen, na balkooon, to rypem cooooo????? 😀 😀 😀

merikac
30. okt 2010

@mirka285 tento tyzden ma zaracha,,vcerama ukecal na zlatu crievicku-taka spevacka sutaz u nas v PE,,o 22 siel mm preneho pred sportovu halu aby sa po ceste s chalanmi neflakal,,a rano som zistila, ze ten fracek v noci bol bol vonku asi na tom posratom hotely,,,,,,,,,,,,,ved keby sa to mm, dozvedel, tak ho v lufte prizabije

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre