Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
16. nov 2010

@ericica ježiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš eri, no supeeer, som zírala, že rebi a žltačka, šak ty ani sekundu nesediš, furt pobehuješ s handru, či s kýblom, alebo metlu, vysavačom.....
mi ale odlahlo, malu som nedala do škôlky...mala trochu sopel, ani na nej neni vidieť, ale nech ma mamičky neohováraju....

lulu1983
16. nov 2010

@bambola ano, ano, davam, dokonca pomaha aj kvapnut cerstvo odsate mliecko do nosteka, lebo to zvlhci sliznicu 🙂 dakujem za radu. Konecne maly zaspal, tak zavolal moj ocino s neskutocnou kravinou... hm.. tak mi treba som mala vypnut zvonenie na mobile

denisse
16. nov 2010

@ericica
chvalabohu, ze je to ok 😔

aalexis007
16. nov 2010

@alllexa no ja tiez kojim maleho v priemere 11 az 13 krat za 24 hodin. Ja si to pisem, ze ako papame, tak mam prehlad. Napriklad od vcera vecera papkal asi takto: 17:30, 18:45, 19:45, 21:05, 22:50, 0:48, 3:09, 4:58, 7:10, 8:40, 10:42, 12:30. 14:36 ☹ a takto to ide stále dookola 😒 😖

meruska
16. nov 2010

Ahojte..dnes sme mali poradnu a ja som skoro sadla na rit....uz tyzden maleho dokrmujem UM a on zacal riadne priberat...za 2 tyzdne pribral 600 g...mame teda 6600 g..ja nechapem..to tak chudatko hladoval? alebo sa snazi rychlo dobehnut zameskane? 😀 v tomto veku by uz predsa mal priberat malinko...ale lekarka nas pochvalila

konecne nas i zaockovali..trosinku zakrical ale ked sa sestricka vzdialila hned sa zacal usmievat..pokladik 😵

aalexis007
16. nov 2010

@meruska a čím ho prikrmujes?

meruska
16. nov 2010

@aalexis007 cez den ak velmi krici po prsniku z ktoreho taha aspon 10 min tak mu urobim 60 ml, stava sa to asi 3 krat za den, viac nie...
a pred spanim taha 10 min z prsnika a dorobim 150 ml ktore spapa akoby nic...
papame ale HA nutrilon

aalexis007
16. nov 2010

@meruska neviem, či by som nemala aj ja začať prikrmovať, keď tak často papká. On sa ale napapá tak za 5 minút a je.

meruska
16. nov 2010

@aalexis007 moj dovtedy pytal kazde 2 hodiny cez den a v noci kazdu hodinu a pol, obcas i po 45 minutach...a ked dotahal, stavalo sa asi 2 krat denne ze i plakal..ze mu uz proste neslo...

aalexis007
16. nov 2010

@meruska však to je asi aj náš prípad. Veď ak si prečitaš ako papká (niekoľko príspevkov vyššie) tak to je asi tak podobne. Už som mu aj raz súkašala dať UM ale zbadal, že je to niečo iné a nechcel.

alllexa
16. nov 2010

@aalexis007 - to je strasne casto! Podla coho vies, ze je hladny? Lebo moj zacse po hodine plakat, ale to viem, ze je kvoli traveniu, tak ten interval vzdy natahujem aspon do dvoch hodin.

denisse
16. nov 2010

@meruska
moja barunka pribera 250-300 za tyzden ... kazdemu sa zda vela, ale ja ju len kojim, tak jej asi nemozem nasadit dietu, nie? 😀

denisse
16. nov 2010

@alllexa
neskusala si jest probiotika? nemyslim davat malemu, ale aby sa k nemu dostali cez tvoje mlieko .. ja jem Laktobacily 5 od Swissu a mam dojem, ze na malej brusko to pomaha ...

meruska
16. nov 2010

@denisse jooj ale moj predtym priberal 80 az 100 tyzdenne 🙂

merikac
16. nov 2010

ahojte žaby 😀
@sarai- kasa nevyriesi tvoj problem - lepsie spanie, a myslim, ze kocky ako mirka ti dobre radia,,radsej dokrm UM, akoby si mala zaludocek zatazit kasou,,,- ked kojis, tak myslim tiez ze pre nezvyknuty zaludok ta kasa bude sok,,ale ak si myslis, ze by to malo byt pre malu spravne,tak urob podla vlastneho uvazenia- kazde dieta je ine a mozno tvoja to bez problemov zvaldne,,,, 😉
@noemarta- tiez vam zavidim trosku zmeny,,neboj, zvladnete to ok,,,potom sa vykecas ako bolo, co si nakupila a ko ste to zmakli 😉
@mojalili, veru sa mordujeme so soplami,,,nema ich v nosteku- nedaju sa jej vytiahnut ale strasne chrni a padaju jej dole,,takze casto grcka,,co som do teraz nevedela, co grcka ani je- len z pocutia,,,,, 😒
@mirka285- no mm, by si pomyslel, ze si tu bundu corkla s tym kodom 😀 mirka a hlava sa toci aj mne zakazdym, ked som lajdak a prestanem si davat zelezo
@bambola - je ta polievka fakt chutna,,?? ja mam rada paradajkovu a videla som ako vari z dzusu Eva cerna v tej relacii bez servitky 😕
@ericica - ani kavu si nemusis davat,,tak sa ti zdvihol tlak pri tom cakani- hlavna vec, ze je vsetko ok- teda ak sa to da tak povedat- drzim palceky 😵
@lulu1983,@strasska - mne sa mala budu v noci kazde 2 hodky- teraz ani nespim, aj ked spi, lebo ked zakasle, tak hned sledujem, ci sa nebodaj nedusi soplikmi a co je horsie,,jej staci denne spat 2, alebo 3x za den po 10-15 minut...vstava s takym usmevom akokeby prespala 3 hodinky minimalne 🙂
@denisse- si ma potesila infom, ze mala papava 4 minutky, ze nie sme sami, lebo aj Emma sa tak rychlo napapa a mala som obavu, ze bud nechce, alebo mam malo mlieka a bala som sa, ze ci dokrmovat- comu sa nejako podvedome branim,,ale ked som si strekla,,tak veru tecie dost,,,,

Babulky, dnes sme boli u detskej lekarky na endorinologiiv TO, tak nas potesila,,ze sa nemusim bat tych hrciek pod bradavkou,,ze to deti zvyknu mavat z hormonov,,ktore sa nachadzaju aj v kuracm masku vo velkej miere,,ale vraj nemam ho prestat davat,,,a bola v soku pani doktorka,ze preco nasa dr. neurobila malej ten test z krvy koli tym ATB, ona to robi kazdemu choremu dietatu😨 , a pochvalila Emmu, ze vyzera na 10 mesiacov, ze je sikovna a mrstna,,az pozerala do karty, ze ci ma ozaj len 5 mesiacov,,,tak v celku spokojna som bola- urobili sme si vylet s denisom do NR bola som mu zobrat telefon, ktory si vykseftoval z bazosu, zastavili sme sa v )Mekaci,,,- pre syna velky zazitok,,,tak a pekny den je skoro za nami 🙂

lulu1983
16. nov 2010

@denisse @meruska @alllexa @aalexis007 @merikac: risko tiez papa maximalne 3 - 4 minuty, viac nie a pribera od narodenia tyzdenne 350 g, ja neriesim, ci si pyta raz za hodinu, alebo raz za 3 hodiny, take male babo by nemalo drzat hladovku. Napriklad ja viem, ze je maly hladny podla toho, ze ked mu dam prst tak saje, ked nie je hladny tak hryzie ;) on zase ked nechce, neje. 🙂

lulu1983
16. nov 2010

@merikac : emmka je velka sikovnicka, urcite ti robi velku radost 🙂 gratulka 😵 😵 😵

sarai
16. nov 2010

@aalexis007
@alllexa
mozno je to normalne, ze kojene deti tolkokrat papaju. moja tiez cica kazde dve hodky aj cez den, aj v noci. niekedy aj castejsie.

denisse
16. nov 2010

@lulu1983
ani barunka, ked nechce tak nepije ... ked ju napriklad chcem len uspat na prsniku, aby sa ududlala, tak to nehrozi, ak nie je hladna ... trosku pocucka a vypluje 🙂

merikac
16. nov 2010

@lulu1983 to istotne,,ako kazdej mamine robi svoje bambuliatko radost,,tak aj mne Emma,,aj ked mi pride oproti Denisovi, take male teliatko, ktore by sa len jasilo- denis bol viac vnimavejsi,,Emma je zase sikovnejsia po motorickej stranke,,ale vobec mi to nevadi,,,netlacim ju do nicho,,Denisa som viac "drilovala, upozornovala"- raz darmo,,materstvo po tak dlhom veku je sa inac vychutnava 😀

alllexa
16. nov 2010

@denisse - no to som neskusala, dik za tip!

@lulu1983 - no mne lekarka povedala, ze uz tie dve hodiny ako interval sa jej zda byt malo, ze za ten cas sa ledva mlieko stihne vytvorit. Ze maly potom moze sat len predne mlieko. Ale ked Ti tak pekne pribera, tak ma asi aj to zadne mlieko. Moj maly saje cokolvek a kedykolvek - aj ked si ho oprem napr. o ruku, tak mi ju vcucava🙂

ericica
16. nov 2010

kocky dakujem vam...poviem vam bolo to fakt na nervy vsak som od vecer nic nejedla a rano ma aj srajda chytila,najhorsie bolo to cakania a uz som si predstavovala vselijake scenare,vsak to by museli brat krv v celej skolke a v nasom okoli,sice v skolke nebola uz mesiac no zltacka ma inkubacnu dobu cca 50 dni tak by preventivne urcite brali.....no a podla dr ma tie pecenove testy take vysoke kvoli ATB taaaaakze odnes jej nedovolim predpisat ATB skor kym jej nevysetri krv ci tam ma virus.....
@merikac takze ty si bola v nr ??to si mohla aj ku mne skocit vsak to odtial neni az tak daleko....aj ja som bola v sobotu ale na mekac som uz nemala cas,lebo edina uz bola nervozna...... 😉

miki060707
16. nov 2010

@ericica no eri, môže to byť z tých ATB, tebe nikdy nebrali krvičku, že??? hned nasadili ATB, že??, teda rebeke...juuuuj moja, normálne mi až zle zostalo.....hadam sa rebi polepší....

sarai
16. nov 2010

@denisse moja nada tiez neje, ked nechce. bud si otoci hned hlavu, alebo sa pajedi. ja jej davam jest, ked si sama pyta. nema pravidelne intervaly.

lulu1983
16. nov 2010

@denisse presne tak, niekedy by sa zislo, keby vedel pocuckat len tak naprazdno 😉

lulu1983
16. nov 2010

@alllexa ked si pyta castejsie ako za 3 hodinky, tak mu ponuknem to iste prsko prave preto, aby vypil aj zadne mliecko a aj preto, aby vyprazdnil prsnik. Misko je taky cuciak? To je mile 🙂

@merikac: veru, skusenosti a hlavne rozvaha su na nezaplatenie 🙂 vidim sama na sebe, ze teraz by som mnoho veci riesila prve tri mesiace inak a napriklad aj detstku "vybavicku" by som riesila teraz uplne inak. Darmo, clovek sa uci sam na sebe ;) Chyba mi, ze mi tu nema kto poradit, moja svokra je sice super, ale je to svokra a nie mama a od nej sa dockam skor rad tipu: nerob, nenos, nesmies a podobne ako skus toto .. 🙂 Esteze je tu modry konik ;)

kafoditka
16. nov 2010

Ahojte kocky. Netusim, o com pisete a co mate nove, prisla som vas len pozdravit a dufam, ze vecer si vas docitam.. Filipa vcera ockovali, vecer mal zachvaty placu, od vycerpania zaspal a zobudil sa len o 3:00 a 6:00 na papanie. Dnes cely den ma zvysenu teplotu - okolo 38. Len by sa mojkal a nosil na rukach. Za cely den spapal 400ml mlieka a 3 kavove lyzicky prikrmu.. Dufam, ze zajtra uz bude lepsie..

lulu1983
16. nov 2010

@kafoditka to mi je luto, nech to rychlo prejde a nech sa citi lepsie, chudatko male ☹

adkatarabka
16. nov 2010

ahojte. nebola som na stranke dlho... a ako tak pozeram, zmenilo sa to pomaly na sukromnu miestnost 🙂 Kde len baby beriete tolko volneho casu. To myslim v dobrom 😉 Filipko mal 9-teho 4 mesiace a to je taky hyperaktivny cloviecik, ze sa pri nom nezastavim 🙂 Vsetko ho bavi tak 5 minut a uz musim vymyslat nieco nove. Nasa obyvacka vyzera ako detske ihrisko: tu hrazdicka, tam deka, vsade hracky, kresielko tu aj v kuchyni... no co vam poviem. Dnes sme boli ockovat, tak mi chudatko zaspalo teraz o piatej ☹ Uvidime ako to bude prebiehat. Inak spi celu noc. Ale vidim, ze nie sme jediny. Tak drzim palce a ostatnym ockovanym babatkam. Maje aj vy niektora doma take "hucutske" babatko 🙂 Cim ho zabavate ?

kafoditka
16. nov 2010

@lulu1983 dakujem 🙂

Kocky, pisala som s adelaine na FB, mam vas vsetky pozdravit. S malym Riskom sa trapi, ma silny reflux a intoleranciu na laktozu. Nechce papat, mlieko do neho dostava po mililitroch.. ☹ Maju aky-taky rezim, cvicia, polohuju..len je to velmi narocne a vsetku energiu venuje malemu.. Preto mame na nu mysliet a poslat pozitivnu energiu, ktoru obaja tak potrebuju..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre