Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nina88
2. dec 2010

@robika volala som doktorke, povedala, ake veci si mam na nom 24 hodin vsimat,ze 99% padov z postele je bez nasledku a stava sa to pomerne casto,ale aj tak mam taky pocit zlyhania,ze to neprajem nikomu... Teraz spinka a ja citam vsetko,co by sa mu mohlo stat a trase sa mi cele telo....

oacka
2. dec 2010

@nina88 adelaine spadol malý z gauča. išli tuším k lekárke.

robika
2. dec 2010

@nina88 neboj sa a necitaj si co vsetko sa mu moze stat, ukludni sa, urcite bude v poriadku, vsimaj si ho, ale naozaj si myslim ze bude uplne v poriadku, musis to nejako predychat, viem ze je to tazke, neviem si to ani predstavit, ze aka si vyplasena, ale urcite nemas mat pocit zlyhania, este nas toho caka vela, kym nam vyrastu, vela padov a bolaciek, ktorym nebudeme vediet zabranit...

nina88
2. dec 2010

@robika ved to, ktorym nebudeme vediet zabranit,ale tomuto som zabranit mohla. Uz budem davat ovela vacsi pozor. Taketo vycitky som mala naposledy pred rokom a pol,ked som malej nedala prilbu,pritom sme ju mali zo sebou a spadla z bícykla na hlavu....

bellablonde
2. dec 2010

@nina88 nevycitaj si, nie si ani prva ani posledna, ktorej sa stalo/stane, ze jej dieta spadne 😔
pre pokoj duse by som s drobcom zbehla k dr, budes kludnejsie v noci spat ....

no kocky, pekne pribehy zo vcerajska ste popisali 🙂
@maxara akoze peso hore dole z trnavskeho do mesta ...ufff, obdivujem
@denisse @robika presne pre toto som napokon nesla. Proste viem, ze sasa by revala cely cas v kociku ... kebyze tak husto nesnezi, ze by mala vyhlad (po vonku chodime najnovsie tak, ze jej sklapam striesku, aby madam videla 😀 ) a riskovala by som, ze mi od tolkeho placu zachripne a ochorie
ale zase ja sa nemam na sasu co stazovat, ona je dobre babo, len ju to proste nebavi v kociku
a nebojte, Barunka aj Filipko vam to coskoro vynahradia
ozaj teraz mi napadlo
existuje taka plysova hracka - dost velka - ktora vydava tlkot srdiecka... zeby to barunku vedelo trosku ukludnit a naladit do pohody aj bez toho, aby si ju stale nosila
vcera som mala otvorenu stranku, kde to ponukali... hmmmmm musim to najst

bellablonde
2. dec 2010

http://www.majki.sk/product/hracka-s-tlkotom-sr...
sice dost drahe, ale ak by sa ujala, mas vyhrate 🙂

bambola
2. dec 2010

@nina88 juj ☹ posleduj ju, tiez si myslim, ze len sa zlakol a preto ten plac, teraz bude cely den len na tebe prituleny. myslim, ze sa to stane vacsine matiek a nieje to preto, ze by boli nepozorne alebo zle mamy. ja som ako babatko, tiez zoskocila zo stola 😀

bellablonde
2. dec 2010

a mne 8mesacny petko vyliezol zo sportaka, kym so si myslela, ze v nom spi
(mala som ho zaparkovaneho na balkone)
len zrazu som zacula nejaky suchot.... 😀 😀 a on tam stal pri kociku, zubami nechtami sa drzal na nozickach

bellablonde
2. dec 2010

no a mna vcera mm nepustil za volant
hodinu a pol isiel z prace z eurovei domov do petrzky, aby vzal auto a isiel dalsiu hodinu a pol pre maleho peta do skolky a potom zas kym prisli domov...
za normalnych okolnosti ho chodime vyzdvihnut so saskou
inak ja si uz dakedy pripadam ako mama-taxi 😀 😀

mirka285
2. dec 2010

@maxara tak som si to stopla,cele okno velke obyvackove umyte zvonku aj zvnutra,nalestene,vyumyvany ram trvalo presne 15 minut 🙂 Tomas mi kupil po ceste zo skoly clean,takze obyvackove okno horove,zaclona sa perie,som so sebou spokojna 🙂
@nina88 to sa stane,neboj sa deti to vacsinou prejdu bez ujmy na zdravi...ale ja by som isla s nim k doktorovi...

maxara
2. dec 2010

@bellablonde ty by si to zvladla este rychlejsie ako ja.. aj s prstom v riti 😉

@nina88 neboj, nic mu nie je uricte.. ako pise Bambi, vela deti chyti zajaca za chvost 😉

@mirka285 ved jasne, ze aj mne trva dlhsie cele okno.. ale ako dlho si umyvala jeho polovicu? ha? cize ako dlho MUSELO byt otvorene? Lebo Kafko pisala, ze nemoze ich unyvat, lebo je vonku kosa a prechladol by jej Filip a vo vedlajsej miestnosti vydrzi max 10 minut.. cize ked si vsetko nachystam k oknu, tak ked ho otvorim, dokazem ho umyt vratane ramu zvonku za 5 minut, nie?

denisse
2. dec 2010

@nina88
neboj, naozaj to vo vacsine pripadov nema ziadne nasledky .. mne nela pred rokom a pol spadla pri ohni z lavicky dozadu na hlavu rovno na nejaky kamen .. teda revala ako blazon a ja som nevedela ci trafila ten kamen alebo nie ... som ju celu noc pozorovala, lebo to bolo na horach a nebolo ani kam ist k dr ... dokonca som ju v noci trikrat zobudila a dala na nocnik, len aby som sa uistila, ze jej nic nie je .. viem aky je to pocit, ale neboj zajtra bude maly ok a ten pocit pominie ...

strasska
2. dec 2010

@nina88 ja podam info ake som dostala od 112...pozorovat ci nie je dieta neprimerane spave, ci sa mu pod svetlom zuzia zrenicky, ci nezvracia a ci adekvatne svojmu veku reaguje. Ak by spalo dlhsie ako je zvykom, tak ist urcite k Dr.

zial aj ja mam skusenost: pol rocny Misko mi spadol v noci z postele a rocny zo schodov a zial pri Julke som rekordmanka v zlom slova zmysle. Ta sa mi pretocila ako 6tyzdnova z bruska na zem ☹

maxara
2. dec 2010

Baby ja vam musim napisat este jednu funny story..
Minule som bola v meste, alebo niekde.. asi v pondelok alebo utorok.. a prisla som domov a mm sa prsil ako taky pav, ze opravil kotol 😲 hoci som nepostrehla, ze by bol pokazeny, ale tak vravel, ze sa mu zdalo, ze je tu chladno a tak ze to isiel skontrolovat a zistil, nejako, neviem ako, ze kotol zamrzol a ze ho musel opravit.. tak som sa pytala, ci volal nejakemu udrzbarovi a on ze nie, on sam ho opravil = resetol 😀 . No a par hodin na to, ze ideme kupat Ninku.. Baby, v hornej kupelke a zachode podlaha tak palila, ze sme nemohli ani naboso po nej chodit. V kupelke uplna sauna, ze prvy krat, co mm bol ochotny sa kupat s otvorenymi dverami na kupelke.. Ninka sice hysacila, ale ani sa necudujem.. Na moju zacudovanu tvar hned reagoval, ze ano, uz to opravil znova, ze sa pomylil a omylom nastavil na vystup z kotla 90 stupnov a myslel si, ze to pojde do radiatorov a nie do podlahy v kupelke (mame tri okruhy, podlaha v kupelkach a WC, podlaha inde kde je podlahovka a radiatory). AKozeeee, dost ze 90 stupnov je vystup vela vsade.. takze teraz mame uz druhy den kosu vo vsetkych izbach a hic v kupelkach, ktore nam kuria v byte, lebo mm tvrdi, ze rozhoruceny beton ma dlhy dobeh a ze uz to je naozaj nastavene spravne.. ale radiatori mame stale nejako naslabo, tak neviem.. 😀

bellablonde
2. dec 2010

@maxara maxi co si pipi? ako by som s prsom v riti jednou rukou vladala tlacit kocik?? 😀 😀 😀

mangelika mas veru sikovneho opravara 😝 asi bude treba resetnut znova 😀

maxara
2. dec 2010

@bellablonde 😀 😀 😀 ved zvysnymi styrmi prstami a druhou rukou 😀 😀 😀 😀 uz ta aj vidim ako davas po kriznej chrbtom ku kociaru, prst v riti.. 😀

bellablonde
2. dec 2010

padim si to po snehu a zvesela sa smejem na pohorsenych okoloiducich 😀 😀

bellablonde
2. dec 2010

ja trubka som napisala "s prsom v riti" 😀 heh to co uz sa so mnou dnes deje
leniva som jak vos pod chrastou precitat si po sebe

maxi a co to, co to? husacinka???? mnaaam

alllexa
2. dec 2010

Ahojte dievcata,
pisem z nemocnice, sme tu od stredy minuleho tyzdna:( Malemu vyrezavali absces na zadocku a stale sa mu to nehoji, uz ma tretie antibiotika:(

bellablonde
2. dec 2010

@alllexa ahoj, chudatko male...musite tam byt? ☹ ☹

maxara
2. dec 2010

@bellablonde 😀 😀 😀 😀 tak s prsom by to bolo este zaujimavejsie 😀 😀 😀 Ano ano husacinka, idem uz aj.. dams i aj za teba?

@alllexa 😲 to fakt? este stale ste tam? chudatka.. ☹

alllexa
2. dec 2010

@maxara @bellablonde - no, povodne som si myslela, ze to bude zalezitost par dni a stale sa to natahje. Na sone zistili, ze tam ma este hnis a stale to ma zapalene a zdurene, takze to nema v poriadku. A tie antibiotika sa inak ako do zily nedaju podavat, prve nezabrali, druhe, co mu dali uz oralne, vcera vyvratil, takze je opat napojeny na infuzie. A treba ich brat pat dni, takze aj tento vikend tu ostaneme:(

oacka
2. dec 2010

@bellablonde 😀 😀 😀 😀 😀
@alllexa držím malému maródovi palce. chúďatko. ako je na tom? plače veľa?

oacka
2. dec 2010

@strasska to vážne? si sa nepochválila... ja by som skolabovala. už sa desím,keď sa to stane Kike...

mirka285
2. dec 2010

ahojte...
@alllexa zelam skory navrat v zdravi domov... ja malu nemozem nechat bez dozoru ani minutu,ona sa pretaca uz hore dole,doslova sa gula po posteli 😕

merikac
2. dec 2010

@monline 😀 sova .........ja som uz spala,,,ved rano vstavam o 6 a ziadne dospavanie pri kojeni 😀

merikac
2. dec 2010

@alllexa mooja,,drzim palceky aby ste boli cokoro doma a hlavne ok, bez pluzgierika,,,,,,,,

mirka285
2. dec 2010

@merikac ako v praci,ide to?u si sa s tym aj zmierila pomaly,ze?baby moja mala uz od vcera kaka do kazdej plienky,nebodaj jej idu dalsie zuby?? 😕

merikac
2. dec 2010

@maxara maxi,,taka otazka,,vy mate asi velky barak,,to je postaveny original podla vas,,alebo kupeny, zdedeny, ci prerobeny?????a este mate aj chalupu?...dobre som to pochopila?

merikac
2. dec 2010

@mirka285 v praci fajn,,celkom sme sa s malou zoladili - aj mne mala uz 3 den dost kaka 4x za den,,ale nehnackuje,,tak sa cudujem aj ja, ze z coho,,a tiez myslim, ze zo zubkov,,,,,aj je taka mrzutejsia ako som na nu zvyknuta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre