Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
13. dec 2010

Ranko..
tak ja som mala vcera uuuuuzasny den 😒 Boli sme gratulovat mm tete v Novakoch, resp. v Novakoch bola oslava. Isli sme spolo so svokrovcami v aute, cize sme sa dohodli, ze ked pampusik zacne vymyslat, tak pojdeme. Samozrejme, nevedeli sme ake bude pocko, ake budu cesty, tak sme vyrazili o hodku skor.. a o hodku skor sme samozrejme aj dorazili, cize sme boli uuuuplne prvi, nikde ani nohy a Ninka cela spotena z vajca a "prechodnej" emitexky. No kazdopadne nejako sme sa vytrepali hore na poschodie restiky, sala bola pekne nazdobena. Vybrala som si hned fleka, kde by kociar nezavadzal a samozrejme ze NIE, musela som sa potom ked prisli vsetci, prestahovat 😖 Ale vynutila som si kraj stola. A potom predo mna posadili dve dievcatka, 7 a 9 rocnu.. Plus na rukach nervozna Ninka. Akoze v celej jej spolocenskosti bola uzasna, ale nedalo sa jej vykakat, tak sa predviedla, ze vie aj mrte revat, aj vrieskat, aj pistat.. a najlepsie bolo, ze v tomto jej zachvate revu sa zhromazdili okolo mna tety a babka a vsetci: "Asi je pocikana, asi je hladna, asi je pokakana, asi si chce lahnut, lebo roztvara ruky, asi jej je teplo, asi je prejedena.." A pozerali na nas, ja s Ninkou na rukach sa natriasajuca, ako keby sme boli vo vitrine v cervenej ulicke.. 😠 Nie ze by ich napadlo, ze asi jej je to, ze sa na nu kuka tristo oci, ked sa snazi vysrat a nejde jej to. Nastastie potom zavelila mm sesterka, nech si vsetci sadnu a nech uz je ten prihovor, lebo je hladna, tak sa islo na to a pocas prihovoru som sla s mm Ninku rurkovat !!! 😲 na oslave!!! nastastie mali tam take zakutie so stolom, tak tam sme sa ulozili. Este som sa mm smiala, ze trupik berie rurku na oslavu, ze tolko hadam vydrzime, no ale nastastie ze sme ju mali. 😔
Potom sa Ninke citelne ulavilo, lebo hned sme dosli ku kociku, polozila som ju tam a v tej sekunde spinkala. A samozrejme asi o pol hodinu, sa zacali decka hrat s balonmi a jeden drbol, Ninka sa tak zlakla, ze rozplestila oci, ruky zdvihla a roztiahla a pritlacila k podlozke, pozerala na mna a rev. Tak som si ju utisila a kedze bola tak vycerpana, tak zaspala znova. Toto iste sa zopakovalo asi o dalsiu pol hodinu, akurat s tym rozdielom, ze uz nezaspala. Hned ako si ju vsimol svokor, ze je Ninka hore, hned bol pri nas, ze ju chce hopa a ze ju povlaci po rodine. Co som uvitala, aspon som to nemusela ja. Mm bol "jemne liznuty" a stale sa viac a viac dolizaval, takze od neho som pomoc uz ocakavat nemohla. Ja som si dala tak akurat vermut a uz som bola z neho aj KO, normalne az po jedle sa mi prestala hlava tocit. Starsneeee ako malo uz znesiem. No a samozrejme, ked Ninka zacala mrncat, hned mi ju doniesol, ze Mrnkame... a odisiel.. A tak ja som tisila rozladenu Ninku, ktora bola mrzuta, lebo sa nezobudila sama, ale zobudil ju prasknuty balon a navyse nebola doma.. Neskor sa mi pekne pokakala druhy krat, tento krat pre istotu nejako cudno tlacila, lebo najprv to v plienke vyzeralo ako len prnute trosku a potom pozeram, ze sa jej ten pas tiahne az hore hoooore az po lopatky.. cize fasaaaa, tak som ju tam prezliekala, kym som sa dovolala nejakej pomoci, tiez to chvilku trvalo.. Potom som uz bola nervna ja, lebo som mala plne kozy a Ninka mi strasne odmietala prso. Asi aj preto, ze ked som si tam za roh s nou zasla, tak hned tam prislo to mladsie dievcatko a pozeralo sa a nieco jej rozpravalo.. A tak.. skratka nemali sme ani troksu kludu. Navyse tam cely cas hrala "slizikova" hudba. Dedko vraj az plakal ako velmi ju chcel mat pri jedle pustenu. Konkretne Vivaldiho 4 rocne obdobia. Na tom by nebolo nic zle, mne sa ta hudba paci, ale problem bol v shitnych reprakoch, co doniesol niekto od kompu a dedkov chybajuci nasluchacik. Cize pomerne slusne ta hudba ziapala, v tichych pasazach bola zle pocut, takze bola tak hlasno, aby dedko pocul tiche pasaze a tym padom vsetci tie hlasne pasaze uz nemohli zniest. Nehovoriac o Ninke bojujucej s unavou. Do toho este mm sesternice riesili, ako asi porod strasne boli a ze oni to pozerali teraz v skole a aj nastrih a ze to si oni nedaju robit a preto radsej rodit nikdy nebudu.. A pytala sa mna.. A proste, ked to zhrniem, tak ak som sa bavila nahodou s dospelym, tak o tom, ako Ninka spinka, kaka, papa a co dokaze, alebo o tom, ako sa Ninka narodila. A zbytok casu som sa bavila s tymi dvoma dievcatkami a POZOR s umrnkanou Ninkou, lebo smejkovu mi prisli hned zobrat. A ked som ju ulozila do kocika spinkat, tak hned tam niekto prisiel a zacal ju chnapat za rucicky a stuchat do nej, ze aka je krasna.. Cesta domov s plnym tlaciacim bolavym bruchom bola pre mna pomerne slusnou odmenou za "skvelo" straveny den 😒

sarai
13. dec 2010

ahojte, ako si to tu citam, asi ani vam nechcu niektore deti moc spavat. hlavne tie, co kojite, ako to mate? lebo mne sa zda, ze je to horsie ako na zaciatku. teraz mi sice zaspi okolo osmej, ale do dvanastej sa budi kazdu hodinu a potom kazde dve. takze za noc ju kojim aj 7x. to je strasne vela na to, ze bude mat zachvilku pol roka.

maxara
13. dec 2010

@cigaretka5 vobec sa nestresuj, ani ja nemam vyzdobu.. ja nie som vobec naladena vianocne, ked uz od oktobra v telke ziapu z kazdej reklamy na mna rolnicky.. uz mi to lezie na nervy.. kedysi to zacinalo v decembri, tak som sa aj ja spamatala, ale takto ked zacnu v oktobri, vzdy si poviem, ze im drbe a potom je 20teho decembra a ja len kukam, ze doma ani gula na okne.. Cize teraz mam tiez len taku extra decentnu vyzdobu a to v predsiani na zrkadle vstavanej skrine mam na pricuckach deda Mraza a snehuliaka a v kuchyni mam mega sisku postavenu na skrinke 😒 musim s tym nieco urobit.. asi vytiahnem moje vianocne zavesy a zavesim.. asi tento tyzden

maxara
13. dec 2010

@gabika41 vitaj medzi julovkami.. uz by sa mohla aj @nununka osmelit 😉

@macik27 vyskusaj rurku, ako radi booklover, my ju mame teraz po mrkvicke takmer na kazdodruhodennom poriadku

gabika41
13. dec 2010

@katarina7777 dakujem 🙂
@booklover@macik27 Lucka mala problemy s bruskom iba raz a musela som pouzit rektalnu rurku a po tomto zazitku som si povedala dost a stacilo a isla som si kupit do lekarne homeopaticke kvapky BioGaia,kazde rano som pridavala do mliecka zo 4 kvapky a od toho dna,sa mala kazde rano pekne vykakala.Zacala som jej ich davat i z toho dovodu,ze mi sme skoro od porodu na umelom mlieku,tak aby som jej trochu imunitu posilnila.Davala som jej ich asi tak 2 mesiace,potom som si povedala,ze vyskusam nedavat....a stalo sa a bolo to v pohode.Dnes jej ich idem kupit znova,lebo ako sme presli aj na prikrm tak zacala mat znova problem,lebo mne sa pravidelne vzdy pred vychadzkou v stolicke vykakala.Ked tak rozmyslam,tak mne sa este v spankuv postielke nevykakala.....
@mirka285@merikac no to si povahu dietata moc nevyberies,lebo moj brat ma tiez 12 rokov stareho syna a ten je zase druhy extrem este straaaaaaaaasne detsky,on sa este stale chodi maznat za mamou a jeho uz 16 segra na to strasne ziarli,to su same sceny o laske a nelaske.......

Inak vsetko najlepsie vsetkym Luckam
@booklover my sme sa tiez minuly rok pustili do stavby,akurat dnes som konecna zalozila blog na streche.Mozem povedat len tolko,ze je to dobry ocistec.....my si vsetko robime sami......

maxara
13. dec 2010

no a mna dnes caka gynda ☹ som cela nervozna a uplne najviac sa bojim toho zasivania krcka, ze ako mi to chce spravit, ci teraz, alebo niekedy inokedy, ci zaziva alebo az po mojej smrti od bolesti.. ufff, normalne mi lieta hmyz po zaludku 😔

booklover
13. dec 2010

@maxara uff... krute. ja pri zazitkoch, ktore sa emocionalnym vypätim ani nepriblizuju tomu tvojmu, zvyknem svoje pocity manzelikovi zvestovat citoslovcom: "vrrrr!!"

booklover
13. dec 2010

@sarai nasa niekedy v noci nepotrebuje papat, len cikat, alebo ukludnit...

booklover
13. dec 2010

@maxara my mame vianocnu vystrihovacku v okne a na stole adventny veniec a medovnicky. tot vse 🙂

booklover
13. dec 2010

@maxara @macik27 inak, nam veeelmi pomohlo davat Janku kakat na nocnicek, tlaci sa jej dobre a rychlo a to napriek zhusteniu prikrmami

sarai
13. dec 2010

@booklover ja ked jej nedam cicnut, tak sa len rozplace.

kafoditka
13. dec 2010

Dobre ranko 🙂 my strasime hore uz od piatej, fesak je mrzuty ale teraz napodiv lezi ticho a kludne v postielke, vsak coby nie, od piatej este nespal ani minutku.. Baby Filip ma posledne dva tyzdne nejake tiche obdobie. Vobec "nerozprava" Ziadne gagag hagu gue agiii proste nic. Len sa sem tam usmeje ked ho posteklim ale inak ziadne zvuky 😕 Teda ak neratam plac a mrnkanie... Svokra tvrdi, ze to ma teraz taky utlm a potom sa pekne rozrozprava ale co ja viem?? Aj sa mu prihovaram, opakujem mu slova a on len kuka - a nic.. Dnes mame toho vela postihat, takze idem si umyt vlasy, uvarit malemu obedik a potom smer Kika, Avion a vecer kupit stromcek.

Vsetko najlepsie prajem malym aj velkym Luckam 🙂
@maxara Rano mi zapne Peto PC, nahodi mi tam kona a krici na mna : Zlatoooo, Maxara tu ma prispevok na pol strany ty kokso, to bude asi nieco zaujimave, pod citat, potom mi povies 😀 😀 Strasne lubim tvoj recnicky talent 😉 A verim, ze si bola na oslave pekne na nervy, toto nemusim, ked sa nahrnie 300 ludi okolo Filipa, kazdy si melie svoje a ked zacne maly rukat tak porad su vsetci mudri ako radio.. 😠 No ale zvladla si to pekne, s kludom anglicana. Tak mas chvilku pokoj co sa oslav tyka... A ani ja nemam okrem vianocnej ruze ziadnu vyzdobu a vobec ma to nesere.. Budem to riesit cez vikend..

booklover
13. dec 2010

@gabika41 ta poloha v stolicke asi pomaha tlacit. nocnicek v tomto robi zazraky. ved aj instinkt hovori, ze po sediacky sa lepsie tlaci aj nam,. nie?
my tiez vsetko sami, sem tam daky bratranec dobehne. ked sa stavia, ani sa nevidime velmi... ja varim a som s dcerou a muzik z prace rovno na stavbu... ale teraz, v zime, odpocivame 🙂

booklover
13. dec 2010

@sarai nasa si pomaly zvykla pri spanku na cumlik, takze zabera aj podat, ked vypadne...

booklover
13. dec 2010

@maxara ☹ nezavidim... a neslubil anesteziu?

booklover
13. dec 2010

@kafoditka @maxara mudre rady od rodiny... dolezite ako 5 korun v banke... to pozname. a pritom by najviac pomohlo, keby bol klud.

adelaine
13. dec 2010

dobre ranko vsetkym ,
@sarai my sme na UM a je to rovnake, budi sa stale, aj ked to nie je
priamo na papanie ( papa 2x za noc) ale kruti sa, mrvi sa, kope, nevie
sa ulozit, nenormalne place zo spanku a pod.
hlavne je zavisly na cumli, a ten ked mu vypadne, tak sa budi a mrnci ☹
nekludne spava.

a inak, vsetko najlepsie Luckam 😉

booklover
13. dec 2010

@adelaine my sme skusili asi hodinku pred spankom dat ryzovu kasicku a dcera spala dorana 🙂 ktovie, ci to zaberie aj dnes...

luminkasp
13. dec 2010

vsetko najlepsie luckam 😉

kafoditka
13. dec 2010

@adelaine ako citam, mame rovnake deti.. 😉

sarai
13. dec 2010

@booklover
@adelaine moja cumel nechce uz od 2. mesiaca, vypluva ho. takze mne cumel nepomoze.
a ako vies, kedy chce papat? ked mu davas tak 2x za noc? lebo moja sa tiez mrvi a ked ju nezoberiem, tak sa rozplace. takze ja ju musim nakrmit vzdy. 😒 ale na 6. mesacne babo mi to fakt pride vela. tu som nasla, ze by to malo byt tak 2x za noc http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim/nocne....

denisse
13. dec 2010

ahojte ... my sme uz boli rano na ockovani, povodne sme isli len na druhu hexu, ale pichla nam hned aj druhy prevenar, tak dufam, ze to dobre zvladneme ...

@sarai
mne sa mala tiez budi castejsie ako ked bola mala ... a myslim, ze to nie je o jedle .. proste ju prsnik upokoji a umozni jej znova zaspat ... myslim, ze aj ked kojim 6 - 8 krat za noc, tak v sucte asi nevypije viac, ako keby som kojila dvakrat a ona by bola naozaj hladna, tak by vypila viac na jeden sup ...
s nelou som mala to iste, zacalo to zhruba ked jej zacinali zuby a ukoncila som to nasilne, ked mala jeden rok a pocet kojeni obcas dosahoval aj 13 za noc ... 😒

maxara
13. dec 2010

@booklover no ja asi vyskusam mozno teda ten nocnicek.. teda ked bude Ninka tlacit a nepojde jej to, skusim ju tam dat.. mam tiez taky "pohodlnejsi" .. a ten krcok neviem.. ☹ normalne mam strach.. sa az bojim sa ist teraz osprchovat a vyrazit, uplne mam zimomriavky a zviera mi zaludok...

@kafoditka @booklover ano, ta rodina ma dorazila.. akozeeee, aj ja som sa tesila, ze pokecam s niekym dospelym, alebo aspon s nim, kto vie rozpravat ☹ a ked sa pritrafilo, tak to bolo zas len o plienkach a soplikoch.. a najhorsie je, ze isla okolo jedna teta, vysypala na mna tieto obligatne otazky a ja naucene odpovede, potom isla druha, tretia, stvrta.. namiesto toho, aby sa zgrupili naraz a rovno im vsetkym poviem to iste len RAZ.. normalne som uz po tretej tete chcela vstat, zacinkat na poharik a formou prihovoru vsetkym zvestovat radostnu udalost, ze Ninka krasne spinka od do, ze kaka dvakrat denne rano a vecer a pod.. ale to by asi bolo moc drze..

sarai
13. dec 2010

@denisse a ako si to ukoncila?

adelaine
13. dec 2010

@sarai
viem to tak, lebo u nas je to viacmenej pravidelne, o 20.30 ho ukladam nakrmeneho spinkat,
potom sa budi okolo druhej v noci a o 5.30 nadranom....to by bolo fajn, keby medzitym nebol milion krat hore
a keby si od piatej rana nestebotal v posteli

@kafoditka to bude asi tym vekom, viacero je takych ako pocuvam...dufam, ze toto rychlo
pominie a budu nam dobre spinkat

maxara
13. dec 2010

aj ja sa pripajam ku gratulaciam pre LUCKY male i velke a odpajam od konika a idem ☹ drzte palce..

mirka285
13. dec 2010

dobre ranko...tak Linda dnes strasny rev uz o druhej,potom zaspala a zobudila sa az o pol siedmej,najedla sa a potiahla do deviatej,takze nakoniec som sa este super vyspala...
@maxara tfuj,tfuj,tfuj,nech dnes dobre dopadnes..inak ta obdivujem,mna by nikto na taku oslavu ani len nedostal.... jamoj dnes plan dna je trosku poupratovt a na stvrtu ideme na tie klbiky,takze dnes abi von nepojdeme,tak malej bude musiet stacit,ze sa prevezie v aute...a vsetkym Luckam len to naj 🙂

mirka285
13. dec 2010

@booklover a ten nocnik skusim tiez,viem presne kedy mala kaka,tak skusim..ved za vyskusanie nic nedam...moj Tomas napr. na nocnik nechcel vobec,jeho som musela davat na dospelacky zachod,ale pocikaval sa do plienky do dva a po roka,tak tomu by som sa chcela pri Linde vyhnut...

sarai
13. dec 2010

@adelaine vsak to, ze ked pises, ze sa medzitym budi casto. ci to sa len zobudi a hned zaspi?

kafoditka
13. dec 2010

Taaaakze babulky moje krasne, dobra sprava hned zrana : Volala mi pani z UPSVaR a uz mam schvaleny rodicak 256eur 😵 Dnes to mam prist podpisat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre