Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
8. jan 2011

@bambola: planujem, ale z ineho dovodu, uz som raz pisala, ze risko sa najnovsie naucil rozopnut si plienku cez pyzamo, ci body, alebo teplaky, jednoducho nahmata zapinatie a potiahne a nasledne cika 😅 preto rozmyslam nad latkovymi, lebo tie nie je tak jednoduche rozopnut, ale zase sa mi zda, ze je s nimi dost ostara, preto som zvedava na nazor niekoho, kto ich pouziva. Rozmyslala som davat latkove cez den a jednorazovku na noc. Inak suhlasim s @mirka285 - nemyslim, ze sa dieta tymto nauci skor na nocnik.

katty17
8. jan 2011

@kafoditka - ja som tiez dnes jazdila na oktavke diesel a skapalo mi to dva krat. 🙂 ale vobec necitim istotu. sama by som si este nesadla do auta a s malou uz vobec nie. takze budem pekne trenovat 🙂

katty17
8. jan 2011

co sa tyka tych plienok, tak mne praveze mamina a krsna vraveli ze predtym deti chodili ovela skor na nocnik. teraz ked su pampersky tak deturence necitia vlhko a tym padom dlho vydrzia v pamperske. ked sme my boli male tak tie obyc plienky neboli pohodlne a tym padom nas maminy davali skor na nocnik. . ja som vraj zacala chodit na nocnik ked som mala sedem mesiacov. 😉 cize podla mna je to len a len o pohodlnosti plienok a maminiek a od toho ci mamina sa rozhodne ucit babatko na nocnik skor ci neskor.....

katty17
8. jan 2011

nasa dnesna prechadzka:

robika
8. jan 2011

@luludi vraj s tymi modernymi latkovymi plienkami nie je vela prace, pretoze sa iba peru a nezehlia sa, treba asi vyskusat, ci vam to bude vyhovovat 🙂

kafoditka
8. jan 2011

@mirka285 Miri takze teraz mi maly scucol 180 mlieka hami2, tak neviem, ci od tolkeho hladu alebo mu fakt chutilo 😉 dam mu este vecer a uvidim...
@katty17 ja tiez este nemam uplnu istotu a este nikdy som neviezla maleho sama v aute, ale preto teraz jazdim co najviac, aby som sa vyjazdila a nabrala odvahu, ved na najblizsie stretko k Maxi by som chcela ist uz sama 😉

bambola
8. jan 2011

@mirka285 to mozno nie ale ked ma teraz pohodlne sucho aj po nacikani a zrazu sa to zmeni..... hned bude curat tam kde ma 😀 aaale tak to je len teoria 😉
mirka co ti budem hovorit...nebola som lebo pol dna mm spal po sluzbe aj ked sa vyspal v sluzbe, no a mali sme vybavit viac veci, okrem ineho ist po tortu do vrakune tak som myslela, ze sa zastavime aj na tomasikovej pri kocikoch ale samozrejme vyrazali sme o druhej a on si uz o tretej dohodol rande s kamaratom a moje kociky mozu ist dokelu. on ked sa s niekym dohaduje tak to je katastrofa, to, ze som ja nieco chcela je bezpredmetne, este to aj bolo poceste 😠 😠 😠 😠 joj, zase som sa vytocila. druhy pokus sa kona v utorok

mirka285
8. jan 2011

@katty17 podla mna je to skor o pohodlnosti mamiciek,neviem ako vase decka ale moja Linda sa citi v posranom dobre 😀 a tie latkove plienky su na zaciatok dost velka investicia,cca okolo 300 eur...

mirka285
8. jan 2011

@bambola Mati dobra teoria,daj vediet ked sa ti osvedci 😀

bambola
8. jan 2011

@luludi joj vsak ja ju nechcem naucit na nocnik skorej 😉 len suu proste deti ktore su pohodlne a nepytaju sa na zachode a proste pustia do plenky, z lenivosti. alle si myslim, ze ak bude plienka latkova tak jej bude nepohodlne to mokre a zacne sa pytat aj ked predtym odmieta 🙂
a co sa tyka dugyni ona funguje na tej komunikacnej bezplienkovej metode

bambola
8. jan 2011

@mirka285 ja dufam, ze ju tak pekne vychovam, ze sa bude pytat na zachod aj bez toho 😉 a pekne vzorovo 😀 (ach jaj sladka nevedomost 😀 😀 )

kafoditka
8. jan 2011

no moj ked uz bude pekne sam sediet tak ho skusim dat rano na nocnik, on sa mi vzdy rano elegantne pokadi, tak skusim, co s nim spravi nocnik...ked nie, nebudem to silit, ked sa mu bude pozdavat, len sa potesim 😉

katty17
8. jan 2011

@mirka285 - miri sandra v pokakanej plienke nevydrzi ani minutu. hned zacne mrncat a neprestane kym jej nedam cistu plienku 🙂 cize hned ako pride leto malu budem ucit bez plienok 🙂 ved na dvore u nasich moze 😉

katty17
8. jan 2011

ale s tymi plienkami je to velmi individualne. kamoska nemohla malu ani za svet naucit na nocnik. a to mala nervy zo zeleza. trvalo to velmi velmi dlho. dva roky bude mat a este stale jej nechce chodit na nocnicek.

katty17
8. jan 2011

@kafoditka - domi, sandra presne medzi pol osmou a osmou kazde rano kaka. 😀 . ked sa zobudi o pol osmej, tak blaboce ako o dusu, zrazu nastane totalne ticho a to uz vieme ze tlaci 🙂

luludi
8. jan 2011

@bambola jasne, uz rozumiem, to potom nie je zla teoria, znie to dost rozumne. O bezplienkovej metode som pocula a aj citala, ale do praxe som teda nemala odvahu ani chut to skusat, musim priznat dobrovolne
@robika: s pranim nie je vela starosti, len neviem, ako casto sa musia menit v plienke tie sajuce vlozky, napr. kazdych 15 - 20 min by sa mi to asi nechcelo 😒
@katty17 suhlasilm... s detickami je to individualne, niektore sa naucia rychlejsie, ine nie... sme zozali uspech s pancuskami od teba 🙂 risi dostal pancuchy aj od starych rodicov a babka potom horekovala, ze ake nosi paradne a oni mu len take obycajne darovali 😉

kafoditka
8. jan 2011

@mirka285 ja tie golfky od casualplay neviem nikde najst.. 😕 ani na youtube... nemas priamy link?

katty17
8. jan 2011

@luludi - to som velmi velmi rada ze pancusky sa ujali. my ich tiez nosime s radostou. su take hrubsie cize akurat nateraz. supnem jej len overalik na to a sup do fusaku.cize vobec ju nebabusim .

tinaki1275
8. jan 2011

baby s tymi plienkami to zavisi fakt od dietata..moja je ako Linda ,aj v posratom bude hodiny cucat a ani nemukne..ale pravda je ze je dobre ked dieta zacne samostatne sediet davat ho uz obcas na nocnik .,.a ked viete cas kedy kaka napr.tak este lepsie..mna vraj mama takto naucila kakt do nocnika od nejakeho siedmeho mesiaca a segru tiez..zase moje krsna snim je ostara..jeho mamina si na to spomenula dost neskoro tak od roka a pol zacala s nocnikom a Anula ma za mesiac 3 roky a este stale beha s -plienkami ..ju proste otravuje pytat sa ,lebo musi odbehnut napr. od hry a to sa jej nepaci tak to radsej urobi so plienky ,ved jej to nevadi ..a tak jej raz dvakrat dala plienkovu a mala jak natruc aj v mokrom vydrzala a nic nepovedala..ked sa jej pytam ze ci ma este plienku ako male babo tak sa mi smeje do ksichtu ze ano a co ... 😒

bambola
8. jan 2011

no ja malu urcite budem davat hned po prebudeni lebo ona v noci vobec necika, ked som ju parkrat aktivne prebalovala hned po zobudeni tak mala uplne suchu plienku 😉 ale vycika sa do 10 minut po zobudeni ale fakt, ze durch, to je taka davka 😀 ta plienka ma snad vtedy aj dve kila 😀 😀 😕

bambola
8. jan 2011

tak toto je naša polročná krásavica 😵 😵

merikac
8. jan 2011

@bambola Matka je naozaj krasne babatko a my bezvlaskovi mozeme len tisko zavidiet tie pramienyk ucierok..... 😀

luludi
8. jan 2011

kolkokrat denne a ako dlho este spavaju vase poklady? u nas sa to teraz lame.. predtym risi zaspaval vecer o siedmej, teraz je hore aj do desiatej.. sice potom spi az do rana, ale aj tak

kafoditka
8. jan 2011

@luludi Lucka mne spava maly doobeda hodinu, tesne po obede chodievame von a to potiahne v kociku tu hodinu a pol a potom vecer okolo 18tej pospi taku pol hodku-hodku, ako kedy... zaspava okolo 20-21 a v noci sa este 2x zobudi na papanie...
@bambola Mati, ako malej podrastli vlasky odkedy sme sa naposledy videli 😉 a tie modre okale 😵 😵

janulienocka
8. jan 2011

ahojky dievcata, nestiham prispievat, @maxara maxi udaje do tabulky: vaha 8970, vysku neviem:(, jakubko je valibucik, zubky zatial nemame, zatial dojcim, papame aj zeleninku na obed, vecer kasu, v noci sa mi budi 3 -4 x :( hadam sa to upravi

bambola
8. jan 2011

@kafoditka uz jej aj padaju do oci, je cas na sponku 🙂
@merikac neboj este sa nazapletas vrkocikov 😉
@luludi nam sa to tiez teraz meni tak sa ju snazim usmernit aby to malo nejaky system 😉

tinaki1275
8. jan 2011

@bambola je krasna ta vasa vlasatica🙂

tinaki1275
8. jan 2011

my sme momentalne bez systemu ..teda system podla toho aka bola noc.. 😒 uz som z toho unavena..ak spi v noci je to ok aj cez den a spi doobeda tak hodku a okolo jednej polhodinku a potom 3 hodiny od stvrtej az do siedmej..a spat chpdi az okolo desiatej..ak nespi v noci ,tak nespi ani cez den maxim.ten poobednjasi ale miesto 3hod.tak 1,5 hod...ako napr.dnes...a dnes pre zmenu ani neje 😒 z troch krmeni mliekom mi vypila po 40ml-50 ml ..nechce ani caj..a zeleninu zjedla asi 50 g...a ovocie co vzdy zhltne som tlacila lyzickou pomedzi stisnute dasna asi 45 minut a natlacila som do nej asi 70g.. 😠 som sama a unavenaaaaaaaaaaa.....a este ma caka 3 hodinovy boj ...

kafoditka
8. jan 2011

@tinaki1275 Mati ja si myslim, ze aj deti maju svoje dni, kedy im moc nechuti papat.. mne takto jedol vcera Filip. O 9:30 mal popuceny banan s jablckom a keksom, obed mi odmietol uplne, mlieko o 15tej takisto a az okolo 17tej si zmyslel, ze je predsa len hladny, tak som mu dala polovicu tej vacsej hippky cestovinovej a to bolo vsjo, lebo spat isiel bez vecerneho mlieka a vypil ho v polospanku o 23tej, ked mrnkal zo sna... takze tak. A napr. dnes mi uz papa ukazkovo a vsetko..

denisse
8. jan 2011

@tinaki1275
ani nevies, ako velmi ti rozumiem ... drz sa, ja sa tiez snazim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre