Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
23. mar 2011

@bambola no ja radsej nebudem pchat ruky do osieho hniezda,bo mi to zrataju aj s urokmi...

noemarta
23. mar 2011

dobre ranko,
vidim ze vsetki tu riesite spanok nasich deti, ze skoro vstavaju, ze sa budia dost casto v noci.... aspon nie som sama...
dnes by aj Nela rano asi potiahla,aleeee uzasny sused oproti zacal od 6,50 vrcat s orackou, akoooooooooo...... 😠 😠 😠 😠 😠
Dnes mam susedu doma, tak ideme niekam s detmi na vylet, na kafe, sa tesiiim....

@bambola evidujeeeem, ze ides upratovaaaat 😀 😉
Ty chces uz zacat odstavovat prso???? ja mam z toho tiez strach, ako bude vyzerat ten proces odstavovania.... ☹

cherryl
23. mar 2011

maminky využili ste zavinovačky s pevnou vložkou alebo bez pri letnom bábatku 😵 ?

noemarta
23. mar 2011

😉 @cherryl ja som zavinovacku vobec nepouzivala 😉

kafoditka
23. mar 2011

@cherryl ja som mala perinku s letnou vlozkou asi len 2 tyzdne, bolo leto a strasne horuco, maly sa mi velmi potil..

zuzik1983
23. mar 2011

@cherryl cez den takmer vobec ,hlavne na noc,aby mala bola stiahnuta,nech lepsie spinka

katarina7777
23. mar 2011

baby mne je na figuuu, vcera som to s upratovanim prehnala ☹ totalne som zahlienena ale aspon leovi sa polepsilo

miki060707
23. mar 2011

ahojte, no mne malý poslednú dobu tiež vstáva skoro, dnes o pol 6, ale pred 8 si išiel schrupnuť do postielky, ja som si niečo spratávala, a teraz čakám kym sa zobudí, spapá banánik a ideme na dvor, na dome majstrov, tak pôjdeme niejaké pivká kupiť 🙂 variť nemusim, ale pôjdeme si kupiť niejakú zeleninu na šalat...idem si vás prečítať

@cherryl inak ja som zavinovačku využila, aj perinku, mi máme doma dosť chladno, mali sme tu jak klimu, vonku horuco a tu fajne sviežo, tak ja som ju využila a teraz mam zavinovačku ako podložku bud v kočiku, alebo len tak na posteli 🙂

bambola
23. mar 2011

@noemarta ano specialne teba som myslela 😀 😀
@cherryl ja vobec aj ked som mala kopu periniek este po mne 😉 ale mala v tom nechcela byt teraz pouzivam perinku ako mantinel aby sa neobuchala o postielkove tycky 😀

vierkaha
23. mar 2011

DObré ránko,
tak môj MAťko trhol asi rekord v nejedení. Včera o 17:00 zjedol celý banán a potom večer už nechcel vôbec nič len čaj, takže išiel spať hladný. Zobudil sa s revom o 2:00 tak som ho pomojkala a spal ďalej, o 5:00 bol už zase hore tak som mu skúsila dať jesť, čo nechcel, ale vypil plnú fľašu čaju a zobudil sa o 9:30 😕 A teraz ráno zjedol asi 120ml kaše. No ale aspoň som vyspatá.
@bambola ja som upratovala včera, ale večer mm písal seminárku a dnes môžem zase 😠 pod stolom natrúsené na ňom kolieska od pohára a ráno evidentne nevedel čo si má obliecť tak sú handry rozhádzané po celej obyvačke, asi ho postrelím 😠

tinaki1275
23. mar 2011

Dobre ranko damy ,my mame klasicku noc za nami ,asi 4 zobudenia...a o pol piatej rano presun ku nam do postele.. aspon ze to moje dieta od siedmej rana spi do deviatej -pol desiatej..lebo inac by som si to hodila keby ze vstava este ako vase o siestej rano ..
@denisse nechapem ako to zvladas..ty is fakt "zelezna zena" ja mam problem so spankom malej mesiac a to mam len ju ..ty mas este aj Nelku ..ja si to neviem ano predstavit..fakt mas moj bezmedzny obdiv 😉 ..ale prezrad ..na niecom slapes? 😀
@katarina7777 ty si tusim neda spovedat ..upratovaci maniak ...dojdi aj ku mne ,nemas to tak daleko .. 🙂
@monline ako Nika?
@mirka285@noemarta baby ste sa ani nepochvalili ze ako ste vcera dopadli na vylete..

tinaki1275
23. mar 2011

@cherryl ja aj ked zijem v grecku som perinku vyuzila prve dva asi tyzdne lebo sme mali naplno klimu doma ,mne to vyhovovalo lebo sa mi lepsie mala v perinke chytala..a to ja mam obe ruky lave.. 😀 a potom som ju mala ako vystelku v hlbokom kociariku ..

noemarta
23. mar 2011

@tinaki1275 dobre, nakupili sme to co sme chceli, cize pre nase hladne male krky,dali sme kafe + kolacik na teraske, trosku sme sa presli, a hajdeho na slovenko domov. 😉

luminkasp
23. mar 2011

@cherryl ja som v spanielsku, vobec som nemala ani jednu
ahojte maminky, tak my dnes budeme mat dlhy den, tereska sla zo skoly na celodenny vylet do granady, tak budem na nu cely cas mysliet, o 5 mam zas anglinu. je tu nadherne pocko, tak budeme s albertikom zas cely den vonku 😉 uz nam kvitnu kvety, sa tak tesim, aj albertik 😎 babulky, kolkokrat davate denne papat? ja davam napr na obed ( alberto zje) pol jablka s ryzou a kuracim maskom a na veceru napr pol banana, pomedzi to 2x trosilinku chlebika s dzusikom, je to dost? vazime 7800g, tak mna zas asi pediater raz pochvali...

katka55
23. mar 2011

ahojte 🙂 tak my sme na dzedzine, strazime svokrovi dom a uz sme aj vyuzili prve spanie na terase. to je asi jedina vyhoda RD, lebo inak je s nim iba ostara 🤐 predtym som byvala v dome, tak viem, co to je 😉
@bambola inak mna bolieva chrbat aj z toho plavania... asi tam hadzeme dost neprirodzene polohy a aj zavazie = Patrika mam riadne 😀
@cherryl u nas mala zavinovacka s pevnou vlozkou velky uspech. a hlavne pre navstevy to bolo super, lebo sa nebali vziat babo na ruky 🙂 ale patrik bol taka zmrzlina. vtedy boli horucavy, a on nemohol mat ani kratky rukav, lebo hned kychal a ckal. takze stale bol v zavinke. neskor v nej este spaval 😉

vierkaha
23. mar 2011

@katka55 ja som bývala v byte asi rok s bývalým a ti poviem, že jediná jeho pozitívna vec bola, že som mala všade blízko. Neviem si predstaviť čo by som tam s malým robila. Aj keď niečo iné je byť v starom dome a niečo iné v novom. U našich by som si to tak neužívala, u nás mám síce nervy, že je to tu ešte rozbombardované, ale keď to dokončíme tak budem veľký spokofón ( @maxara ďalší zdomácnelý výraz 😉 )

vierkaha
23. mar 2011

@katka55
@bambola tak sme to s mm včera preberali a aj my asi budeme chodiť plávať ( včera za celý deň sa malý ukľudnil len vo vani, tak sme ho tam nechali 40 min a dopúšťalio teplú vodu), ale najprv si pôjdem omrknúť podmienky 😅

denisse
23. mar 2011

@tinaki1275
ale ved my teraz celkom spime .. mne tie budenia nevadia, ked ju len nakojim a spime dalej .. mne vadili noci prechodene s malou na rukacha s revom ... a dufam, ze take sa nam uz nevratia .. a nelu mam v skolke ... je pravda, ze velmi potrebujem trosku vypnut od deti .. mat moznost aspon niekolko hodin uplne nemysliet na deti 🙂 a potom znova dokola 🙂

maxara
23. mar 2011

Ranko trubelky.. vcera ma ten kon tak nasral, ze som sa nezmohla nai zrekapitulovat moj den..Tak aspon trosku teraz vyuzijem cas, kym tu je svokor a zabava Ninku.
Takze ked sa Ninka zobudila, plachla som s nou na vylet do BA. Isli sme k tej mojej kamoske co caka neskor ako ta druha tehu kamoska. Cize som bola trosku pod palbou otazok, ktore som aj ja riesila, ale chapem to, ze sa zaujima a aj som bola rada, ze mozem pomoct. Potom sme boli spolu vo wenice. Ona si tam moc nekupila, ale ja som tam zbadala akciu na bodynka letne, cize trickove body a tielkove body po 1,20, tak som Ninke kupila tri tielkove a jedno trickove. Kupila som jej troje pancusky, krasne.. ruzove, fialove a zelene a vsetky tie farby boli take svieze. No a potom som zbehla este kuknut do oddelenia pre take pol rocne a viac deti, takze skratka vrchne tricka a gatuse tam mali.. videla som tam krasnu riflovu bundicku s takou bavlnenou vlozkou, co sa da vybrat, ale chlapcenska bola. No kazdopadne som nepozerala nejako dokladne, lebo ani nejdem hovorit, ze babskych veci malo stokrat viac, cize urcite by som nasla aj pre Ninusu bundicku, ale kedze mame, tak som hodila klapky na oci. ALe aj cez tie klapky som zbadala krasne zelene satocky, z ktorych som ostala uplne unesena, cize som ich kupila. Najlepsie bolo, ze tam maju tak hlupo tie ceny a vsetky bez dane, cize prakticky som nevedela presne, kolko budem platit a nakoniec som ostala velmi milo prekvapena, lebo saty stali iba 6,40 😲 .. takze za cely nakup, 4 bodyna, 3 pancuchy, 2 gatusky (spodne pradlo na oducanie od plienok) a 1 saty som platila 22e a vsetko mam v super kvalite, cistej bavlne.. proste som spokojna.. a hlavne s tym, ze maju aj ine farby ako ruzovu a modru. Proste velky vyber, asi im doniesli novy tovar, lebo raz som uz bola aj sklamana.
Samozrejme, ked som tam uz bola, volala som tej druhej tehulke, ze co jej mam kupit a hned mi dala za ulohu male overaliky, lebo vraj nikde nemoze zohnat, cize kupila som jej jednu 50tku supravu, s ciapockou a rukavickami, 3x56, 3x62 a este nieco ale nemozem si spomenut a platila som 33e. Potom som jej to odniesla a bola unesena 🙂 , tak som rada. A od nej som isla uz s mm (som ho vyzdvihla v robote) do eurovey po tie plienky. Akoze mam doma 13baleni. Zatial som vyskusala teraz pred chvilkou jednu plienku, takze zatial neviem, ci sa mi pozdavaju. Ale kazdopadne este 19 baleni ma caka v obchode. Sa tesim.

bambola
23. mar 2011

@katka55 kati mna isto nie z toho plavania, navyse mata je lahka a vo vode uz duplom 😉 ja uz mam s tym problem vyse tyzdna odkedy takto spavame 😒
@vierkaha ja mozem len odporucat 😉 vcera bola uplne super, lebo tam capkala vodu okolo seba a spliechala, dokonca som ju uz aj ponorila a ani sa nezakuckala 😉 no je vidno, ze ma z toho radost 🙂

maxara
23. mar 2011

@cherryl ja som teda perinku vyuzivala aspon mesiac, byvame v dome a tiez sme mali podla moznosti chladnejsie .. co sice nejak dramaticky chladno nebolo, ale nebolo tak teplo, ze by sa potila v tom, takze som ju balila. Deti to maju vseobecne radi a citia sa bezpecne. A hlavne si nevedia ovladat ruky a nohy, co ich strasne vyrusuje (poniektore deti nimi tak sibrinkuju, ze sa skriabu na tvari a budia sa tymi ruckami, su z toho na nevry a pritom staci tak malo). Zaroven som sa citila aj ja bezpecnejsie, ked som ju prenasala, alebo chytala. A ked uz aj by som si ja verila, tak mm ked ju drzal, furt som panikarila. takto som bola spokofon. A mala som len jednu perinku s letnou vlozkou a dve rychlozavinky, take stvorce na suchy zips. Ale aj s jednym len by som si vystacila. A teraz ich pouzivam bud ako podlozku (mala na nich spi na gauci doobeda a poobede) a druhu mam v kociku, ako perinku. Cize ju supsnem do deky a zakryjem rozprestretou rychlozavinkou.

@bambola draha, super.. gratulujem.. aj my sme tak, ze hned ho pekne chytila a hryzla do sosacika, ale samozrejme jej islo vela aj do pusy, je pocut ako loga a aj na plienke je to dost zretelne, kedze zakratko je plna kopcom. 😀 Inak som rozmyslala nad tym tvojim kojenim a napadlo ma, ze ci nechces tak Matku odstavovat postupne, ako sa odstavuju same deti, ked maju maminy malo MM. Ze by si jej napr dala pit z prsa normalne ked pyta a potom zakratko by si ju odpojila a dala by si jej docucnut UM. Okrem toho, ze by ho vypila viac, na dlhsie by ju to zasytilo, tak by ti vlastne takto znizila produkciu mlieka, lebo by vlastne odpijala len polovicu. Teda ak chces prejst na UM

jaruska8
23. mar 2011

Ahojte baby,
vidím, že preberáte odstavovanie... Ja som chcela, respektíve mám v ,,pláne" kojiť tak do roka aspoň. Ale napr. ja vidím, že malá keď je napapaná po desiatej a po obede, tak už mi odmieta, čiže nie je závislák malý. V noci mi papá 1-2x, mne sa dokonca stalo, že mi večer 2x odmietla jesť po kaši, lebo to bolo o 8 a ešte mala jedno kojenie o 6, čiže nebola hladná, tak som kojenie zredukovala na 4x denne plus noc. Zatiaľ to takto vyhovuje nám obom.
Z odstavovania mám ale aj tak strach... 😒 Tie dva večery, keď nechcela piť som dosť zle brala, to ja som skôr závislák. 😉 Holt, nútiť ju nemôžem. 😉

@denisse
@bambola

katka55
23. mar 2011

@vierkaha my sme totiz kazdy vikend na dome bud u mojej mamy alebo u svokra, tak preto nam dom nechyba... sme si to dobre vymysleli, ze? 😉 😀

denisse
23. mar 2011

@jaruska8
tak ja by som rada kojila tak ako nelu aspon do roka a pol ... aj ked samozrejme casom uz len vecer a v noci ... proste sa s odstavovanim nebudem ponahlat ... tiez sa mi nezda byt mala zavislak, ona ked nie je hladna, tak ani prso nevezme ... tak uvidime .. ale urcite by som bola rada, keby v case odstavovania dokazala pit UM ... ale mame este cas 😀

bambola
23. mar 2011

@jaruska8
@denisse tak moja teda zavislak je 😠
jari ja som to tiez nechcela do roka vobec riesit ALE sucasna situacia a moj apelujuci chrbat ma dost nutia 😒 ved mozno to pojde tak postupne postupne, ze mi to akurat do toho roka vyjde 😀
@maxara peti a co ine ako UM, urcite UM (vsak si videla aka bola u mon vesela 😀 ) ale berem tvoju radu v uvahu, paci sa mi 🙂 zatial som citala na nete nejake clanky ale nic podstatne ani konkretne som sa nedozvedela iba proste to, ze kazde dieta je ine a nieco ine na neho funguje 😠 no to tu zase niekto objavil ameriku 😔 😀

luludi
23. mar 2011

Ahojte zlatinka,

nam sa kocikovanie zatial dari, dokonca vcera prvy krat v kociku aj zaspal na 45 min 😵 tesim sa. Uff, ja som teda zatial asi jedina, co planuje dlhodobo dojcit? 😅 ak vsetko pojde ako doteraz, tak chcem nechat maleho nech sa odstavi sam, uvidime, co cas prinesie 🙂

@bambola: niekde som citala, ze problemy so spankom u deti vrcholia cca 9 mesiacom, skus este par tyzdnov pockat 🙂 ja viem, mne sa lahko hovori, ked ma chrbat neboli 🙂 tfuj - tfuj, nech sa vam to rychlo upravi a ste zase obe spokojne vyspinkane do ruzova

@monline: juuuuj, dufam, ze uz je nike lepsie
@denisse: ako pisala tinka, ty si nasa zelezna zena, tolko co ty by nevydrzala kazda z nas 🙂 ale za odmenu mas dve super sikovne princezne

@tinaki: tinka, chuda moje, drz sa, skus si pospat trochu, ked budes moct ☹ neboj bude lepsie

jaruska8
23. mar 2011

@bambola Jasné, to ti pekne vyjde do roka, ako moja kamoška hovorí, tak 9 mesiacov kojiť je už aj tak pomaly na Nobelovku, je to pekné a hlavne sa odstaví pomaly, bez zbytočných nervov. Ja mám pocit, že moje dieť sa odstaví samé, uvidíme, no ani ja by som nechcela skončiť s prelepenými bradavkami leukoplastmi a malá už dvojročná. 😀 😀 😀 Alebo trojročná, ale ktovie... 😝

ericica
23. mar 2011

@maxara u mna to vyzera asi ze idem a pojdem spolu s drievko (so zuzkou 🙂 )....podla toho ako bude mala spat ale urcite pojdem 😉
konecne nam vykukol prvy zubok,to bolo ale trapenia predtym....este stale berieme atb mala malinka bola samy hlien a vyzera to tak ze pojde aj horne dvojky....maxi poslem ti ip aby si hodila dnesny datum do tabulky....

maxara
23. mar 2011

@bambola Bambi, no keby si nechcela Um, tak by sa dala odstavit tak, ze prejde na inu strevu a mliecko by mala iba tvoje rano a vecer.. ale to je mozno aj rychlejsie odstavenie ako tak, ako som ti napisala.. resp, ja som Ninu neodstavovala, ale nemala som dost mlieka po tych vsetkych mojich.. ved vies.. no a vlastne dostala UM najprv iba po vecernom kojeni, co ju odrovnalo na dlhsiu dobu, kym sa mne prsa naliali. A potom vlastne sa mi tomu casovemu intervalu "prisposobili" kozy, co nepochopili, ze oni sa nemaju co prisposobovat, len nalievat a nalievat.. 😒 takze takto to urcite funguje aj na deti aj na matky

zrzulka
23. mar 2011

@luludi nie si jedina, my este kojime tiez 😉a este dlllllllllho budeme pretoze ja odstavovat neplanujem vobec...az ked sa drobec rozhodne ze uz nechce....aj luto mi to bude tak ako pri miske bolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre