Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
24. mar 2011

baby obliekate detom uz jarne bundy?

vierkaha
24. mar 2011

@kafoditka Ja áno, ale keď fúka tak je ešte vo fusaku, tak mu nie je zima

zrzulka
24. mar 2011

@kafoditka ja uz ano alebo len sveter (ma taky hrubsi) a od vcera sme aj my uz v sporaku 😉

zrzulka
24. mar 2011

a aj ciapku uz len tenku lebo sa priserne poti v hrubej

patatina83
24. mar 2011

my tiez ale my mame v taliansku 20 stupnov...za dva dni mame 8 mesiacov....kedy si sadli same vase ratolesti??moj je asi lenivcek z lahu sa neposadi..a ani zubky este nemame... 😀

kafoditka
24. mar 2011

@zrzulka my mame stale tenku ciapku, ja som mu len v najvacsich mrazoch davala hrubu, lebo sa strasne potil v nej, radsej som mu dala mikinu s kapucou na hlavu, ale vzdy tenku ciapku.. mne sa to pocasie zda take klamne, ale sak mam hrubsiu deku, ktoru nosim stale v kosiku pre pripad a davam nanoznik, tak hadam mozem dat uz jarnu bundu..

kafoditka
24. mar 2011

@patatina83 je nas tu viacej bezzubych, moj syn ma 9 mesiacov a patri medzi nich 😉

luludi
24. mar 2011

@kafoditka @zrzulka ano, davam jarnu bundu a nanoznik, pre istotu mam ale po ruke rezervnu deku. Ciapocku mame tiez tenku, lebo v hrubej maval kompletne spotenu hlavku, radsej davam kapucnu ako kafko

patatina83
24. mar 2011

@kafoditka tak si este pockame 😉 pocula som aj to,ze to je lepsie,,ak sa zubky objavia neskor... 😀

tinaki1275
24. mar 2011

Dobre ranko babule..tak to bolo vcera so mnou na psychiatra..mala zaspala v hojdacej sieti o polnoci a o druhej uz bola hore..to som ju nakrmila a nechala s nami a do pol piatej som ju ukladla zo stoja alebo sedu zase do lahu ..potom mi siblo ,nechala som ju mm a isla sa vyrevat do obyvacky a tam chytil taky hysak az sa hanbim .. 😒 kupodivu mala bola v o v ybornej nalade vobec neplakala akurat nespala.. zaspala zas o siestej a uz o osmej bola hore ..a odvtedy slape bez problemov...ja sa fakt baby citim neschopna ..mm uz hovorim treti tyzden ze nevladzem a on furt akoby nechapal ...asi dnes uz pochopil ..rano sa ma opytal ci ma ostat doma..ale nemohol ,zavoalli mu z roboty ze je nieco surne..este ze mala sa doteraz chovala vzorovo ..ja sa ale citim ..no totalne depkovo ..ja proste chcem uz konecne jednu noc spat aspon 3-4 hodiny v kuse..ale to sa neda .mala je hore max po 2 hodinach ..no tak som va, zase pokazila den svojimi litaniami a idem si dat dalsiu kavu ..vsetkym vam velmi dakujem z a vcerajsiu podporu ,neviem co by som robila keby nebolo vas.. 😕

vierkaha
24. mar 2011

@tinaki1275 na to tu sme 😉

Baby ja dnes nič nerobím, mm sa zas včera učil v obyvke a taký bordel tu je že nechápem. Tak neupratujem, nech si to po sebe aj uprace 😝

luminkasp
24. mar 2011

@tinaki1275 neboj, to ju prejde, ja som uplne toto iste prezivala pri nasej tereske, konecne (uz ma takmer 4roky) prespi kazdu noc(pravidelne kazdu 3 sa budi aspon raz), alberto zatial spava lepsie, budi sa len 3 -4krat 😉

maxara
24. mar 2011

ja som prave fukala boliestku 😵 bambu hodila pupulku na hracku, chudatko.. ale skor sa zlakla..

bellablonde
24. mar 2011

@kafoditka kafko, ja som mala som vcera navstevu, pomaham jednej kocke s bakalarkou, tak sme tak trochen konzultovali (rozumej kecali a ohovarali) 😀 😀 a mala som to s nou dohodnute uz dlho. Ja som si vsimla, ze ides s Filipkom k dr., ale uz som to potom nechala tak. Dohodneme sa 🙂

@zrzulka s registraciou to tam bolo uplne na volno, my sme prisli asi polhodinu pred stanovenym zaciatkom a registrovali sme sa vtedy, uplne v pohode. Inak je to tam uplne lazo plazo, aj tie casy su len tak cca orientacne.
Hlavne musim naucit Sasenu hybat sa smerom dopredu. Ona mi stale len cuva 😀 😀

bambola
24. mar 2011

@tinaki1275 a nemoze dojst skorej? aby si sa vyspala? inac to neni dobre, ze mala nespava aj ked jej to mozno staci lebo deti rastu a prospievaju prave pocas spanku 😒 vravela si pedine? co povedala?
@kafoditka my este nemame jarnu kupenu 😅 ale po vikende to napravim 😉 lebo uz by som jej ju dala kebyze mame 😔

bambola
24. mar 2011

@tinaki1275 aka je aeolus cestovka? da sa na nich spolahnut? iba ak nahodous vies 🙂 mozno este lulu bude nieco vediet @luludi

denisse
24. mar 2011

@tinaki1275
drz sa ... ja si stale taky cas opakujem, ze by mohlo byt aj horsie, napriklad, ze by celu noc revala ... ale uplne ta chapem, aj nervy co z toho mas, aj zlost na malu, aj hysak aj depku ... tiez to mavam a som na seba nahnevana, ze to nezvladam ... aj si stale hovorim, ze najblizsie ma to uz nerozculi ... a prdlajs, furt sa nastvem ...
tak si daj kafe a snad tm bude moct ostat doma zajtra, alebo aspon nejaku cast niektoreho dna a ty si oddychnes ... u nas aj ked je mm doma, tak sa venuje prevazne nele, takze barusa je furt na mne 🙂

luludi
24. mar 2011

@tinaki1275 tinka mna este napadlo, ked som ucila buba cez den spat, lebo zo zaciatku takmer nespaval potvora moja krasna, u nas zabralo, ked som ho pol hodinu pred spanim vzala von v nosici, on sa ukludnil, po prichode domov som vytasila prso a pri kojeni zaspal. Inak sa nevedel ulozit, az teraz posledny mesiac sa to konecne zlepsilo 😅

bellablonde
24. mar 2011

@tinaki1275 bude lepsie neboj
ja som dnes v uplnej ciernej hlbokej diere-depke, proste nevladzem tahat dve deti naraz 😠
maly sa mi pocikava - ja uz neviem, ci mi to robi naschval alebo mu naozaj este nedocvaklo, kedy cika
trenujeme bez plienok
priklad: 10,00 pytam sa ho ideme cikat, posadim na zachod, necika
10,10 znova ho posadim, pretoze uz cca 2 hodiny necikal a je pravdepodobnost, ze bude ... ale necika
10,12 peto ide do svojej izby a cika priamo na koberec

luludi
24. mar 2011

@bambola ak sa nic nezmenilo, majitelmi aeolusu su greci, podla toho, co viem su v pohode, neviem ako teraz, ale kedysi ponukali hlavne 3 - 4 hv. hotely pre stredne narocnu klientelu. Nestretla som sa s tym, zeby na nich ich byvali klienti nejako nadavali. 🙂

denisse
24. mar 2011

A ja barunke davam do kociara mikinu ... neviem, co rozumiete pod pojmom jarna bunda ... ale ja s noou nechodim na prechadzku, ale na spanie .. takze ma bodynko, tenucky svetrik a mikinu a je vo fusaku ... ale uz nie uplne zababusena, len je nim tak volne prikryta .. dnes asi ale ten svetrik vynecham a dam rovno na bodynko mikinu ...
ja neviem, mne sa furt zda, ze spiace dieta by malo byt trosku viac oblecene .., beriem to podla toho, ze doma som napriklad v kratkom rukave, ale keby som si isla lahnut spat, tak sa este prikryjem 😀 no neviem ... dufam, ze jej nie je horuco ... ale ked ta teplota este tak kolise, ze som fusak stale nevylozila ...
ked budeme zdravia vsetko bude ok, tak buduci piatok vyrazame do BA a potom do PO .. tak to bude koniec hlbokemu kociaru aj fusaku 🙂

tinaki1275
24. mar 2011

@bambola idem v pondelok k pedine aj na ockovanie tak uvidim co mi povie,ked som sa objednavala tak som jej to hovorila ona ze to asi budu zuby ..nemyslim .to uz by mala 32 von za taku dobu co mame problemy ..len sa to zhorsuje den za dnom ..a moja mala bol vyslovene spachtos..ved prve 4 mesiace sa ani na papanie v noci nebudila ..spavala bezne 18 hodin za den..ja uvidim zo dnes mm povie hadam ostane apson dnes poobede doma a npojde do dalsej roboty ..
@luminkasp ja velmmi dufam ze je to len take obdobie ale pravda je ze to trva uz dlho ..a neviem kolko ja este vydrzim ..a za mesiac nastupujem do roboty ..chyta ma panika..ja musim spat aspon 6hodin ak chcem pracovat ..
@maxara chudatko Ninka,mne sa tiez mala otrepava o hracky .. 😒hlavne ked je v ohradke..

denisse
24. mar 2011

@luludi
tak mna sa barunka v nosici vzdy nastvala 😀

luludi
24. mar 2011

@maxara to sa aj u nas uz par krat stalo, bubo sa zlakol, pofukali sme, poboztekovali a bolo dobre. 🙂

bambola
24. mar 2011

@denisse deni ale napriklad moja ked spi je uplne horuca a ako nahle sa zobudi tak chladne 😀 proste ked ju chytis v spanku za ruku tak hori a ked sa prebudi, trosku sa pohybe po posteli a ruky hned studene 🙂

bambola
24. mar 2011

@luludi dakujem 🙂

luludi
24. mar 2011

@denisse moze byt, bubo bol zase od narodenia takmer vzdy v nosici, kedze sa s kociarom nemusel 😀 zo zaciatku tam vydrzal 15 min, po tyzdni hodinu a po mesiaci tolko, kolko sme ho boli ochotni a schopni nosit 🙂 v nosici treba vediet dieta obliect, aby sa neprehrievalo

tinaki1275
24. mar 2011

@luludi ja malu beriem kazdy den okolo jednej v nosici na prechadzku tak chvilku pokuka a potom pospi tak polhodinku..tak ideme domov a pap a za hodinu ju ukladam na normalny popoludnajsi spanok ktory bol do predosleho tyzdn a uplne bez problemov aj 2,5 hodiny ..od tohto tyzdna je to cca 45 minut..
@bambola na krete maju dobre hotely a aj delegatov mali dobrych ..ale to pred takymi 4-5 rokmi ..neviem ako sa to zmenilo ..chcet ist s nimi na dovolenku?
@denisse cez den sa stale nejako nastartujem a le potom s postupom dna sa to zhorsuje..a ja som vecer mala aspon cas pre seba..od tej deviatej do tej polnoci ..teraz uz nemam ani to ..a este v noci nespim ..neviem ci nie je chyba v mojom pristupe.. 😒
@bellablonde 🙂 zlaty je maly evidentne ti to robi naschval..

denisse
24. mar 2011

nasa barunka spachtos nie je ... ale to ona od narodenia nebola .. by som skor povedala, ze sa to trosku zlepsuje ...
v noci spi cca 11 hodin so 4 kojeniami a este cca 3 zobudeniami kedy sa mi podari ju ulozit len tym, ze jej pomozem najst inu polohu, pohladkam ju a tak (kedze cumel nemame) ... a cez den spi 2 hodiny dokopy ... pol hodiny doobeda a hodinu a pol poobede ... to je tak 13 za den ... neviem, ci je to malo, ale jej to asi staci, na viac ju neukecam 🙂

denisse
24. mar 2011

@tinaki1275
uplne ta chapem .. tak cas pre seba ja takmer nemam, pretoze barunka aj ked spi, tak musim byt s nou, inak sa vrti, pretaca na brucho a je hore ...
takze ja chodim spat s nou .. este si tam pozeram telku ...
doobeda ked spi, tak si pri nej citam, poobedny spanok vonku v kociari, takze chodim ... a vecer chodim s nou ... cas pre seba proste nemam ... a teraz mam doma aj nelu, ktora je dnes uz lepsia, teda zatial nezvracala, ale stale sa na to brusko stazuje ...
a mne vadi este aj to, ze vlastne uz dllllho vsetky cinnosti co robim, tak robim v podstate v rychlosti, s doprovodnym mravcanim barunky ... a furt sa len ponahlam a opakujem "barunka, vydrz uz len toto dokoncim, este chvilku ... " som v klude nejedla ani nepamatam 😀
tak dufam, ze sa mi to podari u nasich 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre