Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

gabika41
27. mar 2011

@aalexis007 ..to sa upravi,lebo moja vstala o 7mej cize o 6 stareho casu....tak som vsetko posunula o hodinu,podla stareho casu.... 🙂

zuzik1983
27. mar 2011

ahojte,
tak moja vstala ako vzdy vstava o 5.30 stareho casu 🙂

tinaki1275
27. mar 2011

@monline to by sme neprezili ak by som mala 300 eur mesacne 😒 , tu je zivot omnoho drahsi ako na svk ....len najom platime 490 eur a elektrika telefony a voda dalsich 150 eur mesacne..benzin tu stoji 1.80 eur liter a mesacne potrebujem len ja a to setrim (vlastne len supermarket a obcas malu do mesta na prechadzku vezmem)cca 90 eur.+ mm asi130 eur....malej mlieko aptamil napr. potrebujem 5 krabic mesacne, jedna stoji 15,-eur.. 😒 .vezmi se ze teraz beriem matersku 690 ,-eur mesacne a mame problem..mm ma nizky plat v nemocnici a berie kvoli tomu vela fusiek ..robit musim ist bohuzial. ..my si piseme vsetky vydavky co mame a sme kazdy mesiac v minuse(teda kreditky sa nam pomaly ale isto plnia) nehovoriac o tom ze by som mala problem s poistenim ..mozem sice vyuzivat zdravotne poistenie mm ale dochodkove by som nemala..ono kedze sme mali velke vydavky minuly rok kvoli malej tak sme na tom tak ..verim ze ak zacnem robit tak sa to zrovna..a este som chcela ist na svk .. 🙂 a to sme vycerpali aj poslednu rezervu ..no co v buducom zivote si vezmem nejakeho Gatesa.. 😀

monline
27. mar 2011

@tinaki1275 tak aj tam u vás je problém mať dieťa..a uživiť rodinu pri tom..nechápem, že pri takýchto výdavkoch a cenách niekto organizuje krst či svadbu pre 1000 ľudí 😒 to len mladí sa majú tak zle? a starí? tí si zarobia a ušetria?

maxara
27. mar 2011

Ranko
ja som dnes spala do 10tej stareho casu (mm zobral Ninusu), teraz spi on.. 😵 a medzitym sme este aj posexovali, takze vladne u nas spokojna atmosfera.. ostrihala som Ninke ofinu na majku z Gurunu 😀 a nic viac nove nemam

maxara
27. mar 2011

to tu ozaj skapal pes? 😲

tinaki1275
27. mar 2011

@monline ma sa zle tera z uz dost vela ludi a svadby pre 1000 ludi uz sa velmi robit nebudu ked tak na dedinach hadam este....stari maju este dobre dochodky z predoslych cias ..ak napr.pracovali ako moj svokor 40 rokov v statnom sektore na slusnom mieste (bol riaditel domu dochodcov),beru 1500 eur dochodok a viac.. a tiez vela ludi ma napr.extra zarobok z turizmu ,vlastnia apartm.domy,obchody v tur.dedinkach ..a pod.zle sa maju ti ktori maju zit z bezneho platu a pracuju v sukromnom sektore.. ..tu plati bud kradnes alebo ti pomozu rodicia inac z normalneho platu nevyzijes..normalny myslim ten co tu berie vacsina ludi teda cca 750-850 eur..teraz napr.schvalili novy zakon ktory umoznuje zamestnavatelovi dat mlademu zamestnancovi po vysokej skole ktory ide prvykrat pracovat mzdu nizsiu ako zakladnu na dobu 2 rokov..vo vyske 550 eur... ☹ je to brutalne..z toho mlady cloveka nema sancu ani zaplatit si najom .. 😒 a do statneho sektoru sa nedostanes,uz stopli novych a snazia sa zredukovat aj starych .tam boli mzdy sialene (sekretarka na danovom urade 1700 eur!!)okrem zdravotnictva a skolstva..napr.mm berie 910 eur..a robi aj dva vikendy v mesiaci ..no takze u nas je to tak ze ine nam neostava..ved ani kvoli tomu nerozmyslame nad druhym dietatom ..

tinaki1275
27. mar 2011

@maxara mne skapal net od doobedia nefungoval..ale ved je nedela ti nenavstevujes niekde? 😕

maxara
27. mar 2011

nie, vynimocne som domaaaa 😵 chvalabohu

miki060707
27. mar 2011

zdravím vás...

kafoditka
27. mar 2011

Caute.. boli sme na skok v eurovei, nic sme nekupili, maly mi zaspal pred chvilkou, takze dnes sa vecerne uspavanie presuva na neskor... NEUVERITELNE ale moje krasne srdiecko ma prvy zub 😵 😵 😵 prisla som na to dnes, ked sa na mna rehlil a kukam, ze co to biele tam dole ma - a to zub 😉 na dotyk je pekne citit, ale este musi cely vyjst von... tak som sa vam musela hned pochvalit 😵 @maxara znacis si moja do tabulky, ano? 😉

monline
27. mar 2011

@kafoditka gratulka k prvému bezbolestnému zúbku 🙂 keby všetky chceli takto pekne vyjsť..

kafoditka
27. mar 2011

@monline dakujeem, no uvidime ako pojdu ostatne.. a Danielkovi je uz lepsie? Uz ti nieco papal?

tinaki1275
27. mar 2011

@kafoditka joj blahozelame 🙂 tak uz by sme mali zacat stavkovat ktore julovcatko bude posledne 😀 ja tipujem svoju Leiu ...
@mirka285 blahozelame k vymesaciu 🙂

kafoditka
27. mar 2011

@tinaki1275 😉 no este je tu Leia, Adelin Risko, Gabikina Lucka a este tusim niekto, ale neviem si spomenut..

tinaki1275
27. mar 2011

no nech vam vsetky vyjdu tak rychlo ..a bezbolestne..🙂

kafoditka
27. mar 2011

maly sa mi zobudil, musim ist.. spal presne 20 min.

gabika41
27. mar 2011

@tinaki1275 .....Martinka,ked som sa tak zamyslela a chvilu pocitala,tak ked nepocitas Bratislavu,tak by som povedala,ze je to cca to iste co u nas.....lebo Nutrilon stoji aj tu 15 eur,pokial ides do najomneho bytu,tak tie ceny sa tiez pohybuju od 300 do 500 eur a platy napr. tu v PE predpokladam,ked ma zena 400 eur v cistom,tak to uz ma velmi pekny plat......

gabika41
27. mar 2011

@monline ..na 4 hodiny denne by sa Ti oplatilo ist robit bud z domu,alebo v mieste bydliska,ja ked som si spocitala,tak to bolo o nicom a aj preto som sa rozhodla,ze sice idem na polovicny,ale budem dva plne dni v tyzdni v praci ako chodit na 4 hodiny denne....

gabika41
27. mar 2011

@kafoditka ...gratulujem k zubceku...veru u nas stale nic...

tinaki1275
27. mar 2011

@gabika41 no viem ze na svk to nie je tiez med lizat 😒 akurat ze na svk ale mozes kupit aj lacnejsie mliecko ,napr.beba viem ze je lacna..tu take nie je vobec.. vsetko ma rovnake ceny od 15 eur vyssie....a ceny potravin su strach a hroza ,mm chyta zachvaty ked ideme do potravin na svk ze ako lacno ..tu stoji liter mlieka od 1,40...a to je to najhorsie.. 😒 nehovoriac o tom ak potrebujes ist k dr. platis vsetko ..ale inac u nas na vychode ceny za byty teda prenajom nie su take vysoke..kazdopadne ja som mala luxus kym som zila na svk ..a plat som mala pred 9 rokmi 800 eur cca...a zit s tym aj teraz napr v bardejove este stale by som sa mala lepsie ako tu ..ale co sa da robit. netusila som ake ti bude tazke s pracou ... 😒 .

monline
27. mar 2011

@kafoditka nie..zo všetkého si dá maximálne lyžičku, nasilu občas dám aj druhú, ale už sa ani moc nesnažím..nie je predsa rozdiel, či zje jednu, dve, či tri lyžičky...takže kojím..častejšie, s obavou, či mu stačí..
@gabika41 tým, že kojím, som neuvažovala nad dlhším časom ..vlastne je to len myšlienka, neviem, kde a čo by som tie 4 hodiny robila..
@tinaki1275 tá cena mlieka- brutal

maxara
27. mar 2011

@kafoditka Domi, znacim si.. 😉 a gratulujem..

maxara
27. mar 2011

Beba stoji 10e a Babylove mlieko z biokravskeho stoji 5e

denisse
27. mar 2011

ahojte zeny ...
tak ja pomalicky balim ... este periem posledne varky a uz budeme musite styri dni chodit len v tom, co nebude zbalene 😀
v piatok rano ideme na kontrolu na klbiky, snad uz poslednu a hned potom vyrazame smer blava ... 🙂

to som ani netusila, ze UM je take drahe ... ci pana, som si mohla odkladat kazdy mesiac, co kojim a aj na daco pekne by som usetrila 😀

inak ja som chodila do prace na pol uvazku, ale do kanclu som chodila iba dva dni v tyzdni na 4 hodiny, inak homeoffice .. takze to bolo super ... som zvedava, ci sa mi to zase takto podari ... ale riesit to budem az cez prazdniny ... a nutne by som potrebovala resuscitovat svoju umierajucu anglictinu 😒

kafoditka
27. mar 2011

@maxara
@gabika41 dakujem baby 😉
@monline aspon, ze tvoje mliecko papa a neodmieta aj to..takto si aspon pitny rezim doplna a co to sa zasyti.. chrobacikovi posielam vela zdravicka 🙂

mirka285
27. mar 2011

caute koceny...tak aj my sme uz doma,mala zaspava,davam jej takych 5 minut a spinka,a ja som taka vypluta,ze hned ako zaspi si idem miesto cvicenie vylozit nohy pred telku 🙂 Linde sa v novej autosedacke pacilo,poloha lezmo je podla mna uplne dostatocna,mala v nej po 15 minutach zalomila,takze staru sedacku idem definitivne predat...prajem pekny vecer

denisse
27. mar 2011

A este som vam chcela napisat, ze dnes barunka odkusla kus nejake takej tvrdej akoby folie z nelinej flase pre babiky a sa jej to zasprajcovalo vzadu za sankou akoby za poslednym zubom vlavo dole (ktory samozrejme este nema 😀 ) ...
tak som jej to chcela vybrat, asi ako som jej tam strcila prst, tak ju ta folia pichla, rev jak blazon ... no asi na treti pokus sa mi podarilo to vysprtnut a dostalo sa jej to za horne jednotky a odtial som to uz lahko vybrala .. no poviem vam, odlahlo mi ... samozrejme nela revala ako blazon, ze to barunku boli a ze jej to nemam robit 🙂

dugyna
27. mar 2011

@gabika41 gabika vakcina nema suvis s mmr neexistuje ziadna studia ktora by potvrdzovala toto tvrdenie. mam znamu co robi pedopsychiatriu a presne som jej kladla otazku ako to vidi ona....ma pacientov autistov a absolutne nema mmr suvis s autizmom/konkretne na toto sa pyta aj rodicov svojich autistickych pacietnov a povedala ze niektory ju aj vysmiali ze to absolutne/ treba si uvedomit ze autizmus ako ochorenie sa prejavuje zhodou okolnosti v obdobi ked sa ockuje proti mmr.... Treba sui uvedminit ze autizmus je viazany aj na geneticku predispoziciu a nakonenie byva v rodine.a deti co maju autizmus su napadne uz v dojcenescom veku. ale treba si uvedminit ze prvy taky vyznamny ukazovaztel ze sa prajavy do 2-3rokov a potom drhy medznik je okolo 10roku zivota, lebo mas 2 tipy autizmus. a nehovoriac o tom ze je castejsi u chlapcov....
takze gabika to co sa pise a o MMR vakcine nie je pravda..ja nehovrim ze u geneticky prediposnovanich jedincov to nemoze byt starter....ale u jedinca zo zdravej rodiny nevyvola len tak zrazu autizmus...takze sa nemusis bat

maxara
27. mar 2011

Pekny vecer.. bol niekto okrem @zrzulka na pretekoch lezunov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre