Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
30. mar 2011

@sunnygirl ja osobne mam dobru skusenost s daylong, a su z tych drahsich, ale ja to pouzivam len ma moj ksicht ale neviem ci maju aj detske, resp. ci ich mozu pouzivat aj deti

sarai
30. mar 2011

@maxara
@kafoditka
@mirka285 moja tiez pije viacmenej uz len rano a vecer, no ona viac ako 90 ml nevypije. preto v tom vidim problem. ak to vobec vypije. ak nechce, tak jej z toho spravim kasu. ale to je vpodstate za cely den ani nie 200 ml. a mlieko by malo byt aspon do roka aspon 400 ml, nie? snazim sa jej davat aj cez den potom nejaky jogurt, ale to tiez nezje vzdy. a v tuhej strave su vitaminy, no nie je tam asi tolko vapnika a takych veci, co dieta potrebuje do toho roka.

sunnygirl
30. mar 2011

@bambola ďakujem za rýchlu odpoveď, netuším kedy mi Lenka dovolí si sadnúť za internet 😒

sunnygirl
30. mar 2011

bambuľky prosím rýchlo mi odpíšte, lebo moja dr. mi povedala, že lenke nech dávam z ovocia len hrušku, jablko alebo slivky a to povariť, ale ona mi to nechce, piškóty nie lebo je tam biela múka.... cez noc aj deň sa kojíme každú hodinu aj pól... zdá sa mi že je to málo a že je hladná, ja to chápem, veď to už nieje dvojmesačné bábo, potrebuje sa najesť, všetci na mňa tlačia nech jej dám piškótu a banán a tak, no ja to od dr. nemám povolené, ja si myslím, že by jej to nemalo uškodiť, veď už je veľká slečna 😉 .
Vidím, že vy tu už dávate skoro všetko.... 😅

malyviki
30. mar 2011

@tinaki1275 dakujem za radu, skusim aj ja, uvidime co to spravi. 🙂

noemarta
30. mar 2011

dobre ranko,
fuha, @maxara, chuda ty aj ninka....... ☹ ☹
Nele sice nic chvala bohu nie je, ale tiez bola tuto noc od pol noci zas asi kazdych 40 minut hore, takze jaaaa som k.o. neviem co sa deje, ci zuby, ci len nejake vrtochy, zle sny...... 😕 😕 😕 😕
Teraz spi, tak som rychlo upratala, varit netusim co budem, vybehnem asi do obchodu a potom si budem uzivat slniecko na teraskeeee.
Baby drzte sa, @kafoditka aj vy... 😔

noemarta
30. mar 2011

@sunnygirl jasne ved ona uz moze skoro vsetko, aj ja kojim, ale jeme uz skoro vsetko, piskotu mozes ale nie tie obycko, ale napr. manner pre deti... Jasne ze mozes dat podrveny banan, jablko, hrusku.... zeleninu vsetku, maso, nela uz asi mesiac je aj biely chleba na ranajky s troskou masla. takze kludne jej davaj prikrmy, ved ona uz musi byt hladna.

katarina7777
30. mar 2011

baby tak od dneska je zo mna tridsiatnicka 😀

sunnygirl
30. mar 2011

...to rýchlo som myslela, kým Lenka spí ... 😅 😅 😅
@noemarta presne to si myslím, potom je aj ona nesvoja aj ja, lebo som nevyspatá....

sunnygirl
30. mar 2011

@katarina7777 GRATULUJEM!!! 🙂 🙂 🙂

noemarta
30. mar 2011

@katarina7777 gratulkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, uz patris medzi dospelych.... 😀 😀 😀
A ako sa citis ako dospelacka vyzretaaaaa????

katarina7777
30. mar 2011

@sunnygirl
@noemarta diky... no dneska som sa zobudila s bolestou chrbta tak to neni najlepsi zaciatok dospelackeho zivota 😀 stare kosti sa zacinaju ozyvat 😝

sunnygirl
30. mar 2011

@katarina7777 ten chrbát ťa bolí preto, lebo ti tam pribudol ďalší krížik ... 😅

gabika41
30. mar 2011

@maxara ...no ja som otehotnela uplne mimo ovulacie......takze mozno aj ranne nevolnosti 😉

gabika41
30. mar 2011

@sunnygirl ...ved na miesto piskot daj tie sunarky keksiky,tie su od 6 mesiaca.Ja na desiatu davam banan+zotrete jablko+3ks tychto keksikov....a je uplne v poho...na obed masovo zeleninovy prikrm a na olovrant kasu 🙂

bambola
30. mar 2011

@sunnygirl kludne jej davaj uz viac veci, mozno nie jogurty a tak ale ovocie domace+banan isto ano, zeleninku vsetku, odsleduj si co jej najvac smakuje, ak odcapujes mliecko tak kludne skus nemliecnu ryzovu kasu s MM + do toho nejake ovocie, a v tomto case , hlavne kym este kojis tak aj lepok, korku do ruky a tak 🙂
ja davam 3x denne prikrmy a vidim na nej , ze kolkokrat je hladna (ae teraz mi papa mensie porcie ako zvykla) moje mlieko jej uz absolutne nestaci a cicku mame uz viac menej len na spanie a zaspavanie a od smadu lebo nic ine zatial nepije (nechce)
nic proti tvojej doktorke ale je divne, ze 8mesacnemu dietatu povolila len tak malo 😠 inac mna nejako pedina neinstruuje, staci ked vidi, ze mala prospieva 😉

bambola
30. mar 2011

@katarina7777 vsetko najlepsie 🙂 mozem ti este tykat? 😀 😀

denisse
30. mar 2011

@maxara
juuuj, tak som si precitala pribeh vasej noci ... a drzim palce, nech je ninka co najskor ok ... 😔

gabika41
30. mar 2011

@katarina7777 gratulujem,vstupujes do najlepsieho desatrocia pre zenu.... 😉

meruska
30. mar 2011

ahojte aj my sme mali bujaru noc...o pol 2 zacal mrmlat ze je hladny, ja kukam a on stoji v postielke... o 4 zas zacal hrozne plakat a plakal s prestavkami pol hodiny...netusim preco ☹ nic nepomahalo, hladkanie, nosenie na rukach...o pol 7 bol zas hore, to vypil mliecko a spinkal dalej do pol 8....

meruska
30. mar 2011

@katarina7777 vsetko naj, tak sa mi zda, ze je nas tu velmi vela co toho roku oslavuju 30 😉

sunnygirl
30. mar 2011

@bambola presne a keď vidím že si pýta....

tak píšte poteší ma každá odpoveď, idem sa riadiť podľa svojich pocitov 😉

sunnygirl
30. mar 2011

lenka je už hore tak večer si vás prečítam, prosím píšte, pááááááááááááááááááááááá

bambola
30. mar 2011

@maxara jaaaaj som ti chcela napisat, ze som sa vecer mm len tak spytala, na to kravske vs. UM lebo ma to napadlo a on na mna pozera, ze akoze co chcem, ze ved to je predsa jasne, ze to je to iste ako keby som sa spytala, ze preco sa netankuje ropa ale musi sa z nej spravit benzin 😠 😠 akozeeee este, ze je internet lebo...... 🙄

monline
30. mar 2011

@maxara tak som si ťa prečítala..chudák Ninka, chudák Peťa...držte sa, skoré uzdravenie prajem...ale- teplota u detí býva najčastejšie tri dni, tak sa priprav na to, že aj dnešná noc bude zlá, možno i deň, tak moc nevymýšľaj, nenamáhaj sa, ale pospi si, spraví ti to dobre..a myslím, že je ti zle zo stresu, veď prvýkrát riešiš takéto veci pri Ninke, trpíš za ňu..daj si pre istotu niečo ľahšie na jedenie, máš podráždený žalúdok z nervozity (aj ked ti to tak nemusí pripadať)
@bambola máš dosť železa? nemyslím do zberu, ale v krvi 🙂 ja som mala točáky keď mi chýbalo, tak som si nasadila sorbifer a uľavilo sa mi
@meruska aj ty si pospi cez deň, keď ťa fešák nenechal spinkať 🙂 Ja to mám tiež v pláne pri popoludňajšom spánku...
@katarina7777 veľká gratulka k 30tke, tak vitaj medzi nami dospelými a nediv sa tej bolesti chrbta, proste starneš, zvykaj si 😀 😀 bude to iba horšie 😀
@sunnygirl fakt divné rady ti dáva tvoja lekárka, aj tá moja skúšala, že do pol roka výlučne kojiť a potom pridávať odšťavené surové ovocie a zeleninu, žiadne výživy a pod...ibaže ja som už od 4.mesiaca dokrmovala, už v tom čase dávno papal varenú zeleninu aj mäsko, kašičky, výživky...môj banán nechce a odmieta aj banánovú kašu a nechce ani čisté jablko, je mu prikyslé...u nás to (v období, kedy je zdravý a chutí mu) vyzerá tak, že po rannom kojení na desiatu dostane ovocnú výživu s keksíkom (sunarka alebo marinakeks), potom doobedný spánok a kojenie, na obed mäsko so zeleninou, ryžou, cestovinou a pod, zľahka rozmixované alebo roztlačené, poobedné kojenie pred spaním a na olovrant mliečna kaša, do ktorej občas pridám ovocie či keks...obmena- niekedy dám jogurt, niekedy zemiaky a mäso z našich, do ruky dostane piškótu (tú nemá moc rád), kukuričné chrumky nesolené alebo kúsok chleba...myslím, že Lenke postupne môžeš pridávať takmer všetko..

a ešte vám napíšem- ráno malý pekne papal 🙂)) tak sa teším

tinaki1275
30. mar 2011

Dobre ranko damy ..vidim ze sa kazia aj ostatnym nocne spanky 😒 ...my uz klasika.o tretej hore ,potom od piatej do siedmej sme putovovali po posteliach a zaspala zase na 2 hodky ..tak ja som uz klasicky rozbita ☹
@maxara tak to teda bola noc horor..dufam ze sa vam to dnes polepsi a ze ten zubok rychlo vylezie,aj ked podla priebehu to vyzera minimalne na dva sucasne..
no nestiham reagovat na ostatne ,slecna sa tu rozculuje ze sa jej nevenujem.. 😠

monline
30. mar 2011

@bambola veľmi trefné prirovnanie 🙂

gabika41
30. mar 2011

@bambola ...teraz ma tu asi mnohe zatratia,ale moja svagrina odchovala dve deti na domacom kravskom mlieku.....kojila iba tri mesiace a jasne,ze zo zaciatku ho riedila......a ked boli decka u zubarky za par rokov neskor,tak vyhlasila,ze take zubky uz velmi dlho nevidela.......aj moj maly bratranec cakaval s hrncekom na mamu pokial podoji...bolo to v podtate ciste bio....je to uz par rokov,ale napr.aj na mama a ja som v poradni pediatra citala,ze mozes kravske z automatu od 1 roka,ale jasne ze ho musis prevarit.....

tinaki1275
30. mar 2011

@katarina7777 joj vsetko naj naj naj ti prajem.. 🙂
@monline no to je super ze maly uz papal 😉
a utekam malu zobrat aspon na travnik von lebo je strasne nervozna.. 😒

monline
30. mar 2011

@sunnygirl prečítaj si zloženie hotových detských príkrmov vhodných pre tento mesiac a uvidíš, čo všetko deti môžu, a ak jej nechceš dávať kupované, tak niečo podobné jej doma nachystaj...malý napr mal boloňské špagety minule

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre