Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
29. júl 2011

@zuzik1983 zuzi, ked ti v noci spi dobre, treba "poupratovat" nejak denny rezim,
(ono, my ked sme prechadzali z 3 spankov pocas dna, na 2..robila som to nasilu s budenim, lebo mi risko zle spal v noci, takze tym som chcela povedat, ze aj mne bol nevyspaty, mrzuty...ale to sa utrasie behom 3 az 4 dni....)

mne sa zda, ze ked sa ti budi o 6 alebo 7 hodine, treba ju ulozit najskor o nejake 3 az 3,5 hodiny spat, nech je unavena...aj ked bude piskat, ze chce skor, treba to robit...lebo rezimu nikdy nedosiahnes...ked bude riadne unavena, mohla by potiahnut aj viac ako 30 minut spanku....a po spanku zase nejake 3 az 3,5 alebo 4 hodiny byt hore...potom spanok... a po dalsie nedovolit jej uz spat po 17.00
u nas risko spi druhy spanok od 16.00 do 17.00 a chodi spat o 21.00

zuzik1983
29. júl 2011

@adelaine v noci dobre ako dobre, na ten cumel sa zobudi aj 5x a ked sa ja preberem,tak uz nemozem tak lahko zaspat 😖 ze 3-4hodiny 😀 mne ona vydrzi bez unavy aj 5 hodin a mam odsledovane,ze nemoze spat po 15.30, lebo potom nevie zaspat, aj ked si oci zmoli skor a ulozim ju skor,tak mi nezaspi, zaspi az ked je total unavena, co je okolo 16,17,18 a to je fakt zla,ze sa s nou neda vydrzat, tak sa zlutujem nad nou. ale asi mas pravdu, ziadne zlutovanie, proste troska ju potrapim aj doobeda aj poobede a budem sa snazit ju ukladat na obed a uvidi sa , co to spravi...

gabika41
29. júl 2011

Ranko damy...tak ja mam uz uratana aj podlahy pozmyvane,v ramci prechadzky som absolvovala aj nakup a mala mi uz spi.....sice tu pekne svietilo slniecko,ale uz je to len tak napoly....prajem pohodovy den.... 🙂

@zuzik1983....tak ako Ti tu baby pisali...nasa ma rezim vstavame od 6-7.30 a podla toho ju ukladam na prvy spanok,ale najneskor o 10:30 uz lezi v postielke....pokila ide o zaspavanie jej staci dat do ruky plienku,ktoru si zmoli,obcas nieco zaspievam a este mame taky ten hraci mesiacik.....pokial ide o druhy spanok,ten sme mavali od 15 do 16tej s tym,ze spavala max.do 16,30 ale teraz mi uz nechce poobede spavat,ale i tak ju davam do postielky....a vecer mi zaspava podla toho ci spala po obede alebo nie,ale okolo tej 21 uz spi vzdy.....

gabika41
29. júl 2011

@zuzik1983 ...mne ked poobede nespi a je na totac unavena,tak o 19 uz musi mat kupanie a okamzite mi zaspi na flaske a spi do rana s jednou zastavkou...tak skus aspon tu hodinu natiahnut,pokial Ti este o 18 nespi...

zuzik1983
29. júl 2011

@gabika41 No ten ranny spanok by aj bol, ale ona nezaspi do 5 hodin od zobudenia, a potom ,ked uz spat chce je vela hodin, co ju nechcem ukladat, ale castokrat to nevydrzim. a ked uz to aj vydrziam a natiahnem to, tak zaspi okolo 19-19.30 ale za polhodku je hore uplne cerstva a je hore par hodin . 😕

zuzik1983
29. júl 2011

proste sa mi v postielke vydrzi stavat a nervacit aj hodinu, ked sa jej spat nechce

kafoditka
29. júl 2011

Ahojte.. ja od rana upratujem, zajtra mi pridu rodicia, idu vystahovat segru z intraku, ktory je hned vedla nasho domu, tak tu cely den pobudnu 🙂 Maly mi akurat zaspal...ale to bolo cirkusu! Z nicoho nic ho chytil rapel a zacal totalne bojkotovat postielku aj golfac. Proste mi doma v nich nezaspi vobec. Nie ze by predtym zaspaval v postielke, ale ked mi zaspal trebars na nasej posteli, tak som ho preniesla do postielky bez problemov a teraz ked to skusim, tak sa okamzite preberie a vrieska a vrieska.... skusala som ho tam ulozit, vypil mlieko, dostal dudel a ze zaspi ale namiesto toho sa postavil, chytil sa postielky a vrieskal by aj hodinu bez vycerpania, keby som ho tak nechala... tak najnovsie spi cez den na nasej posteli. Po stranach mu naskladam periny, aby nepadol a necham ho tak.. ja len dufam, ze to ma zas nejake prechodne obdobie a nezvykne si spavat medzi nami na posteli 😒

adelaine
29. júl 2011

@zuzik1983 zuzi, verim, ze je to tazke...no nema rezim...a treba sa pokusit aspon ho zaviest,
ked chces, aby ti spala jeden spanok, tak ju teda uloz o 5 hodin od prebudenia...nechaj ju v postielke, nech sa stavia a vyvadza....a potom ju uz neukladaj nech sa deje cokolvek, a urob to tak, ako pisala gabika, skus to natiahnut na tu 19.00 hodinu...a ked sa ti zobudi vyspata po pol hodine, proste ju nechaj v postielke, nech vie, ze sa spi, nerob okolo nej entertainment....mozno zalahne a zaspi...
viem, ze je tazko radit, ale treba skusit nastolit zmenu, lebo sa nedostanes z bludneho kruhu.

zuzik1983
29. júl 2011

@adelaine no ja viem, mate pravdu baby , budem neobomna, aspon sa o to pokusim 😀

kafoditka
29. júl 2011

@adelaine
@zuzik1983 baby, ja som to takto skusala, ze ho necham unaveneho v postielke a nech si chvilu poplace, ved uz to nie je male 3mesacne babo... ale miesto toho, aby sa unavil a zaspal, tak sa tym placom len prebral este viac a potom vydrzal byt hore dalsie dve hodiny a spanok uplne vynechal....

zuzik1983
29. júl 2011

@kafoditka tie decka si s nami robia co chcu, ved vyskusam a uvidim 🙂

cigaretka5
29. júl 2011

@kafoditka to nasa mala ked ju necham v postielke ze nech zaspi, tak ju zacne minimalne rozoberat

kafoditka
29. júl 2011

@cigaretka5 🙂 doverne poznam... ja s malym nemam cez den ziaden problem, zlaty je, prehra sa, je to taky moj smejko, ale ked ma ist spat, tak konec 😒

kafoditka
29. júl 2011

@zuzik1983 potom nas informuj, ako ste pokrocili 😉 no idem ja zmyt podlahy, kym maly spi, pa zatial

adelaine
29. júl 2011

@kafoditka ten by najradsej fical bez spanku cely den... 😉

zuzik1983
29. júl 2011

pripajam par foto, mame novun zabavku-kocarik pre babiky 😉 tak to mi mala zaspala na koberci 😀 ta posledna ako si teraz pozera rozpravku 🙂

zuzik1983
29. júl 2011

@kafoditka no presne, cez den je dobrucka,dokial nema ist spat.ved potom napisem ako dopadli moje pokusy

adelaine
29. júl 2011

@zuzik1983 jeezis, bombova je....a na tom koberci musela byt natotal unavena, ked zaspala takto a bez cumla 🙂
a v tom kociku je perfektna, 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka285
29. júl 2011

kocky ked vas tu citam,tak ja neviem cim som si zasluzila take dobre dieta 😔 prave mi zaspala,tak si idem umyt vlasy a uvarit kavu,lebo ta hlava mi pukne...

denisse
29. júl 2011

ahojte ... deti som vylozila na balkon a mam na vas chvilocku 😀

@zuzik1983
hlavne sa neboj, ono to prejde 😀 pri malych detoch su taketo problemy vzdy docasne ... ja viem, ze je to narocne, unavne, ale ... prejde to .. nebude takato do dospelosti 😀
otazka je, co je rezim ... niekto povazuje za rezim to, ze dieta uklada vzdy rovnako dlhu dobu po zobudeni (napriklad za 4 alebo 5 hodin), niekto zase - ako ja - ze dieta uklada vzdy v rovnaky cas bez ohladu na to, kedy vstava ... aspon cca ... jedno aj druhe je podla mna ok, ak to takto vyhovuje ... dokonca by som povedala, ze aj byt "bez rezimu" moze byt ok, ak to nikomu neva 😉
kazde decko je ine a aj kazda matka je ina, tak aj napriek tomu, ze ti tu vsetci nejak poradime, aj tak budes musiet vyskusat, co plati na vas ...
my sme na jednom dennom spanku uz dlho a prislo to tak nejak samo ...
ked sa nam doobedny spanok posunul z 11 na 12, tak uz druhy spanok nebolo kam vtesnat ...
barunka mi vstava medzi 7-8 rano ... ukladam ju kojenim okolo 12 a spi cca do 14 a vecer zaspava 20,30 .. v noci sa x.krat budi na cicik, ani nepocitam ... 🙂
zuzi, skus ju teda bud ukladat v rovnakom case alebo rovnaku dobu po zobudeni a uvidis ... drzim palce 😉

zuzik1983
29. júl 2011

@adelaine no prave na tom koberci, to je ta fotka, co sa po pol hodinke zobudila s revom a nechala som ju v postielke tak, a asi po pol hodine, co nervacenie a plac nezabral som ju zobrala k sebe do obyvky, na rukach sa strasne jedovala, tak som ju polozila nech si robi co chce a do minuty bola mrtva 😀

katka55
29. júl 2011

@mirka285 druhe dieta je predsa za odmenu 😉 aj ked @denisse mi to asi nepotvrdi 😅

denisse
29. júl 2011

a samozrejme netusim, ako ju inak uspat ako na cicke, tak neviem, co budeme robit onedlho ... ale verim, ze ma nejake riesenie napadne ad hoc, zatial neriesim 😀

mirka285
29. júl 2011

@katka55 Kati tak ja mam za odmenu obidve,Tomas bol taky isty ako Linda,dokonca cez obed spaval presne tri hodiny a bol menej akcny,cize s jednym autickom sa hral aj hodinu sam 😕

zuzik1983
29. júl 2011

@mirka285 si musela velmi posluchat,ked mas take ukazkove dieta 😉 ved aj nikolka je dobrucka, dokial neni cas spanku
@denisse no skusim ukladat na obed v rovnakom case a uvidime
dakujem vsetkym za rady

denisse
29. júl 2011

baby, ale ved aj ja mam dobre deti, hlavne ze uz su vacsie a nerevu tak babetkovsky nepricetne ... to je uz ok 😀

mirka285
29. júl 2011

@zuzik1983
@denisse baby myslim,ze mozme byt stastne,hlavne,ze tie nase deticky su ZDRAVE,sral to pes,ze sa im nechce spat 🙂

zuzik1983
29. júl 2011

@mirka285 tak to mas pravdu, jasneze som rada,ze je nikolka zdrava.
divali ste vcera reflex?ma to normalne rozplakalo, mamina ma 2 rocneho chlapceka, ktory je cely cas od narodenia v nemocnici 😕

denisse
29. júl 2011

baby, tak barca dnes dala az 35 minutovy obedny spanok ... od 12.20 do cca 12.55 ... zobudilo ju kakanie 😠
tak nas caka unavene poobedie, ale aj tak ju dam az na noc okolo 20 tej .... pojdeme von, tak snad ju to tam zaujme a nebude kvikacia ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre