Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

erytrea
8. jan 2010

cigaretka a bella DAKUJEM za odpovede 😵 😉

miki060707
8. jan 2010

katy, tebe to vychádza, že môžeš poberať ten vyšší rodičovský???? no to by bolo super, lebo máme s Eri rovnako staré deti....ja som sa nebola ešte informovať.....
a matersku viem, že máme nárok na sto %, to som sa informovala, len to treba oznámiť zamestnávatelovi, ja sa tešim nato, ked si manžel na mňa a na dcéru uplatí daňové priznanie, minule to vyšlo okolo 17 000, dufam, že aj tento rok to tak víde, len si musim z roboty vybaviť papier, aby mi dali za rok 2008 potrebné info...
pekný dník
dnes sme boli s malou na kontrole u kardiologa, dopadlo to dobre, mala bola super
a mama ako išla do práce, tak spadla a zlomila si nohu, tak sme aj s ňou behali po doktoroch, tak ma celú nohu v sádre, a to ledva išla a takto, no budeme mať čo robiť...ale zvládneme to,

miki060707
8. jan 2010

ja som si nedala tú krv zobrať pri malej a neviem, či si dám teraz, viem, že to pomôže, ale počula som od kamošky všeličo, no každí vraví iné.....

katy1979
8. jan 2010

miki ano ak som to dobre pochopila ak mas narok na matersku tým padom mas narok aj na ten vyssi rodicovsky. ak to dovtedy zasa nezmenia 😠 takze este treba vydrzat pol roka s almuznou a potom to snad bude nachvilu o chlp lepsie. este aj porodne sa nam zvysilo. vsak my sme vtedy dostali nejakých 10-tisic ak sa dobre pamatam, teraz uz davaju viac.

katy1979
8. jan 2010

pupocniku krv sme nedali ani my zobrat viaceri sa vyjadrili ze je to cista komercia aj ked mavam pohnutky to urobit aspon teraz

takyna
8. jan 2010

Ahojte babule, stalo sa vám už , že vás pichlo ale riadne až krčovito vo vaječníku? , až som sa musela zohnut...

inak pozdravujem vás všetučky, dnes mam smolny den notebook vypovedal službu, tak dnes len tak na rýchlo nakukukujem , od dcérky ma pustila na chvílku... 😉 🙂

janka256
8. jan 2010

ahojte kocky ja som sa sem dostala az teraz 🙂 bola som dnes na poradni tak je vsetko oki comu sa tesim a tie bolesti co som mala to bola ta zosivana maternica co som uz mala 2 cisarske a stale sam natahujem s malou takze uz mam zakaz ju nosit na rukach lebo je to velke riziko zeby mi mohla rupnut este pocas tehotenstva a mohla by som vykrvacat takze nic tazke nesmiem nosit ak nechcem skoncit v nemocke lebo som rizikova 😒 dalsiu poradnu mam az 29.1. a ultrazvuk az v 22 tyzdni tak dufam ze sme v poriadku obaja 🙂

mojalili
8. jan 2010

Ahojte kocky...
MERUSKA - krasne foto, aj manzel sa pisiel na tu ritku pozret🙂
MIKI - no to je riadne smola s tou zlomeninou 😒 ....ale esteze dcerka dopadla dobre.... 😉

pred chvilkou som prisla od lekara, robil mi aj sono zospodu,ale nic uz nebolo dobre vidiet, len krcok skontroloval. POtom mi robil sono na vrchu bruska, babenko bolo hlavickou dole, co zodpoveda jeho kopancom do vrchnej casti bruska🙂 Má 151g, 😀 ale dlzku mi nepovedal. Meral babetku dlzku nozicky, obvod bruska i hlavicky, rastie presne tak ako ma podla tt.
Pohlavie mi este nepovedal, ze az v 20tt, takze 28.1. sa snad dozvieme, co to je. ALe hlavne je, ze je v poriadku, krasne mu bilo srdiecko a aj pupcnikova snura pekne pumpovala....placenta je uz dobre umiestnena vzadu... 😉

Tak som rada, ze je vsetko OK..aj vsetky odbery su negatine a v poriadku (cytologia).

bellablonde
8. jan 2010

nasla som link na vypocet materskej, kto chce, kuknite
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/vypocet-mate...

mojalili, rastiete ako z vody 😉
janka, dcerka sa rada nosi? ja uz tiez ked kupem maleho, musim volat manzela na pomoc (ak uz je doma), lebo ho nevladzem dvihat. A pritom nie je ziaden tucko - ma asi 13kg

ericica
8. jan 2010

miki tak to je smutne maminke zelam skore uzdravenie a nech sa ma lepsie a ze ju pozdravujem 😵
mojalili to su super spravicky 😵 😵 teskame sa s tebou a uz sa tesime na dalsie spravicky 😵
katy to si ma potesila a o tom nevies nic ze aj na prve dieta budeme dostavat nejakych 25% z rodicovskeho len neviem dokedy a musis si o vsetko poziadat 😵 😵

lucka_o
8. jan 2010

Ahojte, ked sa tu clovek dne neobjavi da namahu docitat co ste popisali🙂
my s drobcom sme ok, ja uz viem ze mne vyjde ta nizka materska 😀
inak stale ma pali zaha, neviete ci by som mohla thumbs na palenie zahy? nemate skusenosti?dakujem🙂

mirka285
8. jan 2010

ahojte babule,vitam nove julovky a som rada ze vsetky mate z vysetreni pozitivne spravy 🙂 ja som dnes bola na 3d ale babo bolo schovane,takze najprv som ho moc ani nevidela,doktorka povedala ze je tak ulozene ze ho moc neuvidime ☹ ale nkonie sme ho videli aj ho pomerala,vraj je vsetko ok,ale moc som to nenatahovala,lebo ja neviem ale mala som pocit ze sa to babatku nepacio..ono sa normalne akoby pred tym ult. skrylo ☹ takze uspokojilo m aj to ze som videla byt srdiecko a to je hlavne,a somozrejme malo dve ruky,dve nohy 🙂 ja si pupocnikovu krv nedam uskladnit lebo je to dost drahe,a moja sestra ju uskladnenu ma,takze keby daco....

mojalili
8. jan 2010

Ericica - tak ma este napadlo a hned sme to s muzom sli merat..... STEHENNA KOST BABATKA JE 2CM 😀 😀 😀 takze ake musi mat nozickyyyy 😀 no a takymi ma riadne kope, aj manzel to citil, ked si prilozil ruku na moje brusko 🙂

Lucka_o - myslim, ze thumbs sa moze v tehu.....aspon som o tom pocula...

zrzulka
8. jan 2010

Ahojcek, vy ste tu popisali ani nestiham citat lebo som total unavena, tak mi prepacte ze nebudem reagovat....

my sme mali poradnu. Vzali mi krv na AFP test, v utorok budu vysledky. tak som zvedava. Mne lekar prehmatal len krcok ale babetko nekontroloval kedze dnes mi ultrazvuk nerobil. Ako potom vie ci je v poriadku???? Ale kedze nemam problemy tak vychadza asi z toho... ja sa tiez spolieham na to ze keby nebolo nieco oki tak sa to hadam nejako prejavi.... Dalsia poradna 29.1.

A dnes sme zahajili aj nakupy pre babetko.. vyuzili sme akcie v Auparku. take krasne vecicky som pokupila... tesim sa z nich🙂))) take su malilinkate .... Uz si predstavujem babetko v nich....
zajacik v tescu maju teraz akcie na spacie vaky. viem ze si mala zaujem. ja som nekupovala lebo mam rozne velkosti po malej takze ja uz som zasobena.... Ale vyzerali fajn. keby som nemala tak urcite kupim nejaky

sunnygirl
9. jan 2010

Ahojte dievčatá,
chcem sa vás opýtať, v poslednom čase mám silé búšenie srdca ☹ a predvčerom som mala tep 92, neviete mi niekto poradiť, čo mám robiť? Alebo si mám na to zvyknúť? Je to v poriadku? Niekde som čítala, že je to chýbajúci horčík.
K Dr. idem len v pondelok, tak dovtedy mi niečo poradte, ďakujem 🙂

cigaretka5
9. jan 2010

Baby o na vyssi rodic prispevok ma narok kazda z vas ktora ma ci
mala narok na matersku. Ak aj teraz poberate rodicovsky prispevok a isli ste materskeho a vase dieta ma do dvoch rokov sup na Urad peace a ziadat o vyssi. Na vyssi mate narok od januara a Urad peace ho bude vyplacat max pol roka spat. Takze kludne ak poziadate az v juni nepridete o to co vam od januara plati. Sprisnili sa ale pidmienky, nesmiete ma ziaden prijem a teda ani dohodu. Este k msterskej ak si niektora z vas plati dobrovolne na max musi si ju platit minimalne 26 tyzdnov any jej aj z nej vyplacali matersku. Takze ak by ste si to zacali aj teraz a porod c Juli nestihate to tak vam je to zbytocne. Inal je tu na to speci tema ale ak chcete kludne aj do ip.

zrzulka
9. jan 2010

baby chcem sa opytat co by ste robili...?lekar mi dal vaginalne gulocky. Rozmyslam ned jednou vetou z pribaloveho letaku...Gyno-Pevaryl 50 sa nemá používať počas prvého trimestra gravidity kvôli vaginálnej absorpcii okrem prípadu, keď lekár rozhodne inak. Gyno-Pevaryl 50 sa môže používať počas druhého a tretieho trimestra, ak očakávaný prospech preváži nad možným rizikom pre plod.

Co vy na to? uzivali by ste to? vcera som si dala jeden cipok tak neviem ci to mam dobrat. ziadne mozne rizika pre plod tam nie su spomenute....

ericica
9. jan 2010

zrzka ja neviem ale asi by som neriskovala a ty nakupujes v auparku? mate to blizko???ja to mam od ruky asi 70 km ale ked si mi da vzdy idem hlavne do HM ka ,moja kmotra robi vo finni sporte a ked maju zlavy hned ma ohlasi a uz aj nabehneme 🙂
mojalili ze 2 cm 😀 oproti nasje steh.kosti su to fakt uctihodne rozmery 😵 ty si uz citila kopnutie???super ja zatila len pohyby...

ericica
9. jan 2010

no teraz m i odpisali na mamaaja ze tie co mame uz jedno dieta a prestupujeme na druhu matersku tak sa to bude tykat aj nas ....takze miki potvrdilo sa co som hovorila este na zaciatku 😉 superrrr aspon nieco dobre....ale pre istotu sa este pojdem poinformovat.

Tzv. reťazový pôrod

Ide o prípady, kedy žena, ktorá poberá RP na prvé dieťa, znova otehotnie a ešte pred ukončením poberania RP na prvé dieťa čaká druhé dieťa.

Ak je takáto žena počas doby, kedy poberá RP na prvé dieťa, zamestnankyňa na rodičovskej dovolenke alebo ak je povinne nemocensky poistená SZČO a má prerušené povinné nemocenské poistenie, tak pri druhom dieťati bude mať nárok na materské. Podľa § 49a zákona o sociálnom poistení sa doba prerušenia povinného nem. poistenia totiž započítava do doby potrebných 270 dní nem. poistenia na priznanie nároku na materské.

To znamená, že po skončení poberania materského bude mať nárok na zvýšenú sumu RP vo výške 256 € mesačne. Samozrejme len v prípade, ak spĺňa podmienky na priznanie RP uvedené vyššie – napríklad ak má živnosť, musí živnosť ukončiť, respektíve pozastaviť.

Ak by šlo o ženu, ktorá počas doby, kedy poberala RP na prvé dieťa, nebola zamestnaná a nebola by ani povinne nemocensky poistená SZČO a nemala by ani dobrovoľné nemocenské poistenie, tak pri druhom dieťati nebude mať nárok na materské.

Preto nebude mať nárok ani na zvýšenú sumu RP. Odo dňa narodenia druhého dieťaťa bude poberať RP v základnej výške 164,22 €. Samozrejme len vtedy, ak spĺňa podmienky na priznanie RP uvedené vyššie.

mojalili
9. jan 2010

Ericica - aj moj manzel dal zrovna ruku na brusko, ked male koplo, takz eaj on to citl🙂 MInule tehotenstvo som mala placentu na predu bruska, tak som moc necitila kopy a vsetko, ale teraz je placenta vzadu, tak to citim a riadne.

Zrzulka, ja mam ocne kvapky, kde je presne toto pisane...ak očakávaný prospech preváži nad možným rizikom pre plod. Bola som radsej este raz za nim sa spytat, ci to mozem, aj ked je tam tato veta. POVedal ze ANO.
Ak ti to dal lekar a urcite vie, co robi....ale skus si sama zvazit pre a proti.

JA mam silny zapal ocnych spojiviek a naozaj take bolesti, ze som bola stastna,ze mozem tie kvapky brat.Drzim Ti palce Zrzulka

zrzulka
9. jan 2010

Tiez som si povedala ze si radsej kupim dophilus a budem pit acidka... jest menej sladkosti (to bude tazkeeeeeee)
Ale to svrbenie je priserne....Pri malej som to nemala. citala som v teme o mykoze ze niektore baby po zavedeni cipka krvacali a nasledne potratili. tak to je asi to riziko. Nie dakujem neprosim.... nechapem potom preco to gynekologovia zenam predpisuju ked je tam take riziko....a ani na to neupozornia...

A Aupark mame blizko ked som v BA. nasi byvaju v petrzke. Bola som s mamou, ona je maniacka na vypredaje.... tak som zasobena...Pokupila pre malu, aj pre babetko nejake veci... Pozrela som aj HM ale poviem ti ze pre babetko nic moc nemali. Ale inak maju krasne veci. Mala ma vela veci z Hm, je to tam pomerne lacne a kvalitne... my sme nakupili vela veci v mothercare. ja mam ten obchod rada len ked nie su akcie tak je to tam brutal drahe.
takze my uz mame asi vsetko pre babetko. este hladam polodupacky a tie nemali ani v Mothercare ani v HM...
tak a uz nemusim ist ani do UK na nakupy🙂))))))))))))))))))))))))))))))))

janka256
9. jan 2010

ahojte.... zrzulka aj ja mam dalsiu poradnu az 29.1. a s tymi gulockami ja by som si to dala ale iba pokial by mi nebolo lepsie potom uz ani nahodou ja som pri predchadzajucich tehotenstvach tiez podobne brala ale nikdy nie cele balenie iba pokial mi nebolo aspon trosku lepsie ja sa spolieham na svoju dokinu tiez sa bojim vselijakych liekov ale vysvetlila mi ze najhorsie je to v prvom trimestri potom sa moze ona mi este zle neporadila 🙂 a ozaj baby pytala som sa ci sa mam objednat na ten 3 D ultrazvuk tak ona to neuznava vraj to nie je dobre pre babatko lebo je tym velmi oziarene a skor moze poskodit ako pomoct a vraj aj tak sa vyvojove chyby neukazu na to je lepsi 2D tak jej verim a ked bude vsetko prebiehat ako ma ani nepojdem ani pri mojich detoch som nebola lebo u nas to este nebolo a tu su zive a zdrave a inak aspon usetrim 1500 sk co mozem inde pouzit ... 🙂

zrzulka
9. jan 2010

Ericica dakujeme za odpoved, ja som myslela ze to tak je ale nebola som si isty... tak to celkom potesi tych 100€ navrch. A z coho sa vlastne vyratava zaklad materskej pri nastupe bez prerusenie materskej (myslim tych prvych 6 mesiacov, pisem jak hotentot) z minimalnej mzdy, alebo z platu co som mala pred MD???

denisse
9. jan 2010

ahojte ...
zrzulka .. skus sa umyt jedlou sodou (soda BB) normalne si vezmi trosku toho prasku na ruku a umy akoby to bolo mydlo, oplachni vodou .. trosku to stipe, ale pomaha .. teda aspon mne to zatial vzdy pomohlo ...

bellablonde
9. jan 2010

ericica, aj mna si potesila, kazde € navyse je dobre, ked uz inak na rodicov uplne vsetci kaslu..
zrzulka, ja nad tymto premyslam od vcera, ako tu bola tema o materskej. Zatial som nenasla odpoved, tipujem, ze z minimalnej mzdy asi 😅 (dufam, ze sa mylim)
super ze si dobre nakupila. Nahodou v zare si nekukla, ci maju nieco dobre? Skoda, ze aj moja mama neni taka akcna zena 😀 😀 ja ju musim doslova tahat po nakupoch
a s tymi cipkami.. to je hrozne, ze lekar necha na pacienta, aby rozhodol 😕

janka, za 1500 je poriadne drahy uzv. V brne robia za 500 kaciek 3D/4D. Ja sa toho praveze nebojim, myslim, ze oziarenie je uplne minimalne a nemoze poskodit babetko. ...vsak by to hned museli zakazat...

oacka
9. jan 2010

Baby,mňa tlačí bruško,, dačo sa mi tam na ľavej strane napína. ja neviem či je to normálne. Pohyby ešte samozrejme necítim,ale cítim, že tamm dačo mám a akoby sa to premiestňovalo. Neviem, či to nie je to tvrdnutie.... necítim sa zle, nebolí to, len napína akobby telo.

miki060707
9. jan 2010

oacko, možno ti rastie maternica
eri: tak to by bolo supeeeeer, keby to vyšlo, to je paráda
zrzulka, tak nechápem prečo lekári predpisuju také "lieky" tehu ženám a v letáku je také napísané, že niesi si istá, či to môžeš užiť, ale veď lekár ťa pozná, tak hádam by ti zle nepredpísal, no neviem neviem, neskúsiš mu zavolať radšej???
ja som tiež zvedavá z čoho sa počíta materská, ale myslím si, že dostaneme takú akú sme mali pri prvej materskej, síce u mňa to je bieda, ale aj tak je to o trošičku viac ako min. mzda

no kopkanie ani ja necítim, sem tam taký pohyb, ale nie veľmi často..
ja si dám 3D a môj lekár bude mať 4D,ani neviem aký je rozdiel, pri prvom som nemala, ale teraz chcem, učite to bude aj viac ako ˇ50eur, ale našporim si ich a je to určite zážitok.....
a viete načo ešte nesmiem zabudnúť???pri malej som chcela odliatok nožičky, či ručičky, ešte takej malinkej,ale keď som pozerala, tak to bolo drahé a potom mi otec slubil, že mi také niečo vyrobí, ale sme nato zabudli, tak teraz si to chcem kupiť, aby sa nato nezabudlo, tiež to bude pekná pamiatka... 🙂

bellablonde
9. jan 2010

len nevyhodte navod ako moj manzel 😀 😀 potom sme si nevedeli spomenut, kolko vody treba na vymiesanie zakladnej hmoty. Dali sme zrejme ovela menej a kym sme presli z kuchyne do spalne, hmota stvrdla uplne na kamen. Uz sa s tym nedalo nic robit 😀 😀 😀 😀

miki060707
9. jan 2010

🙂 🙂 🙂 mne teraz kamoška poslala tie odliatky, booože, to je ako "živé" normálne vytrčaju z rámika nohy a ruky, no a tiež ma upozornovala, že to musim robiť presne podla návodu....
a k tomu búšeniu srdca, teraz ti bije srdce viac ako pred tehu, lebo bije za dvoch, to mi bolo povedané, ja som ale mala problém, že furt som mala okolo sto puzl a moja mama na pulz berie tabletky, tak som bola aj na vyšetrenie a tam mi vravel, že mám dobrý, zmeral mi ho len rukou, ja som si merala na tlakomeri, ......

denisse
9. jan 2010

miki, 3D je trojrozmerne zobrazenie, ze to vidis akoby plasticky a 4D ma asj stvrty rozmer a tym je cas ... z 3D ti domov daju fotky, zo 4D mozu aj video 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre