Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

saperlipopette
8. jún 2010

Ahojte kocky, pozeram, ze sa tu debatuje o dovolenkach...aj my sme nedavno skonstatovali, ze toto leto ziadna dovolenka nebude, kvoli malej...bude nam to chybat, ale snad si aspon na par dni odskocime na hory. My zvykneme chodit do Rakuskych Alp, a potom na Slovensko...more mame totiz cely rok. Ale toto leto s malou ani to more nebude mozne, tak uvidime, snad tie horucavy nejako zvladneme :(

maxara
8. jún 2010

Ahojte krasulky,
tak ja sa na dovolenku chystam buduci rok ku Katke7777 do Talianska umyvat okna 😀 mm sa ma vcera seriozne pytal, ci myslimm to Taliansko vazne, ci to plati a tak.. Tak som vravela, ze ano, pokial tie okna zmakneme a on ze a kolko ich je? Som povedala ze 25 na hlavu, tak sa zafejsoval, ale ze ked si to rozdelime na viac dni, tak pohodka 😀 😀 takze Kati ako? Kafko sa chysta do Dubrovnika, takze beriem mm, moze byt? Ved teraz si umyla a o rok umyjeme my 😉
Tento rok je mojou dovolenkou materska pred porodom.. to je vsetko.. ale nejako mi to zily netrha a hoci aj ja som junova, tak vydrzim tak do 25 stupnov, vsetko naviac je mor pre mna.. ALE v Egypte mi tie 35-40tky nevadili absolutne..ine podnebie, iny vzduch, takze pohodka..
No a este novinky.. bola som v poradni a mala je teda naozaj otocena uz hlavickou dole, takze dobre som to citila.. no a mamicka ma vysoky tlak, ale bielkoviny v moci nema, opuchy tiez nie, takze dostala len tabletky na tlak 😖 ale baby ja neviem.. ja som si merala doma pred poradnou a mala som 135/80 a na poradni 144/98 😲 je to podla vas vobec mozne, ze by mi takto vystupil? ziaden stres, zhon, sedela som v cakarni asi pol hodinu a bol tam klud.. no ja neviem..
a este perla, od vcera som do rana schudla dlasie kilo, takze mam predtehu vahu.. no aspon jedno pozitko..
@zrzulka kvety maju byt biele (resp take zltkaste, ako su bezne), s co najviac pelom, kvoli chuti a teraz v teplejsich oblastiach uz odkvitaju, takze v sukvetiach uz su tie drobne kvietky niektore odkvitnute, take hnedaste, niektore uz uplne hnede.. tie su nevhodne. No a recept a nejake vlastne postrehy z minuleho roka som pisala minulu sobotu bellablonde do fora, skus pohladat pls, mne sa nechce

@saperlipopette mam ta pridat k nam do tabulky? mozes mi poslat prosim do IP pohlavie a meno babatka a pocet a mena jeho surodencov ak ma?

ericica
8. jún 2010

ahojte bruska ako???ako znasate toto teplo ?este pred tyzdnom sme hromzili na tie dazde a zimu a teraz mame uz aj tepla plne zuby 😀 😀 😀
nasa mala sa cvachce v bazene a ja idem za nou tiez von len som vas dosla kuk 😉

lulu1983
8. jún 2010

prosim o pomoc babulky, ktore budu rodit na Kramaroch a uz sa tam trochu vyznaju: Ako sa dostanem ku gynekologickym ambulanciam? Konkretne k ambulancii c. 222? A este, kde su kasy, kde sa plati za otecka pri porode a epi? Na Kramaroch sa viem zatial dostat tak akurat k Dr. Jandovej na cvicenia :( Moj orientacny zmysel je .. no... hmmm..... povedzme, ze dost pochybny..

maxara
8. jún 2010

@lulu1983 kde su ambulancie este neviem, ale tie pokladne su v tej hale presne v tom druhom vchode.. ked ides k Jandovej vojdes do polikliniky, po oboch stranach mas lekarne (hned pri vchode) a das sa po pravej ruke do chodby hned za lekarnou, prejdes az nakoniec a si pri druhom vchode do nemocnice a tam hned nalavo v tej hale mas pokladne PLATENE SLUZBY, tam aj otecko aj epi

saperlipopette
8. jún 2010

@maxara uz som poslala 🙂

agika1982
8. jún 2010

ahojte vsetky.....tym som bola ak dneska mi to teplo vobec nevadi, ale vcera som bola vyplatit orange,reku je to kusok tak pohodka, no ledva som do toho orange dosla...totalne navaly tepla,lialo zo mna, nohavice total nalepene na mne...a to ked mi v orange povedali, ze maju poruchu systemu, tym ma zabili...s drahym som bola na poste pre balik z pampyshopu..som sa tesila...vsetko oki,navlecky krasne...ale...nahovno velkost...a to som zadala dobre rozmery...proste paplon je total siroky...tak pojdem cez tyzden ho dat zuzit....k tym dovolenkam,my nejdeme urcite nikam,teraz budem dovolenkovat s malou...ale narok pojdeme urcite.....juj len uz teraz mi chyba vodicka,opalovanie a tak.....kolkokrat som sla aj s babami hned po nocnej az do vecera k vode......proste to mi uz teraz chyba...
@maxara maxi ten tlak tam zas nemas az taky rozdiel....a vobec aj tie tlakomery,jeden ti namera tak a druhy zase tak....nestresuj,hlavna vec ze ho nemas total vysoky,to by bolo zle...napr,vsade sa vravi ze tlak 140/na 80 je uz vysoky TK, u nas v praci sa vysoky tlak bral nad 150/90.....ono je to rozne.....a mozno ti ten tlak zvysuje aj malinka.....hm a zaujimalo by ma, ako sa ti dari chudnut....ja teraz stale jem melon a dynky hehe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
PS:::: porody ziadne nove?????????????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

agika1982
8. jún 2010

@lulu a kto by tam mal byt????ambulancie mas vselijako rozdelene....teda akeho lekara alebo co by malo byt na 222???

zuzik1983
8. jún 2010

no ja teda tiez kukam ako sa ti dari chudnut,ja kazdym tyzdnom mam na sebe o kilo viac 🙂 uz mi staciii...

adelaine
8. jún 2010

@agika1982 nestraaas, este nie 😨
este mame vserky cas....
...a inak ja som na tom uplne rovnako, ledva som sa dosuchtala
do nemocky na sono, potom som sa este hecla, ze DM drogeria,
doma som akurat navarila, ale uz som musela sediet na stolicke 😠
ja nevladzem vobec stat, je mi na odpadnutie, total zle z toho tepla,
som grogy...vydrz je v keli....

v takomto teple by sme asi nevladali ani rodit 😖

alllexa
8. jún 2010

@janulienocka - dakujem, aj Ty sa drz zajtra! Ja uz mam nastastie poradnu kazdy tyzden...

@adelaine - to mas dobre, ze uz mas babo pripravene na porod...
Mne od 30. tyzdna nerobili ani ultrazvuk ani prietoky...

@maxara - aj mne vzdy stupne tlak, ked som v ordinacii... Ale mas dobre, ako chudnes, ja mam teraz skoro kazdy tyzden o kilo viac.

Poradna ok, stale som zavreta a CS 7, len som bola cela spotena, nez som tam dosla. Navyse si vedla mna v autobuse sadol nejaky divny tipek a vykrikoval nezmysly, som sa normalne bala...
Inak, porodnik sa cudoval, ze mi vobec nerobili meranie panvy - tak som povedala, ze som sa na to aj pytala a ze mi odpovedali, ze sa to uz nerobi, tak len krutil hlavou. Navyse mi chybal zapis vysledkov glukozovych testov, tak este to musim zistovat.

Mne bude dovolenka tento rok velmi chybat, ved uz 10 rokov chodim pravidelne k moru, nech sa dialo cokolvek🙂 Aj sama som isla, lebo som bez mora jednoducho nevydrzala... Mozno o rok sa bude dat - moj brat bol v Egypte, ked mal jeho maly rok, strazila ho zatial moja mama. Ale sila bola, ze ich potom po navrate nespoznal🙂 Potom boli aj s nim v Turecku, ked mal asi rok a pol a v pohode...

kafoditka
8. jún 2010

Tak som naspat ok lekarky, dostala som homeo sprej do nosa a tot vsio..
@maxara tesim sa, ze mas malicku uz dole hlavickou a z tlaku si velku hlavu nerob, to bude aj tym teplom..

lulu1983
8. jún 2010

@maxara: dakujem, tym smerom som sa este nevybrala
@agika1982: potrebujem ambulanciu 222 a tam by mi mali pridelit nejakeho lekara

agika1982
8. jún 2010

@adelaine aj keby mala zvysovala TK to neznamena ze musis ist rodit....to by si muselsa mat fakt vysoke hodnoty TK.... takze vsetko je ok.....jeeej ja idem vo stvrtok do poradne a piatok mam narodky....drahy ma uz informoval,ze nemam robit plany,ze on uz ma pre nas oboch nieco...tak som zvedava 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maxara
8. jún 2010

@agika1982 dobre si precitala? 135/80 a na poradni 144/98 .. ved tych 98 je strasne vela na spodny tlak.. podla mna by mali merat tlak u lekara vzdy len ortutakom.. ja mam tucne ruky a podla mna to aj skresluje tu hodnotu.. ja neviem..

agika1982
8. jún 2010

noooo neviem ci to nie je na prvom poschodi...ale to len tipujem...keby si povedala lekara tak to by som skor vedela.....no jedine ze by si si zavolala na informacie na kramare a spytala sa.....cislo ti mozem dat...ale inak ked dojdes do poliklinickej casti, je tam vratnica....a tam by ti mali vediet poradit 🙂 🙂 🙂 🙂

lulu1983
8. jún 2010

@maxara: a nemas tzv. syndrom bieleho plasta? su ludia, ktori maju u lekara vzdy vysoky tlak, aj ked su pokojni..

saperlipopette
8. jún 2010

K tomu teplu, my tu tak mame uz zopar tyzdnov, vyse 30º. Najskor stale prsalo, jar nie a nie prist, a potom to zo zimy a dazda hned preslo na take horucavy...a zial, tie nas cakaju cele leto, ale snad to nejak vydrzime. Ja sa bojim najma o malu ☹ , my s manzelom sme zvyknuti...

denisse
8. jún 2010

ahojte zienky ...

ja mam doma lazaret, nela kasle ako tuberak a mm je odvcera tiez chory ... kasle, sopli, ma teplotu 😒

a to som sa tesila, ze tento tyzden uz nemusim do prace, ale nelu dam do jasli a budem si pomalicky chystat veci a medzitym odpocivat ... tak nic z toho ... varim a staram sa o dvoch marodov a dufam, ze to nechytim aj ja ... navyse v noci spanok nic moc, nelu dusil kasel, takze som ako vygrcany rezanec ... 😝

agika1982
8. jún 2010

@maxi ved preto vavim,ze tie tlakomery su nahovno......ten spodny mas sice vysoky,ale aj tak.....a ona ti ho merala digitalnym TK???? ako si mala ruku...myslim vyrovnanu, v pravom uhle....bo pri digitalnom merani mas mat ruku viac ako v pravom uhle a uplne uvolnenu...a manzeta musi byt o dost vyssie na pazi

lulu1983
8. jún 2010

agika a poliklinicka cast je tam, kde su tie platene sluzby, ako spominala maxi? pripadne, ma budu vediet nejako nasmerovat z vratnice, vsak?

lenkaaninka
8. jún 2010

baby dovarila som a je mi na skapnutie ako otras dusno ani dýchať..

agika1982
8. jún 2010

@maxi a moze to by aj tym teplom.....co sa tyka ruk, u nas lezalo vela pacientov, a mali ruky jak balony...ledva ich manzeta obtiahla....a namerali sme..len musis to dobre merat.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nerob si hlavu z toho tlaku...

agika1982
8. jún 2010

@lulu nie,poliklinicka cast je ako su tie dve lekarne....a pri vchode je vratnica....

denisse
8. jún 2010

a co sa tyka dovolenky ... tak my nie sme zvyknuti chodit k moru nijak pravidelne, len obcas ... ono je to aj tym, ze cast dovolenky vzdy stravime u nasich, kedze normalne sme od nich daleko ...
naposledy sme boli v chorvastku rok predtym nez sa narodila nela ...

viem, ze ludia chodia k moru a na dovcu aj s malymi detmi, ja by som s menej ako trojrocnym nesla ... mam pocit, ze by sme si to nijak neuzili ... ze vlastne okrem toho, ze je clovek pri mori, tak nijak tu dovolenku nepocituje ... kedze vsetko je ako doma (myslim tym rezim dna, vecera a noci) a navyse clovek trpne, ci drobatko nedostane nejaky hnus .... takze si zaplatis vlastne za to iste co mas doma zadarmo (okrem toho mora teda 😀 ) ... jedine ak by s nami isla nejaka babicka 😀 😀 😀

agika1982
8. jún 2010

@maxi ozaj.ty si zhanala tak davnejsie nejake nohavice a tak.....zohnala si??? ja by som potrebovala nejake tristvrtaky ale ked maju vsetko take male cisla ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

maxara
8. jún 2010

@lulu1983 no ja mavam u lekara vyssi, ale az takyto, sak mi skoro oci vypadli.. ale je fakt, ze vcera som sa citila naprd, velmi zle, tak mrakotne, ale ked som si dala studeny obklad na krk zozadu a na celo, tak sa mi trosku polepsilo..
a na tych kramaroch ako vojdes v tej poliklinike, kde su tie dve lekarne, tak tam hned nalavo uplne pri vchode sedi teta a ta ti povie, ale ze by bola dvakrat prijemna sa povedat neda.. mne vynadala, ze preco mi Jandova nepopisala presne cestu 😲 teliatko..

@saperlipopette este meno si mi zabudla 😉

@agika1982 aj sa chystas na nejaku zurku cez vikend?

@kafoditka no ja si myslim, ze taky tlak nemam.. skusim si ho casto merat

tutifruti
8. jún 2010

Caute baby....
Tak ja mám zo včera zážitok jak svina.... Bola som s Alžbetkou na angline v RK a s Dorotkou sme ostali na chvíľu von na dvore... no a ona si tam našla také guličky farebné malé, čo chlapci strieľajú z pištolí.... No a tak, že či si to môže zobrať domov a ja teda, že načo... no nakoniec teda, že ano....
Sedíme v aute, akurát čo sme sa pohli a Dorotka mi zahlási, že má jednu guličku v nose, a že sa jej nedá vybrať... ja som šoferovala....ani zastaviť nikde.... tak jej hovorím, aby ju vyfúkla.... ona, že sa to nedá.... a už rev.... Alžbetka už amok, že vyfúkni to, nepoťahuj do nosa.... Našťastie na križovatke mi naskočila červená, tak som vybrala vreckovku, Dorotka fúkla....nič.... druhý krát a už som videla orang guličku, ked tretí krát.... tak sopel po krk vyletel a na konci gulička..... ženy ja som myslela, že porodím.... tak mi brucho do večera tvrdlo, že strach, kríže ma rozboleli....no horor.... Som myslela, že ju zahluším.... ale chúda od revu mi potom po ceste zaspala....

kafoditka
8. jún 2010

@maxara inak Peti, mne sa pravidelne stavalo, ze som si odmerala tlak, za minutku znova a hodnoty boli nizsie. Tak som pockala, za 3 minutky som zmerala zasa a hodnoty este nizsie... 😕 😕 tak sa v tom vyznaj..

saperlipopette
8. jún 2010

@maxara Eliska 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre