Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
15. apr 2010

ja tiež nejako pred mesiacom a včera poslali že to už je na ceste ale aj napriek tomu bolo pri tovare že dostupnosť 10 dní ale jasné že neva nakolko som to skor keby čosi...presne ako alexis napísala 😉

luminkasp
15. apr 2010

maja, vy predavate dom? som netusila

aj my sme tere dali skoro do sportaku 😉

lenkaaninka
15. apr 2010

neviete nahodou ako su odvelkosťované kojenecké čiapky?? nemám šajnu..

aalexis007
15. apr 2010

lenkaaninka: tu je link, kde nájdeš rozmery aj pre čiapky 😉
http://www.alinka.sk/c/velkostne-tabulky-detske...

maxara
15. apr 2010

Ahojte babulky, ja sa bojiiiim.. za chvilu prcham k zubosovi a uz teraz ma oblieva pot.. 😝 😠 ☹ 😔
mirka - fuuuuj, viem si predstavit, ja este stale nemozem zabudnut na ten medvedi cesnak, co si dal na cestoviny mm.. ja som skoro vtedy zomrela.. v noci som trikrat vstala na zachod a otvorila balkon dokoran.. humaaaac..
maaja a kde predavate dom? nasi chcu kupit niekde v okrese PK, tak ak su dovody ine ako cigani v susedstve, tak daj info.

luminkasp
15. apr 2010

tu je dnes taaaaaaaaaaaaaaak skaredo a ja musim ist s malou kupovat mlete maso, ach jo, tak sa mi nechce 😖

maxara
15. apr 2010

baby nahodou neviete kam zmizla JankaTT? 😕

maxara
15. apr 2010

lumi tu je skaredo uz tyzden.. ja som stastna, ze mam dovolenku.. ☹ aj ked idem k tomu zubarovi.. no zdochynam

luminkasp
15. apr 2010

maxi, neboj, bude to v pohode. tu je hnusne pod mrakom, fuj, fuj, dufam, ze cez vikend bude pekne, mala ma narodky, tak nech pekne oslavi 😉

drievko
15. apr 2010

ahojte ! maxi neboj zubosi su super a ked si tehulka tak bude jemnucky!hadam 😉
inak sa veľmi teším príde my hniezdocko co som si objednala a odsavacka juchu!

lenkaaninka
15. apr 2010

díky alexis
dúfam že zajtra nebude liať lebo idem na poradnu a chcela som s kamoškou po meste pochodiť a na kafíčko isť len to počasie blee 😝 ☹

maxara
15. apr 2010

lumi, drievko - ja tohoto mojho zubara milujem za to, aky je paradny.. preto sa uz so mnou da dohodnut, ze mi da termin a ja pridem.. predtym ma musel mm doviest a to ma uz 3 tyzdne bolel zub. Tento zubar ma doslova z velkej miery vyliecil z toho panickeho strachu, teraz uz pridem sama, rozdychavam, mam ladove ruky a oblieva ma pot.. a on to na mne pekne vidi. Injekciu drzi v ruke uz ked vchadzam do ambulancie.. no proste zlaticko. ale aj tak sa desne bojiiim. 😒

lenkaaninka
15. apr 2010

maxi nie si sama neboj nič ja to prežívam presne tak isto 😉 držím ti palce

dugyna
15. apr 2010

dobre ranko dievacata....sice som uz vstala skro ale musela si ist vyzdvihnut komentar k tej diplomovke
a samozrejme som zabludila do lidlu 😉 takze som kupila hrantik a cervene muskaty /ruzove uz mam doma/ a este aj fuchsie ale neviem akej su farby.. 😉
aj podprdy maju pekne som si jednu vzala a aj gatky..sice urcite nie mojej velkosti-kupila som vacsie..su teke bombadaky akoby..ale pekne a prijemny material a nic netlaci..a este nejake ovocie 😉
idem vas docitat

drievko
15. apr 2010

lenkaaninka aj ja mam poradnu!aj sa tesim aj sa bojím!a pocasie bude hadam lepsie o trosku

drievko
15. apr 2010

dugy este som nestihla ---gratuleejem k diplomke 🙂

dugyna
15. apr 2010

cigaretka...k tym bielovinam..mala si ich zvysene v moci? ine veci ssi nemala v moci zvysene? ide o tom ze aj ako si odoberala moc...a o kolko boli zvysene ..na jeden krizik by som to nerbala tragikcy nijako...ale ak by bolo naviac ..mala by ti dr odobrat moc a poslat do labaku na vysetrenie..takisti poriadne skontrollovat tlak / u tehotnych to vacsinou suvisi spolu ale nemusi, raspektive tlak mozes mat ok ale mozes mat bielkoviny a opuchy/

a stou materskou je to len tak ze ako si pisala nastupit hocikedy..ale platia ti len ten pol rok od nastupu,sak..

deku mam v albume jedna je tak vlnena..srikovana asi na vacsie ocka znacka popoliny..je velmi prijemna a jemna a material je 100%...podla mna velmi dobra pre mimi, moj mm povedal ze keby bola taka aj velka tak aj on taku chce 😉

mojalili aj moj mm si poziciava ten moj vankus tehotensky a ked kukame telku a idem si prenho alebo poslem mm nech mi ho donesie tak s usmevom hovori ze ci chcem hajzla 😀 on ho tak vola toho vankusa 😀 tak sa na tom obaja bavime vzdy

dugyna
15. apr 2010

cigaretka ...ku kociku ..kukni moj album..my sme ho s mm kupili v mobelixe, ale mali este jeden druh, afarby mali oranzovu a cervenu

denisse supis tesim sa ze sa niekto prida este ku mne s latkovanim..kukni v albume mam plienocky..a inak tearz od 25.4 mysli bude tyzden latkovych plienok..bude velke zlavy na nete.. 😉 keby si nieco nerozumela..alebo chcela poradit v lkude napis..ak budem vediet poradim ti rada

kafko ten kolotco je super aj cena dobra...my uz ako tak oblecko..postielka...mame, ale nemam ziadne hracky ani kolotoc na postielku, satku na nosenie a odsavacku na mlieko a ten sterilizator...to ja si tak co nam este co som si narychlo spomenula chyba...

cigaretka k tym porodniciam to ty si pisala...aj moja dr robila kym porodila na antolskej..a je na materskej/mozno je to ta ista/..teraz ina zastupuje a ta je tiez z antolskej..kocky v BA nie je ziadna porodnica dokonala.....a vsetko zavisi od sluzby..kto ju v ten den ma...cize sestry dr a osatatyn
ale my sa chystame s mm na buduci tyzden na vylet do BS chceme sa tam ist popytat a pokukat ako to tam vyzera..a potom sa definitivne rozhodneme....ale ak je to tak ako co som zatial citala a pytala sa...tak ziadna z porodnic v BA sa im nevyrovna..

adka..to ma mrzi, tak len lezkaj ammi budeme na teba stale mysliet aby vsetko dobre dopadlo.

dugyna
15. apr 2010

adka..vcera som bola unavena tak som sa vyparila a teraz ta docitavam..
mrzi ma to..ale ako som uz pisala budem na teba a tvojho drobca mylsiet aby ste to vydrzali co najdlhsie ako kinderko...
a myla to nsad pochopi ke mu to vysvetlis...a ucite vam rodina pomoze a vsetko dorba dopadne
no vyspala som sa celkom fajn ale vecer som uz bola unavena..a zase ked sme lahli do postele tak som sa nejak prebaral a a nevedela zaspat aj mala v brusku vymyslala 😉 ja som bola tak zvyknuta kym som otehotnela..ze som sa ucila vecer av noci..cez den sa nejak neviem dorbe sustredit...ale koli malej sa snazim neponocovat..
sak uvidime ako mi to pojde teraz ked sa musim zacat ucit na tie vde statnice po sebe..

dugyna
15. apr 2010

maxi drzim palce u zubura..aj ja sa musim objednat na tu praventivku.. 😒
a medvedi cesnak ja fajn..no ale sak v tehu ti to chutit nemusi...

drievko dakujem, dnes som si bola pre komentar..tak pojdem trosku poupravovat..co popisal..a dat tlacit

kocky a neviete co je s ronit/ronin?

dugyna
15. apr 2010

inak kocky vcera som volala s dr. konecne kukla vysledky z krvneho obrazu / ktory mi robili este ked som bola na OGTT/ a mam nizky hemoglobin, takze mi predpisala aktiferin....

tutifruti
15. apr 2010

Caute baby,
U nás je dnes naozaj hnusne.... 😒 Ale teším sa, lebo sme Dory k narodkám objednali takú mini trampolínu na skákanie...., už nam nemá čo miesto zaberať.... ale dúfam, že bude mať radosť.... 🙂
S mm sme chodili vyberať babám poschod. postel a koberec do detskej, už mi z toho šibe..., neznášam nakupovanie.... 😠
Keď vás tu čítam, čo všetko už máte, tak mi vždy až zle ostane...., že ja nič
Ale dúfam, že to postíham...

Ináč na kúpanie mi máme kýblik a fakt ho doporučujem, je super... 🙂

Dugy, gratulka k dopísanej diplomke 😀

silvia.vesela
15. apr 2010

dugy, aj ja musim brat actiferin, aspon 4krat do tyzdna. Lekar mi ho radsej dal, a to som nemala ani nizky, este to bolo na hrane. Ale tie prve krvne testy, co mi robili v 12tom tyzdni, tak hb som mala 135 a tieto posledne 122......takze malicky si berie vsetko. 😀 Ale nech si len berie, aby bol zdravy. 🙂

silvia.vesela
15. apr 2010

Dnes ide m do poradne na kontrolu, tak som zvedava, co a a ako....

sunnygirl
15. apr 2010

Inak aj ja som mala ísť snes k zubárovi, ale po minulom 45 minútovom vŕtaniu jedného zubu a vystriedaniu všetkých vrtákov v sade som si povedala (Keďže injekcia nebola), že aš po pôrode, však ja som odišla z toho kresla taká mokrá a spotená, že som myslela, že som sa pošťala a že ma ešte niketo aj vedrom vody oblial, takže som sa vtedy zaprela, že počas tehu už nepôjdem, iba ak budem nútená. Blombujú mi kazy, tak dúfam, že vydržím. A okrem toho si za ten jeden zub vypýtal 24 €. Hold, drahota ☹

Držím palčeky: na poradniach a u lekároch.

Aalex007: ešte že si dala info, ja sa tiež chystám odtiaľ objednať obliečky aj váplň. 😉

liluu
15. apr 2010

ahoj diefčatáá, tak ja som dnes chcela nechať majland v Poľsku, ale drahý sa asi zľakol a radšej zdrhol do Blavy 😀 Ale o týždeň neakceptujem žiadne výhovorky 😀
Ináč neviete ako to je, keď niesom vydatá, musíme isť so šťastným oteckom na matriku niečo vyhlásiť??? 😒

dugyna
15. apr 2010

silvia.vesela no mne kazala ze 1x denne a Hb som mala 112, pri prvom krvnom obraze som ho mala v pohode.., a to inak uzivam teraz acidofolan a ten obsahuje okrem k.listovej aj zelezo..dalsiu poradnu mame 28, a ze kkrvny obraz sa robi dasli v 30tt tak mi asi na druhy den po poradni spravi odber..

tutifruti dakujem

dugyna
15. apr 2010

liluu kamoska co rodila...to mala tak ze v nemocke v poradni myslim jej dali papier-asi ze cestne prehlasenie a otecko to musel podpisat ze to je jeho ...

adka1311
15. apr 2010

liluu - mas dve moznosti: 1/ pojdete teraz na matriku a urobite vyhlasenie o otcovstve, s tym papierom potom pojdes do porodnice a potom po narodeni dietatka staci ak pojde po rodny list uz iba jeden z vas....
alebo 2/ vykasles sa teraz na to,porodis, dieta bude mat meno po tebe a potom ked pojdete na matriku pre rodny list, urobite to prehlasenie a hned aj poziadate o zmenu priezvisku...nevyhodou je, ze muste ist po rodny list obaja, lebo az tam potom robi otec to vyhlasenie o menne a otcovstve...

takto to bolo u nas /tiez nie sme manzelia/, ked som cakala Lukaska, skoncila som na rizikovom v nemocke a tak sme to riesili az po narodeni, teraz to chcem stihnut radsej vopred... 😀

mirka285
15. apr 2010

caute 😉 tak bola som na sude si pre potvrdenie o pravoplatnosti rozsudku,ze som rozvedena,takze tam to prebehlo v pohode a potom som cela vysmiata isla na matriku aj s Gabkom urobit vyhlasenie o otcovstve,a tam som sa tak vytocila ze som sa az normalne rozplakala..chceli sme priezvisko pre malu bezkoncovky ova,nakolko je to zahranicne priezvisko a tak tazko vyslovitelne ze ta koncovka sa tam ani nehodi...nato ma matrikarka zrusila ze to v ziadnem pripade u nej nepojde 😢 ale ona vyslovene odjebala s prepacenim ze ja som porad pustila krokodilie slzy...po mensej vymene nazorov mi povedala ze v porodnici si musim vypitat tlacivo,vyplnit ziadost ze chcem pouzivat meno v tvare bez ova a potom ked pojdeme pre rodny list,oni by to tam uz mali mat a vystavia nam rodny list bez tej koncovky ☹ tak som nadsena ako to na tomto Slovensku funguje,zena po porode musi chodit po uradoch 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre