Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
21. feb 2010

kafko a ked si das nalavo potom lektorky, tak moja bola Lamya, uuuplne uzasna, Lucka, taka skromnucka, mala aj trosku tuciku a krasne robila šimi, to je to trasenie...
dugy - s akymi babami??? 🙂

maxara
21. feb 2010

kafko a lektorka alyah, to je ta, co je hned na tej uvodnej stranke ta v zelenom, dlhe vlasy... to je Zuzka a ona bola v decembri, ked som bola naposledy, tehotna, asi v siestom... a na tom vystupeni, co sme mali 8.11. tancovala s bruskom a bola kraaaasna 🙂

dugyna
21. feb 2010

any gratulujem k vysledkom a k dievcatku 🙂

maxi ..no tak aj malinka fandila..takze mi dokopy 🙂 a samozrejme aj drahy 🙂
dnes fandim o 21h rusom hraju s cechmi tak dufam ze ich nabiju aspon 3.1 alebo 3.2. proste verim ze rusi vyhraju 😀
kokcy my sme mali dneska bryndzove halusky vyborne drahy varil 😉 mnam

maxi a tie brusne tance to je vhodne aj pre tehu?

kafoditka ty si dneska lenivela? 😉 sak aj to treba

kafoditka
21. feb 2010

idem trochu pogooglit na nete ohladom tych BT, ci to nie je niekde tu v Petrzke, lebo Vajnory mam poriadne od ruky.. a Lamya vypada fakt skromnucko, milo.

teraz som papala jahodky s cukrom, asi chutili malemu, lebo kope o stosest 😀 😀

dugyna
21. feb 2010

maxi nasimi babami 😉 ,mojho draheho dcerkami 🙂

maxara
21. feb 2010

dugy - urcite ano, dokonca to bol prave tanec pre tehotne... akurat, ze v normalnych brusnych robis bezne akcenty a prudke pohyby bokmi hore dole, ale ked chodis na tie pre tehotne (resp. skusena lektorka ta upozorni, my sme mali v kruzku tehulku a vzdy jej povedala, toto nie, alebo jemne a pod.) tak tam sa robia len take hupave pohyby... a navyse, tam ide hlavne o to, aby si odizolovala casti svojho tela ako je hlava od krku, hrudnik, panva... ze ked robis panvou, ostatne ti stoji a pod. paradne to spevni chrbat, posilni svaly panvoveho dna a tie rozhodni sa mozu, aj by sa mali precvicovat v tehu...

maxara
21. feb 2010

dugy no tie som myslela... a oni byvaju s vami, alebo len ich mavate obcas?

maxara
21. feb 2010

kafko aj ja pogooglim, daj vediet, ked najdes...

kafoditka
21. feb 2010

maxa, nasla som H-fit ale nepaci sa mi, ze musim zaplatit vopred a nie za kazdu hodinu zvlast 😒 moja kolegyna chodila na BT tak jej idem zavolat.. dam vediet, co zistim

dugyna
21. feb 2010

maxi- fuha uz teraz to vyzera dost zlozite ako si to pisala,ale musi to byt fajn...no mne sa paci aj v tom snope..co chodime so stankou
dievcata byvaju so svojom maminou, my ich mavame na vikedny a cez prazdniny 😉

kafoditka
21. feb 2010

dugy a co v snope? cvicenie vo vode? napis nieco blizsie.. 😉

mojalili
21. feb 2010

Ahojte kočky,
myslela som, ze vas nedocitam, ale vidiet, ze sa venujete pekne svojim manzelikom. Ale sak ja ani neviem, kde reagovat. Pekne ste ponocovali, ze do 00.36 a tano uz Sunygirl o 5.17...to je sila, to je doba, kedy ja slastne spim🙂
MAXARA - pytala si sa, kolko som mala stichov...no nastrihli ma riadne, vnutornych 8 a vonkajsich 10 stichov 😒 😒 😒 Dufam, ze tentokrat to bude lepsie.

Dnes sme boli cely den u svokrovcov, LILIANKA bude mat meninky aj manzel - ROman, tak sme trosku oslavovali.
NO idem este nieco nachystat do prace, prajem vam pekny zvysok nedele. 🙂

maxara
21. feb 2010

dugy - Brušný tanec je aj tancom rodičiek.Kedysi,keď žena začala rodiť využívala pohyby panvy,rôzne krúživé a uvoľňujúce pohyby na ľahšie otvorenie pôrodných ciest a tým ľahšie porodenie bábätka. Brušný tanec pre tehotné je špecifický tým,že sa v ňom vynechávajú niektoré prvky,ktoré sa počas tehotenstva neodporúčajú. Je prijemný a uvoľňujúci.Ľahké, ladné, húpajúce pohyby bábätko uhojdajú, ukľudňujú a bábätko sa bude cítiť vo vašom brušku úžasne a vy tiež.

maxara
21. feb 2010

dugy a toto mi naordinoval doktor - Mojzisovej cviky
Je cvičenie, ktoré je zamerané na svaly panvového dna a chrbticu. Je veľmi vhodné pre ženy, ktoré trápia tieto problémy - problémy s chrbticou, bolesti kostrče, artrózu, bolesti pri milovaní, nepravidelnú, či bolestivú menštruáciu, inkontinenciu, opakované potraty, problém otehotnieť. Za ťažkosťami s otehotnením sa totiž často skrývajú práve problémy s chrbticou alebo svalová nerovnováha, ktorá zapríčiňuje nedostatočné prekrvenie malej panvy. Ak nedostatkom pohybu, resp. nevhodným pohybovým stereotypom došlo k nesprávnemu postaveniu panvy, panvové svaly sa preťažia a vzniká spazmus, čiže stiahnutý sval. Skrátený sval v panve, ktorý obklopuje všetky orgány, spôsobí zníženie ich metabolizmu. Inými slovami prúdi sem menej krvi, kyslíka a výživy. Takzvané “zázračné otehotnenie” a “zázračné vyliečenie” funguje vďaka správnej inštruktáži a cvičeniu s terapeutom. Cvičením sa oslabené svaly posilnia, skrátené sa uvoľnia a chrbtica sa dostáva do správnej polohy. Do panvových orgánov preto preniká viac živín a žena ľahšie otehotnie, bolesti chrbta ustupujú, menštruácia je menej bolestivá…Cvičenie je pod dohľadom skúsenej fyzioterapeutky.

maxara
21. feb 2010

kafko - http://miracle-maternitycare.webnode.sk/kurzy-t...
ale vyzera, ze okrem toho, ze uz zacal, je to len na Feriencikovej...

maxara
21. feb 2010

kafko - toto mi asi najlepsie vychadza... mne je to celkom jedno kde, ak je to Petrzalka a smer Pezinok...cize ziadna Karlovka a dalej... a musi tam byt parkovisko... 🙂
http://www.mclienocka.sk/programy-pre-tehulky/

kafoditka
21. feb 2010

maxi.. BT som nasla aj v snope, co spominala dugy, tam som bola aj na morfologickom utz.. mozes si za kazdu hodinu zaplatit zvlast. asi to vyskusam... 😉

maxara
21. feb 2010

daj link kuknem

zrzulka
21. feb 2010

Ahojky🙂 tak uz sme spat...🙂 Pozeram ze ste tu zapisali strasne vela toho. nemam sancu to precitat. Spravi mi niekto z vas nejaky suhrn co je nove v teme??:o)))) Kto sa obetuje???

maxara
21. feb 2010

Ahoj zrzulka, uz sme na teba cakali... rozoberali sme tu holenie podvozku, masaz hradze, trochu sme sa tu rehotali, doplnali sme tabulku co som zavesila na picasa, takze potom aj ty skontroluj, link na nu je na predoslej stranke...

kafoditka
21. feb 2010

maxi -
http://www.snop.sk/?IDe=43225 v rozvrhu su aj BT

maxara
21. feb 2010

oki, kuknem, hned som spat, len idem si ostrihat prdika (mm)

mirka285
21. feb 2010

kocky tak brusne tance?to sa mi zda celkom fajn pre tehulku...ja som si schrupla poobede a uz ma ta depka trochu presla 🙂 teraz boli na navsteve u nas nasi a otec mi povedal ze jeeee ako ti stucneli nohy 😠 no chapete to?Dugy takze ty si si vyzenila dve deticky uz?aspon budes mat pomocnicky a komosky pre malu..nasi doniesli huspeninu,tak som hned jednu zbuchla s cibolou a octom,mnam 😝 zrzulka dufam ze si dobre nakupila,tu bolo veselo cez vikend.ked budes mat cas precitaj par stran,stoji to za to 🙂 ja som vcera plakala od smiechu 🙂

zrzulka
21. feb 2010

maxi vdaka, no vidim ze som vela toho premeskala 🙂))) Ten link kde najdem??? Nevidim ho na predoslej strane ☹

zrzulka
21. feb 2010

Mirka jasne precitam nech som v obraze, dnes uz nezvladam, lebo mam spankovy deficit ale zajtra snad aspon cast dobehnem🙂

zrzulka
21. feb 2010

Uz som nasla tu tabulku, je super len sa mi neda zvacsit :(((

dugyna
21. feb 2010

kocky vesela som pradlo 🙂 uz som tu
takze snop ma v po plavanie pre tehu a v ut a stvr cvicenie pre tehu,je to o spravnosti dychynia take cviky na branicu, panvove dno, atd

maxi no mojsejovej cviky nepoznam ale veri ze ked to precvicuje fxzioterapeutka..tak to urcite na chrbticu velmi pomaha 🙂
sa vyznas inak v tych brusnych tancoch 😉 moze to byt fajne

maxara
21. feb 2010

zrzulka - tu je link a napravo je lupa, treba na nu klik a potom lavym tlacitkom mysi chodis v tabulke hore dole
http://picasaweb.google.sk/5.valuchova/Julovky2...

mirka - pridas sa k nam?

dugy - preboha len nie MOJSEJOVEJ 😀 😀 😀 ale mojzisovej 😀 😀 😀 brusne su super

babulky inak vy rozmyslajte nad tym stretkom co sme rozoberali, oki?

maxara
21. feb 2010

kafko - ja to tam neviem najst.. ☹

katkaking
21. feb 2010

Ahojte, tak uz som konecne tu... 😉 ste mi uz chybali... 😅
ale ste toho popisali, ze 20 stran od piatku vecera...to teda nemam sancu precitat...
baby, som trochu v strese z toho, co mi povedal dr.piatok na poradni a sone, ze mam placentu nizsie ako by mala byt. Vsetci ma ukludnuju, ze keby to bolo vazne, dal by mi nejake lieky na upravenie, alebo by mi kazal lezat, pripradne by som isla do nemocnice lezat...ja inak nemam ziadne problemy, len v poslednom case ma pobolieva brucho...nemoze to s tym suviesiet? inak nefarbim ani nic podobne...ale aj tak sa trochu bojim, aby bolo vsetko ok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre