Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
8. apr 2010

Katka je to smutne ale je to naozaj tak...to mi povedala aj sestra,co rodila nedavno,jednoducho pacientky ktore si to zaplatili mali lepsiu starostlivost...ale samozrejme su doktori ktori vedia byt fajn aj normalne,ale to musi byt v tom cloveku..inak myslim si ze hlavne v Bratislave to je citit ze je o teba postarane ked nato mas..v tych mensich mestach je to lepsie si myslim,no co uz snobska Bratislava 😀

mirka285
8. apr 2010

Bella tak to ste spravili velmi dobre,lebo s tym parkovanim je to z rok na rok horsie...uz vidim tie zavistlive pohlady susedov,nas zozeru za ziva 😝

dugyna
8. apr 2010

bella vy byvate v nejakej novostavbe ?

katarina7777
8. apr 2010

u nas su este stale zdravotne sluzby neni velmi drahe oproti zahraniciu a to aj v porovnani s platmi... zacali mi opuchat nohy tak mi odporucili rucnu lymfodrenaz noh, tak som si zistovala v sukromnom zdravotnom stredisku ze kolko to stoji . Ze 45 eur za 45 minutovu masaz a aby to malo efekt tak treba ist 2x tyzdenne aspon mesiac... cize 360 eur... 😠 😠 😠

dugyna
8. apr 2010

katarinka ked ti opuchaju nohy najlespie a najlacnejsie je vyklad a vykladat a papat tvaroh

bellablonde
8. apr 2010

uz to budu pomaly 3 roky, co sme sa stahovali
v pegase na vysehradskej, to je ten mega velky zlto-oranzovy, rovno z druhej strany je panonska, ked ides z rusoviec mas ho po pravej strane

kazdy den ked ideme niekam autom som stastna, ze sme to takto vyriesili, lebo maly peto vecne v pohybe musi najprv obehnut celu garaz, pohladkat auta az potom sa da (nasilim) posadit do auta... fakt neviem ako by sme napr toto riesili vonku kdesi na ulici. take, ze polhodinu skrabat namrazu nepozname, ale zase mame problemy s branami, kazia sa dialkove a celkovo su tie brany a system vyzvou pre vandalov a zlodejickov 🤐

katarina7777
8. apr 2010

dugy to praktizujem kazdy vecer ale moc nezabera, hlavne v dnoch ked som cely den na nohach, kazdy vecer si davam na nohy aj studenu sprchu... skusim si kupit nejaky chladivy krem asi.

bellablonde
8. apr 2010

kocky idem off, nevladzem viac ani tuknut

dobru

mirka285
8. apr 2010

inak tie lymfodrenaze su drahe aj u nas...minule o tom hovorili v telke,teraz to na Slovensku celkom fici,taka kura pred letom,vraj dobre na celulitidu a uberie to vraj aj niake tie centimetre...ale neviem lebo kamoska na to chodila asi dva mesiace a ja som ziadne vysledky nevidela i ked ona tvrdila ze ona ich vidi 😖

katarina7777
8. apr 2010

mali by ste vediet ako mi nadskakuje brucho, co ten moj nevie ze o pol dvanastej deti maju spat 😅

bella dobruuuu.

katarina7777
8. apr 2010

mirka aj ja som o tom dobre pocula .... musim zistit techniku na nete a zaucit manzela 😀

katarina7777
8. apr 2010

dobru noc , ideme spinkat... dufam ze aj tento tu v brusku 😔

dugyna
8. apr 2010

bella viem kde to je.. 😉 to mas este blizsie na antolsku ako ja..ale do tesca to mame asi rovnako 😀
sa rehocem ako maly hladka auta v garazi to je dobre. dobru

mirka nespominaj celulitidu...akosi v tomto smere..tehotenstvo zapracovalo..ale mame to v rodine co uz.

katarinka aj nasa mala ma teraz diskoteku 😉

mirka285
8. apr 2010

dobru babule aj ja idem 🙂

dugyna
8. apr 2010

dobru katarinka.
ja idem este pisat

dugyna
8. apr 2010

dobru mirka

dugyna
8. apr 2010

sunny uz asi budes pisat ty 😀 rano

sunnygirl
9. apr 2010

Dobré ránko prajem a pekné písane 🙂

nina88
9. apr 2010

Ahojte... Našla som si ,,spací vylepšovák,, , tak ak náhodou má niektorá z Vás problém so spánkom (časté navševy WC atď), skúste pred spaním zapiť vitamín B. Mám to overené, spím po ňom celú noc, je to super... 😉

dugyna
9. apr 2010

dobre ranko kocky, nad nami sa uz maka 😖 😢

nina to fakt? zaujimeve 😉

maxara
9. apr 2010

Ahojte babulky, dnes som doma, ale spala som len do 7:15 lebo rano pri otacani sa na druhy bok sa mi normalne pustila z nosa krv.. no nechapem.. musela som ist do kupelky ju zastavit 😖 a potom som o5 pocitila ten znamy pocit rannych nevolnosti a samozrejme ze som isla vrackat.. ☹ po dvoch tyzdnoch.. dufam, ze sa to nestane nanovo dennym pravidlom. Kukam, ze ste rozoberali zazmluvnovanie a parkovanie..

mirka - gratulujem k miestu, viem si predstavit, ako sa z toho tesis.. ja by som to tiez urcite ocenila na tvojom mieste, resp. na mieste hocikoho, kto byva na sidlisku husto posiatom autami.. a ja s mojimi parkovacimi schopnostami 😀 😀 len je smutne, ze si to musis este naviac platit.. podla mna tuto situaciu treba riesit dost akutne a to v celom state..

zazmluvnovanie - no ja si myslim tiez, ze pchat prachy dr naviac je svinstvo, ved za svoju pracu dostavaju svoj plat.. ALE.. zazmluvnovanie sluzi na to, aby som mala konkretneho dr pri mojom porode, ktory neviem kedy bude prebiehat.. takyto dr moze mat sluzby "svoju pracu riadne zaplatenu" uplne inokedy.. mne by mal byt za tie peniaze k sluzbam od 36tt den noc.. (ak teda berie vazne tu zmluvu, zalezi od dr..). Mne to dodava pocit bezpecia a pohody a teda aj psychickej pohody, takze mi odpada jeden obrovsky kus stresu.. navyse aj poradne kazdy tyzden budem mat u toho jedneho a nie u x dr (napr na Kramaroch, kam sa chystam ja, by som mala poradnu odspodu kazdy tyzden u ineho), kazdy dr chce mat dobre meno, takze ked mam zazmluvneneho seriozneho, tak urobi maximum pre to, aby si svoje dobre meno nepospinil.. (to je len maly bonus) dalsia vec je, ze ak teda je mi dr k dispozicii vo dne v noci, aj mimo sluzieb, pride k mojmu porodu hocikedy, tak fakt je to nad ramec jeho platu a preto by mi nebolo luto tych penazi.. nie kazda z nas porodi doobeda, ked je tam kopec dr. , ze ked si jeden nebude vediet rady, spyta sa ineho..
mne z toho vyslo to, ze kedze nepoznam ziadneho dr iba svojho gyndasa, opytam sa jeho a podla toho sa zariadim.. opytala som sa a on mi vysvetlil celu tuto problematiku. 7000,-Sk bolo stanovenych ako hodnota prace, ktoru vynalozi porodnik pri jednom porode, aby si tuto sumu mohli zdanit, aby sa predislo uplatkom. Z toho 2000 ide nemocnici, pre dr ostava 5000, po zdaneni nejakych nieco nad 4000,-. Okrem toho, ze musi byt na mobile a v dosahu nemocnice, ked pride k pacientke, musi tam byt pocas celeho porodu, co moze byt x hodin, nie standardne 8 - 12 ale x. Potom sitie, k tomu rozne papierovacky, vypisovacky (o ktorych my ani nevieme).. skratka to nie je, ze vytiahne decko, da ho sestricke a caute, idem sa vyspat.. alebo po 8 hodinach odovzda stafetu... preto ani pre nich nie je vzdy vyhodne to zazmluvnenie.. tiez si vyberaju pacientky, len urcity pocet, kolko su ochotni a schopni naviac mimo sluzieb zvladnut.. jasne, ze si potom planovane cisarske a vyvolavane porody robia vramci vlastnych smien..
cize zaverom som usudila, ze si asi nikoho nezazmluvnim, lebo dost vela robi doktorova poctivost, aby sa mi "vratilo" tych mojich 7000. Aby som naozaj to, co ocakavam, ten cas, co mi venuje, a to vsetko, aby som dostala.. Kedze som ziadneho takeho dr nepoznala a moj dr je iny pripad (od nie je kmenovy zamestnanec nemocnice a tak on musi dat zo 7 tis 5 tis nemocnici a pre neho ostane 2000 hrubeho, cize sa mu to neoplati), tak som teda nechcela zazmluvneneho, ved mne nevadi, ze si pocas mna vymenia sluzby a je mi to vlastne jedno, kto vo finale vytiahne babo.. No potom sa mi naskytla moznost mat zazmluvneneho dr naozaj zvucneho mena, s naozaj najlepsimi a samymi pozitivnymi referenciami, ktoremu vraj naozaj mozem doverovat, tak som si povedala preco nie.. to nie je ani rozmaznanost ani rozmar.. no ja neviem.. a v mirkinom pripade by som nevahala ani sekundu a tiez by som chcela, aby bol pri mne len jeden dr, ktoremu doverujem, ja predsa neviem, kto pride do dalsej sluzby..

maxara
9. apr 2010

whoops to som nevedela, ze az tolko som zapisala, sorac

maxara
9. apr 2010

adelaine teba uz v tabulke mam, asi mam udaje z tvojho pasu.. 😉

dugyna
9. apr 2010

Maxi ale to co pises je povinnost dr ta odrodit, a on ti aj tak len asistuje... Ale je to kazdeho osobny nazor takze ak si chce zazmluvnit tak si zazmluvni,ak nie tak nie...

karinnka
9. apr 2010

Dobré ranko 🙂 tyz zazmluvnovat si nikoho nebudem...Prezila som si v nemocniciach uz vselico,takze neverim,ze kludny pobyt v nemocnici mi zabespeci nejaka obalka pre lekara...Pri prvom porode som mala vybaveneho primara gynekologie tak sa o mna starali pred aj pocas aj po vzorne kazdy....Darmo strach z primara bol 🙂 Ale potom ako som videla,ze tie co maju bezneho vybaveneho lekara ako su na tom som povedala NIE.Lezali so mnou dve mamicky,ktore mali kazda ineho vybaveneho lekara,ked im nieco bolo,alebo uz na nich isiel porod okrem zaplateneho lekara sa na nich nik nepozrel,pretoze preco by aj mali pani lekary ked vedeli,ze za tu pracu uz niekdo zaplatene ma.....Jedna mi na izbe skoro umrela aj s dietatkom,pretoze jej lekar oznamil,ze za dve hodiny pride jej lekar,ze on sa na nu pozrie...Keby chudera neodpadla a uz ju museli rychlo brat tak umrie aj s dietatom...
A to su veci,ktore sa neospravelnuju....¨
Takze v ziadnom pripade nebudem NIKOMU NIC DAVAT......K lekarom a k personalu sa chovam slusne,nie som typ,ktory sa stazuje,ktory je narocny....len mi to pride ako vyhodene prachy...mne osobne by bolo trapne samej pred sebou,ze vymyslam...
Polovicka mi samozrejme povedala,ze si mozem vybrat lekara,ze on chce aby som mala bezproblemovy a kludny porod,ale ja som s tym nesuhlasila 🙂 Nebudem rodit v nejakej ukrajinskej dedinke na konci sveta,ale v nemocnici,kde je kazdy lekar profesional,takze neverim,ze kebyze mam niekoho z nich zaplateneho,tak sa pri porode na mna usmeje dva krat viac ako na bezne pacientky 😉 tak ci tak najviac casu pred porodom a po porode stravime so sestrickami...a tym je fakt jedno ci sme niekomu platili....

ivka8255
9. apr 2010

bre ranko, ja som nad tym zazmluvnenim tiez uvazovala, ale ked som bola teraz tyzden v nemocke, tak vaaaaham.v Povazskej je teraz mimoriadne dobra zostava lekarov (vacsinou mladsi a velmi precizny co sa tyka starostlivosti).problem je, ze tam mava sluzby aj jeden doky z PU, ktory ma prezyvku masiar.asi nemusim vysvetlovat, ze jemu by som sa pod ruky dostat nechcela, tak neviem ci to nechat na nahodu a dufat, ze bude akurat na dovolenke, alebo sa poistit.
neviete ako dlho pred terminom to zazmluvnenie treba urobit???

ivka8255
9. apr 2010

karinnka: suhlasim, ze sestricky su dolezitejsia "cast" personalu, ved oni su s tebou cely cas co si tam a ked potrebujes pomoct tak si odkazana na nich a nie na doktora.ten ta na vecko neodprevadi 😎

maxara
9. apr 2010

karinka presne takto som rozmyslala aj ja, aj moj nazor je taky, ze je to ich praca.. ale vravim, ze zazmluvnovanie ma svoje vyhody a pre dr je to praca naviac.. ked chces mat konkretneho, tak pre neho.. ked ti to je jedno, tak samozrejme neplat, nezazmluvnuj.. ale ked niekto chce mat konkretneho, tak on ti je k dispozicii kedykolvek.. o tom hovorim..ze preto asi sa to plati. Ja si nemyslim, ze je to vymyslanie.. a aj to som pocula, ze sa ostatni na mna vyflaknu ak mam zazmluvneneho. Preto si musis vybrat zodpovedneho, inak to nema vyznam to zazmluvnenie.. cela pointa. skratka to absolutne neodsudzujem, ja by som si nezazmluvnila, keby mi nevusiel ten dr, co budem mat, lebo na neho sa da spolahnut, ze sa mi nestane presne to, co tej tvojej babule na izbe.. funguju v takom "trojuholniku" s inymi dvoma dr., ktori si navzajom tieto mamicky skontroluju..

maxara
9. apr 2010

tiez by som neostavala v robote na nadcasoch a s mobilom pri hlave den noc len tak..
dugy ja viem, ze je to ich povinnost, ale v pracovnej dobe, nie? jasne ze ak by to malo byt plus minus pol hodinka, ale celu noc? aj ked ti praskne doma voda a volas udrzbara, tak poobede, cez vikend a vo sviatok platis naviac.. a je to LEN udrzbar.. kebyze mam platit za to, ze idem porodit do nemocky (bez zazmluvnenia) v sobotu vecer, tak to je ine... to je samozrejme ich praca, ved maju sluzbu, ale ked ma moj dr, ktoreho tam chcem mat zrovno volno, tak preco by som mu to nemala zaplatit?

karinnka
9. apr 2010

A samozrejme nikoho neodcudzujem 🙂 ked si niekoho zazmluvni....To si radsej skor vyberiem nadstandartnu izbu 2postelovu u nas v Saci maju za 13eur na noc a za 28eur...Pretoze si neviem realne predstavit,ako to funguje,ked celu noc drobci jeden po druhom zacinaju pocitovat hlad 🙂 Ja sa zobudim aj ked preleti mucha okolo mna v noci,tak to by som sa asi nevyspala vobec 😀 😉
Inak co hovorite na to,ze mate drobca uz hned po porode pri sebe?Ked som rodila ja,tak nam ich nosili len na kojenie a nechavali nam ich na par hodin pri sebe....A myslim,ze to malo svoje vyhody,pretoze sme si odychli...ja som bola po cisarskom a neviem si predstavit mat drobca hned na druhy den pri sebe...bola som unavena a mala som dost so sebou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre