Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bellablonde
13. jan 2010

ahojte dievcata,

pozeram, ze debatujete o oblecku a kurzoch

pridam jeden link aj ja. Podobne ako zrzulka, tiez som bola v kurze pre buduce maminy, ktory organizovali Hanka a Majka (mozno tiez poznate z casopisov dieta, mama a ja - laktacne poradkyne)
Boli to velmi uzitocne stretnutia 🙂

http://www.dietaaja.sk/

ja mam dnes za sebou NT ultrazvuk, vsetko je zatial v poriadku. Podla merani je bejby dost malicke, cize sa mi posuva termin porodu az na koniec jula 😀 😀

bellablonde
13. jan 2010

Ked si predstavim, ze zase budeme mat doma malicke mimino, asi pojdem este raz na kurz. Vsak uz som aj zabudla, ako sa taky cloviecik drzi 😅 😅 😵 😵 😵 😵

Nas petulko je majovy. Mali sme kopu bodyniek aj s kratkym aj dlhym rukavom. Jun bol velmi horuci, chodili sme v kociariku niekedy len v bodynku s kratkym r. a ponozkach, prikryvala som ho plienkou. Ale zase dlhy rukav sme vyuzili viacej. Velkosti 62 od narodenia. Malicke 56 mal oblecene asi len 2 tyzdne 🙂

ja chcem velmi dievcatko, ale moje chute a nechute su uuuuplne navlas rovnake ako pri petkovi. Tak som zmierena aj s chlapcom 😀 😀 😀

Ked sme sa dozvedeli, ze bude chlapcek (pri petkovi) taka som bola natesena, ze ked som sa vracala domov, v garazi som od radosti oprela zadne svetla o stenu 😀 😀 😀 😀

zrzulka
13. jan 2010

bellablonde a ty si rodila v stiavnici? Aj teraz sa tam chystas? ja premyslam nad tym....

zrzulka
13. jan 2010

Ozaj a tie co mate uz deti tak ako planujete zvladnut porod a pobyt v porodnici???? myslim kam za ten cas date starsich surodencov?????

bellablonde
13. jan 2010

Velmi by som chcela, ale to by znamenalo, ze by som sa tam musela bud ubytovat (v nemocnici maju priamo taku kvazi hotelovu cast) a tam cakat, kedy sa bejbinku bude chciet ist na svet.
Pretoze minule sme isli tak, ze v sobotu rano mi zacali kontrakcie slabucke, pomaly. Este sme doma doupratovali, dobalili tasky a nasadli do auta 😀. Cesta trvala cca 2,5hod, stihli sme este aj vyjst na kopec nad stiavnicou popozerat vyhlad 😀 😀 . Prijem do porodnice bol o 17,00. Plodovku mi museli o 21 pustit, a malicky sa narodil az rano o 3.

Teraz sa bojim, ze nestihneme dojst 😀 😀 😀

Inak som tam chodila posledne 4 tyzdne pred porodom na kontroly. Super su tam 🙂

rybaanka
13. jan 2010

Caute baby 😉

ja som tiez bola na kurze o dojceni a bola tam s nami vtedy aj Aneta Parizkova 😉 , my sme nakoniec ale tiez mali problemy s dojcenim a to preto, ze hned po sekcii mal maly problemy s krvou a skoncil na JISke, kde som ja za nim mohla ist az na treti den aj to my ho nedovolili prilozit, pretoze mal infuziu v hlavicke a bol na fototerapii, no ale potom mi uz aj dovolili si ho na par sekund po dohlade sestricky prilozit, ale vobec sa nechytal, kedze stale len spinkal, pretoze vraj bol z tej terapie stale spavy, no a tak ho potom krmili mojim odsatym mlieckom a ked ma konecne pustili na Jisku za nim, cca 6 den po sekcii(pretoze aj ja som mala urcite zdratovne komplikacie)tak sa mi snazili aj sestricky pomoct prikladat, ale neuspesne, nakoniec pomocou klobucikou sa to ako tak naucil, ale to bol zakazdym bol a cca po sestonedeli sme sa to naucili aj bez klobucikov a to len preto, ze som to nevzdavala a kazde jedno kojenie aj v noci som najprv skusala prikladat bez klobucika a ked uz nebolo sance a reval ako tur,tak som dala klobucik no a po sestonedeli som si to kojenie doslova uzivala a tesila sa ako male decko..uf, ale som sa rozpisala a modlim sa, aby moje druhe dieta neskoncilo opat na Jiske a ja sa zase budem trapit 😢 preto by som aj chcela rodit normalne a mat dietatko hned pri sebe, ale ono to zivot vela krat inak zariadi ako si to my predstavujeme 😅

co sa tyka oblecka, no kedze Marko je aprilovy, tak sme nosili aj dlhy rukav, potom samozrejme aj kratky, ale tiez najviac asi velkost 62,68 😎 56 sme nosili velmi kratko 🤐

rybaanka
13. jan 2010

zrzulka kedze moj mangel neplanuje byt pri porode, tak bude mat na starosti aspon krpca 😀 kym ja budem v porodnici a pripadne mu pomoze moja mama, alebo svokra, ak by sa moj pobyt nedajboze nejako predlzil 😕

bellablonde
13. jan 2010

Zrzi, my asi zostaneme v blave, budem na antolskej (mam to 5 min od domu), manzel sa postara o petula sam. Asi tak...

zrzulka
13. jan 2010

Ryban neboj bude to dobre, ja si tiez hovorim ze uz nechcem zazit to co pri malej a verim ze tentokrat to bude uz v poriadku.... I ked osud alebo neviem ako to nazvat vie nase zivoty obcas zamotat dokonale a zrazu je vsetko uplne inak ako sme si to vysnivali ci planovali. Avsak ja stale verim tomu ze ked clovek nieco chce a mysli hlavne pozitivne tak sa mu to splni. mozno som naivna ale nejako si nechcem pripustit zeby to malo byt inak.....

bela ved to ze ako to spravit.... ale stale nad tym premyslam. uz len ta predstava ze by sme tam boli hned od zaciatku ako rodina je super. ja, muz a nase dve vytuzene deti. parada.... Brali by ste aj peťka???
Moja znama tam porodila obe deti a presne ako pises to druhe porodila este skor ako docestovali do Stiavnice.... v aute... v novembri....taktiez ked citam diskusie o Stiavnici tak si vzdy poviem toto chcem tiez zazit. tam skor respektuju aj porodny plan, nie ako v jednom z tychto obrovskych neosobnych bratislavskych kolosov..... Ani neviem pre ktoru porodnicu sa rozhodnut. Pridu mi vsetky tri take na vlas rovnake.....A mala si zazmluvneneho primara Špilu??? na neho pocujem len same chvaly ako i na celu hospital.....

zrzulka
13. jan 2010

bela no kym som dopisala tak si napisala ze ostavas v ba, ja som malu rodila na Antolskej.... Koho si chces zazmluvnit?????
Aj ja som inak z petrzky🙂))))

Ryban a ty kde planujes rodit??? ja sa fakt neviem rozhodnut. bola som za to ze na Antolskej, teraz ma to taha skor do Ruzinova. No ja fakt neviem... A to som uz v polke tehotenstva pomaly a predstava ziadna.... uffff

susane01
13. jan 2010

Ahojte tak pozeram ze zozoberate kde rodit? Ja som povodne z BA ale prestahovala som sa do Stiavnice tak ze budem rodit tu. Tak ako aj Olika, bola som velmi spokojna a dufam ze to tak bude aj teraz. Maly bude s manzelom alebo so starkou ked bude muz v praci.

rybaanka
13. jan 2010

zrzulka no ja som prve rodila na antolskej, aj ked nie som tiez prilis nadsena z tychto porodnic ostanem asi pri nej, z Rusoviec to mam totiz aj najblizsie 😉 ale napr. moje dve svagrinky rodili cca 2 roky dozadu na Kramaroch a boli spokojne, ale ked mne su vsetky nemocnice akosik nesympaticke a ruzinov tiez nie je zly, tam mi operovali slepak a bola som tam spokojna, ale ked ja tiez este sama neviem, ale najblizsie mam jednoznacne antolsku 🙂

mojalili
13. jan 2010

Jejda kočky, ale ste toho popisali, ze neviem kde zacat 😀 .
LEn ma rozosmialo KATARINKA, dakujem za radu ohladom spolocenskych siat, ale som sa zasmiala, ked si povedala, ze nikto neuvidi, ze som tehulka 😀 😀 😀 Tak JA uz to nezatajim. SOm ako v 8.mesiaci 🙂 🙂 🙂
NO dnes som behala po meste, a nieco som nasla, zajtra dostanu moje cislo, tak uvidim, pekne cierno strieborne.

Dalsia tema bola kojenie....no jasom kojila 3,5 mesiaca, potom nastal pre mna psychicky sok a zrutenie a to zapricinilo,ze sa mi prestalo tvorit mliecko. Snad to teraz bude o 100% lepsie 😉

Zrzulka ---tusim ty si hodila link na to predlzovanie bodyniek, super ver, dakujem za radu. 😉
Pytala si sa kde dame male deticky, no moja je zvykla na muza, takze bude s nim doma. Uz to mame odskusane, ked som bola 2 tyzdne v nemocnic. Pripadne u babky bude, Ale ja uz mam vacsie dieta, vy mate mensie, snad babky pomozu 😉

Kocky, ja viem ze sa bryndza nemoze, ale tak som mala na nu chut, ze som si urobila cerstvy chlbik s bryndzou a cervenu papriku k tomu...to su ale chute 😀

katy1979
13. jan 2010

mojalili nemoze sa nepasterizovana bryndza ak mas z obchodu tak tu v pohode mozes. jedine ze ju mas priamo zo salasa. ale ja som v pohode aj plesnive syry jedla aj vsetko. teraz mam zatial dietu lebo zachod by to istil. ale vonia mi pod nosom kadeco. joj akoby som si dala. aj bryndzove pirohy. ci cucoriedkove.

ja oblecko nastastie riesit nemusim zasa to bude julove dieta takze o to mame postarane.

a baby to je jedno kde odrodime, vsade boli nejake problemy a kazda porodnica ma muchy. ja pojdem pre zmenu na antolsku tak budem moct porovnat a tretie na kramare nech to mam komplet 😀

luminkasp
13. jan 2010

ahojte, ja som vas len tak rychlo prebehla, lebo vela pisete a ja vobec nestiham 😉

my sme este oblecenie nekupovali, u nas bude v lete straaaaaaaaaaaasne horuco, ked sa male narodi, takze budem rada, ked mi vydrzi v plienke a potom uvidime.

kojila som 2 a pol roka 😎

dugyna
13. jan 2010

zrzulka tie viea su super..hej som z ba takze ja by som sa pridala k tebe a stanke..na tu prednasku
inak nechcela by si ist na ukazku latkoviek?

miki060707
13. jan 2010

ahojte, tak ja už píšem z obyvačky 🙂 sme si zmenili net, mali sme na kábel, ale aj naši si kupili notebook, tak sme boli dokupiť také zariadenie a môžeme sa po byte pohybovať s pc, čo som rada....
no ja už pomali budem musieť pretriediť oblečko, síce máme po malej, ale prvé mesiace mi z rodiny požičali obelčko a musela som vrátiť, ale zas mi jedna dala po deťoch také male, tak pozrem, čo mám a musim aj LOVELU kupiť
no môj manžel neviem, či bude pri pôrode, ja budem mať asi cisársky, tak bude čakať na chodbe a mala bude bud u svokrovcov, alebo doma s našimi, juuuj, len aby to nebolo viac než týžden, ale hádam sa to zvládne, bude vonku teplo, tak bude behať po dvore a bude sa člapkať vo vode, tak hádam jej nebude za mnou moc smutno

pepppe
13. jan 2010

ahojte tehulky 😉 no ja uz tiez rozmyslam nad tehu nohavicami,,lebo ma zacinaju tlacit a to nieje dobre,treba pekne pre tehotne 🙂 a co inak ako sa mate?ja dobre,dnes mam pekne v praci volno tak trosku oddychujem

oacka
13. jan 2010

Košičanky, pridajme sa! Kam sa chystáte rodiť? My máme známu v Šaci, tak asi pojdem tam... A neviete tipy na nejaké kurzy predpôrodnej prípravy? Od ktorého mesiaca sa vlastne na niečo také chodí?
A mám nový melír a som z neho úplne nadšená! 🙂 Normálne ma prebral k životu! 😀

luminkasp
13. jan 2010

rozmyslate nad latkovkami?

dugyna
13. jan 2010

zrzulka a ta stiavnica to je cim taka vynimocna?prvy krat o nej pocuje..este pozeram ze ked byvas v pezinku preco chces ist az tak daleko
ja pojdem asi na antolsku..na kramaroch som videla moc ma to nelakalo..jedine co by vas mozno zaujalo ze hned po porode vam daju babetko este take spinave prilozia na vas....no v ruzinove som konkretne porodnicu nevidela..iba oddelenie...vadi mi tam ze na chodbe je jedno wc pre vsetky pacientky a aj sprchy..
na antolskej som videla porodnicu..da sa zapltit aj ta izba kde ste sama s drahym..ze nie ste medzi ostatnymi zenami..ked si zaplatite privat izbu moze tam mus prespat s vami..a ak nie tak aspon mate wc a kupelku spolocnu len pre jednu alebo dve izby...
a este by som vam jednu velku radu dala..aj ked ja pojdem rodit len prvy krat..ja som nazoru ze kazdy lekar vas musi odrodit...ak si nejakeho zapltite ..tak iny o vas ani nezakopne..povedia si sak to je hentoho pacientka..a v uplne najhorsom pripade tam ten lekar ani nebude a vy budete pre ostatnych ako horuci zemiak..

takze asi tolko ja som za tu antolsku zatial..vraj vam tam aj sestricky vysvetlia ako mate kojit..no a som z petrzalky tak to mam na skok..

dugyna
13. jan 2010

luminkasp..ja som sa pre latkovky uz rozhodla..urcite budeme latkovat..lebo viem este jedno mimco budeme chciet..a ked som vyratala kolko ma na rok vyjdu jednorazovky..asi cca18 tis este v SK... a latkovky uz aj z energiou a vodou a praskom ma vyjdu maximalne do 10tis a to je cena za 2roky..a to ich mozem pouzit pri dalsom miminku

mirka285
13. jan 2010

ahojte kocky,ste toho kopec popisali..mojalili si mi urobila chut na ten chlebik s bryndzou 🙂 tak ja som este nekupila absolutne nic pre babatko,mam este cas..no ja som po mojej predvcerajsej navsteve sestri uplne vylucila poodnicu Ruzinov,ja mam najblizsie Kramare,takze ja pojdem tam 😉 Dugyna a nemas celkom pravdu,ja som nemala zazmluvneneho ziadneho doktora,porod mi sam od seba nezacal,a bohuzial ziadnemu doktorovi sa nechcelo ma odrodit,kazdy len vyckaval,nakoniec som desat dni prenasala,a ked uz dieta malo 4,5 kg tak sa jedem doktor zlutoval a porod mi vyvolal..takze aj taketo sa stava 😝 ja si po tejto skusenosti doktora urcite zazmluvnim

mojalili
13. jan 2010

MIRka - moja rec, uz teraz mam porodnika zamluveneho....pri mojich skusenostiach, ako som bola az ta posledna...... 😠

Kocky, MIKI, spominala si ze si kupis LOVELU a poperies vecicky. NO to ma zaujima, lebo viem, ze Lovela prd vyperie. Vazne, veci su zasedle, neda sa to zrovnat s vypratymi vecami v inom prasku. Myslim biele. Ako prvorodicka som prala len v Lovele, ved to je priamo pre deticky, ale ked som sa spamatala po nejakych 8 mesiacoch, ze tie veci nie su take pekne biele,ako co moja mamka vyprala v obycajnom prasku, tak som presla na iny.
ALe teraz otazka. 😕 😕 😕 ....aky prasok sa moze pouzit (okrem Lovely) na pranie pre babatka? Zaujimali by ma vase nazory, ved je tu uz vela mamiciek. 😉 😉 😉

dugyna
13. jan 2010

mirka a to kde si mala taku skusenost? lebo ja som sa o tom bavila zo svojou lekarkou aj tou co je teraz na materskou a aj tou co ju zastupuje a oni toto povedali, a nielen oni ale aj niektore mamicky..aj take co mali dohodnuteho lekara a aj take co nemali...
no ale nie som este 100% rozhodnuta...mne sa nepaci ani to ze posledny mesiac mam chodit na kontroly do spitala..a este k tomu kazdy tyzden tam bude iny lekar...a nehovoriac o tom ze ci mojho draheho pustia sa pozerat na sono...lebo ja som si tak strasne zvykla na tu doktorku co mam aj jej pristup a je skvele ze mozme k lekarovi chodit obaja a ze aj drahy vidi drobceka ako rastie..

cigaretka5
13. jan 2010

kocky kedy vam dokina urcila termin porodu, ja som dnes bola na kontorle, zmerala siju a vraj vsetko OK, len termin porodu my este ani len nenaznacila .
Inak ako je to uvas s tripple,? ja som sa dnes na to pytala a ona, ze to sa uz nerobi, lebo vraj ich vypovedacia hodnota nebola vobec pouzitelna, Tak sa vraj teraz robi v prvom trimestri nieco z krvi, meria sa sija a potom sa este niekedy v 15 tyzdni robia nejake testy z krvi, co su podobne tym tripple ale robi sa z nich iba cast. noi
a ked je tato trojkombinacia ok je riziko na DS vraj iba menej ako 1 %

dugyna
13. jan 2010

mojalili zanma perie normalne v persile iba avivaz pouziva toho macik..maju ho v bipe v haimburgu,alebo si tam kupuje avivaz pre deticky, alebo by som skusila ten persil sensitive..

normalne ste ma nalakali ze mate take zle skusenosti..ze ak nemte zajednaneho lekara ☹
a ako tak kukam tak sa stretneme mozno vsetky na antolskej 😉

mirka285
13. jan 2010

dugy bolo to na Bezrucovej,uz ta porodnica neexistuje,a najlepsie na tom bolo,ze som tam lezala uz mesiac pred terminom kvoli tehotenskej cukrovke,a kludne ma nechali ete dva tyzdne prenasat ☹ ale asi je to individualne,zaleziaj od lekarov ako ja hovorim,nie kazdy je ludsky,ale mudrovat vedia vsetci 😨

zrzulka
13. jan 2010

Dugi a kde bude ta prednaska?? nejake vrchne nohavicky by bodli zeby som si prisla kupit....

ja co ma skusenosti s porodom na Antolskej tak nemozem napisat nic zle. Mala som zaplateneho lekara,ktory mal super pristup. hlavne ludskost mu nechybala. dorobil mi vysetrenia na ktore moj gynekolog zabudol... prisiel k mojmu porodu i ked uz bol na ceste na chatu. ja som mala rychly porod. Vlastne o 2 hodiny ako som prisla do porodnice bola mala vonku. Aj ked tam este moj porodnik nebol ked som prisla tak sa o mna zaujimala lekarka ktora mala sluzbu. Tiez bola mila, normalne ma prezrela, dala na monitor....Akurat sestricka bola taka cudna ale sestricky ja neriesim. vsade sa najdu mile aj harpie.... celkovo ked mam povedat tak som nemala zly porod. Ak sa rozhodnem pre Antolsku tak urcite si zazmluvnim opat lekara ktoreho som mala pri malej (ak tam este robi) Ja chodim teraz vela s malou do nemocnice na Kramare a ta nemocnica mi je total nesympaticka... Ale zase ked som lezala s malou na patologickych novorodencoch tak tam bola mamina co rodila na Kramaroch a ta si pochvalovala. zase muzov kolega co rodil so zenou tak bol zhrozeny zo spravania na porodnej sale, tak ja vazne neviem. ono je to asi o stasti....mozno o tom ako sme narocne, ja fakt neviem....
Poznam kocky co rodili v ruzinove a tiez boli spokojne....

dugyna
13. jan 2010

cigaretka robi sa 11-13tt rozmer NT nosna kosticka kozicka do 3 je ok, a odoberie ti hcg a PAPPa
v 15-16tt sa meria cele babetka..hlavicka. a odoberie ti hcg,AFP
ak su tieto vysledky ok vsetko je v poho, ak vydu tie AFP zle to znamena ze ak by z celych tych vypoctov vysiel vysledok ze vyskyt down a inych je 1:3OO poslu ta na amniocentezu
inak ides v 2Ott na morfologicke son..to pozrie lekar vsetky organy babetku a kostru ci su neni nejake vyvojove chyby
v 25tt (aspon myslim) viem ze v 5.mes ides na OGTT to ti zmeraju cukor nalacno a potom vo viacerych casovych intervaloch po vipiti sladkej vody.zistuje sa tam ci nema tehotensku cukrovku..
a potom sa na sone este meraju najsirsi rozmer hlavicky hrudnika a bruska a dlzka stehennej kosti a zistuju sa prietoky cez pupocnik a mozgove cievy ci je dietatko dobre okyslicene ak su slabe tak ta objedna opar dni opat..ak je to zle vyvolaju porod lebo babetko ma malo kyslika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre