Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
16. sep 2010

Ahojte fesandy..
pozeram, ze rozoberate odsavanie - v tom som ja ako doma.. Dnes som odsala uz 2x po 120ml takze som happy z toho... Bola som s malym na prechadzke vonku, teraz ho idem ulozit spat, vecer sa chystam behat. Inak som dnes uplne onicom... Boli ma uz druhy den brucho a som nafuknuta akoby som mala dostat kramy, tak som zvedava, ci dorazia a este som k tomu nejaka depkozna ☹ ☹

@tinaki1275 mne maly spapa kazde 3hodinky 120ml mliecka a vypije to na 2x, lebo po 60ml vypluje flasku a potrebuje si odgrgnut, aby mohol dalej pokracovat 😉

@mojalili sa na tebe dobre bavim - mna to odsavanie niekedy poriadne vytaca - hlavne v noci, ked by som chcela straaaaasne si pospat a nemozem, lebo musim vstat a odsavat si, pricom moji dvaja chlapi vedla mna spokojne odfukuju... 😠 A ty sa v tom vyzivas, ze ake je to super 😉 😀

kafoditka
16. sep 2010

@mirka285 ja uz mam par dni chut si dat dobre pokecat v babskom kolektive a trochu sa spraskat 😀 Vypnut na chvilu od plienok, odsavania a mojho svokra...

janka256
16. sep 2010

@mojalili ahoj mliecko daj do chladnicky a ak pocas dna este poodsavas tak to dak dokopy a potom daj zmrazit ak nespotrebujes. ja som rano odsala 80 ml dala som do chladnicky lebo mala bola nakrmena UM a jak sa zobudila iba som zohriala vo vodnom kupeli a dala som jej to .potom zasa zaspala a teraz som si odsala iba 20ml tak som jej to dala rovno vypit a este som musela dokrmit UM. Zajtra mi ma prist ta sonda na dokrmovanie od annag tak budem dokrmovat tym som zvedava ako mi to pojde 🙂

duja
16. sep 2010

ahojte baby tak aj ja pridavam.Nas maly vypije za 2,5 hodiny 100 ml Humany..V noci ale spinka aj 6-7 hodin a nepotrebuje papkat. Pred spanim vsak mame troska problem, lebo to vypije aj 150 ml..Niekedy aj viac.Samozrejme na 2 krat s prestavkou na odgrgnutie..
Co sa tyka plienok pouzivame viac znaciek.Su to Babylove od DM drogerie, Pampersky a Najcastejsie Babydream od Rossmanna, tie su najosvedcenejsie a maly sa v nic i dobre citi.
Co sa tyka odsavania tak som mala pozicanu elektricku pumpu Medela, ta bola super, no vzhladom na to, ze sa mliecko stratilo, tak uz neodsavam..
Vela radostnych chvilok s ratoliestkami prajeme 🙂

mirka285
16. sep 2010

no isla som upiect kolac a zistila som ze na kazdy mi nieco chyba...a hlavne nemam zakladnu surovinu-vajcia 😀 tak musim cakat ked Tomas donesie....

mirka285
16. sep 2010

@kafoditka no my sme sa sice pripili doma,ale bola sranda...kamoska mi dnes volala,ze tak jej je zle ze ide uvarit slepaci vyvar,ci mi nema doniest 😀

kafoditka
16. sep 2010

@mirka285 co ste pokracovali v Gabkovej superflasi wisky? 😀 😀

mirka285
16. sep 2010

@kafoditka ano,ano,ale bola to Metaxa..akurat,ze tentokrat mi tak dobre nesadlo jak minule..straaasne mi bolo zle...

katty17
16. sep 2010

@mirka285 , @kafoditka - ja mam pocit ze keby som si dala aj pohar burciaku tak sa opijem. tak dlho som uz nic nemala 😉

lulu1983
16. sep 2010

predstavte si, ze mne risko historicky uplne prvy krat SAM zaspal v postielke - spal 15 minut, zobudilo ho brusko a poriadne naklada do plienky, skoda, ze nepospal dlhsie, ale aj tak - prvy krat a cez den! kurnik, ked spominate, normalne by som to zapila - taky baileys... mnaaaam

denisse
16. sep 2010

@kafoditka
ja som to ockovanie velmi zvazovala a nebola som si uplne ista, ze to chcem ... a je pravda, ze mam dva nazory od dvoch znamych doktoriek a jedna je za a jedna proti ...
myslim, ze "za" je jasne .. ockovanie ochrani dieta pred tymi hroznymi hnackami, ktore mozu skoncit hospitalizaciou na infuzkach
a "proti" mi ta druha dr povedala, ze male imunitny system malych babetiek v tomto utlom veku je vystavovany dost velkej zatazi uz povinnymi a inymi dolezitymi ockovaniami, takze neodporuca ho zatazovat dalsim, hlavne ked riziko nakazy u deti kde sa dodrziava hygiena nie je az take velke ... navyse vakcina chrani len pred niektorymi rotavirusmi, nie pred vsetkymi druhmi ... a este vraj nie je uplne najlepsie dodat babetku ten virus do celeho traviaceho traktu, kam sa ockovanim dostane, kedze sa papa .... pri nakazeni je len v creve ...
je to velmi tazke rozhodovanie, ja pevne verim, ze nebudem lutovat, ze som ju nedala ...

denisse
16. sep 2010

a co sa tyka mlieka, tak ja neodsavam vobec zatial ... mam pozicanu rucnu medelu, ale este som ju ani nevyskusala ...
ani pri nele som neodsavala, az ked mala pol roka, tak som sa snazila kazdy den odstriekat na vecer na kasu cca 100 ml ...

kafoditka
16. sep 2010

@denisse tak ja som sa dnes definitivne rozhodla a kupila som vakcinu, v utorok maleho zaockuju..

denisse
16. sep 2010

a som rozladena, lebo mala mi vobec vonku v kociari nechce spat ... dnes sme vysli von, 15 minut revala, z toho potom zaspala a spala na sekundu presne pol hodky a koniec .. rev jak tur, sme museli ist domov ... sa vobec nemozem vzdialit od baraku ☹
a to by som chcela chodit po nelu do skolky, ale to je daleko, tak hodka tam a spat pesi aj s vybratim ... a v skolke nie je kam dat kociar, tak by som ju musela nechat vonku pred skolkou kym vyzdvihnem nelu a za ten cas by tam barunka revala jak tur ... tak zatial po nu chodi mm, ale to musi dost skoro odist z prace ... ach jaj ... asi budem musiet malu nosit v satke a tak chodit von, bo kociar nechceeee ....

alllexa
16. sep 2010

@meruska - dobry tip s tymi sackami!
Ja odsavam cca hodinu-dve po kojeni, z kazdeho prsnika. Hned po kojeni by som neodsala nic, musim pockam, kym sa nejake mlieko vytvori. Teraz mi vsak maly pije kazde dve hodky, takze uz neodsajem nic.

tinaki1275
16. sep 2010

@katty17 ma 10 tyzdnov takze skoro ako tvoja...mne sa tiez zda ze je to ok ,cez den chce niekedy aj castejsie napr kazde 3hodky ,ale v noci niekedy nevypije viac ako 80po 4-5 hodinach a to ju nenutim ..nechavas Sandru spat aj 6-7 hodin ?ja sa ju zvycajne po tych 5 hod pokusam nakrmit aj ked v spanku nam to velmi nejde..

patresko11
16. sep 2010

baby chcem sa vas opytat kolko vam prislo to porodne?????

tinaki1275
16. sep 2010

@mirka285 exportovana metaxa nie je taka dobre..🙂))nabuduce ked pojdem na slovensko donesiem ti ochutnat specialnu tzv.olympijsku seriu co sa nevyvaza...to je sila🙂)

katty17
16. sep 2010

@tinaki1275 - sandricku urcite nebudim v noci. sama sa zobudi na hlad. 🙂 podla mna tvoja mala nepije malicko. ved ak pribera tak potom je vsetko v poriadku.

katty17
16. sep 2010

takto si spinuska sandricka v prenosnej postielke na zahrade 🙂

lulu1983
16. sep 2010

@katty17 : jeeeej, aka zlata 🙂

lenuss84
16. sep 2010

@tinka349 aj ja jem tie vitaminy materna.jedla som ich uz aj cez cele tehu.drzkajte sa.

katty17
16. sep 2010

@lulu1983 - a hlavne ze v nej dokaze aj zaspinkat 🙂

katty17
16. sep 2010

trosku sa hrajkam na nete:

adelaine
16. sep 2010

ahojte
katty, to mas super, ze ti Sandricka vie zaspat sama v postielke, u mojho risiho nehrozi,
s postielkou nie je kamarat...
navyse uz dva dni je mrzuty, plackava, zle papa a zle spi 😒 neviem, co sa deje 😖

katty17
16. sep 2010

@adelaine - mati to bude tym pocasim. akonahle ma prist zmena hned to je vidiet na sandricke. je mrzutejsia... a v noci ti risko spinka v postielke?

adelaine
16. sep 2010

@katty17 v noci ho do nej ukladam, ale musim ho uspat, ze ho hladkam a som pri nom,
sam ani nie a cez den uz vobec....
on potvora chce byt stale na rukach, ked ho polozim reve a reve, kym ho nevezmem na ruky,
a naucil sa tak aj zaspavat, vo zvislej polohe, tak som si kupila Didymosku,
v nej mi zaspi do 5 min., a potom ho z nej vyberiem a necham spat

adelaine
16. sep 2010

..a inak s tym Rotarixom, je to ako s ockovanim proti chripke, kedze sa ockuje proti virusu...
a udajne, dieta v domacej starostlivosti by sa nemalo nakozit rotavirusom, odporuca sa to detom,
ktore su v nejakych soc.zariadeniach, skolkach, detskych domovoch, prosto v kolektive.

katty17
16. sep 2010

@adelaine - v kociku ti vie zaspinkat? sandru akonahle polozim do vajicka v aute tak je v sekunde tvrda 🙂

merikac
16. sep 2010

@katty17 jeej, do toho som minule aj ja picla fotku a dala si ju na FB,,vyzera asi takto 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre