Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
23. feb 2011

ahojte babulky,,tak ja marodujem s Emmou- noc hroza, teploty nesli pod 39,5☹......ATB jej vcera nedali, vraj nema virus,,,,,mala som dnes doniest na vysetrenie jej moc,,ale ona od 4 rana este necikala,,ak to pojde takto do 17,00, ideme do nemocnice ☹(((((((((((((((

mirka285
23. feb 2011

@merikac jezis,Marianka drzte sa a skoro sa uzdravte ☹ ☹

merikac
23. feb 2011

netusim co pisete, nestiham vas citat,,zato som omrkla vcera aspom albumy,,mali ste zas posedenicko u maximky,,,,v dobrom zavidim,,,,,a musim uunat, ze ma tie @maxara komenty pod fotkami tak miestami rozosmiali, az mi tiekli slzy a veru citala som to ako komix na pokracovanie,,,,takze som aj pozabudla komentovat fotky,,,ale ste tam uuuzasne,,Filipko riadne "dospel".......@mirka285- ty si nejaka az moc chuda,,,,si to v tej teme o chudnuti ponala jedine vazne asi ty 😉 ............Peti- saty ti sekli..........., bella- jaka kocica..................Matka s matkou krasnucke ako vzdy,,,,,,,,,monline- mala so sebou riadnu posilu 🙂))........bolo vam uuuzasne,,este za tu maxi mame-te- aspom je kde v klude podrkotat, pokavickovat,,,,,,,,

tinaki1275
23. feb 2011

@merikac joj tak to mi je luto ☹ dufam ze to nebude nic vazne..

merikac
23. feb 2011

@mirka285 daaakujem zlaticko,,,,,,,ozaj ma sere ta cikanica,,,neviem ci jej vadil ten sacok na odchyavanie mocu,,ale uz som jej ho dala dole a od 14,..stale nic- sucha plienka ☹(

mirka285
23. feb 2011

@merikac Meri a pije normalne?myslim ci si cucne prso ked jej das?

merikac
23. feb 2011

@tinaki1275 poslala som ti IP

merikac
23. feb 2011

@mirka285 ved stale mi je zavesena na cickoch, este ze ich mam,,,,,a pije aj vodu a aj caj,,sice malo ale da si- co ona vobec nepijava,,,lebo jej staci len mliecko,,ale kedze teraz menej papa,,tak jej davam aj ten cajik,,,

adelaine
23. feb 2011

@merikac chudatko, ale menej cika, lebo ma vysoku teplotu, treba ju castejsie ponukat pit,
hadam cikne....
a co vas to drapslo? je zahlienena, ci ma iba teploty ? a co ine prejavy?

merikac
23. feb 2011

@adelaine ja som bola chora cez vikend,,,,som myslela, ze to dostala odomna,,ale ona ma len teploty nic ine, ani kasel,ani sopliky,,,,,a nie ze menej cika- ona dnes vooobec necikala ☹....len dufam, ze teraz ked sa zobudi, tak precika celu plienku

emanuel22
23. feb 2011

@vierkaha šelest na srdiečku má strašne veľa detí, aj môj Adamko. Choďte na kardiológiu, nech vás poriadne vyšetria. Keby mal niečo vážnejšie, to by už zistili (snáď). Šelest sa časom stratí, keď bude drobček rásť, treba to len pravidelne kontrolovať. Ja som po operácii srdca, môj Adamko má to isté čo som mala ja, ale čo sme boli na kontrole, tak jemu sa to pomalinky zrastá, mne sa nezrástlo, tak ma operovali. Dieťatko so srdcovou vadou nemôže ísť do kolektívu, aby neochorelo od iných detí, to je pre neho nebezpečné. Držíme palce nech to nie je šelest, nech je drobček v poriadku 🙂

Ahojte. My sme boli v piatok na očkovaní a môj Adamko mi odvtedy celé dni plače, nechce vôbec spať len plače, je úplne ako vymenený, aj keď ho mám na rukách tak sa nevie ukľudniť, nič ho nezaujíma... ja už neviem čo s ním je... v hlave mám katastrofálne následky očkovania, čo som čítala... ☹ ☹ stále dúfam, že mu idú len zúbky.... ☹ ☹

vierkaha
23. feb 2011

@emanuel22
@tinaki1275 baby veď aj ja dúfam, že to nebude nič vážne, ja viem že so šelestom žije kopec detí, len ja som pri Maťkovi zostala taká ustráchaná zo všetkého .... 😒
Ale to je asi normálne, že sa o tie naše zlatíčka stále bojíme a už sa asi ani neprestaneme

adelaine
23. feb 2011

@emanuel22 ja uz si tu pridem ako mudra sova, ale neda mi nenapisat ti,
aj u nas bol po ockovani risi nekludnejsi, zacal v noci vyplakavat, postupne to ustalo...

ak by sa ti Adamko nelepsil, a mal by okrem placu aj ine priznaky...vysoke teploty,
zapuchnutu nozicku, urcite by som neodkladala navstevu pediatra, nech ho kukne...

a vcera v refllexe urobili z ockovania jedneho obrovskeho strasiaka, same hororove
pripady, nepaci sa mi, ked ukazu len jednu stranku veci, samozrejme,stat sa moze cokolvek, aj
my sme mali napr. hnisave rameno po BCG,
ale tamtie pripady boli mozno nejake percento komplikacii, a ukazali tie najsamstrasnejsie
a mamicky sa potom vylakaju 😠

mirka285
23. feb 2011

@merikac a nebude mat aj Emmka 6 chorobu?

adelaine
23. feb 2011

@mirka285 miri, to by bola vysypana 😒
ja som tiez nad tym pravdupovediac uvazovala, ale ona nema nic okrem teploty ☹

merikac
23. feb 2011

@mirka285 vobec ma to nenapadlo,,,,,,,,,,,,, 😕

merikac
23. feb 2011

@adelaine nieje postup pri 6 hcorobe, ze sa vyhadze az na koniec?! 😲

mirka285
23. feb 2011

@adelaine
@merikac ale vyrazky sa objavia az na 4 den...

emanuel22
23. feb 2011

@adelaine teploty nemá, ani opuchnuté nožičky, len je taký nesvoj, poriadne nesvoj... nechápem, lebo po prvom očkovaní bol v pohode. Dúfam, že mu nič nie je... ale takýto ešte nebol...

adelaine
23. feb 2011

@merikac
@mirka285aha, jasne, uz si citam, ze vyrazky az po 3 dnoch...ale choroba ma prejavy akoby slo
o chripku....
=> deti majú zvyčajne 3 dni vysoké teploty, niekedy až okolo 39°C, potom nastáva pokles teploty
=> niekedy sa k tomu pridruží ľahká nádcha a pokašliavanie
=> deti môžu byť mrzutejšie
=> najvýznamnejšou je drobná svetlá, ružová vyrážka, ktorá sa vytvorí po 3 dňoch prevažne na tele alebo na končatinách, po dvoch dňoch sa zmenšuje
=> tým končí celá choroba

Meri a Emmke naberali CRP? uz len sa caka na ten moc?

lenuss84
23. feb 2011

ahojte babky.chcem sa spytat co takeho davate drobcom papat?tym 7 mesacnym.Pribinacika alebo activiu bielu este nemozem vsak?a zeleninky ake druhy?ja davam mrkvu,zemiaky,brokoliu,zelene fazulky,karfiol a hrasok.a ozaj obcas tekvicu.a hlavne sa chcem spytat co davate drobcom na veceru?okrem kupovanych kasi ? lebo mala je ich uz asi prejedena.mam sice otvorene vzdy aspon 2-3 druhy a striedam ich.ale uz mi to moc nechce.a este aj kojim stale-to som rada.dik za tipy.lebo aj tie obedy su furt dokola to iste.a davam aj kurac.masko a obcas zltok.dik za receptiky este raz.

merikac
23. feb 2011

@adelaine ved prave, ze jej brali CPR, to mala ok, preto nenasadili ani ATB, vraj chce este vylucit, ze by to malo spojitost s oblickami, preto sme mali doniset moc,,,,,

merikac
23. feb 2011

@lenuss84 pribinacik nie,,ale activu bielu ano,,,,,,,,a postupne bez soli zaraduje vsetky potraviny, jasne aj bez cukru- ked ta minimalne

mbrnakova
23. feb 2011

@merikac Ahojte, presne týmto istým sme si my prešli dva týždne dozadu, Matejko mal od pondelka ráno od 4 am, do stredy večera vysoké teploty, boli sme aj u lekárky, robila mu tiež CPR, a nič, len teploty, a zrazu to prešlo, vo štvrtok bol trošku ,,vyhádzaný,, tak som akurát volala lekárke a ona to zaznačila do karty, že prešiel nejakou chorobou polročných detičiek....ani neviem, čo to má byť...zajtra ideme na poradňu, tak som celkom zvedavá🙂

Mirka

lenuss84
23. feb 2011

@merikac co znamena vsetky potraviny?neviem ako to myslis?napis konkretny priklad napr.denny jedalnicek tvoj.dik

merikac
23. feb 2011

@vierkaha vierka neboj,,,aj ja som mala selest, bola som sledovana az do puberty,,,a vsetko ok,,,,a je prirodzene,,ze sa o tie nase zlaticka bojime a myslim, ze nikdy neprehaname, ze nase obavy su opravnene,,ved ktor iny by ich ochranil, ked nie my 😉 😵

vierkaha
23. feb 2011

@merikac 🙂

lenuss84
23. feb 2011

@bambola moja mala tiez zacala spavat odkopana.hlava vykrutena dozadu a najlepsie sa jej spi na boku.zacala som ju na noc lepsie obliekat kedze sa furt odkope.

merikac
23. feb 2011

@lenuss84 naposledy kojim (ked sme zdravi) okolo 6,30-7...okolo 8- ovocny prikrm ( banan s marinakeksom+ cucoriedky+ lyzica jogurtu- tento prikrm rozne obnmienam, s alebo bez ostatnych napisanych veci..alebo banan nahradzam detskou vyzivou) okolo 10 si da chlebik ( so sunkou, bez,)....spanok...okolo 12,30-13,00 kojenie,znova spanok, okolo 14,30-15,00...obed-( kuracie prsicka, alebo hovedie, kralicie maso, s roznymi variaciami zeleniny ...pridavala som uz aj hrach, fazulu, cicer, sosovicku....+ cesotviny, alebo ryza, alebo zemiak,alebo spenat so zltkom,alebo alebo spagety)........potom okolo 17- kojenie, vacsinou si da potom bud ovocie, alebo chlebik, alebo kasu- tu mi nechce a potom uz len kojenie az do rana,,,,,,,,,,,( obed uz robievam tak, ze napriklad ked dusim masko nam na cibulke,,tak solim a dochudujem az ked odoberiem emme,.tak isto to je s polievkami,,,pred dochutenim odoberiem emme - vsetko huste rozmixuje a tak papa.......

mojalili
23. feb 2011

@merikac pije dost tekutin? zeby zapal moc,ciest, ked necika? ajajaj, chudatko malicke,take teploty ju musia morit. Skore uzdravenie Emmke 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre