Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
14. júl 2010

@zrzulka vodu som ešte nedávala,a ak by som dávala,tak nie z fľaše. vyberať z kočíka som ju ešte nemusela. ja jej tak dlhšie podržím cumlík v ústách a oona ho začne cuckať, zadriemka a vypľuje.

ericica
14. júl 2010

@oacka aj my spime vacsinou v kociku cez den v postielke je hned hore a v kociku spi.....ale co su to za moresy ze po nacuckani ked ju polozim na postel je hned hore a na rukach je klud.....
ale v noci je ticho tak aspon to....v piqatok ideme do poradne a poveim dr aby je zobrala vyter z ritulky bo aj kamoskina takto revala a nasli jej v cervach bakteriu E.COLI...a ze vraj to ma z nemocnice,tak istota je gulomet.....

oacka
14. júl 2010

bbaby, ja viem kojiť len s kojacim vankúšom a aj to robím dačo zle,lebo posledné dni ma brutál bolí pravá strana krku vzadu, ale fakt hrozne... musím popracovať na technike... 😀

adelaine
14. júl 2010

@oacka presne! moj sa nakoji, dam ho odgrgnut, je plny az mu dviha dekel, polozim ho,
a spusti vresk a cuca si ruky a vsetko naokolo na co dosiahne, no zufalstvo ma niekedy chyta....

a mam este otazku, riesite niektora nadpodukciu mlieka?
ja mam strasn vela mliecka, uuplne mi tecie, prsia ma bolia,
maly zrejme vsetko nevytiahne a ja uz vidim vsetkych svatych, ked vidim odsavacku,
strasne to rasuje bradavky, minule mi tiekla do odsavacky az krv...
da sa to prirodzene nejako odregulovat?

zrzulka
14. júl 2010

@adelaine ja mam to iste ale ja neodsavam... mne tiez same tecie, maly ani tahat nemusi, ked mu cecok vypadne tak ho mlieko ostrieka... ja len cakam kedy sa to ustali...

oacka
14. júl 2010

@ericica ja ju nechám pri cicke,kým mám pocit,že už je v tej hlbšej fáze spánku a tak skoro sa nezobudí... a až potom ju premiesnim,ale s odgrgnutím je problém, ju to hneď zobudí,aj tak si negrgne a chce sa jej grgnúť,až keď 15 minút poleží...dakedy sa jej ani vobec nechce.

merikac
14. júl 2010

@zrzulka zrzulka, detom sa vonku paci, ale nie v takomto teple.......musis vyckat kym bude normalnrjsie pocasie- to je nervny iste z tepla

adelaine
14. júl 2010

@zrzulka a nebojis sa zapalu? ja mam teploty do 37, 5 st. C, preto sa toho bojim ☹

merikac
14. júl 2010

@kafoditka presne si opisala ako sa nervaci aj mola mala 😠

merikac
14. júl 2010

@oacka tak ja mojej nedava ani ciapocku,ked zaspi, tak ju zlahka prekryjem len plienockou,,,,,,,,,

merikac
14. júl 2010

@adelaine moja mala nechce cumel, aj je ho nanutim, ale vzdy ju napne a doslova sa snou pasujem,,,a uz som kupila aj taky miniaturny,,,,,aspom trosku keby sa s nim zabavila,,ale nie 😠

merikac
14. júl 2010

@ericica
@oacka
@adelaine
@zrzulka
no fakt su tie deturence ako cez kopirak,,,,vsetky rovnako reaguju na to teplo,,,alebo ze aby sme si jedna druhej nezvideli?! 😀

ericica
14. júl 2010

@merikac ja som pokupila kopu frajerskych cumlov tych silikonovych a mala ich vypluva....
a potom som dopadla tak isto ako s malou ze si zoberie ten najlacnejsi z drogerky ten margaretkovy s takou dlhou gumou a ten dudle ostosest aj mala rebi chcela len ten 🙂

oacka
14. júl 2010

@merikac u nás na balóne doobedu pofukuje vetrík,ja sa bojím o ušká,aby jej nenafúkalo. aj ja som skúšala plienku,ale ona tak šibrinkuje rukami aj keď spí a obzvlášť rada si ich vykladá na hlavu,že si plienku z ucha vždy stiahne, prípadne si ju potiahne cez celú tvár...

merikac
14. júl 2010

neviete kedy porodila aalexix007.neviem to nikde najst a pisem maxare,,aby mala novorodeniatka pekne po kope

oacka
14. júl 2010

že na balóne!!! 😀 😀 😀 na balkóne. vám deti nekýchajú? keď ju povyzliekam,tak občas kýchne,alebo keď ju vytrepem na balkón, bojím sa,že to od toho,že jej je zimka.

ericica
14. júl 2010

@merikac tak to je asi fakt teplom lebo som ju dala do obyvacky a zapla ventilator a uz je klus sice spi v kociku ale aspon je klud 😉
ale vcera to bol des len co som ju dala dole z ruk uz aj vrestala ako zmyslov zbavena a na rukach bol klud... a to mame uz vyse 4 kg ....co bude ked bude mat 6kg 😀 😀 😀

merikac
14. júl 2010

@ericica 😀 ja som tiez naposledy kupila daky specialny za 5 euri,,,,a certa stareho nechce ani ten,,,,,,,ved muz mi vravel, ze aby som kupila ten obycajny, ktory ked sa vycumle, tak je taky lepavy, ze by sa snim dali epedy a koberce tepovat 😀

ericica
14. júl 2010

@oacka moja kycha furt a pekne trikrat za sebou....presne ako svokra...ona to ma dodnes trikrat za sebou si kychnut 😀

merikac
14. júl 2010

@oacka ved ju mas v kociku , tak ju otoc tak, aby jej nfukalo, zbytocne ti dostane potnicky ,,,,,a prikry zlahka len nozicky do pol bruska,,rucicky nechaj volne

ericica
14. júl 2010

@merikac presne akurat vcera som malej rebi povyhadzovala tie cumle ze sa lepili a boli samy chlp a kupila som jej nove......
a edina ma presne taky isty ze ta dudlacia cast je velka ze dobre ze sa jej zaludok neprevrati 😀

merikac
14. júl 2010

@ericica hlavna vec, ze jej chuti

robika
14. júl 2010

@cigaretka5 mne tiez maleho prikrmovali, nemala som na zaciatku dost mliecka, ale treba aby papkal aj z teba co sa da aby sa Ti spustilo, mne pomahali na mliecko tie homeopatika a hroznovy cukor, mala som mliecko skor nez jedna co rodila prirodzenym sucasne so mnou...

miki060707
14. júl 2010

@zrzulka no našťastie keď kojim, tak je mm s malou, alebo je s dedom, tak zatial kojim tak, že sa to dá, ale v tom je problem, že malý je nervozny, sa stále miká a ruky mi tam dáva a potom ked už to má v puse, tak začne revať......

ericica
14. júl 2010

@miki060707 ale maly vyzera byt kludnucky....je zlaty 🙂

ericica
14. júl 2010

a my si takto uzivame v kociku 🙂

oacka
14. júl 2010

@ericica nnaša to isté, už tri hodiny spí...veď sa dehydruje!

miki060707
14. júl 2010

no ja som kupila jeden lacný cumel, babe nova, či jaký a ten chce, inak ho nemá často, ...
zajtra nás čakaju vybavovačky
štichy, správa od gynekologa, nemal čas nam ju dať pri prepúšťaní, rodný list, potom dm pre nutrilon a zahlasim malého do bonusu, potom ten pilier, potom ideme na úrad odniesť prefotené schválené materské a rodný list a domooooov
takže teraz som aj rada, že pije nutrilon, lebo si mama zobera na zajtra dovolenku

montinka
14. júl 2010

@oacka jeej kolko ma vlaskov

montinka
14. júl 2010

@ericica aj tvoja kolko ma vlaskov.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre