Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
21. júl 2010

...už som tu zas, malý sa zas nechcel prisať a mne normálne vystreklo mleko, a reku idem skusiť odsať s tou balonkovou a nič, a potom kukame s mm, že tam chýba také tesnenie, mna skoro porazilo, lebo ja som ju požičala kamoške a ona druhej a vrátili mi to a ja som to skovala a tesnenie sa niejak stratilo, ach jaj, ale už som si druhú objednala....jaaaj som bola teda napálená......

ericica
21. júl 2010

@stanka33 veris tomu ze sa som kojila....vsak to sa neda kazdych 10 15 min.... 😖 uz ma bolia bradavky,,,a rebeca mi toto nerobila,neviem si normalne rady 🙂
dufam ze v noci to nebude robit ☹

tadotami
21. júl 2010

@miki060707 u mna je to utrpenie s odsavackou.mam piestovu a bolest ze ju az v pate citim.ked si rukou odstrekujem tak v pohode.

ericica
21. júl 2010

@miki060707 normalne mas mlieko a maly sa nechce prisat??? treba skusat aj ked viem ze je to niekedy na nervy ja som dnes kojila hadam uz 20 krat 😀 a do vecera to bude asi dvojnasobok skus poleziacky ,mne mala posediacky teda ked ju drzim na rukach nepapa dobre sice pije ale poleziacky lepsie taha 😉

miki060707
21. júl 2010

no mne dneska streklo a kiki pozeral jak na zázrak a potom len kvapka a potom si to tlačim a nič a malý je taký, no teraz sa vôôbec neprisal ani po ležiačky a ked sa prisaje, tak dudluje a neviem ako ho donutiť, aby ťahal a on len dudluje, ....ach jaaj, no ale čo už, každá mame svoje "trampoty"

ericica
21. júl 2010

@miki060707 hlavne ze je kludnucky.....a v noci ako spinka-,,,?ako casto pyta mliecko???a kolko vypije???moja ked je hore tak sa len stale puci ☹

tadotami
21. júl 2010

@miki060707 a robi to na obidvoch?nemas ich moc plne a tvrde?moj si ich vtedy s dudkou myli.ked z nich trochu poodstrekujem tak to potom ide.

carrie84
21. júl 2010

Babule, tak sa hlasim uz v dvojici 🙂 Vcera sme prisli domov z porodnice. Maly mi uz stihol zdevastovat oba prsniky, takze kazde kojenie je riadna zabava - ale co clovek nespravi kvoli takemu krasnemu babatku 😀

A samozrejme - gratulujem vsetkym Danielkom 😀

ericica
21. júl 2010

@carrie84 tak ti zo srdca gratulujem a zelam vela vela mliecka a nech mas z maleho danka len raodst 😵 😵 😵

miki060707
21. júl 2010

@tadotami no práveže ich nemám plné, také ovisnuté 😒 ale jedno tak viac chytí ako to druhé a z toho mi aj dnes striekalo,ale to len raz, teraz pijem vineu s minerálkou, ževravj na mlieko 😉

oacka
21. júl 2010

@ericica no vlasy som ani nezačala farbiť, len čo som to dopísala, začala mrnčať,hneď na to rev a teraz som ju dala do kočíka... na cicke fajne pospala, ale keď som ju chcela dať na posteľ,hneď sa zobudila a pučenie nenormálne! takže zas na cicku a čakať, kým tvrdo zaspí.... moje bradavky už majú dosť,už majú tak hnedé miesta, a to som sa tešila,že mňa nič pri kojení nebolí...ale keby aspoň poriadne pribrala...tak to prežijem...

miki060707
21. júl 2010

@ericica klop klop klop,on je taký kludnejší ako Soňa, čo som rada, hadam to nezakríknem, ale on normálne vydrží v postielke aj keď nespí, ....a v noci sa tak zobudi, cca o 11, o 2 a skoro ráno tak o pol 5, ale vždy po mlieko zaspí, dávam 60, nekedy to nevypije, nekedy vypije, ale vždy ako sa snažim mu núkať moje, ale ako aj zoberie, ale nič z toho, keby som mala mleko, by som odsala a to by som mu dávala...

oacka
21. júl 2010

@ericica takže od druhej do trištrte na štyri sme striedavo na cicke, medzitým som ju 2x prebalila, 2x dala na posteľ a zas na cicku.... a už zas pindá z kočíka...

ericica
21. júl 2010

@oacka uz som sa zlakla ze to len ja mam doma take male pučiatko 😕
no nechcem zakriknut teraz uz taha cez dobru hodinku ale to co robila cez den to bol des 😲 😲 😲 v kuse na prsniku,nestihaju sa mi naliat ☹ som skusala aj um ale nechce,flasu vypluva 😢 a v kociku to je des aj moja sa tam len mrahce pricom ked som tam dala rebi ta hned chrapala 😝 dufam ze ich to coskoro prejde...
my inac dost priberame vsak uz vyzerame ako by sme mali mesiac 😎

denisse
21. júl 2010

@oacka
a to takto bolo od zaciatku, ci az teraz vam to zacalo, ze je taka nespokojna?

ericica
21. júl 2010

a svokre som rozkazala upiect palacinky tak sa idem ladovat faijne s nutelou a slahackou.....
aj ja by som si veru dala rannu kavu ale sa bojim ze mala nezaspi,takze to isti ako doteraz caj na kojenie 😀

ericica
21. júl 2010

@denisse u nas bolo zo zaciatku celkom fain ona to robi az posledne dva dni.....asi je to ta 3 tyzdnova laktacna kriza a dufam ze sa prsniky spametaju a zacnu produkovat viacej mlieka 😝

denisse
21. júl 2010

@ericica
ja pijem meltu alebo caro ...

oacka
21. júl 2010

@denisse asi necelé dva týždne je to takto, ale len asi každý druhý deň...naučila som ju najhoršie veci - zaspávanie na cicke a zaspávanie v kočíku počas hojdania, prídem o bradavky aj o ruky.... môžem ju nosiť tak hore opretú o mňa? že hlavu má na mojom pleci? lebo to sa jej páči. asi má reflux....

carrie84
21. júl 2010

@oacka - poznaaaaam! Mne maly zaspi na prsniku, ked ho chcem odstavit, tak sa akoze preberie a pyta zas .... aj 3x dokolecka. ... a netaha poriadne. Potiahne, zaspi, potiahne, zaspi ... a este mal aj zelene v plienke, tak som na nervy. O bradavkach ani nehovorim - tie mam komplet zdevastovane 😒 Snad sa poriadne rozpije ... chcem kojit co najdlhsie

ericica
21. júl 2010

@oacka 😲 😲 😲 😲 to vazne moja chce byt len tak ked ju drzim inak tak spusti poriadny rev ale ked ju drzim tak ako pises je ticho 😝

oacka
21. júl 2010

u nás to nie je ani dva týždne,asi týždeň, a posledný týždeň aj menej pribrala, iba 110g...
@carrie84 moja má zatiaľ žltú stolicu ale dosť riedku, je to normál?
skoro ako žltú vodičku a v nej také odrobinky žlté.... a kadí menej ako na začiatku, už máme aj iba počúrané plienky, mám pocit,že viac čúra... je to normálne s tou riedkou stolicou,keď už má 4 týždne?????

oacka
21. júl 2010

@ericica no moja to isté. a dvíha hlavu,akoby chcela pokecať so mnou... ona negrcá po kojení,ale až keď ju idem prebaliť pred ´dalším kojením, alebo keď s ňou narábam nejako,tak neviem,či nemá reflux a tá zvýšená poloha jej robí dobre... lenže ona sa pogrcá a hne´d na to chce ďalej cicať, ja to nechápem...

oacka
21. júl 2010

@carrie84 ja už by som sa na to kojenie najradšej vyprdla! keby na tých naších kozách aspoň odmerky boli,aby človek videl, koľko malá vypije.... a koľko mlieka tam vlastne je! 😀

ericica
21. júl 2010

takto pekne spinkame

ericica
21. júl 2010

foto

ericica
21. júl 2010

@oacka vsak to ze aj mne ide niekedy poriadne na nervy....noo my mame stolicu o nieco hustejsiu uz neni taka vodova ako špric ale taka hustejsie sice nie az tak o moc ale o nieco..... a nekadime uz tak casto ale ako pises mame viacej pocuranych plienok 😉

aalexis007
21. júl 2010

Ahojte, ako balíte maličké? Dávate klasické bavlnené plienky na široko alebo len "pampersky"?

oacka
21. júl 2010

@ericica bože, aká je bacuľka, to je radosť! ale zas nechcela by som ju uspávať na rukách! ja už teraz mám kríže v ťahu, stále dvíhanie z postele,z postieľky, dávanie do kočíka,... potrebujem masáž!

ericica
21. júl 2010

@aalexis007 nam v nemocke kazali len pampersky ,tak nedavam bavlnene v auguste sa chystame na sono noziciek tak som zvedava co povie ortoped 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre