Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
26. júl 2010

@lutsine ze je babo na brusku a dviha si hlavicku

inak, moj maly je bez zavinovacky, neznasa byt zviazany,
ani prykryty, furt sa odkopava, nechce mat na sebe ani gram
prikryvky, v tomto je po mne 😀 😀 😀

lutsine
26. júl 2010

@petzi hej otaca zo strany na stranu aj dviha sam.....

ericica
26. júl 2010

ahojte aky maju dnes vasi drobci den???nasa predobedom plakala teraz spinka vonku v kociku na terase...
ozaj kolko je medzi nami este kinderiek????
@oacka mate nadherne fotky z krstu a ty na fotkach len tak ziaris od statsia....to je super ze mala Kika dobry den aspon si mala klud aj nasa Rebi ked sme ju krstili tak cely krst prespinkala ale teraz sa bojim ako cert kriza ze edina cely krst prereve... 😢 😢 😢 preto chcem pockat kym nebude mat aspon dva mesiace aby ju tie place presli 😖
a inak pekne dary 😉

denisse
26. júl 2010

@mojalili
kojim v sede, malu mam v naruci ... lezi na boku, brusko na mojom bruchu, hlavicku v mojom laktovom ohybe ... tiez duuufam, ze to kuckanie prejde, lebo su to velmi neprijemne sekundy, kym sa vykasle a popadne dych ... 😒

lulu1983
26. júl 2010

ahojte maminky a hadam uz nie dlho kinderka,

@mojalili: vsetko najlepsie k meninam 🙂

ja som pocas tehu pribrala 13 kg a uz su dole, vaha mi ostala stat na 65 co mi nevadi, akurat cez brusko by som chcela mat este take 3 cm dole. Odkedy som doma kazdy den, alebo kazdy druhy den "cvicim" taku spevnovaciu zostavu na cele telo. Trva to asi 7 min a musim povedat, ze aj dost slusne zabera, na to, ze cvicim cca tyzden.

@oacka: nas milacik tiez z duse neznasa past koniky. 🙂

denisse
26. júl 2010

@mojalili
a vsetko najlepsie k meninam 😉

ivanka85
26. júl 2010

@lulu1983 nemozes poslat tu zostavu? 😉

oacka
26. júl 2010

@ericica dnes cicá pätnásť minút. potom sama vypľuje prsník a spí!!!! zázračný deň! to preto,lebo včera sa vyšťavial,uvidíme,čo bude v noci a zajtra! krst sa super vydaril, zišla sa rodina,pokecali sme, malá bola zlatučká.
dávate malým čajíky? ja som začala dávať hipp feniklový a po dvoch dňoch prestala prdkať.... nevedela som z čoho, tak som do nej pchala ďalej ten čaj,hoci ho nechcela a teraz som si na koňovi prečítala,že niektorým deťom môže zastavovať vetry, tak od včera doobeda jej ho nedávam a už zas prdká. chudera, tak sa pučila a zbytočne...

lenkaaninka
26. júl 2010

no ja som pribrala nejakých 11 kg a zatial 8 dole a ani mrk nič viac ale stehná aj brucho mam mega...

@oacka mne tak malý papká stále že nejakých 10 minútiek ale napriklad dneska spapal vykakal zasa vypýtal spapal vykakal a ešte raz a teraz zaspal...niekedy takýto smiešny kolobeh...

chudiatko bruško ho pobolievalo stále sa skrúcal od včera tak som mu espumisan emulziu kúpila a pekne sa vykakal aj poprdel...tak je teraz dobre a spokojný a ja mám klud rátam tak tri hodinky 😉
@lulu1983 čo robíš brušáky???

lenkaaninka
26. júl 2010

@oacka ja nedávam ani čaj ani vodičku malý to akosi odmieta možno ked bude väčší...ja som skúšala hipp ale nie feniklový ako píšeš môže mať aj opačný účinok ale harmančekový od 1týždna májú aj tejto značky...tak teraz ho popíjam ja 😀 bohvieako mi nechutí ale čo už..

oacka
26. júl 2010

@lenkaaninka moja tiež nechce nič okrem mliečka,ale všetci mi naznačujú,že to nejako často kojím, že to jej treba ešte voľačo dávať, mama ma nahovára na nutrilon,aj švagriná,že ona by toľko nekojila, v jednom kkuse, že treba dať nutrilon a decko chrní 4 hodiny... malá síce posledný týždeň pribrala menej,ale pripisujem to laktačnej kríze, tak dúfam,že bude všetko ok, zatiaľ je v norme....len mi to ide na mozog, tie ich rady...

monline
26. júl 2010

@lulu1983 ahoj, tiež sa pripájam k tým, čo by chceli poznať zostavu na cvičenie, dík

denisse
26. júl 2010

baby, co je to presne za espumisan, co davate detom?

monline
26. júl 2010

@oacka stále malú vážiš koľko pribrala? ja som to robila pri nike..a keď mi ako 2,5 mesačná za týždeň nič nepribrala, tak som ju začala dokrmovať, potom už nechcela prsník a odsávala som si mlieko, ale postupne sa stratilo...permanentne som bola v strese pri tom vážení, či je mlieko dosť výživné, či priberá, rastie a pod...teraz to už tak nerobím..malého vážili keď sa narodil, ja som len raz v pôrodnici vážila koľko vypil, lebo to chceli vedieť..potom mi ho vážili ako trojtýždňového a 6týždňového...netuším koľko naraz vytiahne, pokiaľ vidím, že sa po kojení upokojí, zaspí na 3 aj 4 hodinky, vidím, že prosperuje, rastie, líčka mu pribrali, nožičky...tak nepotrebujem vedieť váhu ani dĺžku tak často,..deti priberajú rôzne..niektoré viac, iné menej, však tak sa nám aj narodili- niektoré cez 4 kilá, iné ledva 2,5kg

lenkaaninka
26. júl 2010

@oacka vôbec to nerieš že často napr. ja som mladšiu dcérku pomalý stále kojila lebo si to tak pýtala pomaly vkuse stále bola na mne zavesená a ked mala nejakých 10 týždnov tak sa to upravilo na každé 4 hodinky...asi jej to tak vyhovuje a nepotrebuje čajík ked jej nechutí netreba nútiť...treba sledovať ked je teplo či nieje dehydrovaná to sa pozná podla hlavičky tam kde je nezrastená hore ked je to prepadnuté dnu je dieťatko dehydrované a treba podať tekutiny ale ked pekne ciká do plienočky cítiš že je pocikána tak nepotrebuje asi jej chutí tvoje mliečko aj od smädu.

@denisse to napomáha prdeniu aby prdíky nestáli v brušku a bud ich rozpustí alebo vyjdu von volá sa to
Espumisan L to je už od dojčiat ked niečo popapaš čo by babo nafukovalo tak toto dáš a hotovo 😉

mojalili
26. júl 2010

@petrap001 Dakujem za blahozelanie 😉

ericica
26. júl 2010

@monline moja rec......presne tak isto to citim a robim aj ja 😉 😉

@oacka milujem tie premudrele reci.... 😠 neskus jej dat nutrilon kym je spokojna s tvojim mlieckom tak naco budes zbytocne kupovat UM....vsak sme doma na md a casu na kojenie mame no nie 🙂 aj ked to niekedy fakt lezie na nervy....
moja v noci papa asi trikrat ale potiahne pomenej ....ale ked sa rano zobudi to by ste mali vidiet ako taha chudatko moj prsnik normalne taha ako diva 😀 inac mne zas ten cajik pomaha k prdikom ale nechce ho vyplava flasku a to mam aventacku ...uz som kupila od canpolu s latexovym dudlom a ani ten nechce.....no darmo mala je po tatovi a ma rada cicky... 😀 😀

mojalili
26. júl 2010

@lulu1983 LULU dakujem za blahozelanie a prezradis, co to je za zostavu????? Mne zostava nejakych 8 kg ☹ dnes ide kupit cele plavky, co ja som vzdy neznasala, ale musim, to striove brucho je katastrofa☹

ericica
26. júl 2010

@mojalili aj ja sa pripajam a zelam vsetko len to najlepsie 😉

@denisse aj ja davam malej espumizan pre deti je pisane 25 kvapiek ale dr mi povedala ze od 8 jej nemam davat viacej.....tak jej davam rano a vecer 🙂

merikac
26. júl 2010

ahojte maminky a ete tu mame asi aj nejake tehulky,,,,vobec vas nemam kedy citat,mam prazdninarov ☹
@oacka - ja malu kojim mininalne kazde hodiny,,,,a niekedy aj castejsie,,ziadne hodiny spanku jej nehrozia,,,ale zato neplace a nevyzera, ze by chudla,,,,vzdy na kontrole vaha ukazuje, ze pribrala,,,a vobec sa ju nechystam prikrmovat,,,,to by som si na seba plietla dalsi byc,,,si pamatam, ako som v noci padala od unavy, ked som malemu musela ist zarabat mliecko,,,a aj teraz som unavena, ale len vytiahnem cici a mala papa,,kolko chce a hlavne kedy chce,,,,TAZE NEVZDAVAJ TO A zabudni na nutrilon - uvaz vyhody kojenia(kontakt s dietatkom,komfort,vzdy cerstve a uz nehovoriac o peniazkoch)- nie ze by som odsudzovala maminky kotre prikrmuju,,ale istotne kazda dobre zvazila, preco nasadit UM

denisse
26. júl 2010

@ericica
a ako jej ich das? na lyzicke zmiesas s mliekom? a pomaha to?

ericica
26. júl 2010

@denisse no ako povedala nasa dr zazraky necakaj ale niec to fakt pomoze.....malej sa ulavi.... 😉 davam ich na lyzicku s mliekom a dam jej potom este za lyzicky prevarenej vodicky 😉

makovicka53
26. júl 2010

@zajacik... ahojky..citala som tvoje prispevky a docitala som sa ze si uzivala estrimax pred IUI..ja ho beriem tiez od 7dna cyklu brala som aj clostilbegyt na 11 den si picham prenyl a potom duphaston...mame naplanovany styk...len mam problem ze neviem dokedy mam ten estrimax uzivat som sa dajak zabudla opytat..lebo v tom CAR to je ako na beziacom pase..rychlo rychlo.. 😀 ...mozes mi prosim napisat ako si to ty uzvala ak si pamätas este?...teraz si uz asi cerstva mamicka mooc gratulujem. a dakujem za odpoved pa

stanka33
26. júl 2010

ahojte....tak dnes mam otrasny den mala od rana konecne o pol 2 zaspala, stale iba pyta prsnik, potom sa nahlce mlieka, chyti stikutku, povracka sa a tak dokola chvilu je kludna a potom spusti, cely den ju mam na rukach,chudiatko jurko iba pozera, tak by som sa s nim v klude prehrala, neda sa....uz 5 den som zavreta doma, ked od malej sa neda ist prec, ked stale papa, dufam ze sa trosku otepli..
baby ked tak stale stikutka a potom vygrcka nemoze mat reflux???? stika aj ked odgrgne, grckala dokopy asi 4 krat....
@denisse ja nemam tolko mlieka aby mi striekalo tak neviem ti poradit....
@oacka aj mala chce iba stale pit, a nezda sa mi ze mam malo mlieka, mne to nevadi, ale co vtedy s tym mojim malym fakt neviem... dufam ze sa to ustali..

strasska
26. júl 2010

@denisse som na teba myslela s tym zakuckanim sa, aj moja mala je taka pahltna, ale nie je to az take hrozne...ale spomenula som si, co nam vravela na priprave laktacna poradkyna...ak mlieko velmi strieka, tak trosku z neho zo zaciatku odstriekat,odsat, alebo potom skusit polohu v lahu. A to tak, ze ty si lahnes na chrbat a malu si polozis na brucho, aby mala hlavicku nad prsnikom a dokazala uchytit bradavku...vraj to pomaha...ale sama som tuto polohu neskusala 🙂

lenkaaninka
26. júl 2010

@stanka33 stani Paťko presne tak isto napapá sa a napr. z 10 tich jedení 9 krát štikútka nechce ani zapiť nič proste štikúta dllllhoooo a potom grcne lebo si negrgne vôbec a zasa ...najlepšie ked zaspí ani grgať ho nedávam..

monline
26. júl 2010

@mojalili všetko najlepšie k meninám 🙂

stanka33
26. júl 2010

@mojalili vsetko naj k meninam..nech deturence posluchaju... 🙂 a mm tiez 😉
@lenkaaninka, uz to tu baby pisali takze je nas viacej, najhorsie je ze ona chce papat furt ked je hore...

strasska
26. júl 2010

@stanka33 a vracka ti po troske, alebo prudom? uz natravene mliecko, alebo cerstve? lebo ja som citala, ze pri refluxe sa vracia mliecko prudom.
A ako to cele zvlada Jurko? Misko mi uz vobec nechce spavat na obed, odkedy som doma z porodky tak spal asi 3x a dnes tiez zalomil, tak sa vytesujem. A stale sa pyta na ruky...strasne mi to drasa srdce, ale nemozem ho vkuse brat na ruky ☹
A minule sa mi vycikal z postele rovno na koberec 😲 som bola taka sokovan, ze som sa normalne rozrevala ☹ Tak sme revali obaja a Julka na nas kukala jak puk 😅

strasska
26. júl 2010

@lenkaaninka
@stanka33 aj Julka dost stikuta, bud jej to dam zapit, alebo to zazenie placom
A nechce si velmi grgnut, ale to ani Misko negrgal, podla mna nemusia vsetky deti grgat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre