Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
5. aug 2010

@mirka285 mirka tak ty prosim ta kde chudnes vsak mas postavu jak modelka.....bodaj by som mala ja taku dieta by ma ani nenapadla 😲 😲 😲 inac ste tam kocky 😉
moja mala akurat zaspala tu vedla mna na posteli.....asi nas chyta laktacna kriza dnes by cela den len cecala... 😖
nevydrzi spat ani hoodinku aj pol...a to mi uz pekne spala aj dve tri 😒
sme dnes boli s muzom v meste vybavovat pozicku na prerabku a predtym som ju nakojila a uspala reku budeme prec len hodinku a uz mi volala svokra ze kde sme lebo mala je hore a reve od hladu...
to ste nas mali vidiet aku caru sme domov tahali 😀

nika23t
5. aug 2010

Ahojte maminy. Neviete niektora poradit? Uz druhy den mi mala vracka po kazdom kojeni, teraz dokonca aj pocas kojenia a uz jej mliecko vyslo aj z nosteka ☹ Moje chudatko, je mi jej luto, neviem, asi zajtra skocim k dr. Nemate alebo nemali ste niektora podobny problem s babatkom?

oacka
5. aug 2010

@ericica ani naša nevydrží spať. včera nejakým zázrakom spala od piatej do pol noci, ale to nechápem,ako sa stalo. cez deň spí max. 45 min..ja sa už na to kojenie vyserem...už mesiac som sa nevyspala, a medzi ľuďmi som tiež nebola poriadne.... a ešte mi bude v puberte pyskovať!!!!! 😀

ericica
5. aug 2010

@oacka 😀 😀 😀
pred chvilou so m pisala ze spi a uz je zas hore 😠 😠 😠 😠 😠 mna asi drbneeeeeeeeee

alllexa
5. aug 2010

@nika23t - mne tiez obcas vracka, skus ju drzat pri kojeni (a aj po nom) viac vertikalne, nech nelezi, pripadne robit prestavky v kojeni, nech sa nenapije naraz a hltavo...

petzi
5. aug 2010

Ahojte kocky, ja maleho tiez drzim vertikalne,skoro v sede, polosede, no niekedy grcka a niekedy nie.dnes teda sa tak hltavo najedol,ze nemohol zaspat az 3 hodinky, no uz haja, tak pocitam,ze ked si pojdem lahnut sa zobudi a bude chciet papat.
Inak sa mame fajn a bolesti bruska nemavame (klop,klop) a poplacka si ,iba nez ideme papat a niekedy ,ked sa prebalujeme,ale inak spinka alebo pozera po svete.
@oacka ahoj OACKA, mam len otazku na teba,kedze sme rovnako rodili...ako dlho si mala bolest bruska po rezoch?dakujem a prajem vsetko dobre...

Babulky dobru nocku a sladke sniky... 😉

oacka
6. aug 2010

@petzi čau, petzi, mňa rez nebolel vôbec, vlastne také mierne bolesti,alebo skôr také naťahovanie som cítila až nejaké 2-3 týždne po porode,keď som malú stále dvíhala, a tak. ale bolesťou by som to celkom nenazvala, a cítila som nie rez,ale skôr tie svaly, či telo okolo, to ma tak pobolievalo. teba bolí rez?

oacka
6. aug 2010

tak my dnes to isté,čo včera. vobec sa nevie napiť, lebo vreští, musím ju dvihnúť na plece, odgrne, začne štikútať a celý kolotoč znova. kadí zelené,to znamená ,že sa poriadne nenapije.... už aby bolo 12 hod, vtedy ideme k lekárke. ja dúfam,že mi pomôže a nie že povie,že deti revú a hotovo... niekomu tu tak lekár povedal,nie? včera zaspala o polnovi,čo ona vvždy zaspí o deviatej po kúpaní,aj skôr.

alllexa
6. aug 2010

@oacka - mne maly tiez place, lekarka mi dala infacol, ale moc to nezabera...

@leanax - no tak to je blbe, to sa Ti to nejako skomplikovalo, ked si skoncila na JIS. A to som si myslela, ze pri cisarskom nic take nehrozi, ze je to vsetko pod kontrolou a "cista praca". Ja som inak tiez bola na 3 cm, ale to uz mi dali epidural, nech sa este viac otvorim, potom do mna pchali vsetko mozne, aby to slo, a po hodinach som sa aj pomaly otvarala, takze som isla normalne.

petulka_1
6. aug 2010

@oacka No to my nemame este ani 3 tyzdne, ale uz by som sa tiez dakedy vysrala na to kojenie. Este sa mi poriadne nezahojili braadavky z nemocnice, uz som dostala zapal prsnika, teraz sa mi v nom robi malo mlieka, aa ide z neho pomaly, tak sa malemu nechce z neho tahat, z druheho mu asi velmi nestaci, lebo kazdu chvilu chce jest. Potom zas reve, ze ho boli brucho a to naozaj nic take co by ho nafukovalo nejem, davam mu aj kvapky espumisan, ale tie velmi nezaberaju. Aj v noci sme boli hore od 11 do 3, co sme jedli, plakali a takto. Tiez som zvedava co povie dr.., ked pojdeme...

katty17
6. aug 2010

@leanax - ak sa ti tvori mliecko a malicka sa ti vie prisat na prsnik, urcite nedavaj flasku a nevzdavaj to !!! ja som pouzivala tu hadicku. je to skvela vecicka. mala cez nu krasne cuckala. tym padom nestratila cucaci reflex. odporucam ti ju ! dostala som ju od laktacnej poradkyne. cize nevzdavaj to. mliecko sa ti moze krasne spustit aj po tyzdnoch. mne sa tiez spustilo az neskor. ak chces mam kontakt na velmi fajn laktacnu...
@zrzulka - s p. Hrabcakovou som bola. bola u nas a prezrela mi prsia ... pozna problem aky mam a zhodnotila to hned, ze sa proste nemam trapit a ani malicku . vraj to proste nepojde... :( zapaly by sa mi tvorili a tym padom to nema vyznam. dalo by sa to odstranit chirurgicky ale to by som uz aj tak potom nekojila lebo kym by som sa zahojila by som nemala mliecko... cize nastalo nutne odstavenie. od dnes zacinam brat lieciky
@mirka285 - miri, ty si brala tiez tie lieky na odstavenie? musela si si aj obvazovat prsia? alebo @adelaine - ty si tiez na tabletkach a odstaveni?

nina88
6. aug 2010

Ahojte, nestiham prispievat, ale sem tam citam, vidim,ze sa vacsina trapi s bruskom... ☹ My len sem tam sa spucime, ale akonahle mu zmenim polohu ho to prejde nastastie... ja verim, ze to ma nieco trosku asi aj s ockovanim, ja som maleho nedala predsa len a vam poviem, bol to najkludnejsie babo v nemocnici... s doktorkou som dohodnuta,ze az po roku dame vsetky ockovania, dovtedy nebudem zatazovat jeho imunitny system vo vyvoji... 😉 Som rada,ze mame taku tolerantnu doktorku...
Mate monitor dychu?? My hej, ale posledne 2 noci spi so mnou a vam poviem sme vyspati obaja tisic krat lepsie... To asi tym,ze sa nestihne tak prebrat, len mu dam prsko a spime dalej, 15 min puza medzi spankom je v pohode... 😉

oacka
6. aug 2010

@petulka_1 je to ťažká práca, mať doma malé bábo a snažiť sa kojiť a sere ma,že moje okolie to vníma,že nič nerobím. čakajú,že každý deň navarím, že som vyspatá a mm sa čuduje, že prečo revem,ke´d malá o jedenástej večer reve a nechce spať. šak už som taká unavená jak šľak! dakedy mi až rýchlo bije srdce a krúti sa mi hlava od únavy,keby som zavrela oči, v sekunde spím... potom jasné,že som zo všetkého podráždená....mm si chodí bicyklovať,nakupovať, teraz ide robiť na chatu a ja tu budem sama... ale to nikto,kto neni mama nepochopí. ani staré mamy to nechápu,lebo sa robia,že oni všetko super zvládali a potom sa od krstnej dozviem,že moja mama nám od dvoch mesiacov dávala sunar,takže jasné,že sme spali ako zarezaní....

katty17
6. aug 2010

@oacka - presne viem o com pises !!! ja som bola tiez dost na nervy a nevplyvalo to dobre ani na vztah... tiez si vsetci myslia ze malicke babatko len papa a spi... a ja si popri tom mozem doma robit vsetko. lenze ja som si ani sprchu kolko krat nestihla dat, pretoze som sa musela starat este aj o tie zapaly a poviem ti ze to nieje taka malina... zabralo mi to hodne casu... a to mame kojit bez stresu??? a kedy ?

ericica
6. aug 2010

@oacka tak to neni dobre ze kakala zelene....tak to znaci ze je hladna...
inac minule som citala v diskusii dakujeme annag ze ked sa dieta napije len predneho mlieka a zacne protestovat ze uz nechce a zadne nevytaha tak aj s toho su vetry a bolesti bruska lebo predne mlieko jej len pretecie cez zaludok a tie mleicne cukry tam ostanu a to potom sposobuje plynatost a bolesti...
ja malej ked si odpije a zacne protestovat tak jej davam dookola ten isty prsnik kym ho nevysaje a az potom ideme na druhy......teraz spala celu noc co som sa cudovala....od 10 do 3 a potom od 3 az do rana a to si ledva cucla...
zobudila sa o osmej dala som jej prsnik najprv jeden po chvily druhy a uz chrni vo nku na terase....somzvedava dkedy 🙂

oacka
6. aug 2010

@katty17 no ve´d to, celý deň tu chodím ako spotená zlepená chlpatá guča, nestíham sa osprchovať,horúco jak v riti,ešte keď furt kojím,tak sme obe prepotené...ja už aj jem nad malou,lebo je furt na cicke,mám omrvinkové dieťa..... mm sa pýta: ohrejem ti ppolievku,tak reku ohrej...a potom mi to hodinu pripomína... zlatko,máš ohriatú polievku... a malá furt na cicke,tak čo mám robiť, ako ju mám jesť?

oacka
6. aug 2010

@ericica no veď to ma štve, že nevypije všetko,iba predné...keď ja už jej dávam na striedačku pri kojení,lebo neviem,čo jej je...či mám dosť mlieka v tom prsníku,či čo, tak to striedam a to neni dobre....musím byť viac trpezlivá...to len teraz mám taký stres,lebo fakt veľa reve a trápi sa,chúďa. teraz spí od osmej,ale často sa nervózne zobudí,tak ju idem trochu pohojdať,aj jej dačo rozprávam a zas zaspí...

sunavianka
6. aug 2010

ahojte baby mamulky dlho som sa neozvala iba som tu šupla pár fotečiek... pustili nás skoro z nemocky domov a sa to odzrkadlilo tým že som ešte nemala mliečko a medzitým malý výrazne schudol a ked sa mi už mliečko vytvorilo dostal chúdatko horúčky tak sme bežali nočnou hodinou do nemocnice kde si nás nechali, tak som striedavo kojila a doplnali sme to mojím odstriekaným mliečkom cez hadičku priamo do bruška... za dva dni sme sa vrátili na pôvodnú váhu 🙂 teším sa z toho, potom nás pustili domkov a za dva dni nás prišli kuknúť midwife a vážili sme ho a pribral 200 g 😀 a teraz papkámeee a tešíme sa kakáme akurát mi naštedril 😀 ešte sa ozvem akurát ideme doplniť zásoby do bruška 😉

katty17
6. aug 2010

@oacka - to ti vazne cucka kazdu chvilku? nebude niekde problem? pytala si sa na to laktacnej alebo lekarky? je pravda ze by si sa mala menej stresovat lebo potom sa aj malicka bude. ona to vraj citi ☹ . u nas to tak bolo. ja som bola nervna a aj malicka bola :( viem, nieje to jednoduche, lebo ked vidis ze malicka trpi trpis aj ty ☹ . ale nejako sa mi nezda aby ti mala pila kazdu chvilku.. ci?

adelaine
6. aug 2010

@katty17
ahoj, odpisujem neskoro, ale ano, uzivam Parlodel 2 x 1/2 tbl., na 10 dni
mlieko si mam odstriekavat a vylievat, az uplne vymizne, mam aj menej pit
a nejako si zaviazat prsia, ale neviem ako :(

katty17
6. aug 2010

@adelaine - mati na to zaviazanie som sa ta chcela opytat. 🙂 ale bola som s porodnickou a tam mi povedala ze si mam kupit elasticky obvaz a cele si ich pevne previazat. tiez mam tieto tabletky. tak si idem rovno prvu dat. ozaj, a vraj moze nastat situacia ze nam po nich bude zle ☹ .

adelaine
6. aug 2010

@katty17 viem, ved to ma tolko negat. ucinkov :(
ale co uz, ked nie je ina cesta...

petulka_1
6. aug 2010

@oacka No este to, ze ja som uplne sama s nim, lebo muz chodi robit do zahranicia. Nemam tu nikoho ani mamu ani svokru, takze celu aj den som s nim. Asi aj on si taha len to predne a potom je hladny, ale ked ho dam na prsnik, vzdy najskor na ten co bol zapaleny z toho nechce vela iba par glgov a uz sa vrti a z druheho pije, pije, potom zaspi a neviem ho zobudit, ale ked ho uz dam do postielky, ze bude spat tak spusti rev. Ked mu dam cumel tak ho taha ako o dusu. Tak znovu mu dam cicik a zas zaspi po par glgoch, tak uz neviem. Tieto moresy ma asi tak posledne 3 dni, predtym sa pekne napapal aj za 15 min a teraz aj 45 min. je mu malo.

katty17
6. aug 2010

@adelaine - uz som si prave zaviazala prsia a supla tabletku. tak som zvedava. inac tych tabletiek je v skatulke viac ako na desat dni. to mam vsetko dobrat alebo len na tych desat dni?
pockaj mati, ty si mas davat 1 a pol tabletky rano a vecer? mne vravela ze si mam davat po jednej tabletke rano a jednu vecer.

adelaine
6. aug 2010

@katty17 mne gynekologicka povedala pol tablety rano, pol vecer,
inak to sposobuje silne bolesti hlavy, viac si nemam davat a staci
ich uzivat 10 dni..viac nebude treba, urcite nie cele balenie...
a potom mam ist na sono prsnikov

zrzulka
6. aug 2010

@katty17 neboj uz len dobre bude, uz si malicku len vychutnavat budes po tom vsetkom trapeni ... drzim palceky... ono kym si najdes system tak to trosku trva... kazda sme si tym presli pri prvom dietati a pri druhom som tiez neni o nic mudrejsia kedze taktiez stale hladam najvhodnejsi system pre vsetkych 3 😀 takze sme opat na zaciatku... ja maly + vzdoroviite dieta... 😀
@adelaine takze nakoniec aj ty si musela zastavit lajktaciu liekami? co su to za lieky??? a preco vlastne???... nejako som to nepostrehla kedze nestiham citat vsetky prispevky... je toho vela 😝 a maly ako? uz je to lepsie?

katty17
6. aug 2010

@adelaine mne povedala ze si mam dat prvy den po pol tabletke. a ak mi to nebude robit problem, mozem si davat jednu celu rano a jednu vecer. tak uvidime. na to sono sa musim opytat. o tom mi nevravela.

adelaine
6. aug 2010

@petulka_1
to mevenie na prsniku je podla mna preto, lebo vypil to predne mlieko, zadnejsie ide tazsie vytiahnut,
a niektore deticky su lenivci, da im namahu tahat mlieko, bud sa zlostia, alebo od unavy zaspia
a pritom nie su najedene...treba ich pri piti budit a nechat ich tahat len z jedneho prsa,
ked pusti bradavky, alebo zaspi, uz ma dost a pri prekladani do postelky sa nebude budit...
my sme mali presne to iste, preto ti to pisem

mirka285
6. aug 2010

@katty17 Kati cau,ja som tiez uzivala tie tablety,rano a vecer jednu celu a veru mi z nich bolo zle...mala som zavrate obcas,bola som rada ked som ich dobrala ☹ ja som si prsia nemusela stahovat lebo som ich mala prazdne a mne sa to mlieko ani netvorilo,ale normalne sa maju stiahnut ako pises 😉

adelaine
6. aug 2010

@zrzulka lebo mam presne tu istu situaciu ako katty,
uz 4 tyzdne som sa trapila s kojenim, presne ako som prisla z
porodnice som mala mastitidu za mastitidou, stale som mala teploty,
furt som sa
nadzgavala liekmi - ATB, a z mliecka, z kultivacie mi nakoniec zistili zlateho stafylokoka,
ktoreho som chytila v nemocnici, takze tam bola pricina...
a po poslednym ATB mi maly odmietal uplne prso, aj mlieko,
tak je na Nutrilone a konecne je spokojny a spava...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre